[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 011
1 611
113
a Légideszant Parancsnokság harci zászlói, az örmény hadsereg 193. légideszant zászlóalja.
bS0Taffbc9YAmXKNWLd53tjsee--3Voa6xfsbPOtY03x-Z2Bh--qZtuwAmipDqn2FfpKQvSvRDbm=s720-c-fcrop64=1,00002000ffffdfff-nd


https://www.youtube.com/user/turalyusifli/community
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Iszlamista terroristák az elfoglalt örmény állásokban Talis térségében

 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Afganisztánból, Líbiából és Szíriából érkeznek terroristák Bakuba


A léginavigációs források adatai szerint az utóbbi napokban hirtelen megnőtt a légi forgalom Azerbajdzsán és számos olyan állam között, amelyek területén régóta vannak fegyveres konfliktusok.



Ha a nyugati irányról beszélünk, akkor 2020. szeptember 30-n érkezett a líbiai Buraq Air légitársaság első járata a Tripoli (Líbia) - Bakuba (Azerbajdzsán). 2020. október 2-n ugyanazon az útvonalon újabb járat (UZ218) a BRQ218 lajstromszámú repülőgép érkezett Azerbajdzsán fővárosába. Egyik légitársaság sem küldött járatokat korábban Bakuba.



2020. október 3-n az Antonov Airlines ukrán légitársaság An-124-100 Ruslan szállító repülőgépe keleti irányból Afganisztánból Azerbajdzsánba repült.
A Mazar-i-Sharif (Afganisztán) - Baku (Azerbajdzsán) útvonalon repült,az UR-82072 lajstromszámú repülőgép .

1601751795_1601749741_82kkpi0pg9u.jpg


A webfelhasználók véleménye szerint ez egyértelműen terrorista csoportok harcosainak Líbiából, Szíriából és Afganisztánból Azerbajdzsánba történő átszállítására utal Törökország részvételével a hegyi-karabahi háború miatt.És amelyben (szállításban)melyben Kijev és Tbiliszi teljes mértékben együttműködik.

Néhány felhasználó szomorúan viccelődik ezzel kapcsolatban, miszerint "Bakuban terroristák világkongresszusát szervezik", és néhány ország ezt aktívan népszerűsíti.

Az ukránoknak nem kell Harkov se?...
Én értem, hogy a pénz fontos, meg a ruszkikat se kedvelik, de feltétlenül rontani akarnak a saját helyzetükön?
Maza-i-Sharif kié?Amcsik vannak ott vagy bárki nyugati, aki megrendelhette a transzportot? Hülyék elviszik a balhét, mert szerintem nekik olyan agy kapcsolataik nincsenek, hogy a szállításon kívül bármit ők intézzenek.
 
W

Wilson

Guest
Pašinjan: körülbelül 150 török magas rangú katonatiszt irányítja a karabahi hadműveleteket

Nikol Pashinyan örmény miniszterelnök az állampolgárokhoz intézett beszédében kijelentette, hogy a hegyi-karabahi hadműveletek példátlan mértékűvé váltak. Pashinyan szerint a hadműveleteket többek között magas rangú török katonatisztek vezetik Azerbajdzsánban. Recep Tayyip Erdogan török elnök korábban azt mondta hogy Ankara támogatni fogja Bakut.

Az örmény miniszterelnök szerint szír zsoldosok és terroristák, valamint török különleges erők vesznek részt a karabahi harcokban. "Körülbelül 150 magas rangú török katona tiszt , akik az azeri hadsereg parancsnoksága alatt állnak, felelősek a katonai műveletekért" - mondja Nikol Pashinyan (idézi az Interfax ).

Örményország miniszterelnökének meggyőződése szerint "a 21. század egyik konfliktusövezetében sem volt ilyen nagyszabású csata". „Csaknem egy hete az emberek ellenállnak az azeri-török terrortámadásnak. Mérete példátlan ”- mondta Pashinyan.

Jereván állítása szerint a török légierő vadászgépei is érintettek a konfliktusban. Ilham Alijev azerbajdzsáni elnök elmondta , hogy országa készen áll a tárgyalásokra, de ezek nem lehetnek "egyoldalúak".

Forrás:Kommersant
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
W

Wilson

Guest
Az ukránoknak nem kell Harkov se?...
Én értem, hogy a pénz fontos, meg a ruszkikat se kedvelik, de feltétlenül rontani akarnak a saját helyzetükön?
Maza-i-Sharif kié?Amcsik vannak ott vagy bárki nyugati, aki megrendelhette a transzportot? Hülyék elviszik a balhét, mert szerintem nekik olyan agy kapcsolataik nincsenek, hogy a szállításon kívül bármit ők intézzenek.

Simán bevállalták az Oroszországgal való viszonyukban ez már nem oszt nem szoroz,ráadásul mostanában nagyon összespanolódtak Kardigánnal
(többek között vettek tőlük Bayraktar-t).
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Az ukránoknak nem kell Harkov se?...
Én értem, hogy a pénz fontos, meg a ruszkikat se kedvelik, de feltétlenül rontani akarnak a saját helyzetükön?
Maza-i-Sharif kié?Amcsik vannak ott vagy bárki nyugati, aki megrendelhette a transzportot? Hülyék elviszik a balhét, mert szerintem nekik olyan agy kapcsolataik nincsenek, hogy a szállításon kívül bármit ők intézzenek.
NATO-nak szállítanak, azok rendelik a Ruszlanokat.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Wilson

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Simán bevállalták az Oroszországgal való viszonyukban ez már nem oszt nem szoroz,ráadásul mostanában nagyon összespanolódtak Kardigánnal
(többek között vettek tőlük Bayraktar-t).

Szerintem ebben már nem csak a törökök vannak benne, mert valakinek össze kell szervezni a terroristákat, repülőt még csak-csak szereznek a NATO-n belül(ugye először arra gondoltam NATO-s gép lehet ez, azok gyakran járnak Bakuban Európa és Afganisztán között), de akkor ugye megint mélyül a sztori, mert az se csak úgy megy.Egyre több a szereplő és sokat nem is látni ebben a viszonylag egyszerű konfliktusban.

Még szép számban van zsiguli a lakosságnak...

Majd a Jereváni Rádió megerősíti.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ebben már nem csak a törökök vannak benne, mert valakinek össze kell szervezni a terroristákat, repülőt még csak-csak szereznek a NATO-n belül(ugye először arra gondoltam NATO-s gép lehet ez, azok gyakran járnak Bakuban Európa és Afganisztán között), de akkor ugye megint mélyül a sztori, mert az se csak úgy megy.Egyre több a szereplő és sokat nem is látni ebben a viszonylag egyszerű konfliktusban.



Majd a Jereváni Rádió megerősíti.

A törökök simán összerántanak ennyi terroristát meg vannak hozzá a kapcsolataik
(Katarral jóban vannak a katariak pedig bármikor összeszednek Afganisztánban egy antonovnyi "afgán" turistát) meg az eszközeik azokat az Antonovokat pedig bárki kibérelheti persze az ukránok nem hülyék tudják,hogy mi a helyzet,de mint írtam simán beválallják.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
S

Shektor11

Guest
Egy valamit nem értek: Törökország tulajdonképpen mit nyer, ha Azerbajdzsán elfoglalja Karabahot? Abban nyilván nem gondolkodhatnak, hogy majd Azerbajdzsán elfoglalja egész Örményországot, hiszen akkor kitörne Oroszországgal a háború. Akkor meg mire jó ez az egész nekik?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Egy valamit nem értek: Törökország tulajdonképpen mit nyer, ha Azerbajdzsán elfoglalja Karabahot? Abban nyilván nem gondolkodhatnak, hogy majd Azerbajdzsán elfoglalja egész Örményországot, hiszen akkor kitörne Oroszországgal a háború. Akkor meg mire jó ez az egész nekik?

Azerbajdzsán határos szárazföldön Oroszországgal Törökország meg nem.Örményország(az általuk elfoglalt területek)meg pont beékelődik Törökország és Azerbajdzsán közé.