[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 856
113
Szerintem a közgazdászok nedves álma, a szolgáltatás alapú gazdaság lett volna a cél itt is, mint az USÁban. Ott ugye a versenyképesség egy tök relatív fogalom, igazából a folyamatosan változtatható játékszabályokon múlik csak, hogy ki-mennyire tudja eladni a fantomszolgáltatásait. Meg a marketingen.
Nyugat-Európában ez már többé-kevésbé működik, de Közép-Kelet-Európa még nagyon nem erről szól.
Szembe jött a valóság.
Plusz a "szociális kapitalizmus" sem működik. Amikor ezt a németek kitalálták, akkor az országuk tele volt dolgozni akaró emberekkel. Ekkor vélték úgy a politikusok, hogy tényleg kell egy olyan erős szociális háló, amely alányúl a valamilyen oknál fogva munkaképtelenné váló embereknek.

Csak aztán egyre nőtt azoknak a száma, akik már eleve csak erre a szociális hálóra várnak. Egy ideje "érdekes" munkarendben dolgozom. Reggel 6-kor kezdek, első megbeszélések Kínával, tart kb. 11-ig. Ekkor lemegyek edzeni, kicsit pihenek, majd délután 3-tól jön a következő blokk usánkával úgy este 8-ig. Megdöbbentő mennyiségű ember nyaral a városban délelőtt 11-kor. Fürtökben lógnak az emberek a padokon, a kávézók teraszain, minden étterem tele van, a város dugig van emberekkel. 3-4-5 gyerekes "vendégmunkások" mindenfelé.

Ez a kényelmes nyaralás a szociális segélyekből működik, amit a magas adóterhekből finanszíroznak. Egészségügyi ellátás mindenkinek, amit a magas tb-ből fizetnek. Mindenez a magas munkabérekből lehetséges. A magas munkabérek meg a versenyképes termékek miatt lehetségesek.

A zöldek iparrombolása meg a dráguló nyersanyag/energia ezen változtatni fog. Németország kivándorló ország már régóta a magasan kvalifikált emberek körében. Idő kérdése szerintem, hogy mikor fognak lefelé menni (egyesek szerint már egy ideje lefelé mennek). Szolgáltatni úgy tudsz, ha valaki megveszi a szolgáltatásod, ahhoz meg pénz kell. Nem messze tőlünk laknak "vendégek", amikor kimegy a segély, akkor gyakran jön a DHL-es kocsi nagy dobozokkal. Így könnyű fogyasztást generálni.

Nagyon nem indult újra az ipar sem. Most azzal turnézik a német miniszter, hogy aggodalomra semmi ok, 2,7%-ot növekedett a gazdaság 2021-hez képest. Ja, végül is "csak" hónapokig volt karantén, lezárás,
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113


Személyesen nem megyek Magyarországra a V4-ek védelmi minisztereinek találkozójára (szerda-cs). Jövő héten választások lesznek, és nem helyes, hogy részt vegyek az ottani kampányban. Mindig is a V4-et támogattam, és nagyon sajnálom, hogy az olcsó orosz olaj fontosabb a magyar politikusoknak, mint az ukrán vér. # SlavaUkraini
Csak olyan mellékzöngének:

"Ve středu 30. března 2022 se v maďarské Budapešti uskuteční zasedání ministrů obrany Visegrádské čtyřky. Jeden z jednacích bloků proběhne ve formátu Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), kam patří také Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Zástupcem resortu obrany bude na tomto zasedání náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec."

ZASEDÁNÍ MINISTRŮ OBRANY V4 A CEDC

Mint már korábban téma volt, Benkő megmondta, a csaj nem tud angolul, a védelmi kérdésekhez sem ért, ezért ahová csak lehet Daniel Blažkovec-et küldik. Az életrajza is mindent elárul, Egy ...khm... botrányoktól elhiresült magánegyetemen szerzett "magiszteri diplomát"...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 864
113
"Uz me nejak ta valka prestava bavit ,cele je to nejake podezrele, v centru prahy samej mladej ukrajinec,asi jim zapomneli poslat predvolani.... ,Kazdej druhej drzej jako vopice, nejaka pokora nebo vdecnost ,to vubec. Na ukrajinu jezdi bojovat lidi z ruznych statu ,ale kluci z ukrajiny si radsi koupej vodku a chlastaj na vysehrade nebo u kongresaku ,Na internetu pulka videii fake ,jak z ruska tak z ukrajiny ,tak me reknete co si o tom ma clovek myslet ? Jeste stesti ze se pro ne nasly zazrakem nejake penize, kdyz pro nase lidi se zas nic nenaslo...."

Szerintem egy ido utan a merleg ebbe az iranyba fog mozdulni cseheknel is.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 864
113
Csak olyan mellékzöngének:

"Ve středu 30. března 2022 se v maďarské Budapešti uskuteční zasedání ministrů obrany Visegrádské čtyřky. Jeden z jednacích bloků proběhne ve formátu Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), kam patří také Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Zástupcem resortu obrany bude na tomto zasedání náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec."

ZASEDÁNÍ MINISTRŮ OBRANY V4 A CEDC

Mint már korábban téma volt, Benkő megmondta, a csaj nem tud angolul, a védelmi kérdésekhez sem ért, ezért ahová csak lehet Daniel Blažkovec-et küldik. Az életrajza is mindent elárul, Egy ...khm... botrányoktól elhiresült magánegyetemen szerzett "magiszteri diplomát"...
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cs" dir="ltr">Žádná vyčkavací munice, drony a bezpilotní prostředky…. Ukrajinské bojové husy jsou nejvíc!!! <br>Ty musíme okamžitě rekrutovat i do <a href="https://twitter.com/ArmadaCR?ref_src=twsrc^tfw">@ArmadaCR</a> ✌<br>Prosím, přidejte je rychle do KVAČRu, nakupte krmení a spusťte nábor. <a href="https://t.co/i1kd59SHwc">https://t.co/i1kd59SHwc</a></p>&mdash; Jana Černochová (@jana_cernochova) <a href=" ">March 26, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>


Libat akar! Ez nem lehet, ilyen nincs. :D Egy igazi orszag igazi minisztere ilyet nem tweetelhet.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ja persze... Autoriter Oroszország ilyen megértő mindenkivel szemben... Köszi, de én nem kérek az orosz befolyásból, és nem is akarok Oroszország része lenni, és a családom sem. :)
Nem mellékesen az erdélyi magyaroknak is a SzU (vagyis az oroszok) adtak autonómiát a háború után (amit aztán kádárjancsi beleegyezésével a románok felszámoltak). Ennyit az oroszok nemzetiség ellenességéről.
De, hogy mást mondjak. Nyugat a büdös életben nem fogja reparálni Trianon igazságtalanságait!!! Százszor fogja támogatni az utódállamok területszerzési törekvéseit (akár a mi rovásunkra is) mint egyszer is engedné Mo.-nak ugyanezt. Amíg ez a Pax Amerikának kikiáltott igazságtalan rendszer áll, mi semmi jóra ne számítsunk!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cs" dir="ltr">Žádná vyčkavací munice, drony a bezpilotní prostředky…. Ukrajinské bojové husy jsou nejvíc!!! <br>Ty musíme okamžitě rekrutovat i do <a href="https://twitter.com/ArmadaCR?ref_src=twsrc^tfw">@ArmadaCR</a> ✌<br>Prosím, přidejte je rychle do KVAČRu, nakupte krmení a spusťte nábor. <a href="https://t.co/i1kd59SHwc">https://t.co/i1kd59SHwc</a></p>&mdash; Jana Černochová (@jana_cernochova) <a href=" ">March 26, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>


Libat akar! Ez nem lehet, ilyen nincs. :D Egy igazi orszag igazi minisztere ilyet nem tweetelhet.
Bocs, de ebből semmit se értek.
 
  • Tetszik
Reactions: hete

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 864
113
No waiting ammunition, drones and unmanned aerial vehicles…. Ukrainian fighting geese are the most !!! We must recruit you immediately to @ArmadaCR ✌ Please add them quickly to KVAČR, buy food and start recruiting.

Mondom hogy libat akar a szerencsetlen.
 
  • Vicces
Reactions: hete

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Hová lehetne súlyosbítani? Eddig itt ugattak, hogy majd hogy eljönnek Budapestig, meg a Balatonig, meg ezt meg azt csinálják.
Most meg követelőznek, mint valami cigány a Blaha aluljárójában.
Hova romolna a helyzet? Etnikai tisztogatás?
Akkor meg kell védeni őket.
Bármilyen fegyvert szállítottunk volna, azt bármikor használhatják az ott élő magyarság ellen.

Szlovákia meg vegyen csak Pandurt, CV-90-t, meg újítsa fel a T-72-ket.
Bőven romolhat még sajnos a helyzet. Arra nem gondolsz, hogy a háború után itt lesz a szomszédunkban (sajnos) egy győztes, önbizalommal és nyugati pénz és fegyversegéllyel jelentősen megerősödött Ukrajna ahol a magyaroknak semmi nyelvhasználati, magyar nyelvű oktatási joga nem lesz. Most még van kiskapu az oktatási törvényben, az nem vonatkozik a magániskolákra. Lehet rá fogadni, hogy ez is változni fog rossz irányba. Borítékolható, hogy a lefoglalt 300 milliárd dollár orosz devizatartalékot jóvátétel címen az ukránok kapják. Ebből meg a nyugati támogatásból pár év alatt újjáépítik az országot, fegyvert (ezúttal már nehézfegyvereket is) meg annyit fognak kapni, hogy még válogathatnak is.
Azt én is írtam, hogy jobb lenne nekünk ha a szlovákok inkább CV90-t választanának. A Pandurnak én is szurkoltam, hogy azt válasszák, harcjárműnek is csak erős fenntartással nevezhető. Inkább rendvédelmi jármű a gyenge páncélozottsága alapján.
Terminátor pls ne pakold át az ukrán süllyesztőbe. A téma itt befejezve.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Mindig tud váltani ha akar. Nyer akkor egyszerűen meg magyarázza hogy ez kellett a nyeréshez és most már más lesz. Az ellenzékben látom azt hogy most nem nagyon szeretne nyerni. Inkább lemond a nyerés lehetőségéről mert ami jön a következő években az nehogy rájuk égjen mint a 2009-es válság.
Lehet...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113
Bőven romolhat még sajnos a helyzet. Arra nem gondolsz, hogy a háború után itt lesz a szomszédunkban (sajnos) egy győztes, önbizalommal és nyugati pénz és fegyversegéllyel jelentősen megerősödött Ukrajna ahol a magyaroknak semmi nyelvhasználati, magyar nyelvű oktatási joga nem lesz. Most még van kiskapu az oktatási törvényben, az nem vonatkozik a magániskolákra. Lehet rá fogadni, hogy ez is változni fog rossz irányba. Borítékolható, hogy a lefoglalt 300 milliárd dollár orosz devizatartalékot jóvátétel címen az ukránok kapják. Ebből meg a nyugati támogatásból pár év alatt újjáépítik az országot, fegyvert (ezúttal már nehézfegyvereket is) meg annyit fognak kapni, hogy még válogathatnak is.
Azt én is írtam, hogy jobb lenne nekünk ha a szlovákok inkább CV90-t választanának. A Pandurnak én is szurkoltam, hogy azt válasszák, harcjárműnek is csak erős fenntartással nevezhető. Inkább rendvédelmi jármű a gyenge páncélozottsága alapján.
Terminátor pls ne pakold át az ukrán süllyesztőbe. A téma itt befejezve.

Ki mondta, hogy nem gondoltam rá? Ha ebből győztesen jönnének ki az ukránok, akkor hihetetlenül nagy lenne az arcuk.
Ezért sem áll érdekében Magyarországnak fegyvereket szállítani, mert maga alatt vágná a fát.
Megj. igazán lovagiás, hogy felteszel egy kérdést, és azt mondod, hogy "A téma itt befejezve." :)
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 316
12 681
113
Halkan kérdem ismét ön egy nyeregbe lévő orosz nacionalista irányvonal esetén kinek minősülne?
Zákárpátszká oblaszty magyar lakosságának 5%ék első dolga lenne oroszul megtanulni.
Ennyi.
Budapestről fizetett ügynökök persze a helyszínen megpróbálhatnának más jellegű agitációs tevékenységet kifejteni.
Nem kell hogy belássa vagy elhiggye a oroszoknak erre hatékonyabb módszereik vannak mint amilyenek Ukrajnának voltak.
Prof. Dr. Szijjártó Péter meg max ellenzékből nyomná azokat a szövegeket mint most miniszterként Ukrajnával kapcsolatban...
Ez egyelőre csak egy feltételezés, hogy Oo egy nacionalista (vagy inkább soviniszta) irányvonalba fordul, míg az ukránok esetében már 8 éve ez a valóság.
Inkább tanuljanak oroszul, mint ukránul, az oroszok legalább letettek valamit a kultúra, civilizáció és a tudomány asztalára.
Az orosszal néhány százmillió emberrel tudsz kommunikálni, az ukránnal 30-35 millióval.
Tovabbá az oroszok kilátásba helyezték (ha csak terképes rajzok igéretében is) legalább a beregszászi járás Mo-hoz csatolását, míg ukrán részről igéret sincs.
Nem kérdés, hogy melyik verzió a jobb.
Meglátjuk. :)
Mondta a vak a süketnek... :D
Viszont egy ilyen vonatra később is fel lehet szállni. Ha Ukrajna összeomlik, kb. az lesz, mint ami nálunk volt 1918-19-ben, mindenki behúzhat némi koncot, akinek nem derogál. Nekem úgy tűnik, hogy a magyar kormányban is tisztában vannak ezzel. De hát ez nem az a téma, amiről nyilvánosan bármilyen formában nyilatkozni lehetne.
Helyi szinten keményen ellen fognak állni, a fegyvertartás ott alanyi jog.
Nem lesz virágesős bevonulás senki részéről sem.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Ki mondta, hogy nem gondoltam rá? Ha ebből győztesen jönnének ki az ukránok, akkor hihetetlenül nagy lenne az arcuk.
Ezért sem áll érdekében Magyarországnak fegyvereket szállítani, mert maga alatt vágná a fát.
Megj. igazán lovagiás, hogy felteszel egy kérdést, és azt mondod, hogy "A téma itt befejezve." :)
Mondjuk azt is írtam, hogy miért: különben Terminátor átpakolja az ukrán topicba. Na azt meg messziről kerülöm. Mivel válaszolok sajnos megvan az esély rá. A háborút pedig az oroszok már kizárólag olyan tömegpusztító fegyverek bevetésével nyerhetik meg (értsd taktikai atomfegyver), amit nem valószínű, hogy bevállalnak. Mondjuk kizárni sem lehet: Kijevnél kb 60 km távolságra vonultak vissza az orosz csapatok, ami pont elég védőtávolság lehet egy taktikai atomcsapásnál. Ráadásul Oroszországban az elmúlt pár napban 2 olyan közvéleménykutatás volt amiben arról "érdeklődtek" valakik, hogy ugyan mit szólna az orosz polgár ha atomcsapást mérnének egy szomszédra. És az orosz polgárok nem voltak egyértelműen elutasítóak.
Hogyha valamennyi fegyvert, lőszert szállítottunk volna az ukiknak az a világon semmit nem jelentett volna a háború kimenetele szempontjából. Az oroszok saját magukat verték meg: elhitték a saját hazugságaikat, hogy az ukik majd felszabadítóként fogadják őket virágesővel. Az eső az stimmelt csak nem virág hanem Molotov-koktél volt. A hadsereg fejlesztésére kiutalt költségvetési pénzek jelentős részét ellopták, így azzal harcoltak ami volt. A 70-es 80-as évek szovjet haditechnikájával. A sorköteles, rosszul felszerelt nulla morálú katonák pedig nemhogy üzemanyagot nem kaptak a harcjárművekbe, de sokszor még enni sem. Elmaradó zsolddal, üres hassal, a hidegben sokszor a szabad ég alatt aludva nem igazán van kedve az embernek harcolni, főleg nem a semmiért.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
A kárpátaljai magyaroknak - ha még maradnak a háború után is - hidd el, hogy számít. Ők fogják meginni a levét. Én sem rajongok ezért a kreálmány Ukrajnáért, de néhány láda lőszert küldhettünk volna nekik, nem azon múlt a háború. Legalább nem velünk foglalkoztak volna. Ehelyett volt megint a különutas megoldás.
Az Ukrán válasz erre az lenne, hogy megint a magyarok kavarnak. Hidd el, ha adunk, az nem jó, ha pedig nem adunk az sem jó. Utálnak minket, mint a Vart, akár kedves délkeleti szomszédaink. A Háborút vívják az érintettek, talán az ukik a szövetségeseink? Én nem így emlékszem rá a nyelvtörvény alapján.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Az a baj velük hogy megragadtak azon a szinten amit mi már kinőtünk. A nagy Nyugat imádattal most ott tartanak ahol mi anno a kilencvenes évekbe! És ahogy olvasom kicsit nagyon elvannak szállva maguktól! Mondtam én hogy öngyilkos fajta mind
úgy tűnik, a kibice mellett mások is csatlakoztak rigmushoz.

nem hinném, hogy ott tartanak, ahol mi a 90-es években, itthon max egymillió ember szimpatizál az oroszokkal, egy-másfél ellenük drukkol, a többi semleges.

itthon kb. a nagy kivonulás után sem volt 30-40%-nál több az oroszellenesek aránya, láttam belső felméréseket, most is látok.

poláknál kétszer ennyi volt. alapból.
 
  • Tetszik
Reactions: Vasgyar

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elèg nagy disznósâg, hogy Hitler szülöhazâja, ahol szâzezrek ünnepelték az Anschlusst, nyugatra került és évtizedekig mint a náci Németorszâg elsö âldozata adhatta el magát.
De ilyen ez a popszakma...
Én mikor ugyan ezt felvetettem osztrákiában, az volt a válasz, hogy azok nem is osztrákok voltak, hanem betelepült németek. :D
 
  • Vicces
Reactions: Ramzana