• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 937
113
ezzel elbasszak az eddigi dumajukat is, eddig mindig ment a rinya hogy oket szegenyeket, artatlanokat a zsidok hogy bantjak, fel vilag sajnalta oket, es most hogy fogjak ezt az 500 raketat elmagyarazni ?
És mit értek el azzal, ha tényleg sajnálta is őket a fél világ? Blokád alatt vannak, elnyomás alatt, csórók, másodrengű állampolgárok akikkel azt csináltak a zsidó amit akartak bármilyen következmény nélkül. A folyamatos rinyálás ha nem vezet semmire, akkor mással kell próbálkozni.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

Nem lehetetlen a dolog.

Hát, ő se fog fellebbezni...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
És mit értek el azzal, ha tényleg sajnálta is őket a fél világ? Blokád alatt vannak, elnyomás alatt, csórók, másodrengű állampolgárok akikkel azt csináltak a zsidó amit akartak bármilyen következmény nélkül. A folyamatos rinyálás ha nem vezet semmire, akkor mással kell próbálkozni.
Az elmagyarázás itt nem lényeg, Alapvető hiba -sajnos- hogy az európai gondolkodásmód alapján próbálják megmagyarázni a tetteiket, nem az arab hagyományok, és szokások szerint. Egyszerű példa: alkudozás a piacon. vagy pld:
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 459
113
Azért szerintem örülnénk ha fettünk is egy ennyire rossz vaskipa őrködne. Mondjuk ami engem jobban érdekel az a dolog mögött lévő számok. Mennyibe került a palesztinoknak és támogatóiknak valamint mennyibe Izraelnek. Mert az oké hogy nem okoznak kárt, de megkockáztatom sokszor sokkal többe kerül az amivel védekeznek mint a kár lenen ha becsapódik.
Persze a mezőre esőket nem lövik le tudom én, de akkor is. Persze értem én ember életet nem mérünk pénzbe, de azért mégis, stratégiai gondolkodással legalábbis.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Likas a vaskipa mint a szita
a vilag hadserejeinek 99% orditana mint egy ovodas egy ilyen jatekert.
a palesztinoknak meg fasza kis jatek ez, kilonek egy csomo raketat, abol par db talal, lesz par halott zsido, tobbi vagy landol vmi mezore, vagy lelovik, es valaszul kapnak egy par tucat jdamot a fejukre es lesz par szaz halotjuk meg sebesultjuk.

kibaszotul megeri nekik.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
netten olvastam vhol.
200 palesztin raketa kb 3-400.000$
200 iron dome raketa tobb mint 8 milla $

kerdes hogy igaz-e.
40 000 USD 1db vezérlő/vaskupola rakéta, és ez olcsónak számít. A többi a rakéta sárkánya és a szervok energiaellátás töltet stb. A konténerek újratölthetők, sok van egyszerre készenlétben. A rakéták parancs vezéreltek saját keresővel/követővel, de menet közben kaphatnak új cél parancsot is. A szoftvereket folyamatosan szögelik azaz fejlesztik hogy pontosabb legyen az elfogás.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
netten olvastam vhol.
200 palesztin raketa kb 3-400.000$
200 iron dome raketa tobb mint 8 milla $

kerdes hogy igaz-e.
Az Iron Dome csak azokra a rakétákra indít, amik veszélyes röppályán vannak. Ha pedig a Hamasz rakétái elég pontosak lesznek, hogy nagy hányaduk ilyen legyen, szerintem jön az olvadt ólom újabb felvonása.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 449
63 863
113
netten olvastam vhol.
200 palesztin raketa kb 3-400.000$
200 iron dome raketa tobb mint 8 milla $

kerdes hogy igaz-e.
Ilyenkor ne csak azt nézd, hogy mennyibe kerül a palesztinoknak a kétszáz darab rakéta, hanem, hogy mennyibe kerül ugyanennyi a rakéta az izraelieknek, ha náluk ezek be is csapódnak.
200 darab kivédetlen palesztin rakéta elképzelhető, hogy több, mint 8M USD kárt okoz az anyagiakban, a lehetséges emberveszteségről nem is beszélve.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Izrael 80 db vadászgéppel támad palesztin katonai célpontokat. Részletek egyenlőre nem ismertek. Folyamatos a válaszcsapás és azt ígérték egész éjjel folytatódni fog. (megj.: pláne mióta Telavivot is lőni kezdték)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby