[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113
Ahogy nézem a kettő kb. ugyanabban az időszakban történt.
Nyilván vannak oszefuggések, minimum az, hogy a roszabodó életkorulmények arra késztették a vidéki lakosság tomegeit, hogy városokban keressenek megélhetési lehetoségeket, ami fokozatossan súlyosbította az ottani "járványugyi helyzetet" ...
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Formálódik a V5 román szemüvegen át

Pedotörvény-ügyben Románia zavarban van, hirtelen nem tudja merre nyaljon. Az oláh közvélemény és a mélyállam kivételesen a magyar álláspontot támogatná, de ez ellentétes az eddigi nyelvcsapások irányával.
Viszont mi sem vagyunk kisegítve a szláv "szövetségeseinkkel". Lengyelország az egyértelmű álláspontja ellenére kussol mint szar a fűben, a tótoktól a zsigeri magyargyűlöletük miatt amúgysem várhatunk semmit, a csehek pedig a jóindulatú semlegességükért cserébe (nem nyílt támogatás, csak el nem ítélés) már be is nyújtották a számlát: 200.000 adag Pfizer. (A keleti vakcinák beszerzésének külpolitikai következményeit mi viseljük, egyénileg azok a magyar utazók akiket Szputnyikkal oltottak, de a gyakorlati hasznát a csehek lefölözik. Ügyes).
Jansa pedig amikor épp nem Orbánnal találkozik, hanem az EU elnökséget veszi át, biztosít mindenkit a nyugat-európai értelemben vett "európai értékek" megerősítéséről.
 
G

Galthran

Guest
Mióta itt vagyok a fórumon . már 11 éve, több tízezer hírt, szöveget, írást, cikket fordíttottam oroszból magyar nyelvre. Sőt a HTKA-ra is írtam míg nem mentek végbe bizonyos változások.
Lásd! :

Fölösleges és nevetséges a hiszti egy képes , rövid orosz szöveg miatt. Ha nekem nincs időm fordítgatni,mindig akad valaki aki lefordítja. ..
egyedül bagoly hisztikézett egy sort, sztem hegylakó és több más ember is leírta mi a baj. mégegyszer: csak nektek nem sikerült meglépni a dolgot
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
Pedotörvény-ügyben Románia zavarban van, hirtelen nem tudja merre nyaljon. Az oláh közvélemény és a mélyállam kivételesen a magyar álláspontot támogatná, de ez ellentétes az eddigi nyelvcsapások irányával.
Viszont mi sem vagyunk kisegítve a szláv "szövetségeseinkkel". Lengyelország az egyértelmű álláspontja ellenére kussol mint szar a fűben, a tótoktól a zsigeri magyargyűlöletük miatt amúgysem várhatunk semmit, a csehek pedig a jóindulatú semlegességükért cserébe (nem nyílt támogatás, csak el nem ítélés) már be is nyújtották a számlát: 200.000 adag Pfizer. (A keleti vakcinák beszerzésének külpolitikai következményeit mi viseljük, egyénileg azok a magyar utazók akiket Szputnyikkal oltottak, de a gyakorlati hasznát a csehek lefölözik. Ügyes).
Jansa pedig amikor épp nem Orbánnal találkozik, hanem az EU elnökséget veszi át, biztosít mindenkit a nyugat-európai értelemben vett "európai értékek" megerősítéséről.
Meg kell nézni, kik szólitották fel az országot korrekcióra pedo törvény ügyben és kik nem írták alá. Nagyjából Kelet vs. Nyugat. Az hogy mikor ki, mit nyilatkozik nem nagyon számít, inkább a cselekedet.

Pfizer.
Ezek a vakcinák hamarisan lejártak volna. Az helyett hogy kukáztuk, kölcsönadtuk, ha visszakapjuk nyerünk rajta 6-8 hónapot. Pont belefutunk a harmadik oltásba.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
L
Formálódik a V5 román szemüvegen át

Legyen is így!
Éppen ezen morfondíroztam a napokban.
Szlovénia bevétele esetén ugyanis egy észak-déli korridort alkothatnánk, amely egy csoportos EU-ból való kilépés esetén földrajzilag is lezárná az útvonalat az EU részére keleti irányban.
Ez nem kis zsarolási potenciált jelentene V5 közösségének.
Erre egyedül képtelenek lennénk, mert lazán kikerülnének. De így, együtt ez már komoly akadály lenne.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113
L
Legyen is így!
Éppen ezen morfondíroztam a napokban.
Szlovénia bevétele esetén ugyanis egy észak-déli korridort alkothatnánk, amely egy csoportos EU-ból való kilépés esetén földrajzilag is lezárná az útvonalat az EU részére keleti irányban.
Ez nem kis zsarolási potenciált jelentene V5 közösségének.
Erre egyedül képtelenek lennénk, mert lazán kikerülnének. De így, együtt ez már komoly akadály lenne.
Szlovákiai (eurozónás) koridor mindenképpen maradna, pláne hogy ha kilépnének a tobbi V4-ek (amit viszont Csehországról se feltételezek), rendkívuli geopolitikai és gazdasági elonyt jelentene az EU-ban maradás más térségbeli országhoz képest. Ennek oriási elonyét a vak is lássa, hulyeség lenne kiengedni a kézbol a nagy semmiért cserébe. :cool:
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 137
2 490
113
L
Legyen is így!
Éppen ezen morfondíroztam a napokban.
Szlovénia bevétele esetén ugyanis egy észak-déli korridort alkothatnánk, amely egy csoportos EU-ból való kilépés esetén földrajzilag is lezárná az útvonalat az EU részére keleti irányban.
Ez nem kis zsarolási potenciált jelentene V5 közösségének.
Erre egyedül képtelenek lennénk, mert lazán kikerülnének. De így, együtt ez már komoly akadály lenne.
Intermarium?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Ennek oriási elonyét a vak is lássa
Épp ezt az "óriási előnyt" nem akarja senki számszerűsíteni úgy, hogy az összes prot meg kontrát összeszedi és értékeket rak melléje. Tudom sokan vannak akik eljutottak addig, hogy "az EU ingyen adja a pénzt", de most ne az értelmi fogyatékosok legyenek a standard.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 525
113
A 33 az bizony kevés az oroszra. Legalább nézted volna a Mása és a medve animációs filmeket gyerekkorodban...! :) :)



Én megnéztem az összes farkas vs nyúl rajzfilmet, ahol farkas koma mindig rákefélt, ill a hácsu vszjo znájes (mindent tudni akarok) gyerekeknek szóló, ismeret terjeszto rajzfilmet is, majd 4 évet tanultam Oroszul, máig emlékszem mekkora kannái voltak a tanárnonek, aki az osztályfonokunk is volt.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Szlovákiai (eurozónás) koridor mindenképpen maradna, pláne hogy ha kilépnének a tobbi V4-ek (amit viszont Csehországról se feltételezek), rendkívuli geopolitikai és gazdasági elonyt jelentene az EU-ban maradás más térségbeli országhoz képest. Ennek oriási elonyét a vak is lássa, hulyeség lenne kiengedni a kézbol a nagy semmiért cserébe. :cool:
Igen, ezt sejtettem, hogy a szlovákok majd valamilyen járadékvadász stratégiát választanak.
Én a kilépést akkor tenném meg ha megszüntetnék a vétójogot és szavazattöbbségi elvre térnének át.
Ekkor azonban az EU-s pénzek kötelező buzítással fognak együtt járni.
Így is vállalnák a szlovákok a különutasságot?

Arról nem is beszélve, hogy az 5 milliós Szlovákiába képtelenség áttelepíteni az összes közép-európai nyugati céget, egyszerűen nincs annyi szabad munkaerejük a szlovákoknak.
Vagy képzeld el, hogy megjelenne 1 millió magyar Szlovákiában, mint vendégmunkás :)
Kassa, Érsekújvár, Nyitra újra magyar város lesz :)

A közlekedéssel elvileg tudnátok nyerni, de tudod, hogy melyik a legrövidebb út Pozsony és Kassa között? :D

Nem.
Az oroszellenes célzattal van megalkotva és benne foglalja Oláhországot is.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Én megnéztem az összes farkas vs nyúl rajzfilmet, ahol farkas koma mindig rákefélt, ill a hácsu vszjo znájes (mindent tudni akarok) gyerekeknek szóló, ismeret terjeszto rajzfilmet is, majd 4 évet tanultam Oroszul, máig emlékszem mekkora kannái voltak a tanárnonek, aki az osztályfonokunk is volt.
Én franciát tanultam, mert jó dudái voltak a tanárnőnek. :))
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 701
113
Én megnéztem az összes farkas vs nyúl rajzfilmet, ahol farkas koma mindig rákefélt, ill a hácsu vszjo znájes (mindent tudni akarok) gyerekeknek szóló, ismeret terjeszto rajzfilmet is, majd 4 évet tanultam Oroszul, máig emlékszem mekkora kannái voltak a tanárnonek, aki az osztályfonokunk is volt.

Nu pagagyíiiii!

:)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 300
14 047
113
Így is vállalnák a szlovákok a különutasságot?

Arról nem is beszélve, hogy az 5 milliós Szlovákiába képtelenség áttelepíteni az összes közép-európai nyugati céget, egyszerűen nincs annyi szabad munkaerejük a szlovákoknak.
Vagy képzeld el, hogy megjelenne 1 millió magyar Szlovákiában, mint vendégmunkás :)
Kassa, Érsekújvár, Nyitra újra magyar város lesz
Szlovákiában már a fasiszták is felhagytak a nyilt európaellenességgel és nem hiszem, hogy ezen valamiféle szivárványszinu gumicsont változtatna. A jelenlegi kormány néhai euroszkeptikusairól nem is beszélve:

2020-05-28-ZasadnaPolitickaVizia.jpg


1 millió magyar biztos nem lesz Szlovákiába, mert absolút tobséguk nyugat felé venne az irányt, de én személyszerint, hogy úgy kb. 300-350 ezerrel magyar menekultel reálisan számitanék, ha eldurvúlnak nálatok a viszonyok és a déli régiókat gazdaságilag szépen felporgethettne egy ilyen hullám (mind szírek torokországot) - komoly infrastruktúra fejlesztéssel is járna (persze EU-s pénzból ;) ), raarásul nem is lenne akkora tomeg, amelyet ne lehettne megemészteni.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
1 millió magyar biztos nem lesz Szlovákiába, mert absolút tobséguk nyugat felé venne az irányt, de én személyszerint, hogy úgy kb. 300-350 ezerrel magyar menekultel reálisan számitanék, ha eldurvúlnak nálatok a viszonyok és a déli régiókat gazdaságilag szépen felporgethettne egy ilyen hullám (mind szírek torokországot) - komoly infrastruktúra fejlesztéssel is járna (persze EU-s pénzból ;) ), raarásul nem is lenne akkora tomeg, amelyet ne lehettne megemészteni.
Reggel 8-kor már ne álmodozzál! Kelj fel és menj dolgozni :)