[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Inkább a liberalizmus, mint a fideszes csalókból álló hazug rablóbanda!

Látom vannak azért akik bármikor kaphatóak egy masszív önszivatásra.

Amit leírtál az sokkal inkább így néz ki:

(neo)liberalizmus+(neo)liberális csalókból álló hazug rablóbanda vagy fideszes csalókból álló hazug rablóbanda.

Nos, számomra a mérlegelés egyértelmű. Ugyanez a lopás hazudozás a (neo)liberalizmus nevű rémálommal nyakonöntve.

Ja, és azt se feledjük, hogy a mostani történet arról szól, hogy a vagyont <b>magyar</b> haveroknak bulizzák ki, ellenben a libsiknél, meg arról, hogy a <b>külföldi</b> megbízóknak baksisért. Persze, hogy nem tetszik egyik sem, de van egy nagy különbség, ami nemzetgazdasági szempontból nem mindegy. A vagyonelemek magyar kézben maradnak és nem járunk úgy mint a külföldieknek eladott cukorgyárakkal ugyebár...

Kurvára nem mindegy, hogy a maffia "csak" eltöri a lábad, vagy lecsapja tőből.

Gondolkozz kicsit. Vagy csinálj egy Nemzeti Becsületes Pártot és rád szavazunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="formosa">Inkább a liberalizmus, mint a fideszes csalókból álló hazug rablóbanda!

Látom vannak azért akik bármikor kaphatóak egy masszív önszivatásra.

Amit leírtál az sokkal inkább így néz ki:

(neo)liberalizmus+(neo)liberális csalókból álló hazug rablóbanda vagy fideszes csalókból álló hazug rablóbanda.

Nos, számomra a mérlegelés egyértelmű. Ugyanez a lopás hazudozás a (neo)liberalizmus nevű rémálommal nyakonöntve.

Ja, és azt se feledjük, hogy a mostani történet arról szól, hogy a vagyont <b>magyar</b> haveroknak bulizzák ki, ellenben a libsiknél, meg arról, hogy a <b>külföldi</b> megbízóknak baksisért. Persze, hogy nem tetszik egyik sem, de van egy nagy különbség, ami nemzetgazdasági szempontból nem mindegy. A vagyonelemek magyar kézben maradnak és nem járunk úgy mint a külföldieknek eladott cukorgyárakkal ugyebár...

Kurvára nem mindegy, hogy a maffia "csak" eltöri a lábad, vagy lecsapja tőből.

Gondolkozz kicsit. Vagy csinálj egy Nemzeti Becsületes Pártot és rád szavazunk.

</blockquote>

Így van, nincs kolbászból a kerítés most sem, nem hibátlan a fidesz sem, csak ezt látom én is. No meg jobban is élek alattuk hivatásosként, mint előttük bármikor. Nincs itt miről beszélni az én esetemben...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
Inkább a liberalizmus, mint a fideszes csalókból álló hazug rablóbanda!

Ez a fajta liberalizmus nem kell köszönöm. Bár Orbán uram - bátyám rendszere sem. Viszont az én meglátásom az, hogy ez a fajta liberalizmus sokkal kártékonyabb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="formosa">Inkább a liberalizmus, mint a fideszes csalókból álló hazug rablóbanda!

Ez a fajta liberalizmus nem kell köszönöm. Bár Orbán uram - bátyám rendszere sem. Viszont az én meglátásom az, hogy ez a fajta liberalizmus sokkal kártékonyabb.</blockquote>
+1, s erre gyakorlati bizonyítékok is vannak, nem kevés.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. notaricon!
Látom fogalmad sincs a liberalizmus definícíójáról és csak a fedeszes rágalmakban hiszel.
És a cukoriparról sem tudsz semmit. Esetleg utánanézhetnél, hogy hány cukorgyár maradt európában. Mert tetszik vagy sem, sokkal olcsóbb a brazil import nádcukor, mint a cukorrépából ménkű drágán előállított répacukor.
További jó bulizást a fidesz offshore bandájával /ugy látom, neked a butaságokért fizetnek. Nekem viszont most melóznom kell a pénzemért - igaz itthon, tehát nem Hollandiában.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
T. notaricon!
Látom fogalmad sincs a liberalizmus definícíójáról és csak a fedeszes rágalmakban hiszel.

Ezt nem tudom miből látod, de ha látod akkor bajban vagy mert haluzol.
Amit én látok, hogy amikor te a liberalizmusról beszélsz egy valaha volt történelmi irányzat értékeit kapcsolod egy mai irányzat hamis elnevezéséhez.
A klassszikus liberalizmus mára eltűnt, nem létezik (legalábbis a potens politikai aktorok szintjén).
Az űrt a gazdasági liberalizmus/neoliberalizmus tölti be, amely felszíni, kommunikációs szinten a klasszikus liberalizmus jól hangzó, toposzaival fedi el a valódi természetét, vagyis magasfokú, de marginális természetű szabadságjogokat biztosít az egyénnek, ugyanakkor a társadalmat kizsákmányolja. E rendszerben a gazdaságban keletkező profit a tőketulajdonosokhoz kerül, az ezzel párhuzamosan fellépő károk vagy negatív kockázatok az államot és az adófizetőket terhelik.
Tessék ismerkedni a <b>tényekkel</b>, nem muszáj, sőt nem szabad szíre-szóra mindent benyalni.

Az pedig, hogy én miben hiszek, az én dolgom, ellenben azt leszögezem, hogy semelyik pártban, vagy politikai nézetben nem "hiszek". Csak tényeket vagyok hajlandó elfogadni, azokat is csak úgy, ha magam is meggyőződtem azok valódiságáról, vagy kellően hiteles módon meg tud valaki győzni. A félreértések elkerülése végett: számomra egy politikus sem hiteles, tehát nem tudnak meggyőzni semmiről bemondásra.


És a cukoriparról sem tudsz semmit. Esetleg utánanézhetnél, hogy hány cukorgyár maradt európában. Mert tetszik vagy sem, sokkal olcsóbb a brazil import nádcukor, mint a cukorrépából ménkű drágán előállított répacukor.

Ennyit a butaságról. Amit ide leírtál az konkrétan nem igaz. Az összeurópai kibocsátás kb 25%-al csökkent a cukorkvóták bevezetése után, ezzel szemben a kelet-európai 50%-al, ezen belül a magyar 75%-al. A jelenlegi cukorfogyasztás 2/3-át "olcsó" importból fedezzük, úgy, hogy a Kaposvári Cukorgyár a "ménkű drága" répacukorral emellett nyereséges és fejleszt...
Hogy is van akkor ez? Sehogy nem akar kijönni a matek arra amint leírtál.
Az olcsó nádcukorról meg annyit, hogy addig volt olcsó, amíg a világpiaci kereslet fel nem lendült, amint kicsit megmelegedett az európai piacon a dél-amerikai és afrikai cukor azonnal elkezdett felfelé kúszni az ár, a kvótabevezetés után 3 évvel 150%-volt a bevezetés előttinek. A folyamatos készlethalmozódások lassú árcsökkenést eredményeztek erről a magas bázisról, kb 2015-re érte el a 7 évvel azelőtti szintet, de ez után ismét növekedésbe kezdett. A cukor világpiaci ára jó ütemben növekszik most is, az előrejelzések szerint a trend nem is fog változni az elkövetkező időszakban sem.



Valahogy mindig kibukik, hogy a libsik a nagyképű, jobbantuggya, mindenkimásbugris, kabátjuk alatt semmiféle gyakorlati tapasztalatot, szellemi megokoltságot nem rejtegetnek... :)))


További jó bulizást a fidesz offshore bandájával /ugy látom, neked a butaságokért fizetnek. Nekem viszont most melóznom kell a pénzemért - igaz itthon, tehát nem Hollandiában.

Ha nekem butaságokért fizetnének, akkor a te kommentjeiden dagadtra kerestem volna már magam. :))
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
T. notaricon!
Látom fogalmad sincs a liberalizmus definícíójáról és csak a fedeszes rágalmakban hiszel.

Ott a gond, hogy attól még, hogy valaki magát/pártját liberálisnak nevezi, attól még nem feltétlenül az, illetve semmi sem zárja ki, hogy teljesen agyhalott legyen. :)
A "liberalizmus" manapság egy politikai "manőver", semmi több.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Na, szépek vagytok...
"Összevesztek" a különböző izmusok mögé takarózó szélhámos rendszereken, pedig mindegyik csak a javatokat akarja...

Az én hozzászólásomra meg nem is reagáltok:-(
Nekem az a megrögzött véleményem - lásd az idézetet:) - hogy a tág értelemben vett nyugati civilizációban olyan mértékben kialakultak a szelekciós, kontraszeleciós folyamatok /lásd kikből lesznek a politikusok.../, hogy esélye nincs egy átlag, "normális", államférfiúi /vagy női erényekkel megáldott egyénnek érdemi politikai pozícióba jutnia.
Most őszintén, nézzétek már meg, hogy mennyi degenerált, szociopata, krónikus hazudozó, becstelen, szélhámos, alkoholista, kétes figura van szerte a tágan vett nyugati világban a közéletben.
Az előbbi - korántsem teljes felsorolásba szerintem mindenki tud neveket társítani...
30 éve ilyen alakok talán csak mutatóban voltak, de arányaiban mindenképpen kevesebben, mint manapság.
A képalapú média felhígulásával, a net elterjedésével rossz
értelemben populista lett a demokrácia.
S az is a rögeszmém, hogy ennek a civilizációnak a valamilyen mértékű összeomlása - de minimum meghasonlása - nélkül nem lesz megújulás. Főleg nem rövid távon.

"...Mi ez?! Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni?! Én már szart érek?..."
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
Na, szépek vagytok...
"Összevesztek" a különböző izmusok mögé takarózó szélhámos rendszereken, pedig mindegyik csak a javatokat akarja...

Az én hozzászólásomra meg nem is reagáltok:-(
<blockquote rel="misinator">Nekem az a megrögzött véleményem - lásd az idézetet:) - hogy a tág értelemben vett nyugati civilizációban olyan mértékben kialakultak a szelekciós, kontraszeleciós folyamatok /lásd kikből lesznek a politikusok.../, hogy esélye nincs egy átlag, "normális", államférfiúi /vagy női erényekkel megáldott egyénnek érdemi politikai pozícióba jutnia.
Most őszintén, nézzétek már meg, hogy mennyi degenerált, szociopata, krónikus hazudozó, becstelen, szélhámos, alkoholista, kétes figura van szerte a tágan vett nyugati világban a közéletben.
Az előbbi - korántsem teljes felsorolásba szerintem mindenki tud neveket társítani...
30 éve ilyen alakok talán csak mutatóban voltak, de arányaiban mindenképpen kevesebben, mint manapság.
A képalapú média felhígulásával, a net elterjedésével rossz
értelemben populista lett a demokrácia.
S az is a rögeszmém, hogy ennek a civilizációnak a valamilyen mértékű összeomlása - de minimum meghasonlása - nélkül nem lesz megújulás. Főleg nem rövid távon.

"...Mi ez?! Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni?! Én már szart érek?..."

</blockquote>

Az összeomlás felől nincs kétségem, a kérdés, hogy mennyi idő még és mekkora lesz.
A politikusok meg olyanok, amilyeneket a lobbicsoportok felépítenek. Üres héjak csupán, szavazógépek amiknek pénz az üzemanyaga.
Amint felbukkan valahol egy olyan amelyik önjáróvá válik, azonnal leépítik, ha nem megy megbélyegzik és elszigetelik. Ha nem tudják kikényszeríteni a távozását lejáratással, akkor jönnek a mondvacsinált indokokkal bevezetett gazd. szankciók, ha az sem töri meg őket, akkor jön a háború. Hogy polgár-, hideg-, vagy nemzetközi, az a lehetséges kontra mértékétől függ csupán.

Az összeomlás pedig nem fog javulást hozni. Elképesztő nyomor és szenvedés fogja kísérni, leginkább a járványok, meg az éhínség tizedeli majd az embereket, a törvényesség csak maximum lokálisan fog működni, lesznek viszont elszigetelt zónák, ahol a gazdagok fognak élni, komoly erők által védve.
A zónán kívül eső részről akik ide bejutnak azok örülni fognak , hogy éhbérét gürizhetnek, de legalább biztonságban vannak.
A demokráciát viszont már mindenki lesz@rja majd, egyetlen elv fog működni: az erősebb kutya él nemi életet...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
...lesznek viszont elszigetelt zónák, ahol a gazdagok fognak élni, komoly erők által védve.
A zónán kívül eső részről akik ide bejutnak azok örülni fognak , hogy éhbérét gürizhetnek, de legalább biztonságban vannak.
A demokráciát viszont már mindenki lesz@rja majd, egyetlen elv fog működni: az erősebb kutya él nemi életet...

Hogy nekem miért a Lopott idő című film ugrott be elsőre?

https://hu.wikipedia.org/wiki/Lopott_id%C5%91

http://videa.hu/videok/film-animacio/lopott-ido-FQPRKRNjgQgkf6yy
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
<blockquote rel="notaricon"> ...lesznek viszont elszigetelt zónák, ahol a gazdagok fognak élni, komoly erők által védve.
A zónán kívül eső részről akik ide bejutnak azok örülni fognak , hogy éhbérét gürizhetnek, de legalább biztonságban vannak.
A demokráciát viszont már mindenki lesz@rja majd, egyetlen elv fog működni: az erősebb kutya él nemi életet...

Hogy nekem miért a Lopott idő című film ugrott be elsőre?

https://hu.wikipedia.org/wiki/Lopott_id%C5%91

http://videa.hu/videok/film-animacio/lopott-ido-FQPRKRNjgQgkf6yy

</blockquote>

Ott azért a védett zónákon kívül is volt valamiféle szervezett és törvényes rend. Na ez itt nem nagyon lesz.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Érik a vihar.

Saber Guardian-16 elnevezéssel, tíz ország mintegy 2700 katonájának részvételével kezdődött hadgyakorlat szerdán az erdélyi Nagysinken (Cincu) a NATO újonnan alakul bukaresti hadosztály-parancsnoksága, integrációs egysége (NFIU), és a román szárazföldi haderő vezérkara szervezésében.

http://www.bumm.sk/kulfold/2016/07/27/nagyszabasu-nemzetkozi-hadgyakorlat-kezdodott-erdelyben
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
T. notaricon!
Látom fogalmad sincs a liberalizmus definícíójáról és csak a fedeszes rágalmakban hiszel.
És a cukoriparról sem tudsz semmit. Esetleg utánanézhetnél, hogy hány cukorgyár maradt európában. Mert tetszik vagy sem, sokkal olcsóbb a brazil import nádcukor, mint a cukorrépából ménkű drágán előállított répacukor.
További jó bulizást a fidesz offshore bandájával /ugy látom, neked a butaságokért fizetnek. Nekem viszont most melóznom kell a pénzemért - igaz itthon, tehát nem Hollandiában.

Most bezöldülök egy kicsit :)

Mennyibe kerülne a brazil cukor, ha egy szál fát sem vágtak volna ki érte?
Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, h profit mint olyan nem létezik, legtöbbször a természet kárára terheljük és az utódjainkra.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="formosa">T. notaricon!
Látom fogalmad sincs a liberalizmus definícíójáról és csak a fedeszes rágalmakban hiszel.
És a cukoriparról sem tudsz semmit. Esetleg utánanézhetnél, hogy hány cukorgyár maradt európában. Mert tetszik vagy sem, sokkal olcsóbb a brazil import nádcukor, mint a cukorrépából ménkű drágán előállított répacukor.
További jó bulizást a fidesz offshore bandájával /ugy látom, neked a butaságokért fizetnek. Nekem viszont most melóznom kell a pénzemért - igaz itthon, tehát nem Hollandiában.

Most bezöldülök egy kicsit :)

Mennyibe kerülne a brazil cukor, ha egy szál fát sem vágtak volna ki érte?
Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, h profit mint olyan nem létezik, legtöbbször a természet kárára terheljük és az utódjainkra.</blockquote>

Jómongya.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Nyilván, ha pl. egy szellemi terméket adsz el, vagy netán "csak" /itt kérek elnézést a jelenlévő fodrászoktól/ hajat nyírsz. Ha már úgyis létezel, akkor eszel stb. akkor is, ha csak üldögélsz a házad előtt, és hülyeségeken agyalsz, meg akkor is ha fejben megtervezel valamit és pénzt kérsz érte.
Ezenfelül /nyilván van még számtalan példa/ viszont a téged körülvevő bioszféra nyersanyag és energiaforrásait kell "hasznosítanod" /mekkora szó már?/ ahhoz, hogy profithoz juss.
A gond az én szememben akkor van, amikor az emberiség ökológiai lábnyoma nagyobb, mint az - önkényesen meghatározott idejű - idősáv, ami alatt a természet tud maradéktalanul regenerálódni.
Bár az emberiség után újra fog regenerálódni a természet /lásd még dínók/, az már nem regenerálódás az én szememben, ha az emberi tevékenység miatt pusztulnak ki állat, illetve növényfajok, illetve tűnnek el - pl. felszíni kitermelés miatt alkalmatlanná váló talaj miatt - erdők.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A profit = pénz a hozzáadott értékért és jó gazdálkodásért.

Ha valaki annyira korlátolt,hogy. Profitot, vagy akár a tisztes profitot kétségbe vonja, azzal nem érdemes tovabb társalogni. Annak mindig mas lesz a hibas, oldja meg a kormány, stb. Az ilyen agyatlan prolikra csak köpni tudok.