• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 477
7 928
113
Hát, inni azért kell, a rádió meg olyan dolog hogy a teljesítményhez méret is társul. A kis marokba való rádiókkal nem nagyon beszélsz néhány száz méternél messzebbre. (Ideális esetben)
Az nagyon karcsúnak hangzik! :eek:
Azért még egy katonai walkie-talkienak is el kellene vinnie par kilométerig (=1-2 mérföldet biztosan.)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 103
22 910
113
Èrdekes a felszerelésük. Kamelback? Golyóálló mellény? A ràdió is elég nagynak tűnik....

Szerintem tök szokványos izraeli cucc van rajtuk Glock 17 vagy 19, M4 karabély, FN Mag, talán még IMI Micro is feltűnik de lehet azt csak behaluztam… a mellényük 2.0 JPC ahogy nézem. A rádió valami AN/PRC-152 változat szerintem, ami valóban érdekes, mert 2005 körüli cucc és már a tízenpluszévvel ezelőtt is ezt használták. Az nekem fura volt. Van azért már jobb cucc is ebből.

Ps. Busho közben megfejtette a rádiót, ahogy látom. Bocs a félrevezetésért.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 175
113
Yah... mennie kell.. de nem pont ezért - háború kirobbantásáért.
Szeptember 22-én az ENSZ-ben mutatta be a térképpel illusztrált tervét, hogy a "palesztin ügyet el kell engedni" és a térképen egy darab palesztína sem..
Utána egy kicsit atomozott még ami miatt az Izraeli külügy gyors nyilatkozattal próbálta menteni : " a főnökünk nem úgy gondolta , eltért az eléje tolt beszédvázlatától.. (kotta) "

Szerintem egy nép se türné el a világon, hogy egy másik a "megszüntetésükről" beolvasztásukról beszéljen nyíltan az ENSZ ben.. Ennek alapján az ENSZ is egy gittegylet hogy ilyet nyíltan el lehet követni?
Az infóim két német újságból valók:

Az egyik lájtosabban fogalmaz, más pártállás miatt de a lényeg ugyanaz.

Jól értelmeztem amit írtak? Oldalaik lementve, nehogy úgy járjon mint a majdani média anyag..

Akkor most már felejtős a friss, és tartós tej, gondolatban a zsíros tejporon filózok..
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 827
56 425
113
Egyébként halvány fingom nincs milyen felszerelést használnak , az is előfordulhat (bár nem hiszem) hogy ez egy 80 As évek beli rádió és azért ekkora. Nem sokat tudok a shayetet13 ról de gondolom hogy elég komolyan dolgoznak évtizedek óta és mindenből a legjobbat kapják.
Az biztos, hogy nincs vita a legdivatosabb álcamintàkról. Ugyanaz a kekizöld az egyenruha kb 50 év óta.
 

Hiuuz

Well-Known Member
2022. február 28.
63
268
53
Arra leszek kíváncs, hogy ha az Izraeliek túltolják és a menekülő tömeg áttöri az egyiptomi határt. Megnyitva az utat mondjuk 1-1,5 millió ember előtt, azt Egyiptom mennyire köszöni meg Izraelnek?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 454
31 793
113
Az infóim két német újságból valók:

Az egyik lájtosabban fogalmaz, más pártállás miatt de a lényeg ugyanaz.

Jól értelmeztem amit írtak? Oldalaik lementve, nehogy úgy járjon mint a majdani média anyag..

Akkor most már felejtős a friss, és tartós tej, gondolatban a zsíros tejporon filózok..
Tóvám... :D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 827
56 425
113