Évi 30000 km autópálya?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Évi 30000 km autópálya?
Hatalmas érvágás, hogy valamiért nem vásárolunk kínai technikát. Tesztelni kellene és aminek jó a minősége azt bálásan venni és máris fel lenne szerelve sok tartalékos zászlóalj fullosan. Csak jusson idő a kiképzésükre!Ami a legdurvább, az szerintem az ára, mindezt megépítették 4 milliárd dollárból. Németországban 2012 ben hegyvidéki szakaszokat átlagosan 25 millió/km euróért építették, azaz kb 30 millió dollár, viszont ez nem sima dimbes-dombos, hanem extrém körülmények és extrém terepviszonyok, olvastam alagutakról aminek kilométere 70 millió euró környékén van. Ami még nagyon érdekes a videóból az a menetidő csökkenés és a gdp növekedés viszonyulása egymáshoz.
Haditechnikában nem merek nagyon megszólalni ( mit keresek itt? ugye? ) de szembejött velem a napokban egy ár összehasonlítás.
St. Antonio Class amphibious transport dock, price tag: $2 billion.
Type 071 amphibious transport dock, price tag: less than $200 million.
Annyira hihetetlen volt hogy megnéztem hogy a Thaiföldnek mennyiért adják és ott is 200 milliót írtak, tehát ennyiéért adják el. Annak nem látom értelmét hogy veszteséggel adják el, szóval valószínűleg tényleg ennyi vagy még olcsóbb a megépítése nekik.
Gondolom erősen prüszkölnének miatta nyugatról, pedig ha a katonák elégedettek lennének vele akkor árban verhetetlen, és valóban emiatt mennyiségben is jóval többet lehetne beszerezni. Van még egy szerintem verhetetlen tényezője a kínainak, és ez az orosznál is, hogy konfliktus esetén ők szállítanának utánpótlást, nyugatról pedig kapnánk egy embargót és a végeredmény úgyis az lenne hogy amit tudunk azt keletről szerzünk be gyorsan, amihez meg nem lesz ember ami bonyolult kezelésű. Legalábbis ezt a képet mutatják a modern konfliktusok kis országoknál.Hatalmas érvágás, hogy valamiért nem vásárolunk kínai technikát. Tesztelni kellene és aminek jó a minősége azt bálásan venni és máris fel lenne szerelve sok tartalékos zászlóalj fullosan. Csak jusson idő a kiképzésükre!
Igen ez nagyon lényeges szempont, de 10x árkülönbségnél ha 10x gyengébb lenne akkor azt korallzátonynak neveznénk lehet Bár veszélyesek a kínai korallzátonyok, a múltkor is a dél kínai tengeren összetört egy amerikai tengeralattjárót amit lehet kukázni kellesz, mert eddig 4 milliárdos a kár.Ez még úgy is bődületes különbség, hogy a Type 071 jüanból épült, a kínai melósok meg biztos kevesebbet keresnek, mint az amerikaiak. Kíváncsi lennék a tényleges képességek, harcérték közötti különbségre is.
Igen, ekkora különbség tuti, hogy nincs közöttük. Mondjuk gyanítom, hogy a kínai gyárak nem szednek olyan sápot, mint a tisztelt military-industrial complex ...Igen ez nagyon lényeges szempont, de 10x árkülönbségnél ha 10x gyengébb lenne akkor azt korallzátonynak neveznénk lehet
Oooo, azt már mutattam, hogy ott mi történt. Japán szent védőjének nem tetszett az amcsi SSN jelenléte. Picit lefejelteBár veszélyesek a kínai korallzátonyok, a múltkor is a dél kínai tengeren összetört egy amerikai tengeralattjárót amit lehet kukázni kellesz, mert eddig 4 milliárdos a kár.
Találkozott a kínai és a perzsa külügyminiszter: Peking kiállt az atomalku mellett és az Iránt sújtó amerikai szankciók ellen
Forrás: https://kuruc.info/r/4/238614/
Olyan nincs, és nem is lesz. A jenki szarkeverés az igazi veszedelemA sárga veszedelem.
Olyan nincs, és nem is lesz. A jenki szarkeverés az igazi veszedelem