Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Te úgy gondolod, hogy a közösségi fejlesztéseket (közoktatás, egészségügy, közlekedés stb.) a magántőke haszon nélkül finanszírozná?
Hát meg kell kérdezni tőlük miért ilyen drágák. Azoktól a portugál, spanyol, osztrák és francia <b>magáncégektől</b> aki az autópályáink zömét építették ...
Azért egy Tiszán épített híd nem egy vacak. Nemrégen építettek eg gyalogos hidat, az majdnem 2 milliárdba került. És ez csak egy két gyalogsávot tartalmazó híd, aminek a műszaki tartalma lényegesen kisebb, mint egy gépkocsi-forgalmat is bonyolító hídé. És nem volt korrupció, ezt testközelből láttam és állítom.
Off(?)Már überelték az M4-el völgyhíd nélkül, csak egy vacak Tisza-híd van benne, meg a síkság:
M7 köröshegyi völgyhidas szakasz: 5,35 milliárd HUF/km
M4 Abony-Fegyvernek szakasz: 5,51 milliárd HUF/km
Ennyi pénzért völgyhidat is építhetnénk az Alföldön. A különbség csak az, hogy már nincs völgyhíd se benne, csak a pofátlan tolvajlás.
<blockquote rel="ecso">Te úgy gondolod, hogy a közösségi fejlesztéseket (közoktatás, egészségügy, közlekedés stb.) a magántőke haszon nélkül finanszírozná?
<blockquote rel="ecso">Te úgy gondolod, hogy a közösségi fejlesztéseket (közoktatás, egészségügy, közlekedés stb.) a magántőke haszon nélkül finanszírozná?
<blockquote rel="ecso">Te úgy gondolod, hogy a közösségi fejlesztéseket (közoktatás, egészségügy, közlekedés stb.) a magántőke haszon nélkül finanszírozná?
Egy gyógyszergyárnak/magánkórháznak nem az az érdeke, hogy te egészséges legyél, vagy gyorsan meggyógyuljál, hanem hogy szedd a gyógyszereket és folyamatosan kezelésre járj.
Az nagyon nem lenne tökéletes. Legfőképpen neked, nekem, meg bárkinek. Ez gyakorlatilag azt jelentené, hogy a felső tízezer jutna csak oktatáshoz, egészségügyi ellátáshoz, a többi 9 és félmillió ember ebek harmincadjára jutna.
<blockquote rel="tarzaan">Egy gyógyszergyárnak/magánkórháznak nem az az érdeke, hogy te egészséges legyél, vagy gyorsan meggyógyuljál, hanem hogy szedd a gyógyszereket és folyamatosan kezelésre járj.
Eközben a kubai lakosság egészségügyi helyzete is jobb, mint a jenkiké.
Hogyne, mert az USA-ban vagy számos távol keleti országban ugye csak a felső tízezernek van egészségbiztosítása és tisztességes ellátása és nem arról ment a cirkusz, hogy Obama hogyan adjon ellátást a segélyen élő gettólakóknak.
<blockquote rel="tarzaan">Eközben a kubai lakosság egészségügyi helyzete is jobb, mint a jenkiké.
Kuba egy embargó alatt álló, emiatt szegény ország, mégis jobb az egészségügyi-és az oktatási helyzete, de talán még a közbiztonsága is, és az embereket sem szeméttel etetik.
Azt kapsz amit meg tudsz fizetni.
A történelem tanúsága szerint kétféle rendszer lehetséges alapvetően:
1. azt kapszt amit meg tudsz fizetni, ez esetben általában egy piaci versenyhelyzet keretei között közvetlen kapcsolatban vagy a pénzed révén a szolgáltatóval, legyen az piaci vagy állami.
2. nem kapsz a pénzedért annyit, amiért fizetsz, ez van például Magyarországon, vagy más szocialista/poszt-szocialista országokban, ahol a fizetőképes kereslet vagy azért, mert a nemfizetőket is ők tartják el, vagy azért, mert egyszerűen csak a rendszer működésképtelen az adott kultúra keretei között általában korrupciós okoknál fogva, de nem kapja meg a megfelelő szolgáltatást mint ellenértéket a pénzéért cserébe.
Legjobb tudásom szerint az emberiség keretei között minden más csak kisdedeknek való álmodozás.