• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 041
19 737
113
Már ne haragudj, de a tegnap esti jóslatom óta pakolgattam be, amit lehetett.
Most este is. Viszont nem fogom befogni ha teljesen egyértelmű baromságok kerülnek be rosszindulatból.
Bár igazság szerint valóban nem is tudom, hogy mi a fenének erőlködök.
Itt mindenki hatalmas szakértő, még annál is jobban akinek kvázi elsőkezi infói vannak. Közben
meg valsz egyszer sem járt még a környéken sem.
Valóban semmi értelme ezeket információhoz juttatni próbálni.
Tán nem kéne ennyire egyoldalúnak lenni. Értem én,hogy macesz,meg córesz,de itt nem igazán szimpi a hasbara.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 647
23 118
113
Állítólag ezért nem volt számottevő légvédelem.
image.png

Végignézve egy sor videót a Telegramon, az elfogási arány, szemre, siralmas volt, inkább csak 5-10%.
A légvédelem arra indít rakétát, ami konkrét fenyegetést jelent.
Erre is megvannak a sablonok és prioritások.
Azt feltételezni, hogy csak precíziós képességei vannak Iránnak elég téves lenne btw.
itt is kezdődik a számháború
200 vagy 400?
lelőttük a 80%-át <-> azért a videókon annál több becsapódást lehet látni, csak a reptér bekapott cc 20 darabot ...
200 körül lesz
Nagyobb emberveszteség lenne (lenne veszteség) ha olyan szar lenne a légvédelem.

tényleg ki kellene várni valami reális jeléntést
és nem, a izraeli kormány által kiadott jelentéseket nem tekintem reálisnak!
Pedig nem lesz más meghívva, hogy megvizsgálja :D
Publikált jelentésben meg nem lesz olyan, ami a nemzetbiztonságot veszélyeztetné.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 484
89 362
113
itt is kezdődik a számháború
200 vagy 400?
lelőttük a 80%-át <-> azért a videókon annál több becsapódást lehet látni, csak a reptér bekapott cc 20 darabot ...

tényleg ki kellene várni valami reális jeléntést
és nem, a izraeli kormány által kiadott jelentéseket nem tekintem reálisnak!
Nos, ilyet még nem láttam tőlük, tehát lehet némi igazság alapja a pusztításnak:
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 366
13 314
113
Irán bevitte a májgerit izraelnek,és az egész NATO-nak is.El lehet gondolkozni a nyugati tökfejeknek.Én szerintem Iránnak már van atomtöltete.Oroszország pár órával a rakéta csapás előtt felszólította Izraelt,hogy takarodjon ki Libanonból.Kína szintén a palesztinok pártján van.Remélem,hogy ez a sokat szenvedett Palesztin nép visszakap ja hazáját.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 877
58 139
113
Csak sehol nem hipersonic.

A hiperszónikus sebesség az amikor 5 Mach fölött mész.
Ebből a szempontból az Iskander is gyorsabb (2km/s vagyis mach 6), vagy bármi ami legalább 400 km-re elrepül a mai BM-ek közül.
1000 km-es hatótáv esetén már 8 Machról beszélgetünk! lásd. MGM-31 például.
Szóval a BM-ek természetüknél fogva hiperszónikusak.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 928
15 479
113
Ez tök normális. És eddig is betartotta a többség.
Nyilván lesznek károk. Arról meg nem kell tájékoztatni az ellenséget.
Egyébként meg már voltak ilyen kommünikék már Gáza előtt is.

Had tippeljek..
lesz majd egy kisebb gödörről videó a reptérről, amit Ben egy fél talicska betont éppen beborít és a kamera a sivatag fele mutat. A károk elhanyagolhatóak.