Nem hiszem. Úgyis utálják egymást.Értem mit mondasz,igazat is adok.
Viszont ,katonaként a szántó-vetőket lövöldözni nem ildomos.
Lehet az orosz katona volt a cél,csak fújt a szél?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem hiszem. Úgyis utálják egymást.Értem mit mondasz,igazat is adok.
Viszont ,katonaként a szántó-vetőket lövöldözni nem ildomos.
Lehet az orosz katona volt a cél,csak fújt a szél?
Igaz.Nem hiszem. Úgyis utálják egymást.
Úgy értelmeztem, hogy saját országukban lelőttek és megöltek egy betolakodót. Ez teljesen törvényes, miért vagy ilyen meglepett?
Azerbajdzsán szerint a régió az övék, nem pedig az, ami benne van. Az orosz békefenntartók úgy léptek oda, hogy megállapodást kötöttek Azerbajdzsánnal, így ez törvényes.Nem, pl. nem az orosz békefenntartót lőtték le. Még csak nem is egy örmény egyenruhában parolázó fószert ...
Mondok egy érdekeset. Az a terület Azerbajdzsán. Pont. Sőt a "legfurcsább" az egészben, hogy még Azerbajdzsán szerint is az. Innentől kezdve a saját civiljüket lőtték le. Így is rendben van a történet?
Karabah magas dombokból áll. Ehhez elegendő egy járműhöz csatlakoztatott egyszerű rádiórelé.Igaz.
Kaukázus,más értékrend.
Arról nincs infód hogy a hegyek között hogy oldották meg a Törökök a drónjaik irányítását? Milyen komplexumok vannak rendszerben a Bayraktar-okhoz?
Azerbajdzsán szerint a régió az övék, nem pedig az, ami benne van. Az orosz békefenntartók úgy léptek oda, hogy megállapodást kötöttek Azerbajdzsánnal, így ez törvényes.
Karabah magas dombokból áll. Ehhez elegendő egy járműhöz csatlakoztatott egyszerű rádiórelé.
Elég érdekes értelmezésed van...Úgy értelmeztem, hogy saját országukban lelőttek és megöltek egy betolakodót. Ez teljesen törvényes, miért vagy ilyen meglepett?
Elég komoly regionális háborút indíthat el egy katonai konfliktus Azerbajdzsán és Irán között. A törökök biztos nem maradnának semlegesek.Növekszik a feszültség Irán és Azerbajdzsán között. Fennáll a veszélye egy újabb konfliktusnak a Kaukázusban?
https://blog.sme.sk/stratpol/politi...stupa-hrozi-na-kaukaze-dalsi-konflikt?ref=tit
Irán a tavalyi konfliktus következtében elvesztette befolyását, míg ősellensége Izrael és a rivális Törökország megerősítette pozícióit.
A tavalyi karabahi konfliktus alapvető változást hozott a térség hatalmi dinamikájában. Azerbajdzsán és Törökország befolyásának jelentős erősödése a két ország szorosabb együttműködésre irányuló erőfeszítéseivel párosulva, Teherán pedig különösen a Baku és Izrael közötti együttműködés miatt aggódik.
Azerbajdzsán és Törökország közösen szorgalmazza egy folyosó létrehozását a Zangezur régióban, a Nachichevan enklávé és az "otthon" Azerbajdzsán között, a két területet az Iránnal határos Örményország választja el. A folyosó a lehető legrövidebb szárazföldi összeköttetést tenné lehetővé Törökország és Baku között, de "elvágná" az Örményország és Irán közötti kapcsolatot is.
Teherán a nemzetközi határok megváltoztatásának tekinti a Zangezur-folyosó megnyitását. Hejdari iráni tábornok megerősítette, hogy Irán nem enged ilyen változást, és a geopolitikai változás „vörös vonal” lesz Irán számára – mondta Mohammad Pakpour, az Iráni Forradalmi Gárda szárazföldi erőinek parancsnoka. A folyosón keresztül Irán északra vezet a legközelebbi és a térségben a kevés "barátságos" államok egyikébe - Örményországba, majd Oroszországba. A helyzetet az is bonyolította, hogy miután Azerbajdzsán kisebb összetűzések után elfoglalta a folyosó egy részét, az Örményország felé tartó iráni kamionosokat további vámok fizetésére kényszerítette.
A Nachichevan és Azerbajdzsán, valamint Törökország közötti kapcsolat azonban sokkal messzebbre nyúlik Iránra. Ankara elsősorban a Kaukázusban, de Közép-Ázsiában is hatékonyabban tudja majd kiterjeszteni befolyását, ami az iráni és török érdekek ütközését jelentené a térségben. Azerbajdzsán esetleges együttműködése Izraellel – Irán egyik fő riválisával – azonban különösen elfogadhatatlan Irán számára. Azerbajdzsán jelenleg az izraeli Arrow 3 rakétaelhárító rendszerek vásárlásáról dönt, és a legutóbbi karabahi konfliktus során Azerbajdzsán nagyméretű, Izraelben gyártott drónokat használt.
Szeptember végén – története során először – az iráni hadsereg ezért hadgyakorlatot hajtott végre azerbajdzsáni határa közelében. A gyakorlatot szimbolikusan "Khaybar hódítóinak" nevezték – utalva a 628-ban lezajlott haybari csatára, amelyben Mohamed próféta egységei legyőztek egy zsidó hadsereget. Az iráni manőverek nem kerülték el Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök figyelmét, aki a török médiával folytatott beszélgetés során retorikusan azt kérdezte: „Miért most? Miért a határainkon? Az azerbajdzsánok szerte a világon kérdezik.” Az utolsó mondat utalhat az Irán északi részein élő nagyszámú azerbajdzsáni kisebbségre – amely részben Baku kisebb geopolitikai eszközeként szolgálhat Teherán ellen. Úgy tűnik azonban, hogy az iráni gyakorlatok válaszként szolgálnak a szeptember elején a Kaszpi-tengeren végrehajtott kisebb azeri, azerbajdzsáni-török és a Kaukázus alatti azerbajdzsáni-török-pakisztáni gyakorlatokra is.
A karabahi konfliktus tehát sokkal alapvetőbb hatással van a térség geopolitikai egyensúlyára, mint Örményország és Azerbajdzsán kapcsolataira. A Zangezur-folyosó elindítása tovább mélyítené Törökország befolyását a Kaukázusban és Közép-Ázsiában, és csökkentené Irán jelentőségét kelet-nyugati tranzitországként. Ráadásul Teherán elveszítené közvetlen szárazföldi kapcsolatait Örményországgal, majd Oroszországgal, éppen abban az időben, amikor Azerbajdzsán úgy döntött, hogy újabb katonai rendszereket vásárol Izraeltől – Teherán egyik legnagyobb riválisától.
Szerző: Jaroslav Cabuk
Nem szabad feletkezni a Pakikról sem, akik pláne az utolsó idoben suttek fottek a torokokkel és azerokkal. Ráadásul az arab oszágok is szeretnék már megszabadúlni a hormúzi és jemeni tuskétol. És még az Izrael. Bármilyel csetepaté egy "mindenki egy ellen" féle konfliktusba torkolódhat.Elég komoly regionális háborút indíthat el egy katonai konfliktus Azerbajdzsán és Irán között. A törökök biztos nem maradnának semlegesek.
Én nem javaslom, hogy visful tinkingben gondolkodjunk. A török ellenpólusa a medve. A pakiké india.Nem szabad feletkezni a Pakikról sem, akik pláne az utolsó idoben suttek fottek a torokokkel és azerokkal. Ráadásul az arab oszágok is szeretnék már megszabadúlni a hormúzi és jemeni tuskétol. És még az Izrael. Bármilyel csetepaté egy "mindenki egy ellen" féle konfliktusba torkolódhat.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..