[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
blogen 14:40

Kedves blogen!

Minden újságot weblapot, online felületet lehet jól és lehet rosszul olvasni. Ez többnyire rajtad múlik.
Én is szoktam nézni a kuruc.infot, a körítést kritikával, távolságtartással fogadom, de a tényanyaga legtöbbször helytállónak bizonyult eddig.
Nemcsak úgy lehet hazudni, hogy valótlant állítok, úgy is hogy részlegesen mondok le valamit, vagy el sem mondom. A szövegösszefüggésből kiragadott dolgok a legveszélyesebb hazugságok.
Tehát: minél több helyről informálódjunk! Közezelebb jutunk a valósághoz.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Kicsit írok én is az autópálya témához.
drága, olyan drága, hogy ezeket az összegeket mi el sem tudjuk képzelni,,, de...
Én keszthelyi vagyok, édesanyám Cserszegtomajon lakik (5km).
Amikor épült az M7 Balatont délre kerülő szakasza, a Cserszegtomaj feletti bányából hordták a éveken , száz kamionokkal a kavicsot! minden utat (nem mintha nagyon jók lettek volna) széttapostak.
Mindenki elégedetlenkedett a kaotikus forgalom és a még roszabb utak miatt.
M7 említett szakasza átadva, majd a munkagépek jöttek, és egy év alatt az összes autópálya építés alatt tönkretett utat felszedték, majd újraaszfaltozták olyan minőségben, hogy az ma is olyan jó, mintha most adták volna át.
Ez is benne van abban az xy milliárd/kilóméter díjban.... ekkor gondolkoztam el én is, hogy lehet, hogy valamennyire reális,,, az meg már a kommunikációért felelős b@lfaszok hibája, hogy ezt nem mondják a népnek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Ne etessétek a trollt.
Nyomja itt a régi SZDSZ-es szöveget, egy állomvilágból.
Bár ezt a néplecserélős dolgot... hmm... egy jó kis magyarirtás?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="tarzaan">Egy gyógyszergyárnak/magánkórháznak nem az az érdeke, hogy te egészséges legyél, vagy gyorsan meggyógyuljál, hanem hogy szedd a gyógyszereket és folyamatosan kezelésre járj.

Olvasva az ilyen elgondolásokat azt hiszem egyértelmű hogy jutott ide Magyarország. Nem a politikai elitet, hanem a népet kell itt lecserélni, ha normális országban akarnák élni.

Az nagyon nem lenne tökéletes. Legfőképpen neked, nekem, meg bárkinek. Ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy a felső tízezer jutna csak oktatáshoz, egészségügyi ellátáshoz, a többi 9 és félmillió ember ebek harmincadjára jutna.

Hogyne, mert az USA-ban vagy számos távol keleti országban ugye csak a felső tízezernek van egészségbiztosítása és tisztességes ellátása és nem arról ment a cirkusz, hogy Obama hogyan adjon ellátást a segélyen élő gettólakóknak.</blockquote>

Már ne haragudj "kedves" blogen, de hol tanultad Te ezt a demokrácia-mintát?! Volt már ugyanis "egy-két" állami vezető, akik megpróbálták bevezetni az általad ajánlott megoldást, mármint a nép leváltását, úgy hívták őket hogy : Sztálin, Hitler, (elég sok követőjük is akadt) Pol Pot pl., talán még nem hallottál róluk?! Olvasgass egy kicsit, de ne csak a netet!
Úgy látom, azon még eszedbe se jutott elgondolkozni, hogy miért jutott ilyen helyzetbe és minek a következtében ilyen gondolatokra "a nép".
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 369
113
... A 13,4 km hosszú munkaterületből 9 km a Zagyva-Tisza folyók közé esik, itt végig ár- és NATURA 2000-es területen kell dolgozni, a talajviszonyok az útépítés szempontjából nagyon kedvezőtlenek. Ahhoz, hogy autópályához alkalmas, azaz megfelelő teherbíró képességű altalajt lehessen előállítani, több mint 2,2 millió m3 földmunkára van szükség. Ezen felül 89 000 m3 aszfaltburkolatot építenek, illetve 4,7 ha véderdőt telepítenek.

http://www.nif.hu/hu/fejlesztesek/gyorsforgalmi_utak/m4
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Úgy látom, azon még eszedbe se jutott elgondolkozni, hogy miért jutott ilyen helyzetbe és minek a következtében ilyen gondolatokra "a nép".

Dehogynem! Ugyanazért, amiért a Való Világot tömegek nézik.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
A Való Világ nem magyar találmány: lásd USA, Nyugat-Európa. Akkor ott is le kellene cserélni a népet. Én: jelentem, egyetlen részét nem láttam soha, nem is fogom, hacsak elé nem kötöznek. Én ezt az itt fórumozókról is feltételezem.
Minden nép intelligenciagörbéje egyforma: harang alakú. A kb. 5% kiemelkedően magas intelligencia mellé kb. 5% nagyon alacsony intelligenciával rendelkező réteg társul. A többi egyenletesen oszlik el a haranggörbe mentén. Hogy mennyire használja ezt az adottságot egy nemzet, az kultúra kérdése. Nem túl régen nyilatkozott Czeizel Endre, többek között, erről a kérdésről is. Amit mondott, egyébként köztudott: a zsidó kultúrában értékelik
és fejlesztik módszeresen az örökölt tehetséget.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=80582
Kurcsányi! Lassan mondjuk hogy megértsed: ti akkor sem fogtok soha többet hatalomra kerülni!

Az Európai Parlamentben és az Európai Bizottságban áztatta Magyarországot a bukott szemkilövető diktátor. Hazánkat " csetlő-botló, saját történelmével hadakozó " országnak neveztete a hazaáruló, és azért csúszott-mászott az européer bürokraták előtt a rossz pápai magyar proli, hogy támogassák tervében, az előrehozott választások kierőszakolásában. Képtelen felfogni,: se ő, sem más ultralibsi még egyszer nem kerülhet hatalomra, mert akkor nem színes forradalom lenne, hanem olyan szabadságharc, hogy hozzá képest vándorcirkusz a Majdan.

HA RAJTAM MÚLIK, ÍGY LESZ. Nem felejtem el, mikor 2006-ban azt zengték a választóknak, hogy: "Dübörög a gazdaság!", s közben az összeomlás szélén tántorogtunk. Aki ilyen gátlástalanul hazudott a hatalomért, az a közelébe se kerüljön soha többé!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel">Úgy látom, azon még eszedbe se jutott elgondolkozni, hogy miért jutott ilyen helyzetbe és minek a következtében ilyen gondolatokra "a nép".

Dehogynem! Ugyanazért, amiért a Való Világot tömegek nézik.</blockquote>

A VV-t nem mindenki nézi, és aki nézi, az se mindig válogathat, még ha mást is kívánna (egyébként sose értettem, mitől "való világ" az ilyen műsor, mert amatőrök játsszák a szerepeket?).
1. Az ilyen és ehhez hasonló műsorok ingyen vagy olcsón nézhető csatornákon mennek, nem mindenkinek telik másra, vidéken még a kínálat is szerényebb és drágább, nem mindenhol van HBO vagy Spektrum és National Geographic.
2. Ha csak az olcsóbbra telik, ezeken a csatornákon fő műsoridőben nincs jobb, ha jobbat akarnak látni, akkor a kezdés 21,30 vagy még később. Akinek hajnalban kell kelni a másnapi melóhoz, annak a túl későn kezdődő műsorok - hiába jobbak esetleg - mintha nem is léteznének!
3. Szerinted a 3-millió nyugdíjas és a ki tudja hány százezres minimálbéres közül hánynak telik komolyabb csatorna-választékra, hogy ne ezt a szemetet nézze?! Ráadásul ha csak erre telik, akkor pl. könyvre, nívósabb újságra még úgy se.
Hát ez van.
A hozzászólásom elejére meg eddig nincs válaszod, ebből is úgy látom, eléggé fekete-fehérben látod a világot, mintha más színek és árnyalatok nem is léteznének. Jártál Te már pl. a fővárostól 100 km-nél messzebb kis falvakban, beszélgettél ilyen helyeken emberekkel, miből és hogyan élnek/vegetálnak ott az emberek? Messzebbről könnyű ítélkezni, próbálj meg a helyükre lépni és ott élni olyan körülmények között.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Egyetemi jegyzet politika-szakos hallgatóknak.
http://www.flagmagazin.hu/mondom_a_magamet/gfg_a_centralis_eroterben_hogyan_mukodik_a_politika

Kedves Blogen!

Ez tökéletes leírása média manipulációjának, azaz hogyan kell olvasni a politikai szövegeket. Ajánlom figyelmedbe!
 
T

torsen

Guest
A haranggörbe még nem jelent semmit...mert valóban ilyen az eloszlás. De! Hol van az alja, hol van a teteje, és legfőképpen hol van a középérték? Ha középnek nem kellene a szenny, nem is lenne a TV-n ilyesmi. De nálunk (is) kell! Nevelni, képezni kellene a "népet", de már nem felnőtt korában... Az oktatási rendszeren kellene hihetetlen sokat javítani, ami elsősorban (de nem kizárólag) pénz kérdése.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Torsen!

Abban közös platformon vagyunk, hogy az oktatási rendszeren kellene javítani. DE gondolj bele: az oktatási rendszer kifutása 8+4+főiskola vagy egyetem néhányuknál. Azaz ideális esetben 16-17 év. És akkor még nem számoltam bele 3 év óvodát. Na most ezt 4 évente más irányba állítani minden minőségi fejlődésnek ellene hat.

Az intelligencia, illetve képességmérés nagyon síkos terület, ugyanis minden ellenkező híreszteléssel szemben befolyásolja a környezet. Ezt kísérletek bizonyították az USA-ban.
Ugyanakkor a népesedéspolitikának is szerepe van az iskola eredményességében. Nem mindegy melyik társadalmi réteg szaporodik? Ahol ez a megélhetés alapja, ott ne várj sokat.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Merkelnek egyenlő a kormány a a Mazsihisszel

A vs.hu megszerezte Angela Merkel német kancellár február másodikára tervezett budapesti látogatásának tervezett programját és azt írja, hogy a keletnémet komorna senki mással, csak Orbánnal és a csak a Mazsihisszel tárgyal.

A cikk felhangjaival én nem értek egyet.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.atv.hu/belfold/20141212-tarlos-megallapodott-moszkva-fopolgarmesterevel

A magyar és az orosz főváros közötti együttműködési megállapodás előkészítéséről egyezett meg moszkvai látogatása során Tarlós István, Budapest főpolgármestere Szergej Szobjanyinnal, az orosz főváros vezetőjével.

Jövő januárban a megállapodás egyeztetésére Budapestre várják a moszkvai kormányzat egyik miniszterét, a dokumentumot pedig ugyancsak 2015-ben valószínűleg alá fogják írni -
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/orban_markaban_tartja_az_eu-t_es_az_usa-t.590875.html

A moszkvai kormány intenzív lobbizásba kezdett bizonyos európai fővárosokban, köztük Budapesten annak érdekében, hogy megtörje az EU egységes fellépését Oroszország ellen. Az USA az ellenkezőjét teszi ennek. A meccs tavasszal dől el.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/orban_markaban_tartja_az_eu-t_es_az_usa-t.590875.html

A moszkvai kormány intenzív lobbizásba kezdett bizonyos európai fővárosokban, köztük Budapesten annak érdekében, hogy megtörje az EU egységes fellépését Oroszország ellen. Az USA az ellenkezőjét teszi ennek. A meccs tavasszal dől el.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
M0-ás fizetőssé tétele

Ha az EU-s pályázatban vállalták, hogy fizetős lesz a szolgáltatás, akkor nincs mese: egyébként vissza kell fizetni a kapott támogatást.
Amennyiben a szerződés, amelyet a magyar állam és az EU kötött így szól, akkor nincs miről beszélni. Szerintem a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak ismernie kell ezt, s ki kellene adni egy közleményt erről.

Egyébként egy fórumozó meggondolandó érveket sorolt fel, ide másolom:
1. Az M0-ért a Bp-iek és környékiek kivételével mindenki fizet, hísz míg odáig eljut, arra kell egy országos matrica.
2. Az említett elkerülő és egyéb bevezető utakat csak a régió lakói használják ingyen.
3. Ez a régió az ország leggazdagabb területe - vagyon, jövedelem és fizetés oldalról is. (Néhány aránylag kis terület előzheti meg.)
4. Ezért nekik jár az ingyen szolgáltatás. Avagy mért fizessenek a semmiért.
5. A fölépítés költségek terhét viszont mindenki viseli.
6. Így a rendszer (az ingyenes használat) megvalósítja a forrás áthelyezést a szegényebbektől a gazdagabbakhoz.
7. A terület érdekérvényesítő képessége lényegesen magasabb, mint a többieké, lásd: pártok, szervezetek, polgármesterek sajtó megnyílvánulásait.
8. A kormány (a tervezet előkészítői) rossz lóra tettek. Hacsak nem a kormánynak való ártás a szándék (minisztériumi, stb apparátustól ez kitelik).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az M0-ról én pont fordítva hallottam, meg is lepődtem valamelyik nap egy nyilatkozón, aki egyetlenként pont a fordítottját mondta, mint addig ez összes többi. Addig én úgy tudtam, hogy egyes szakaszok pont azért nem lehetnek fizetősök, mert komoly EU-pénzek vannak benne, és nehogy már a jelentős részben az ő pénzükön épült útszakaszon a magyar kormány keressen extra bevételt!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
emel 17:57

Igazad van, megnéztem én is. Igazából a pályázatból tudnánk egyértelműsíteni a helyzetet.