• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 843
16 024
113
GXtF3AyWQAIngmk

4000 az a 40000 ebből 400 kritikus súlyos eddig sokaknak a látása ment szét meg a keze
Ez rengeteg...
Nem csoda, hogy szinte összeomlott a libanoni egészségügy. Nálunk is nagyon nagy baj lenne a kórházakban, ha ennyi embert kéne ellátni egyszerre.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 366
13 337
113
ma olvastam egy 4 részes leírást hogy miért lesz háború a közel keleten még az ősz beállta előtt, csak nem gondoltam hogy ennyire felgyorsulnak az események.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 433
10 368
113
Nekem ami érdekes az az hogy mennyire hatékonyan tud az izraeli titkosszolgálat beszervezni kollaboránsokat. Jó igazából minden hatalom kitermeli a saját ellenségeit a "sajátjai" között, de például ahhoz képest amire orosz-ukrán viszonyaltban számítottam ott eltörpül ez a jelenség. Vagy talán nem, igazából a nem fogják az orrunkra kötni hogy mi játszotta benne a nagyobb részt egy egy célpont kiiktatásánál, felderítésénél , az izraeli titkosszolgálati akciók meg néha igen látványosra sikerednek, gondolom szándékosan is, de nekem a technikai kérdései, a kivitelezés, stb ezek érdekesek ebben azért ez össze lett rakva.

Ezek után, és az elmúlt hónapok után amikor látjuk hogy még azt is tudják mikor mennek wc-re az izrael ellenes frakciók vezetői, nehéz elhinni hogy október 7. be lett nézve ennyire. Én amellett vagyok hogy izrael inkább most akarja megvívni a konfliktust mint később. Tudom hogy sokan ezt butaságnak tartják a sok saját áldozat miatt, de abból indulok ki hogy ők hosszú évtizedekig akarják biztosítani a létezésüket most. Amiben én megint csak nem hiszek hogy menni fog, de érteném mögötte a logikát, és én is így döntenék.

Folytatásra kíváncsi leszek, erre már válaszolni kell, nem elég a vörös zászlót felhúzni.
 
  • Hűha
Reactions: endre

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
366
1 698
93
Úgy néz ki Libanonban (és a környékén) ma délután 3:33-kor felrobbant az összes személyhívó (és mobiltelefonok, tabletek is) többezer súlyos sérült, rengeteg halott


A Sci-Fi valóság lett, valahogyan távolról felrobbantották a felhasználók keze ügyében levő eszközöket.
A Kaspersky-Lab azonnali riasztást adott ki minden GPS-el rendelkező mobil eszközre..

Egyik arab csatorna szerint a személyhívók akkumulátorai PETN vagy ahoz hasonló anyaggal voltak 'gazdagítva' a nagyobb hatás végett.
Álítólag a mobil eszközök a Hezbollah és más terrorszervezetekhez köthetőek.

Vigyázz, nehogy rossz felé nézz vagy szóljál és a telefonod leviszi a fejedet. Szép Új Világ.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 081
57 953
113
Úgy néz ki Libanonban (és a környékén) ma délután 3:33-kor felrobbant az összes személyhívó (és mobiltelefonok, tabletek is) többezer súlyos sérült, rengeteg halott


A Sci-Fi valóság lett, valahogyan távolról felrobbantották a felhasználók keze ügyében levő eszközöket.
A Kaspersky-Lab azonnali riasztást adott ki minden GPS-el rendelkező mobil eszközre..

Egyik arab csatorna szerint a személyhívók akkumulátorai PETN vagy ahoz hasonló anyaggal voltak 'gazdagítva' a nagyobb hatás végett.
Álítólag a mobil eszközök a Hezbollah és más terrorszervezetekhez köthetőek.

Vigyázz, nehogy rossz felé nézz vagy szóljál és a telefonod leviszi a fejedet. Szép Új Világ.
Azt, olvastam, hogy csak pagerek ( személyhivók) robbantak. Eddig 11 halott Hezbollah -tag van és majdnem 3000 sebesült.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
548
2 873
93
csak nehogy izrael legyen megálítva. mert az sanszosabb a jelenlegi helyzetbe.
Ezt 1948-óta zengi a muzulmán világ és mások is, de hát több nagy háború, és millió kissebb-nagyobb fegyveres konfliktus után csak nem adják fel ezek a fránya izraeliek.. :)
Szegény frusztrált agymosott rétegeknek bizonyos muzulmán országokban marad a partizánkodás, és proxy-ként, hősiesen tántorognak tovább a darálóba, a perzsákért, meg persze helyett.. Amúgy a perzsák szemében az arabok másodrangú, feláldozható egyének..
Európaiként, inkább az izraelieknek illene drukkolni, hogy ne legyenek megállítva, mert amúgy óriási területeket szereztek meg háborúkban, amiknek java részét a béke reményében visszaadtak, sőt gázát is ahogy van átadták. Továbbá az áram, víz, izraelből érkezik.
Cserébe évtizedes rakéta, és akna zápor fedezéke alatt terror alagút építés, végül pedig Október 7.-támadás volt a válasz.. Irán hathatós segítségével ugye..
Az antiszemiták persze nem ugyanolyan választ adnak erre mint mondjuk az épeszű emberek, mert amúgy senki sem tudhatja milyen így élni. De nyugaton is látjuk mit művelnek az illegális honfoglaló muszlim, és egyébb tömegek...
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
548
2 873
93
40 000 halott,és védendő az ártatlanokat. Lordságod tegye át ezt a fekete humor topikba. Október 7-én ne felejtsen el pezsgőt bontani az IDF egy éves munkájának az "eredményességére"
Az senkit sem érdekel, hogy 2005 közepén gáza az arab törzsek csoportjához, ún. "palesztin" kézbe került? A hámász nevezetű iráni proxi terror brigád 2007-ben erőszakosan átvették a hatalmat durva vérontással, és szinte azonnal lőni kezdték izraelt amivel csak tudták.... És persze egyiptom felé a csempész, később pedig a terror alagutakat kezdték el kiépíteni izrael irányába, támadó szándékkal.. Kaptak támogatást dögivel mert hát szegény radikális muszlim terroristáknak az elnyomás ellen kell harcolniuk na...
Tehát 2007-től kezdve, folyamatosan támadták izraelt, amivel ember áldozatokat szedtek(felnőttek, gyerekek, idősek), és időarányosan óriási anyagi kárt okoztak..
Érdekel az előzmény mint ok, Flamand? Vagy magasról teszel rá, mint jó sokan mások is akik a szelektív memóriájuk nem nagyon zavar, és mindamellett jut idő sajnáltatni a konfliktus okozóit, a konfliktus/háború kiprovokálóit, és az erre vágyakozókat?
Amúgy én Vallon párti vagyok, és az önnállósódásukat is támogatom! Szóval nem nagyon fogunk egyetérteni...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 366
10 148
113
A hámász nevezetű iráni proxi terror brigád 2007-ben erőszakosan átvették a hatalmat durva vérontással, és szinte azonnal lőni kezdték izraelt amivel csak tudták....

Érdekes, anno ezt szavazásos választásnak hívták. Mostanra meg valahogyan "erőszakos hatalomatvetel" lett a demokratikus valasztasbol...? :rolleyes:

Bush, bar nem orult a Hamas gyozelmenek, eltette a szavazas tenyet:


A szokásos teljesen inkompetens, degenerált neocon mellefogas után az idiota, teljesen gyokeragyu amerikaiak szinten a szokásos neocon aggresszor módon, elmeroggyant fedett akciókkal próbálták utólag manipulálni a hekyzetet, amivel aztán végképp egyeduralkodova valt a Hamas Gazaban:

A CIA által megtamogatott Fatah szanaszet kínozta a Hamasra szavazokat:

"The video reveals a bare room with white walls and a black-and-white tiled floor, where abu Dan’s father is forced to sit and listen to his son’s shrieks of pain. Afterward, abu Dan says, he and two of the others were driven to a market square. “They told us they were going to kill us. They made us sit on the ground.” He rolls up the legs of his trousers to display the circular scars that are evidence of what happened next: “They shot our knees and feet—five bullets each. I spent four months in a wheelchair.”

Abu Dan had no way of knowing it, but his tormentors had a secret ally: the administration of President George W. Bush.

A clue comes toward the end of the video, which was found in a Fatah security building by Hamas fighters last June. Still bound and blindfolded, the prisoners are made to echo a rhythmic chant yelled by one of their captors: “By blood, by soul, we sacrifice ourselves for Muhammad Dahlan! Long live Muhammad Dahlan!”

There is no one more hated among Hamas members than Muhammad Dahlan, long Fatah’s resident strongman in Gaza. Dahlan, who most recently served as Abbas’s national-security adviser, has spent more than a decade battling Hamas."

Erre azok felvettek a kesztyűt és kisoportek mindenkit Gazabol.