• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Azért ezt ízlelgessük… Izraelt egy pickupos banda támadta meg. Ezt elvileg tegnapra le kellett volna rendeznie az IDF-nek. Miért megy oda az a CSG? Kompetenciája vagy kapacitása nincs az izraeli haderőnek rendet tenni? Annak a haderőnek, amely komplett arab összhaderőnemi hadseregeket picsázott el?
És most nem bír el a Hamásszal…

Vagy esetleg más céllal megy oda az a féltucatnyi hajó? Hmm

9c3Y8kmK_o.jpeg
Nem hiszem, hogy az USA aktívan be akarna szállni ebbe a háborúba, vagy valamelyik közel-keleti országot meg akarná támadni. Oda komoly előkészület kell, ami nincs meg. Lett légyen képes bármilyen légihíd összehozására, Irak esetében is egy évig készült. Ebből a sebtiben odavezénylésből is az jön le nekem, hogy az USA számára nem várt esemény ez ami most Izraelben történik. Az, hogy mire képes az IDF, az majd csak egy két hét múlva állapítható meg. Ha akkora lezárja az egészet (remélem így lesz), akkor minden Ok., de ha nem akkor valami nagy baj van arrafelé, ami könnyen eredményezheti, hogy az arabok vérszemet kapnak a sebzett "nagyvad" láttán.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 996
12 804
113
De bombázni sem bombázhat esztelenül, mert azokat a szerencsétlen zsidó embereket a palesztinok élő pajzsként használják. Vagy bevállalja az IDF, hogy Gáza szarrá bombázásával több száz izraelit is megöl?
Ha bemegy gyalogsággal, annyi halott lesz, hogy az egyébként már elnyugatiasodott izraeli társadalom, azt nem fogja lenyelni szó nélkül. És ahogy húzódik a háború, úgy lesz egyre több kívülről érkező fanatikus iszlamista, akik így vagy úgy de bejutnak a hadszíntérre. Ezekkel a muszlim fanatikusokkal az a baj, hogy ezek nem félnek meghalni, sőt akarnak. Ha van ebből 100.000, akkor nagyon nehéz őket lezárni.
Szerintem az izraeli atlagpolgar velemenye errol hogy a getto helyett inkab egy tengerpartot latna szivesen az arabokat meg deportalna a pics@ba. Szerintem a biztonsag az elsodleges szempont az izraelieknek nem pedig a palesztinok.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 981
5 420
113
Közben megtaláltam.Elégge felhergelték az Izraelieket hogy kit lehet ők is "lemészárolnak".
Bár egy lor
Egy ilyen kis országnak mint Izrael (hiába militáns) nincs elég emberanyaga ahhoz , hogy egy városi kézi tusát megvívjon Gázában ahol ráadásul a Palesztinok vannak erős előnyben !
Nem is fognak.Ahol van ellenállas IAF porig bombáz mindent.Ez nem az Iraki "polgárhaború"Afganisztán" Vagy akár az Ukrán-Orosz háború ahol valamennyire probálták csökkenteni a civil áldozatokat.Izraeliek annyira "bosszúéhesek" nem számít nekik mennyi lessz a civil áldozat és teljesen "lakatlan" lessz Gáza mire "megtisztítják".Természetesen ennek lehetnek nagyon "súllyos" következményei Izrael számára ha ennek hatására a muzulmánok összefognak ellene.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Nem hiszem, hogy az USA aktívan be akarna szállni ebbe a háborúba, vagy valamelyik közel-keleti országot meg akarná támadni. Oda komoly előkészület kell, ami nincs meg. Lett légyen képes bármilyen légihíd összehozására, Irak esetében is egy évig készült. Ebből a sebtiben odavezénylésből is az jön le nekem, hogy az USA számára nem várt esemény ez ami most Izraelben történik. Az, hogy mire képes az IDF, az majd csak egy két hét múlva állapítható meg. Ha akkora lezárja az egészet (remélem így lesz), akkor minden Ok., de ha nem akkor valami nagy baj van arrafelé, ami könnyen eredményezheti, hogy az arabok vérszemet kapnak a sebzett "nagyvad" láttán.
Pont arra céloztam, hogy Izrael ezt az ügyet nyilván “raktárról” el fogja intézni, amit most látunk az színház.
Csak a színdarabban feltűnt egy oda nem való színész (Ford CSG), amely talán a szomszédos színházba készül küldeni ezt-azt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
De bombázni sem bombázhat esztelenül, mert azokat a szerencsétlen zsidó embereket a palesztinok élő pajzsként használják. Vagy bevállalja az IDF, hogy Gáza szarrá bombázásával több száz izraelit is megöl?
Ha bemegy gyalogsággal, annyi halott lesz, hogy az egyébként már elnyugatiasodott izraeli társadalom, azt nem fogja lenyelni szó nélkül. És ahogy húzódik a háború, úgy lesz egyre több kívülről érkező fanatikus iszlamista, akik így vagy úgy de bejutnak a hadszíntérre. Ezekkel a muszlim fanatikusokkal az a baj, hogy ezek nem félnek meghalni, sőt akarnak. Ha van ebből 100.000, akkor nagyon nehéz őket lezárni.
A másik probléma, hogy per pillanat Izraelben sehol sincs a polgár biztonságban. Ez pedig nagyon rányomja a pecsétjét az ott maradni akarók hangulatára.
Egyet értek , nincs jó megoldás jelenleg ! Mind fájdalmas lesz ! Az arabok most ott haraptak ahol tényleg fáj ! De mivel volt idejük és türelmük kiismerni a zsidó államot és haderőt így olyan helyzetbe hozták őket , hogy napok óta csak gondolkodnak ! Nyilván bombáznak meg rakétáznak de pont úgy nem látjuk az apokalipszis lovasait ahogyan azt nem láttuk Ukrajnában se !

Apropó, szerinted, mi lenne/lesz a megoldás, erre a feladványra?


Ha ezt tudnám akkor valami neves elemző cégnél lennék vezető pozícióban jó pénzért ! Nem tudom van e olyan aki tud erre megoldás ?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Pont arra céloztam, hogy Izrael ezt az ügyet nyilván “raktárról” el fogja intézni, amit most látunk az színház.
Csak a színdarabban feltűnt egy oda nem való színész (Ford CSG), amely talán a szomszédos színházba készül küldeni ezt-azt.
Szíriára gondolsz?
Nem hiszem, hogy most elővennék. Ott van a medve, nem lenne jó ott is kikezdeni vele.
Vagy Irán a szomszédos színház?
Az még nagyobb falat. Annak még az USA sem szívesen menne neki. De honnan is vonulna fel? Nincs már Afganisztán, Irakban annyi az ellensége, hogy alig mozdul ki a bázisairól. És, hogy csak úgy tengerről megszórják, az kevés. na meg olyan válasz születne esetleg, ami nem tenne jót sokaknak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 476
93 550
113
Oszt ezt te honnan tudod bizton ? Veretes kijelentés zéró bizonyítékkal ! Tudod van egy Magyar mondás " Nem zörög a haraszt ..........." a neten ott voltak a fegyverek , a készletek ellenőrizhetetlenek , fuckraina maga a korrupció , az emberek főleg akik valamilyen pozíciót betöltöttek ebben szocializálódtak ! Szóval értem én az Orosz dezinfót de nem mind arany ami fénylik !
A Castel - Bendarzsevszkij mandineres interjúkban hallottam. Voltak konkrét összegek, költségvetés, melyik orosz állami intézet finanszírozza. De kikeresni nem tudom. Van ilyen mhol, szal nem csoda, ha van orosz is.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 090
24 590
113
Ettől tartok én is :( .
Az arabok a túszokat beviszik Gázába, szétszórják az épületekben, ezzel megakadályozzák Izraelt, hogy bombázzon:mad:. Így nem marad más hátra a zsidóknak, minthogy be kell menniük gyalogsággal. Nehéz technikát nem nagyon vihetnek be azokba a szűk utcákba, teljesen ki lennének szolgáltatva a tetőkről indított páncéltörő eszközöknek. Sajnos házról házra kell végigharcolniuk Gázát. Nagyon nehéz lesz. Elképzelni sem lehet, hogy a palesztinok milyen és mennyi sunyi csapdát állítottak fel arrafelé. Groznij egy sétagalopp volt ehhez képest.
Ha mégis a bombázás mellett döntene az IDF, akkor pedig a túszul ejtett és pajzsként használt zsidó emberek halála miatt lesz óriási a felháborodás Izraelben. Sehogy sem jó ez.
És még ott van Ciszjordénia, ami már aktív. Nem beszélve északról, ahol bármikor betörhet a HAMAS. Kicsi alapterületű ország, ezért minden km2 elveszítése számíthat és akár komoly taktikai változásokat is eredményezhet. Rendkívüli módon összetett a helyzet. Ennek ellenére nagyon bízok abban, hogy ezt a komoly problémát Izrael gyorsan megoldja.

Azonban ez a helyzet Ukrajnára nézve nagyon nem jó. Úgy néz ki, hogy nem csak az angolszászok tudják mások orra előtt kavarni a fekáliát, hanem mások is az ő orruk előtt. Ami most történik Izraelben, az az USA-nak egy jó nagy tökönrúgással ér fel. Ha eszkalálódna a helyzet (Isten ne adja) és beavatkozik, oda az arabok - eddig sem túl őszinte - barátsága. Teljesen ki fog szorulni közel-keletről, azaz mégsem, Izraelben maradhat.
Ami miatt szar helyzet ez, hogy biztos nem Gáza szélén lesznek bujtatva, hanem tuti a közepén, és így tényleg muszáj értük bemenni..

nincs jó megoldása a helyzetnek mert biztos nem 1:1-ben akarják őket kicserélni a fogoly palesztin harcosokra, hanem mondjuk 3-5 palesztinért adnak 1 túszt, Izraelnek nehéz dolga lesz, nem is tudom én hogy oldanám meg, de valószínűleg erővel és nem diplomáciával, az elérhető összes palesztint bebörtönözném, függetlenül attól, hogy bűnös-e vagy nem, teljesen mindegy ... utána "leülhetünk tárgyalni", mert lesz cserealap.

Izrael nem mutathat gyengeséget mert ha egyszer megteszi, nekik befellegzett, viszont a túszok élete a legfontosabb, de most mérlegelniük kell, hogy a túszokat kicserélik, ergo ez egy standard szokássá válik akkor innentől kezdve, és bármikor ha lesz hasonló támadás ez lesz a protokoll így zsarolhatóvá válik az ország, (bár ez kiküszöbölhető ha nem ejtenek foglyokat, hanem kap mindenki egy golyót, nincs fogoly, nincs kit kicserélni) vagy bemennek kiszabaditani a túszokat, és közben beáldoznak jóval több katonát, technikát és a túszok közül is meghalnak a túszmentés közben jó sokan.

Szóval sajnos nincs jó megoldása a kialakult helyzetnek, de a terrorral szemben most lehet a még brutálisabb terror lenne a jó válasz. Nehéz ilyenkor okosnak lenni..
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Szíriára gondolsz?
Nem hiszem, hogy most elővennék. Ott van a medve, nem lenne jó ott is kikezdeni vele.
Vagy Irán a szomszédos színház?
Az még nagyobb falat. Annak még az USA sem szívesen menne neki. De honnan is vonulna fel? Nincs már Afganisztán, Irakban annyi az ellensége, hogy alig mozdul ki a bázisairól. És, hogy csak úgy tengerről megszórják, az kevés. na meg olyan válasz születne esetleg, ami nem tenne jót sokaknak.
Ott a térkép, amit képként belinkeltem. Török légtérben úgy használnak légi utántöltést, ahogy nem szégyellnek, onnan pedig délről is fedezve van (amerikai gépekkel!) a Fekete-tenger.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bár egy lor

Nem is fognak.Ahol van ellenállas IAF porig bombáz mindent.Ez nem az Iraki "polgárhaború"Afganisztán" Vagy akár az Ukrán-Orosz háború ahol valamennyire probálták csökkenteni a civil áldozatokat.Izraeliek annyira "bosszúéhesek" nem számít nekik mennyi lessz a civil áldozat és teljesen "lakatlan" lessz Gáza mire "megtisztítják".Természetesen ennek lehetnek nagyon "súllyos" következményei Izrael számára ha ennek hatására a muzulmánok összefognak ellene.
Felejtsd már el ezt a porig bombázza scenario-t ! Már nincs ilyen , rombolhat és gyilkolhat az IAF de a levegőből még egy konfliktust se oldottak meg ! Ha sok lesz a civil áldozat az az egész muszlim világra úgy fog hatni mintha magnéziumot szórnál a tűzbe !
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 220
36 983
113
☝️Beszámolók szerint palesztin harcosok szálltak le az izraeli Dimona atomerőmű környékén található Tzalim katonai bázison. Ehhez a siklóernyősöknek körülbelül 40 km-t kellett megtenniük.

☄️☄️☄️Az izraeli hadsereg a támadás alatt elrejtőzött a WC-ben, és TikTokoztak, furcsa emberek, majd megölték őket. ☄️☄️☄️

☄️☄️☄️☝️Az izraeliek olyan nép, amely szolidáris☄️☄️☄️ egymással
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 024
2 905
113
Azért azt ne felejtsük, hogy az araboknak/muszlimoknak is csak addig fontosak a palsztinok, amíg távol vannak tőlük és rajtuk keresztül politkai haszonra lehet szert tenni. Mert pl Gáza egyiptommal is határos és pont ugyanolyan kerítés van onnan, mint Izrael felől. Illetve gondolom nagyon örülnek Libanonban is a hezbollah nak. Szóval szájkarate biztos lesz, ha szerencsétlen gázaikait kibombázzák, meg terror támadások is, de nem hiszem, hogy a muszlim országok tettekben is csinálnának valamit az eddigieken felül.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Szerintem itt sokaknak nem esik le, hogy az átlag palesztin már rég minden mindegy állapotban létezik. Ha csak egy zsidó katonát sikerül a túlvilágra vinnie, ő már boldogan hal meg. Semmilyen bebörtönzés, sem további elnyomás nem fog javítani a helyzeten, itt szerintem végigcsinálja Izrael, amire sokan számítanak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
... és miközben érkezik egy milla Ak-s kretén pick upokkal ezt az égvilágon senki sem veszi észre.
Tehát a végső konklúzió az, hogy Izrael mint egy átjáróház működik, a boldog és a boldogtalan is kénye-kedve szerint ki-be sétálgat a határaikon és ha úri kedvük épp úgy diktálja, akkor gondolnak egyet és durrbelebumm.
Gyerekek, nincs több kérdésem.
Az 1.000.000 kretént te hoztad fel. Amúgy szép és jó a fejlett érzékelőrendszer, de a határőrség megtámadható és áttörhető. Nem tudom, hogy ,ennyire tervezték mondjuk egy 1000 fős támadásra egyes elemeit. De majd egyszer kiderül, pontosan hogyan is történt a dolog.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Ez úgy hiányozna most az USÁ-nak mint mókusnak az erdőtűz !
Nem állítottam, hogy bármi komolyat csinálnának, de az F-35-öknek szerintem ez ideális gyakorlat lesz, meg ha már itt tartunk, a Fordnak is kell még tapasztalat.
Az a 60+ Super Hornet meg F-35 ott lesz nyomasztani az oroszokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 888
87 036
113
2023:
"Harci műveleti őrmesterként szolgáltam a "Törhetetlen szikla" alatt a Gázai övezetben. Az egész szolgálatom ott telt el. Most hallgassanak meg, és jól figyeljenek. A világon semmi esély nincs arra, hogy a kerítéshez ilyen módon lehetett volna közeledni anélkül, hogy mi tudtunk volna róla. A megfigyelők a bunkerben vannak, négy órán át nem vehetik le a szemüket a képernyőről. Éjszaka felébredtem egy galamb miatt, egy gólya miatt, amelyik megközelítette a kerítést, egy csótány miatt, amelyik a kerítés alatt volt - az egész szektor a fülünkön volt. Hogy tudtak bejönni traktorokkal, 400 emberrel, és senki nem figyelt oda? Két éve csinálom ezt, ez nem történhet meg. Talán van rá esély, hogy valaki belülről segítette ezt elő?"

vs

1973:
"Köztudott volt, hogy az izraeliek olyan rendszert építettek, amely aktiválása után napalmot pumpál a csatornába, és ha meggyullad, elpusztíthat minden, a csatornán áthaladó erőt. Az egyiptomiak bizonyára szabotálták a rendszert, mert nem sikerült működésbe hozni."

Semmi se változott! :D

Max. ennyi: