• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 019
9 248
113

Netanyahu ezerrel tagad, de o szemrebbenes nelkul hazudik, szoval jo sansszal igaz - akkor viszont Netanyahut elve fogjak megnyuzni heteken belul, akarmit is csinal most majd Gazaban...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Én tényleg nem akarok rosszmájú lenni, de az uccsó 3 napban nekem a tik-tok, és a YT Short-on (szigorúan nem irodában hanem munkaidőn kívül) clegalább 500 "Me Gusta Tu" videót dobott fel izraeli katonákkal. Csak nehogy a palesztínokkal is legyenek ilyen videóik :( Lassan értem miért kellett szegény Don Roberto Castello barátunknak (becsülöm egyébként nagyon!) gúnyát húzni...
Még áttáncolnák magukat a fiatalok Gázán :D Az ablakból meg a hamasz MeGusztázik nekik :)
Nekem IDF katonanőket és nem bánom.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Ami biztos, hogy a szó elején határozottan egy mély G betű hangzik el, és könnyen lehet akár Kaukázusból elszármazott dzsihád Ali, vagy valamilyen közép-ázsiai, előbbi esetében végképp érthetetlen az oroszuk. Érdekes módon nekem inkább az ukrán галайда szó ami kivehető (krími tatár?), ami oroszul бродяга, magyarul meg nagyjából a csövesnek feleltethető meg. Na de hogy ez tényleg az-e, arra garanciát nem vállalok.
Csak idő kérdése, hogy a magyar média is felkapja a témát, de már megjelent a Wagner hivatalos Telegram csatornáján, hogy egyes infókkal ellentétben semmilyen wagneres alakulat nincs Gázában, az meg végképp kamu, hogy havi 650K rubelért toboroznának oda
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
A Hezbollah kész belépni a konfliktusba

Sheikh Naim Qassem, a Hezbollah helyettes vezetője ma azt mondta, hogy a csoport "készen áll", és saját terve szerint "hozzájárul" az Izrael elleni összecsapásokhoz - jelentette a Reuters.

Mozgósítja Irán az "ellenállás tengelyét"​

Az "ellenállás tengelyének" többi tagja nem fogja szó nélkül hagyni a jövőben a palesztinok ellen elkövetett bűncselekményeket, és ennek következményeiért Izrael lesz a felelős - közölte Hoszein Amirabdollahián iráni külügyminiszter csütörtökön.

AZ IRÁNI KÜLÜGYMINISZTER SZERINT A PALESZTINOK MENEKÜLÉSRE KÉNYSZERÍTÉSE ÉS A GÁZAI ÖVEZET VÍZ- ÉS VILLAMOSENERGIA-ELLÁTÁSÁNAK LEÁLLÍTÁSA HÁBORÚS BŰNCSELEKMÉNY.

"A palesztinok és Gáza elleni háborús bűnök folytatására a tengely többi tagja válaszolni fog" - szögezte le Bejrútba érkezése után az iráni külügyminiszter.

A miniszter ugyan nem részletezte, de az "ellenállás tengelye" Irán, palesztin fegyveres csoportok, Szíria, a libanoni Hezbollah és más fegyveres szervezetek közötti szövetségre utal.
(MTI)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 026
14 900
113
Már megint csak ME Gustas Tu videókat dobál, csak Izraeli katonanőkkel a YT. Még fél óra és megszökhetek az irodából gondoltam addig YT. Há nem a 100.-at nézem??? Felbaxtam az agyam :D Írogatják mellé hogy húúú de kemények lesztek lányok adjatok a tenoristáknak, stb, szépek vagytok, megyek segíteni....
Szerintetek köcsögség volt oda írni angolul hogy: Me Gustas Tu-t mond majd nektek a hamasz sznájper is, mikor a célkeresztjébe betáncikáltok a feszülős gatyótokban :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Már megint csak ME Gustas Tu videókat dobál, csak Izraeli katonanőkkel a YT. Még fél óra és megszökhetek az irodából gondoltam addig YT. Há nem a 100.-at nézem??? Felbaxtam az agyam :D Írogatják mellé hogy húúú de kemények lesztek lányok adjatok a tenoristáknak, stb, szépek vagytok, megyek segíteni....
Szerintetek köcsögség volt oda írni angolul hogy: Me Gustas Tu-t mond majd nektek a hamasz sznájper is, mikor a célkeresztjébe betáncikáltok a feszülős gatyótokban :D
Pedig cukik azzal a riszàlós fenekükkel. Persze cry to me videók sem kutyák! :)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Ez azért nem annyira egyszerű.
Szerintem az izraeli hírszerzésnek, egymásnak ellentmondó információi voltak. Mi nem annyira látunk bele egy ilyen jellegű munkába, de szerintem nekik piszok sok fülesük, felderítési infójuk van. Ezeket ki kell értékelni, és fenyegetési szempontból sorrendbe rendezni.
Ráadásul a hírszerzés, nagyon nem egy egzakt tudomány. Van aki jobban csinálja, meg van aki kevésbé. Nagyon sok intuíció, és szerencse kell a hibátlan munkához.
Ki gondolta volna, hogy motoros siklóernyőkkel fognak jelentős erőket mélységbe bejuttatni? Ehhez speciális kiképzés kell, és ha ilyenre nem volt még példa, akkor a statisztikai mintákból elég könnyű kihagyni az kiértékelésnél. Ha pedig pár elemet kihagynak, akkor megváltozhat az egész közeledő művelet jellege, és sikereségi előrejelzése.
Az az érdekes, hogy szerintem ez a művelet nagyon sok közös jellemzőt mutat a D-nappal. A határon betörő alakulatok sikeréhez nagyban hozzájárult, hogy a védelmi erők figyelmét meg tudták osztani a mélységből érkező légi egységekkel.
Én mindent is értek.
De hogy tudnak 7000 rakétát úgy eljuttani a kilovoallasokba hogy azokat egyszerre tudják indítani!! Ezt se látta senki??? Azért ez már komoly szám... mekkora logisztika kellett hozzá?? Jövés-menés? Vagy nem vették komolyan...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Én mindent is értek.
De hogy tudnak 7000 rakétát úgy eljuttani a kilovoallasokba hogy azokat egyszerre tudják indítani!! Ezt se látta senki??? Azért ez már komoly szám... mekkora logisztika kellett hozzá?? Jövés-menés? Vagy nem vették komolyan...
A túl sok információ is problematikus, mert túlterheli az elemzőket és a döntéshozókat.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 194
23 618
113
ahogy gázában megette a hamasz a palesztin hatóságot ugyanúgy ciszjordániában is meg fogja enni
lehet hogy nem hamasz isis vagy más már ismert és - külföldi irányból - rossz csengésű néven, de ez csak idő kérdése, jönni fog valamiféle szélsőséges iszlamista szerveződés és átveszi az állami funkciókat megszerzi a támogatottságot átneveli az ifjúság fejét ha még nem lenne aztán indulhat a banzáj

Teljesen vakon vagy te is… 1967 óta van Ciszjordánia, mikor is a zsidók elfoglalták a 6 napos háborúban. A Hamász 1982 óta létezik… Ciszjordánia egy teljesen más világ, helyzet és szituáció mint a Gáza. Az izraeli vezetés nem is egy lapon kezeli őket és nem is ugyanaz a stratégiájuk. És a Hamász nem véletlenül nem tudott az elmúlt 40 év alatt ott tartósan bármit is elérni.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 390
113

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Èrdekes a felszerelésük. Kamelback? Golyóálló mellény? A ràdió is elég nagynak tűnik....
Hát, inni azért kell, a rádió meg olyan dolog hogy a teljesítményhez méret is társul. A kis marokba való rádiókkal nem nagyon beszélsz néhány száz méternél messzebbre. (Ideális esetben)
A mellény meg mellény, mindenki használja ma már.
Én személy szerint nem aggódnék a shayetet13 felszerelésén :)