• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 766
113
ott tetszik mindenki egy nagyot tévedni, hogy nem veszik figyelembe a kínaiak sovinizmusát és nacionalizmusát. Öreg hiba. Kevés nacionalistább bagázst láttam eddig, mint a kínaiakat. Meg más időléptékekben gondolkodnak. Az éves tervek csak Nyugaton divatosak. Akárhány idősebb kínaival beszélgettem eddig, mindig az volt a végkicsengés, hogy mindegy, ha nem az ő életükben valósul meg valami, nekik az is elég, hogy az unokái fogják élvezni ennek az erőfeszítését és majd megemlékeznek a mai öregek fáradozásáról...

A Nyugat velejéig kapzsi. A SZU-val szemben volt egy COCOM-lista, amivel ha teljesen le nem is tudta őket fojtani, azért lassította a dolgokat. Ezzel szemben Kína elég sokáig megkapta a high-tech cuccokat, mivel olcsón kell gyártani. Számítástechnikában, mikroelektronikában és gyártásban mindig megkapta az akkori csúcsot. Ha direktben nem is, de ott volt az országhatáron belül. Nem vagyok egy feltételek nélküli Kína-fan, mert ott aztán főleg nem szabad a szemnek hinni, de merőben nem arról a szedett-vedett, buta kommancs bagázsról van szó, mint ami még manapság is a fejekben él. Furcsa módon Indiával szemben meg ennek a fordítottját látom.

Indiáról mindenki azt hiszi, hogy ők valami műszaki géniuszok gyülekezete és mindenki fekete öves programozó legalább 5 programnyelvben. Nagyon nem. Nem is nagyon jut eszembe olyan eget is megrengető fejlesztés, ami onnan származik. Másolni viszont tökéletesen tudnak.

A kínaiak, koreaiak, japánok legnagyobb problémája amúgy az, ami az egyik legnagyobb erényük. Túl merevek. Érdemes megnézni mind a koreai, mind a japán vállalatok struktúráját. Se nem eredményes (a munkaerőt illetően) és egyre kevésbé innovatív. Dolgozom együtt mind a három népséggel. Iszonyatosan merevek. Improvizáció nagyon ritka - képesek lennének rá, de nem szabad/nem illik, azt meg főleg nem, hogy a rangban vagy életkorban feletted lévőnek a döntését egy nanoszekundum időtartamra is kétségbe vond, a 20-30 éves praktikák pedig érinthetetlenek. Ha valaki egyszer leírja, hogy szabad, onnantól fogva csinálja.

Ellenben ha egy tökös, rátermett és hozzáértő vezetőt kapnak, akkor viszont megállíthatatlanok. A kínai nacionalizmus miatt még fog fájni a fejünk...
Igen, ebből tényleg baj lehet. És ugyebár ott fortyog bennük a rengeteg történelmi sérelem...
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
Igen, ebből tényleg baj lehet. És ugyebár ott fortyog bennük a rengeteg történelmi sérelem...
Ha a fejemben a történelem tudásomat nézegetem akkor mi jó helyzetben vagyunk közvetlen problémáink sosem voltak:) de Japán, Korea, Oroszország, Vietnam helyében nem lennék.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 519
113
A megfigyelőrendszerüknek köszönhetően az általam sokáig ütőkártyának tartott belső konfliktus esélye is egyre kisebb mert nem megszervezhető, legfeljebb akkor lehetne ha a párt legfőbb vezetéséből indulna de azok pedig nem teszik meg ezt a szívességet csendben intézik el egymást. Ahol még megfognak tudni torpanni az az lesz amikor kiesik a rengeteg aktív korú és a túl sokáig elhúzott egykepolitikai miatt visszaesik a menetelésük. Most hogy már lehet 2 gyerek se akarnak szülni, a 90 es években lazítani kellet volna és most az akkor születő generáció elárasztatta volna a világot, szerencsére nem tették. De lehet ezt a problémát meg a technológia fogja orvosolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Azért az ópiumháborúk idején igencsak látszott a nyugati kultúrfölény. Elég rendesen elpicsázták a kínaiakat töredék erővel is. Ma meg már egy jó ideje tisztában van mindenki azzal, hogy Kína nagyon jön fel gazdaságilag és technológiailag, és képes lesz bármit megcsinálni.
A haditechnikai fölény nem kulturfölény.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Igen, ebből tényleg baj lehet. És ugyebár ott fortyog bennük a rengeteg történelmi sérelem...
Én ezt nem tapasztaltam egyszer sem.

Úgy vannak vele, hogy amíg kereskedni lehet, addig a világ rendben is van.
Aki akar, háborúzzon egymással, ők meg termelnek, kereskednek és ezzel lesznek a világ közepe.

Mások meg házasodtak.

Én nem félek a nagy nacionalizmusuktól.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 938
113
Én nem félek a nagy nacionalizmusuktól.

Én sem:) nehogy már csak a hipp háppos afrikaiak meg egyéb feketébb bőrűek legyenek nacionalisták.

Elég szégyen hogy a Európába nincs egy vezető katonai hatalom sem.

Pl én azt szeretném látni hogy a Németeknek legyen először a legkomolyabb légvédelmi lézer, elektromágneses ágyú, azt hogy megint ők kerüljenek technológia fölényben mindenkivel szemben.Erre kéne nekik törekedni és vezető szerpere nem olyan" Nagy dumás kiscsajok" (van ilyen film is ) karaktereket ültetni .
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 249
5 293
113
Ez nem igaz. Főleg a töredék erő. A mi XVII. századunkban kezdtek lemaradni. Azt hitték van orvosság haladás ellen.
Azért csak így fejből:
nomádok: ázsiai hunok, mongolok, mandzsuk, stb.
japánok: többször is. Volt, hogy a japán kalózok(!) megszállták Kína partvidékét(!)
és nem csak az a megalázó, hogy ez megtörtént, hanem, hogy nem kevés ideig fent is állt!
európaiak: kb. mindenki aki arra járt.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 249
5 293
113
Mert technikailag a béke segge alatt voltak
A japánok meg még a jenkiket is megveregették hát ha még a lebombázott kikötőbe lett volna a repcsihordozójuk
Ez azért részigazság, mert sok mindent a kínaiak találtak fel először. Pl: nyomtatás(!), puskapor, stb.. Csak
valahogy ezeket nem tudták kihasználni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Azért csak így fejből:
nomádok: ázsiai hunok, mongolok, mandzsuk, stb.
japánok: többször is. Volt, hogy a japán kalózok(!) megszállták Kína partvidékét(!)
és nem csak az a megalázó, hogy ez megtörtént, hanem, hogy nem kevés ideig fent is állt!
európaiak: kb. mindenki aki arra járt.
Ennek a kínában lenne a helye. A nomádok mindig erőfölényben voltak. Kb 1450ben Kína megsemmisítette az összes tengeri hajóját, és megtiltotta újak építését.
A mandzsukat egy kínai hadvezér direkt engedte be, miután egy parasztlázadás győzött, és egy paraszt került a trónra.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
A kommunista nagyhatalomban egy teljes, új iparágat szült az internetes tartalmak folyamatos ellenőrzése. Már nem csak a kormány saját cenzorai dolgoznak a net szűrésén, de felbukkant egy sor vállalat, melynek fő profilja a cenzúra-szolgáltatás. Most már kínai fiatalok ezrei dolgoznak a cenzúragyárakban, akiknek először meg kell tanítani, mi a valóság, hogy aztán felismerjék, és eltussolhassák azt.
A pártért csalják el a valóságot – feltárul Kína hatalmas cenzúragépezete
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A történelem folyamán a kínaiakat, kb. mindenki elpicsázta töredék erővel. Én sokat gondolkoztam rajta, hogy miért, de még nem jöttem rá.
Nem emlékszem a pontos időpontra, csak a folyamat maradt meg a fejemben.
Valamikor, talán az 1300-as években megtámadta Kínát egy északi szomszédja. Valami harcias nomád nép.
A kínaiak, bár nagy és jól felszerelt hadseregük volt, nem álltak ki csatára. Visszavonultak, meg visszavonultak. A császár átköltözött az északi fővárosból a délibe, aztán onnan is pucolnia kellett. Az ellenség elfoglalta az országot.
Eltelt utána 20 év, és a nomádokról senki nem tudott, viszont a középső birodalom virágzott.
A 19. században a történelem legnagyobb birodalma, a Brit birodalom térdre kényszerítette kínát, félgyarmati sorba kerültek, és feldarabolták az országukat.
Azóta eltelt százvalahány év. Hol van a Brit birodalom? A történelem könyvekben. A középső birodalom pedig virágzik, erősebb mint valaha, és sorban szerzi vissza a területeit.
Egyrészt van egy nagyon jó probléma megoldó képletük:
1. Vedd meg!
2. Ha nem lehet megvenni várj míg:
2/A. Mégis meg lehet venni.
2/B. Elmúlik magától.
Ha nemzedékeket kell várni, az sem gond. A kínai történelem 4000 évébe belefér.

Aztán van ez a Taoizmus. Azt mondja Lao Ce: A nádszál a legkissebb szellőre is ide oda dülöngél. A tölgyfa az nem. Szilárdan áll. De ha jön a vihar, a nádat a szél elfekteti, de utána újra felegyenesedik. A tölgyfát viszont derékba töri.

Sun ce is azt mondta a Háború művészetében, hogy nem az az igazán jó hadvezér aki megnyeri az összes csatát, hanem az, aki csata nélkül megnyeri a háborút.

Szóval teljesen másként gondolkoznak mint a nyugati emberek. A legtöbb találgatás azon alapszik, hogy mit tennének a nyugatiak, ha abban a helyzetben lennének mint a kínaiak. De ők mást fognak tenni!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Már csak azt nem értem, hogy kerültem a kantinba, mikor egy biztpol/Kína hozzászólásra válaszoltam. Szerintem. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Nem emlékszem a pontos időpontra, csak a folyamat maradt meg a fejemben.
Valamikor, talán az 1300-as években megtámadta Kínát egy északi szomszédja. Valami harcias nomád nép.
A kínaiak, bár nagy és jól felszerelt hadseregük volt, nem álltak ki csatára. Visszavonultak, meg visszavonultak. A császár átköltözött az északi fővárosból a délibe, aztán onnan is pucolnia kellett. Az ellenség elfoglalta az országot.
Eltelt utána 20 év, és a nomádokról senki nem tudott, viszont a középső birodalom virágzott.
A 19. században a történelem legnagyobb birodalma, a Brit birodalom térdre kényszerítette kínát, félgyarmati sorba kerültek, és feldarabolták az országukat.
Azóta eltelt százvalahány év. Hol van a Brit birodalom? A történelem könyvekben. A középső birodalom pedig virágzik, erősebb mint valaha, és sorban szerzi vissza a területeit.
Egyrészt van egy nagyon jó probléma megoldó képletük:
1. Vedd meg!
2. Ha nem lehet megvenni várj míg:
2/A. Mégis meg lehet venni.
2/B. Elmúlik magától.
Ha nemzedékeket kell várni, az sem gond. A kínai történelem 4000 évébe belefér.

Aztán van ez a Taoizmus. Azt mondja Lao Ce: A nádszál a legkissebb szellőre is ide oda dülöngél. A tölgyfa az nem. Szilárdan áll. De ha jön a vihar, a nádat a szél elfekteti, de utána újra felegyenesedik. A tölgyfát viszont derékba töri.

Sun ce is azt mondta a Háború művészetében, hogy nem az az igazán jó hadvezér aki megnyeri az összes csatát, hanem az, aki csata nélkül megnyeri a háborút.

Szóval teljesen másként gondolkoznak mint a nyugati emberek. A legtöbb találgatás azon alapszik, hogy mit tennének a nyugatiak, ha abban a helyzetben lennének mint a kínaiak. De ők mást fognak tenni!
Kína 450 éves ciklusokban létezik. Szétesik, összeszedik. Most az összeszedés tetején vannak. Császárt is választottak, lassan minden visszaáll a parasztlázadás előtti normális állapotba.
 
T

Törölt tag 008

Guest
A kommunista nagyhatalomban egy teljes, új iparágat szült az internetes tartalmak folyamatos ellenőrzése. Már nem csak a kormány saját cenzorai dolgoznak a net szűrésén, de felbukkant egy sor vállalat, melynek fő profilja a cenzúra...
Éééés ez a fejlett nyugaton is így működik.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 249
5 293
113
Ennek a kínában lenne a helye. A nomádok mindig erőfölényben voltak. Kb 1450ben Kína megsemmisítette az összes tengeri hajóját, és megtiltotta újak építését.
A mandzsukat egy kínai hadvezér direkt engedte be, miután egy parasztlázadás győzött, és egy paraszt került a trónra.
Már "Kínában" vagyunk.:). De a lényeg. Kínát Mindenki(!) lenyomta, úgy, hogy ők voltak, kb. az ismert történelem legnépesebb birodalma.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Már "Kínában" vagyunk.:). De a lényeg. Kínát Mindenki(!) lenyomta, úgy, hogy ők voltak, kb. az ismert történelem legnépesebb birodalma.
Mintha a jó 4000 éves Kína történelmének csak az utolsó 500 évét figyelnéd. Azelőtt csak a mongolok, de ők sem hátrányból.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 519
113
Igazából Kína határai folyamatosan ostrom alatt álltak történelem során, tehát a nem megszállt időszak mindig hosszabb mint a megszállt. Illetve nem árt figyelembe venni hogy a külső erők csak akkor voltak sikeresek ha belső káosz volt. A mongol seregeknek legnagyobb % kínai harcos volt. A japánok egy 600 ezres kínai sereget állítottak fel annak ellenére amiket tettek csatlakoztak hozzájuk.
Illetve azt sem érdemes elfelejteni hogy az USA első igazi zakója Koreában volt a kínai "önkéntesek" bevetése után.
Alábecsülni őket nagy hiba, nagyobb talán csak megbízni bennük. Amíg a kínai mosolyog addig nem kötöttél jó üzletet.....
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ennek a kínában lenne a helye. A nomádok mindig erőfölényben voltak. Kb 1450ben Kína megsemmisítette az összes tengeri hajóját, és megtiltotta újak építését.
A mandzsukat egy kínai hadvezér direkt engedte be, miután egy parasztlázadás győzött, és egy paraszt került a trónra.
Meglepő, hogy ezt valaki tudja, és meghajlok előtted. Még a tv-ben is sokszor elfelejtik, csak kijelentik, a mandzsuk győztek.
Valójában egy parasztfelkelés borította el az országot, káosz volt,
A keleti kapu parancsnokának apját elfogták a felkelők és kérték levélben az erőd átadását, de ő inkább az ostromló mandzsuknak adta át.

Üdvözlet.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Igazából Kína határai folyamatosan ostrom alatt álltak történelem során, tehát a nem megszállt időszak mindig hosszabb mint a megszállt. Illetve nem árt figyelembe venni hogy a külső erők csak akkor voltak sikeresek ha belső káosz volt. A mongol seregeknek legnagyobb % kínai harcos volt. A japánok egy 600 ezres kínai sereget állítottak fel annak ellenére amiket tettek csatlakoztak hozzájuk.
Illetve azt sem érdemes elfelejteni hogy az USA első igazi zakója Koreában volt a kínai "önkéntesek" bevetése után.
Alábecsülni őket nagy hiba, nagyobb talán csak megbízni bennük. Amíg a kínai mosolyog addig nem kötöttél jó üzletet.....
A kínai mindig mosolyog.

Egy kínai mondás szerint, aki nem tud mosolyogni, ne menjen kereskedőnek.