[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 531
13 512
113
Ezt mond Kodzsali néhai lakosainak

Az Örményeket már a múlt századfordulón irtották.

Közünk nincsen hozzá... ez egy szörnyű cselekedet azt ennyi. Én, mint senki egy fórumon moralizálhatok, de egy miniszterelnök, akinek 10 millió emberről kell gondoskodnia, nem engedheti meg ezt a luxust.

Mellesleg az azeriek ezzel annyit értek el, hogy ha az örmények elkapnak pár azerit, azok is agyon lesznek lőve.

Az EU moralizál, hogy az Oroszoktól "elvből" nem vesznek sem kőolajat, sem földgázt, bezzeg az Azerieknek szabad ténylegesen népirtani és kereskedni velük.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 895
91 492
113
Kíváncsi vagyok Szijártó vagy Orbán véleményére az esetről.
Biztos az, ami az EU-è.

Érdemes megemlékezni arról, hogy Ursula von der Leyen nyáron Bakuba utazott tárgyalni abból a célból, hogy egy olyan egyezséget hozzon tető alá, amelynek révén az Európai Unió azerbajdzsáni gázzal válthatná ki az orosz energiahordozókat.

A megállapodást meg is kötötte a két fél, ennek értelmében Azerbajdzsán 2027-ig évente legalább 20 milliárd köbméter gázt szállít majd az EU-ba.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 895
91 492
113
Ugy kerek a tortenet ha tudjuk az USA a mai napig folyosit evente katonai segelyeket Azerbajdzsannak.Eddig osszesen 808millio USD csepegett az amugy sem forrashianyos orszagba onnan.
Gondolom Irán miatt tolják a zsèt.


Egyébként ma.

Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó vasárnap Isztambulban találkozott Tayyip Erdogan főtanácsadójával, Ibrahim Kalinnal, és megbeszélést folytattak Finnország és Svédország NATO-csatlakozásának előrehaladásáról - közölte közleményében a Fehér Ház.


Valszeg Örményország is téma volt.Ezt kapják cserében a törökök a NATO bővítésért és mert tolják fegyverekkel az ukránokat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 394
55 164
113
Én nem teljesen vagyok tisztában a térségbeli helyzettel, és tudom, hogy most Iránnak is vannak gondjai. DE.
Ha az örményeknek lenne egy kis esze, megpróbálnák rábeszélni Iránt, hogy ha az azeriek támadnak akkor ők is szálljanak be a háborúba, mégpedig az azerieket hátba támadva.
Gyakorlatilag az azeriek fölszámolása esetén örökölnék azok gáz és olaj vagyonát, feljebb tolnák a jelenleg is magas energia hordozó árakat, és kitolnának az USA-val és a törökökkel is.
E mellet egy nem túl nagy, viszont fejlett ellenfél ellen ki tudnák próbálni a haditechnikájukat.

Viszont ha az örmények magukra maradnak akkor kampó nekik. Ugyanis az orosz ellenességükkel eléggé eltolták a külpolitikájukat annó.
 

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 857
113
Gondolom Irán miatt tolják a zsèt.


Egyébként ma.

Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó vasárnap Isztambulban találkozott Tayyip Erdogan főtanácsadójával, Ibrahim Kalinnal, és megbeszélést folytattak Finnország és Svédország NATO-csatlakozásának előrehaladásáról - közölte közleményében a Fehér Ház.


Valszeg Örményország is téma volt.Ezt kapják cserében a törökök a NATO bővítésért és mert tolják fegyverekkel az ukránokat.
Ez vicc kategoria....Miert nem mindjart az Egei tengeri gorog szigeteket vagy Ciprust netean eszak Sziria netan Eszak Irak...Van valasztek.Iran se hulye...Ormenyorszag elbukik O kovetkezik Torok Azeri Izraeli Szaudi Pakisztani vazelin nelkul...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 038
113
Az Örményeket már a múlt századfordulón irtották.



Az EU moralizál, hogy az Oroszoktól "elvből" nem vesznek sem kőolajat, sem földgázt, bezzeg az Azerieknek szabad ténylegesen népirtani és kereskedni velük.




Csak nehogy láncfűrésszel vágjanak szét egy diplomatát,mert az vörös vonal lesz,egyből fintorogva dobja el az olajat magától a diploma nélküli párttitkár,izé,elnökasszony,aki nem sms-ben köt 1.7 milliárd vakcina vásárlási boltot amerikai céggel,amely elnöke első szóra megjelenik az eu bizottság előtt,hogy meghallgassák ez úgyben,mert,ugye a transzparencia elől nem lehet elbújni,a jogállamiság,az jogállamiság,ha fene,fenét eszik is.
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 052
12 008
113
Terveink szerint 2023. február végéig kilépünk a CSTO-ból, ha Oroszország és a szervezet többi tagja addig nem teljesíti szövetségesi kötelezettségeit.
Nikol Pashinyan
A lehető leghamarabb puccsoljátok meg ezt az NATO-atlantista áruló Pashinyant, ha kedves számotokra hazátok sorsa.
Utána pedig egy gyors Canossa-járás Moszkvába.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 817
113
Ezt mond Kodzsali néhai lakosainak
1. Nem hallottam erről a mészárlásról, de most utána néztem.
2. Elolvasva a történetet, ugyanannyira elfogadhatatlan ez is, akárcsak a videón látott kivégzés.
3. Szerintem a talio elv alkalmazása semmi jóra nem vezet, még akkor sem ha egyik vagy másik etnikai csoport jogosan van felháborodva az őt ért tragédia miatt.
 
W

Wilson

Guest
@Wilson @kétkedő @mindenen kívül

érdekelne a véleményetek valyon fog menni 8000 Javelin, 30 Himars több tizezer 155mm gránát, AGM-88, amerikai hírszerzési infó és a többi és a többi... a keresztény örményeknek? Vajon lesz szankció az azeri rezsim ellen?
Örményország jelenleg a CSTO tagja és Oroszország befolyási övezete ebből következik, hogy Örményország területi épségét a CSTO-k és így értelemszerűen Oroszországnak kellene garantálnia.
 
  • Vicces
Reactions: phaidros

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 093
2 857
113
Én nem teljesen vagyok tisztában a térségbeli helyzettel, és tudom, hogy most Iránnak is vannak gondjai. DE.
Ha az örményeknek lenne egy kis esze, megpróbálnák rábeszélni Iránt, hogy ha az azeriek támadnak akkor ők is szálljanak be a háborúba, mégpedig az azerieket hátba támadva.
Gyakorlatilag az azeriek fölszámolása esetén örökölnék azok gáz és olaj vagyonát, feljebb tolnák a jelenleg is magas energia hordozó árakat, és kitolnának az USA-val és a törökökkel is.
E mellet egy nem túl nagy, viszont fejlett ellenfél ellen ki tudnák próbálni a haditechnikájukat.

Viszont ha az örmények magukra maradnak akkor kampó nekik. Ugyanis az orosz ellenességükkel eléggé eltolták a külpolitikájuka

1. Nem hallottam erről a mészárlásról, de most utána néztem.
2. Elolvasva a történetet, ugyanannyira elfogadhatatlan ez is, akárcsak a videón látott kivégzés.
3. Szerintem a talio elv alkalmazása semmi jóra nem vezet, még akkor sem ha egyik vagy másik etnikai csoport jogosan van felháborodva az őt ért tragédia miatt.
Elotte hany szaz pogrom volt ellenunk es utanna is csak 1988 es 1993 kozt most ne is emlitsem csak a megelozo 100 evet,de annyira jo erre mutogatni,mert igy minden allat cselekedet automatikus felmentessel jar azon az oldalon.Kivancsi lennek vajon tudja e innen valaki miert kell az ormeny noi katonaknak a normal fegyver melle pisztoly meg...
A 36 eves 3 gyermekes Anush Apetyant Szeptember 13an miutan elfogtak azeri katonak,csoportosan megeroszakoltak,megcsonkitottak,miutan a vervesztesegbe belehalt,feldaraboltak es a levagott ujjait a szajaba tomtek.Persze errol buszken megosztottak videokat kozossegi platformokon.Szoval a noi katonaink pisztolya az utolso eselyt adja az ilyen allatokkal torteno egyuttletek elkerulesere.Itt tartunk veluk.De oszinten sajnalom az ilyen allatokat otthon varo csaladokat milyen elet ezekkel egyuttlenni.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 394
2 666
113
Örményország jelenleg a CSTO tagja és Oroszország befolyási övezete ebből következik, hogy Örményország területi épségét a CSTO-k és így értelemszerűen Oroszországnak kellene garantálnia.
Aztán nehogy örjöngés legyen, ha véletlen a héják nyernek Moszkvában, aztán Baku elfüstöl egy gombafelhő által.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
megpróbálnák rábeszélni Iránt, hogy ha az azeriek támadnak akkor ők is szálljanak be a háborúba, mégpedig az azerieket hátba támadva.
Amennyire tudom, Irán legnagyobb kisebbsége az azeri.
Most pontosan meg nem mondom, de Iránban talán 3-4-szer több azeri él, mint Azerbajdzsánban.
Nehezen tudom elképzelni, hogy rájuk támadnának.
Valami olyasmi is rémlik, hogy az iráni azeriek nem nagyon értik, hogy az azeri azeriek minek pajszerkodnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and fip7