[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
2214197436480.jpg

İstanbul, Galatasaray Lisesi önünde toplanan yüzlerce Turan sevdalısı, Sekelistan`a Özerklik mücadelesinde destek vermek için yürüyüş düzenlediler.

Vagy éppen bakui tüntetés mellettünk:
537ee58016b068f4deafcbf376fc268b.jpg
Akkor most felejtsem el, h potenciálisan 10+ millió magyar szárad a lelkükön?
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113

Na de ennek is pont az a lényege, hogy Románián BELÜL legyen autonómia.Nem rémlik, hogy Azerbajdzsán azért háborúzna most, hogy Örményországon BELÜL kapjon autonómiát Hegyi-Karabah.
Illetve ez távol áll a kormányzati szinttől.Ennek ellenére persze üdvözlendő, csak köszönőviszonyban nincs arányaiban azzal amiről beszéltem.
Ha meg a gugli jól fordít, akkor már-már több szó van a román(!!!) székelyekről,meg a románokkal való haverkodásról, mint az autonómiáról.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113
[
Akkor most felejtsem el, h potenciálisan 10+ millió magyar szárad a lelkükön?

A 10+ millió azért irreális... ezt inkább úgy lehet kifejezni, hogy tevékenyen résztvettek abban a folyamatban, ami aztán Trianonhoz vezetett... a 150 év barátkozás a turáni tesókkal olyan ember és vérveszteséget okozott, amiből már nem tudtuk összeszedni magunkat és a körülöttünk levő segédnépek a fejünkre nőttek...
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 355
96 783
113
Na de ennek is pont az a lényege, hogy Románián BELÜL legyen autonómia.Nem rémlik, hogy Azerbajdzsán azért háborúzna most, hogy Örményországon BELÜL kapjon autonómiát Hegyi-Karabah.l.
Vicces lenne, mert Karabakh Azerbajdzsán határain belül van a világ összes országa szerint. ( - Örményország)
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 355
96 783
113
[


A 10+ millió azért irreális... ezt inkább úgy lehet kifejezni, hogy tevékenyen résztvettek abban a folyamatban, ami aztán Trianonhoz vezetett... a 150 év barátkozás a turáni tesókkal olyan ember és véreszteséget okozott, amiből már nem tudtuk összeszedni magunkat és a körülöttünk levő segédnépek a fejünkre nőttek...
Sajnos a magyar nemesség kapzsiságának ebben nagyobb szerepe volt. Igénytelen román parasztokat telepítettek be Erdélybe, hogy jobban gazdagodhassanak.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 519
113
Tipikus példája annak, amikor az újságíró a saját véleményét szövi bele egy cikkbe és valamit akar látni ami nincs ott.
Függetlenül attól, hogy egyébként amúgy a kormány az azeriek mellett áll, ezt ki nem mondták így kerek perec, így ilyen veretesen leírni bődületes fasság.

OFF:
Egyébként érdekelne engem, hogy miközben a magyar külügy állandóan más országok területi integritása mellett foglal állást, mikor tenné meg ugyanezt bármelyik közülük viszont válaszként.Egyik se.
Nézzük meg mondjuk ezt a türk-örmény csetepatét: Soha nem fogjuk azt hallani Bakuból, hogy Székelyföld nem Románia, ellenben elvárják, hogy kimondjuk: Karabah nem Örményország. Holott Székelyföldön magyar többség van, Karabahban meg alig van azeri.

Mi most háborúban állunk romániával, vagy székelyföldi köztársaság függetlenségi háborút vív? Ha így lesz szerintem nemcsak nyilatkozatot küldenek majd hanem sok minden egyebet is. Most egy ilyen nyilatkozatot kiadnának csak úgy azzal a legtöbbet éppen a külhoni magyarságnak ártanának. Erősödjünk aztán kapnak lehetőséget a viszonzásra.

Akkor most felejtsem el, h potenciálisan 10+ millió magyar szárad a lelkükön?
A harmincéves háborúban voltak olyan területek ahol a lakosságot teljesen vagy nagyrészt kiirtották de úgy átlagba elmondható hogy az érintet területek 25-30% a minimum , ez még manapság is előfordul;lásd az aktuális konfliktus. Egyszerűen bárki ellen vívtunk volna háborút évszázadokon át lassan mozduló frontvonallal az eredmény ugyan az lenne.
Illetve ami még fontos azóta volt a világban egy nemzeti ébredés időszaka, akkor ők nem a magyarság ellen harcoltak hanem a kor hűbérviszomnyainak megfelelően viseltek háborút.

Amúgy a polgárháborúknál nincs kegyetlenebb és gyűlölettől jobban átitatott háború a legtöbb esetben, akkor azon népek akik már átestek egyen oszlassák fel magukat?

Nézzünk a jövőbe, és legyenek végre érdekeink nem pedig csak becsületbeli ügyeink.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113
Sajnos a magyar nemesség kapzsiságának ebben nagyobb szerepe volt. Igénytelen román parasztokat telepítettek be Erdélybe, hogy jobban gazdagodhassanak.

Erre kenni nem tudom mennyire lehet... ember nem volt, de a földeket művelni kellett, ahhoz nyúltak ami volt... sajnos akkor még nem volt Csok, hogy megtámogassák a parasztokat..

Konstantinápolyt nem szabadott volna magára hagyni.. ez Róma hibája, mert ha 1453ban nem bukik el, akkor teljesen máshogy néz ki ma a térkép.
 
W

Wilson

Guest
Ha már szóba került Grúzia.

Az "élcsapat" szerepe: miért szólította fel a NATO főtitkára Grúziát, hogy készüljön fel a szövetséghez való csatlakozásra

2020. szeptember 30., 01:22
Nadezhda Alekseeva, Alena Medvedeva

Grúziának folytatnia kell a közeledést a NATO-z, valamint fel kell készülnie a szövetséghez való csatlakozásra. Ezt Jens Stoltenberg, a katonai blokk főtitkára jelentette be Georgy Gakharia grúz miniszterelnökkel folytatott brüsszeli tárgyalásokat követően. Szakértők szerint ez a kijelentés annak köszönhető, hogy az Észak-atlanti Szövetség fenyegetőnek tartja Oroszország befolyását a régióban, amelyet a Krím elfoglalása után szerzett. Ugyanakkor a Grúziának címzett ígéreteknek nincs valós alapjuk: a megoldatlan területi vitákkal küzdő országoknak alig van esélyük NATO-taggá válni - emlékeztetnek elemzők. Szerintük a szövetség a transz-kaukázusi köztársaságot továbbra is fekete-tengeri hídfőként kívánja használni, támogatva Tbiliszi euro-atlanti törekvéseit.
5f734fd602e8bd4dac794b75.jpg

  • © NATO
  • Flickr


Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára felszólította a grúz hatóságokat, hogy tegyenek lépéseket a szövetséghez való közeledés, valamint a katonai tömbhöz való csatlakozás előkészítése érdekében. Stoltenberg ezt Giorgi Gakharia grúz miniszterelnökkel Brüsszelben folytatott tárgyalásokat követő sajtótájékoztatón jelentette ki.

„Javaslom, hogy továbbra is teljes mértékben használja ki a NATO-hoz való közeledés minden lehetőségét. És készüljön fel a csatlakozásra. Arra számítunk, hogy Grúzia biztosítja, hogy a (parlamenti) választásokat a legmagasabb nemzetközi normák szerint tartsák meg a következő hónapban. Ez fontos Grúzia és a NATO számára ”- mondta Stoltenberg.

5f735094ae5ac9252413871c.jpg

  • Giorgi Gakharia grúz miniszterelnök és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár
Emlékeztetjük arra, hogy a grúziai parlamenti választást október 31-n tervezik megtartani . Az állampolgároknak 150 képviselőt kell választaniuk, ebből 120-t pártlisták alapjánválasztanak meg, további 30-t pedig egy mandátumú választókerületekben történő szavazással.

A brüsszeli tárgyalások során Grúzia és a NATO vezetői különös figyelmet fordítottak a szövetségi erők Fekete-tengeren való jelenlétének kérdésére.

„A mai találkozón is megjegyeztük a fekete-tengeri régió stratégiai fontosságát Grúzia és a NATO-országok számára. Ezért üdvözlök minden lehetséges közös lépést ezzel kapcsolatban ”- tette hozzá Stoltenberg.

Kifejtette, hogy a felek most vizsgálják az együttműködés bővítésének lehetőségét, ideértve a légi forgalomra vonatkozó adatcserét is.

Kay Hutchison, az Egyesült Államok NATO-állandó képviselője szerint a blokk tagjai nem szándékoznak megállítani az ukrán csatlakozás támogatására irányuló erőfeszítéseket ...
"Ez rendkívül fontos Grúzia és a NATO-országok érdekei szempontjából ebben a (Fekete-tenger. - RT ) régióban, ahol az elmúlt években jelentősen megnőtt az orosz jelenlét" - hangsúlyozta a szövetség főtitkára.

Giorgi Gakharia beszédében kitért a fekete-tengeri térség biztonságának kérdésére is.

„Hangsúlyoztuk a Fekete-tenger biztonságának megerősítésére szolgáló gyakorlati mechanizmus létrehozásának fontosságát. A Fekete-tenger biztonsága egyre fontosabb aspektusává válik együttműködésünknek. Megvitattuk Grúzia szerepét a dél-kaukázusi régió korlátozott összefüggéseiben, és hangsúlyoztuk azon kívüli szerepünk fontosságát, a Fekete-tenger térségének tekintetében.

"Megoldatlan területi viták"


2020 augusztusában a grúz minisztertanács vezetője már bejelentette, hogy a köztársaság vezetése minden bizonnyal be kívánja fejezni Grúzia NATO-integrációjának folyamatát. Hozzátette: ma Grúzia "teljesen felkészült a NATO-csatlakozásra".

"Partnereink látják és értékelik"ezt - mondta.

2020 áprilisában az Egyesült Államok NATO állandó képviselője, Kay Bailey Hutchison bejelentette, hogy a szövetség továbbra is erőfeszítéseket tesz Grúzia és Ukrajna elfogadására. Ezt a szövetségben részt vevő országok külügyminiszterei közötti tárgyalások előestéjén tartott sajtótájékoztatón nyilatkozta.

5f73511902e8bd2d2f09d8c3.JPG

  • Amerikai és grúz katonai személyzet a Noble Partner 2018 gyakorlaton Grúziában
  • Reuters
  • © David Mdzinarishvili
 
  • Tetszik
Reactions: dkes
W

Wilson

Guest
2.rész

„Elkötelezettek vagyunk annak biztosítása mellett, hogy ezek az országok (Grúzia, Ukrajna, valamint Bosznia és Hercegovina. - RT ) a jövőben a NATO tagjává váljanak. Be akarjuk vonni őket a szövetségbe.- mondta az amerikai diplomata.

A hivatalos Tbiliszi sokáig és kitartóan emlékeztette partnereit az Észak-atlanti Szövetségben arra, hogy készek beilleszkedni a blokkba. Például 2020 februárjában Giorgi Gakharia grúz miniszterelnök cikket tett közzé a The Washington Times-n, amelyben kijelentette, hogy itt az ideje, hogy a NATO válaszoljon Tbiliszi csatlakozási kérelmére.

A politikus szerint érvelés lehet e döntés mellett az a tény, hogy Tbiliszi óriási mértékben hozzájárul a "transzatlanti szövetséghez", és létfontosságú a Fekete-tenger "geopolitikai biztonságának" biztosításához. Gakharia kifejtette, hogy a Fekete-tenger pufferzónaként szolgál, amely segít megvédeni Európát, a NATO-t és az Egyesült Államok létfontosságú érdekeit az ellenséges hatalmaktól. Oroszországot nevezte meg a fő fenyegetésnek.

A szakértők ugyanakkor meg vannak győződve arról, hogy belátható időn belül Grúziának esélye sincs csatlakozni az Észak-atlanti Szövetséghez.

Mint Andrej Suzdalcev, a Felső Gazdasági Főiskola Világgazdasági és Világpolitikai Karának dékánhelyettese az RT-nek adott interjúban megjegyezte, a szövetség nem teheti Grúziát tagjává, mivel az országnak területi vitái vannak Abháziával és Dél-Oszétiával.

„A megoldatlan területi vitákkal rendelkező országnak kevés esélye van a NATO-csatlakozásra. De ugyanakkor a szövetség vezetése továbbra is támogatni fogja Tbiliszi euro-atlanti törekvéseit ”- magyarázta a szakember.

Hasonló álláspontot képvisel a politológia doktora, az Orosz Biztonsági Tanács tudományos tanácsának tagja, Andrej Manoilo.

„Stoltenberg kijelentése alaptalan, mivel Grúzia csak azután válhat NATO-taggá, hogy megoldja területi vitáit. És erre még nincs tendencia "- magyarázta a szakember az RT-nek adottnyilatkozatában.


Grúzia már 1992-n, amikor csatlakozott az Észak-atlanti Együttműködési Tanácshoz (NACC), érdeklődést mutatott a NATO-csatlakozás iránt.

A gyakorlatban Tbiliszi interakciója a szövetséggel 1994-n kezdődött, miután a köztársaság csatlakozott a Partnerség a Békéért programhoz. A 2003-as rózsás forradalom és Mihail Szaakasvili hatalomra kerülése után új szakasz kezdődött Grúzia és a NATO között.

Még 2006-n a politikus kijelentette, hogy Grúzia megfelel a NATO-a történő integráció összes kritériumának, hangsúlyozta, hogy ez Európának hozzáférést biztosít a Fekete-tengerhez és Közép-Ázsiához, valamintb így szorosabb kapcsolatokat létesíthet a közel-keleti országokkal.

5f735227ae5ac924e04bb4d9.JPG

  • Mihail Szaakasvili
  • © Valentyn Ogirenko / Reuters

2008-ban a NATO tagállamai egy bukaresti csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy Grúzia csatlakozhat a szövetséghez, feltéve, hogy teljesíti az összes szükséges követelményt.

2008 óta a NATO-Grúzia különbizottság azon dolgozik, hogy szoros párbeszédet és együttműködést tartson fenn a felek között a köztársaság számára az országnak a szövetségbe történő integrációját célzó reformok végrehajtása érdekében.

Grúzia és a NATO kapcsolatának újabb szakasza 2014-n kezdődött, amikor a szövetség walesi csúcstalálkozóján további intézkedéscsomagot fogadtak el Tbiliszi katonai tömbhöz való csatlakozása érdekében.

..
A fekete-tengeri térségben folytatott közös katonai gyakorlatok fontos elemei a NATO és Grúzia közötti együttműködésnek. 2020 áprilisában a grúz járőrhajók és a szövetség tagországainak öt hajója közös manővereket hajtott végre a Fekete-tengeren.

Nyáron Grúzia Bulgária, Norvégia, Románia, Spanyolország és Törökország mellett részt vett a Sea Breeze 2020 amerikai-ukrán katonai gyakorlatokon is. Amint azt az amerikai haditengerészet hatodik flottájának honlapján közzétett nyilatkozatában megfogalmazták, a manőverek célja egy "közös képesség" létrehozása volt a régió tengeri biztonságának biztosítása érdekében.

A RISS Védelmi Tanulmányok Központ regionális biztonsági szektorának vezetője, Szergej Jermakov szerint az USA és a NATO Grúziát használja ugródeszkaként, hogy növelje katonai potenciálját a fekete-tengeri régióban.

„Stoltenberg nyilatkozatát nem szabad komolyan venni, mivel a szövetség nem fogadja el Grúziát tagként. De egyúttal felkérik Grúziát, hogy vállaljon minden olyan kötelezettséget, amelyet a szövetség teljes jogú tagjai viselnek, a NATO keleti szárnyának megerősítése érdekében "- magyarázta a szakember az RT-k adott interjúban.

Szergej Ermakov azt is megjegyezte, hogy a geopolitikai körülmények miatt a Fekete-tenger valóban stratégiai jelentőséggel bír a NATO szempontjából.

"És annak fényében, hogy a szövetség és Törökország közötti kapcsolatok az utóbbi időben milyen nehéz helyzetben vannak, egyre növekszik az Egyesült Államok és a NATO fekete-tengeri szövetségeseinek,így Grúziának a szerepe is" - tette hozzá a szakember.

Andrey Suzdaltsev hasonló álláspontot képvisel. A szakértő szerint Oroszország pozícióinak megerősödése a Fekete-tengeren, amelyről Jens Stoltenberg beszélt, különösen a Krím visszaszerzésével összekapcsolódik.

5f735288ae5ac924e15a99a9.JPG

  • Gyakorolat a Sea Breeze 2020

„Most Oroszország ellenőrzi a fekete-tengeri régió nagy részét, sőt ő uralja. És ez nagyon fájdalmas a NATO-országok számára. Nem is beszélve arról a tényről, hogy a Fekete-tenger fontos szerepet játszik a közel-keleti helyzetben - a szíriai orosz kontingens ellátását a fekete-tengeren keresztül hajtják végre ”- jegyezte meg a szakember.

Ugyanakkor a NATO-l való integráció önmagában nem ígér sok jót Grúziának - állítják a szakértők. Andrej Suzdalcev szerint ebben az esetben Grúzia nemcsak a fegyveres erőit, hanem a politikai életét is a szövetség ellenőrzése alá helyezi.

"Tbiliszi megkapja a leszerelt NATO-felszerelést és kiképzési kézikönyveket, és egyúttal" élcsapat "szerepét játsza a NATO és Oroszország közötti konfliktus esetén, amelyben az első vonalként fog szerepelni" - összegezte a szakértő.

Forrás:russian rt
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and dkes

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Vicces lenne, mert Karabakh Azerbajdzsán határain belül van a világ összes országa szerint. ( - Örményország)
Mert így állapította meg egy kommunista diktátor, persze szigorúan a helyi lakosság népszavazása alapján!! Vagy mégse így volt?!! Miért kellene elfogadni 100 (vagy akár sokkal több) évre visszamenő dolgok alapján a mai és jövőbeni helyzetet? A törököt nem akarjátok visszahívni Budára, hiszen itt is volt félholdas zászló, vagy akár a Vörös Hadsereget??!! Szerintem helyi népszavazás, és fogadja el mindenki (tudom, a kezem meg a bili ...).
 
W

Wilson

Guest
Ez lehetett a LORA SRBM támadás esetleg? A 10m -es CEP -el belefér egy hidat lerombolni, mert a kb. 600 kg -os harci része erre elegendő lehet.

Meg is van:)Tudtam,hogy az oroszokban lehet bízni:)

Baku az Iskander izraeli analógját(LORA) használta a karabahi híd megsemmisítésére
Ma, 15:29




A Stepanakert tüzérségi támadása során az azeri hadsereg rakétacsapást indított az Akari-folyó hídja ellen, amely Hegyi-Karabahot Örményország területével köti össze. A híd megsemmisítésére Baku az orosz „Iskander-M” orosz operatív-taktikai komplexum izraeli analógját használta.

Artsrun Hovhannisyan az örmény védelmi minisztérium képviselője elmondta, hogy az azeri támadás jelentős károkat okozott az NKR polgári infrastruktúrájában és a Mentőszolgálatban.

A híd megsemmisítésére az azeriek az Izraelben gyártott LORA OTRK-t használták. Az IAI (Israel Aerospace Industries - izraeli katonai konszern) szerint a szilárd hajtóanyagú LORA rakéta tömege 1,6 tonna, maximális lőtávolsága pedig 400 km. A rakéta kombinált célzórendszerrel van felszerelve - inerciális, műholdas korrekcióval GPS-n keresztül. A deklarált eltérés 10 m.


Az információk szerint a LORA robbanófejek súlya 600, 500 vagy 400 kg. A hatótávolsága a különböző tömegű robbanófejekel180, 230 vagy 280 km.

Karabahot és Örményországot jelenleg két út köti össze: Goristól nyugaton Stepanakertig és Vardenistől északon Martakertig. Jelenleg a hatóságok egy harmadik országút megépítését tervezik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 355
96 783
113
Mert így állapította meg egy kommunista diktátor, persze szigorúan a helyi lakosság népszavazása alapján!! Vagy mégse így volt?!! Miért kellene elfogadni 100 (vagy akár sokkal több) évre visszamenő dolgok alapján a mai és jövőbeni helyzetet? A törököt nem akarjátok visszahívni Budára, hiszen itt is volt félholdas zászló, vagy akár a Vörös Hadsereget??!! Szerintem helyi népszavazás, és fogadja el mindenki (tudom, a kezem meg a bili ...).
Teljesen mind1 mi mind gondolunk, a nemzetközi stabilitás ezt kívánja. Különben orrba-szájba lenne mindenhol népszavazás, sok ország szétesne, nem még az EU.
Igen van a népek önrendelkezési elve, mki élhet saját országban, valahol papíron a világbéke és az atomfegyvermentes világ ideológiája között. De a valóságban a kis és nagyhatalmi érdekek döntenek.

Őszintén! Nekem szimpatikusak az örmények, a technikai hátrányuk ellenére szívósan és jól küzdenek újra, de a világpolitikai és helyi erőviszonyok nem nekik kedveznek. Csak időnyerésre játszhatnak, hátha valahogy szerencsésebben fordul számukra a világ kereke. Talán még most feltartják az azerieket. De 5 év múlva, ha a trendek nem változnak még asz iráni határt is elveszthetik. Azerbajdzsán egyesítheti a 2 földrajzilag különálló országrészét is, nem csak Karabakhot foglalhatja el.
 
W

Wilson

Guest
Mint többen is feltételeztétek az AN-2 kapcsán,hogy az azeriek az örmény légvédelem "felfedésére"használják ezt a verziót erősíti ez az orosz cikk is.A cikk szerint azonban nem hightech megoldást használnak az azeriek a "drón" AN-2-n:)

A karabahi háború know-how: Baku "pilóta nélküli" An-2-l nyitja meg Örmény légvédelmét




Az interneten közzétették az azerbajdzsáni fegyveres erők AN-2 repülőgépeinek képeit, amelyek a jevlakhi repülőtéren találhatók. Szakértők szerint Baku "pilóta nélküli" An-2-t használ hamis célpontként az ellenséges légvédelmi létesítmények helyeinek felderítésére.

Korábban Vahram Poghosyan, Hegyi-Karabah elnökének sajtótitkára bejelentette, hogy a köztársaság hadserege megsemmisítette az azerbajdzsáni repülőgépeket. Később Sushan Stepanyan, az örmény védelmi osztály sajtótitkára megerősítette, hogy a lelőtt harci repülőgép egy An-2 volt.Az örmény légvédelmi rendszerek megnyitására való felhasználása a karabahi konfliktus egyfajta "know-how-á" vált. A pilóta holttestét azonban nem találták meg.


Nyilvánvaló, hogy az azeriek "pilóta nélküli" módban használják az An-2-t. A repülőgép kormányát övekkel rögzítik, és a pilóta ejtőernyővel kiugrik biztonságos távolságban az örmény vonalaktól.

Korábban az el nem ismert köztársaság védelmi minisztériuma közölt információkat a fegyveres összecsapás során elszenvedett veszteségekről - a háború kezdete óta összesen a hegyi-karabahi hadsereg 48 katonája vesztette életét, és több mint 200 katona megsebesült.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 836
39 331
113
Élő frissítések: Karabah erők lelőttek 5 további azerbajdzsáni repülőgépet, 3 helikoptert
https://sputniknews.com/world/20201...efence-ministry-says/#article_item_1080648004

"Csak az elmúlt 24 órában 540 azeri katona halt meg, több mint 700 megsebesült, 45 páncélozott jármű, hat repülőgép, amelyek többsége nem a levegőben semmisült meg, azonkívül három helikopter és hat drón van dögrováson" Hovhannisyan mondta.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 451
113
Ki ne hagyjuk a kunokat (Kötöny és barátai)a köztudatba az él róluk,hogy a nagy büdös pusztába nomadizáltak és amikor ÍV Béla:) beinvitálta őket Magyarhonba lelegeltették a vetést és nagy általálnoságban ott folytatták ahol ahol a sztyepén abbahagyták.De valójában ezek a kunok nagyon gazdag és komoly városokat birtokoltak és igazgattak amelyek fejlett kereskedelemmel és infrastruktúrával rendelkeztek,
Ne felejtsd el, hogy Kötönnyel kun néptöredékek érkeztek, miután már kétszer legyalulták őket a mongolok.
Etilt a kazár fővárost tavasztól őszig, csak kézművesek, kereskedők, meg családtagok lakták. A katonai arisztokrácia és a fegyveres pásztorok tömegei meg tavasztól őszig nomadizáltak, és csak télire tértek vissza a városba. A kereskedelemben a nomádok mindig élenjárók voltak.
 
W

Wilson

Guest
Ne felejtsd el, hogy Kötönnyel kun néptöredékek érkeztek, miután már kétszer legyalulták őket a mongolok.
Etilt a kazár fővárost tavasztól őszig, csak kézművesek, kereskedők, meg családtagok lakták. A katonai arisztokrácia és a fegyveres pásztorok tömegei meg tavasztól őszig nomadizáltak, és csak télire tértek vissza a városba. A kereskedelemben a nomádok mindig élenjárók voltak.

Persze ez így volt,de azért hoztam fel őket példának mert sok ember fejében a sztyeppei népek félig vademberek akik nyereg alatt puhítják húst,semmilyen értelmezhető kultúrával nem rendelkeznek és nem képesek másra mint állatokat terelni ide-oda valamint keresztények vérében fürödve csak a "civilizált" államok fosztogatására képesek és minden tekintettben alantasabbak a művelt nyugati kereszténységtől.Holott ez nem is lehet távolabb az igazságtól.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu