[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 629
14 601
113
"A kínaiak is a románokat komálják, " - ennek. Vagy pedig szimplán nem igaz. Vagy ha igen, akkor ...

Úgy tudom amikor a SZU rosszba lett Mao-val, akkor Csau tovább haverkodott velük - ahogy a 84-es olimpiára is elment, meg a franciákkal/britekkel fegyverüzletelt. Talán ennek köze lehet hozzá.


A Koreaiaknál nem értem a dolgot.

Mondjuk másnál se nagyon.
 
W

Wilson

Guest
Dehogy!! Nem mi vagyunk a fő kínai exportpiac, hanem a Nyugat. Már minden nyugati cég Kínában gyárt, ez adottság az elmúlt 30 év gazdasági valtozása. Ez megint olyan, ami ellen fölösleges kuzdeni, nem rajtunk múlik, jól kell alkalmazkodni. Mi csak leszedjük a sápot a vámon és növeljük stratégiai pozink. Ahogy egy gázvezeték stratégiai jelentőségű, lásd USA blokk Északi - Áramlat, úgy egy vasuti kereskedelmi tranzit is fontos!! Meg kell találni az egynesúlyt Kínával is, ahogy a németekkel sikerült.


A kínai egyetem rengeteg új kutatóhelyet, háttérintézményt, tudást hoz Mo-ra. Az hogy nem lesz benne transzWc nem komoly probléma.
Egy lepukkant ipari környezetet felfejlesztenek és a trendeket nézve a 21.század nyertes állama hozza ide az elitegyetemét. Ez elől nem szabad elugrani!! Rengeteg kaocsolati tőke fog ebből még hosszú távon származni.
A világ 34-ik legjobb egyeteme, megint politikai alapon támadtok vmit, ami hasznos.

Több európai országban működik hasonlóképpen kínai egyetem, ne basszunk ki magunkkal, ha most ilyen lehetőség van.

1.500 milliard HUF megy a többi egyetemi fejlesztésre Uniós Covid-hitelből. Tehát senkitől sem veszi el a pénzt a kínai egyetem.

Azt értsd meg, amikor a világon oltóanyaghiany van, szivesseget tettek, hogy nekünk adtak el. Ahogy 1 éve maszkügyben is. Tudod, amikor a németek lefoglalták a magyar készletet, az Uniós orszagok exporttilalmat vezettek be és csak Kinából tudtunk szerezni. Akkor is hogy kibasztak velünk....

Magyarország a magyar felsőoktatás egy évnyi támogatásának megfelelő összeget költ a budapesti Fundan egyetem támogatására,ráadásul mindezt kínai hitelből,ezerszer jobban járnánk ha ezt a pénzt a magyar egyetemekre költenénk ekkora összegből több magyar egyetemet is világszintre lehetne fejleszteni.A budapesti Fundam egyetemhez hasonló egyetem fejlesztésre csak az Egyesült Arab Emírségekben van példa csak ezzel az a kis bökkenő van, hogy ők ezt azért lépték meg mert náluk kevés a képzett ember ellenben sok a pénzük.Nálunk pont fordított a helyzet.Világszínvonalú egyetem kialakításához viszont itthon is van humán bázis, a szintlépéshez szükséges tudást, külföldi oktatókat és eszközöket pedig a Fudanra fordított összegnek már egy részéből is el lehetne érni.

Ha Kína egyetemet akar építeni nyugodtan építse meg azt a saját pénzén és ne a magyar adófizetők fizessék,pláne ne úgy,hogy mi álljuk az egész cehet és cserébe kínai építőanyagból kínai kivitelező kínai munkások fogja felépíteni.Amúgy felőlem építhet Budapesten egyetemet Kína , és ossza meg velünk a tudását.Ha Kína a saját pénzén épít egyetemet Budapesten akkor a kínai egyetemnek sokkal több értelme van mint a Belgrád Budapest vasútvonalnak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mentő-övet dobtunk a Rheinmetall Lynx projektnek!
Ezért hálából év elején hozzánk dobtak --egy eddig sehol nem jelzett ( ??? )-- áremelést,ami kb. egy Áfa-hozzáadás!!!
...Kb. a magyar meg a német Áfa-t összesen, mert 35% feletti az áremelés!
...és még nincs leszállítva, addig kis csúszást (reálisan) tervezve lesz két választás!
...lehet ígérgetni /gerjeszteni/majd megvédeni! (...az RTL-Klub német tulajdon! Jééééé... )



...és ez is Pl.:
A Leo-k ára nincs ismertetve.
...kiszivárgások alapján APS nem volt benne az árban!
...és vannak itt is olyan vélemények, hogy a kb. 2 választáson zsarolható politika ellenére 15(12 ??? ) millió $ alatt lesz az ár! Ébresztő??? ...esetleg???


Miben érinti ez a magyar Biztonságpolitikai helyzetet:
Ilyen partnerek ( ? ) mellett a Z2026 végén nem lesz tartalék hadi-technika, ami német support/támogatás nélkül pár hétnél hosszabb intenzív konfliktusban használható.

Ez ilyen konfliktus esetén előre meghatározza az "alkalmazkodó" magyar politikai hozzáállást.
...nevén nevezve: megalkuvó!
..alárendelt!
...stb!

NEM EZT VÁROM EGY FIDESZ KORMÁNYTÓL!


...más sem!
Nem pro vagy kontra, hanem árnyalás kép vedd figyelembe, hogy a fémek ára januártól 30%-al nőtt, . Itt van egy szemléletes ábra: https://www.thesteel.com/hu/arindex Ha más árváltozási tényezőket nem is vennénk figyelembe, akkor is egy jelentős mennyiségű acélt felhasználó termék esetében már szemmel látható árváltozást okozhat. Nagyon sok minden megdrágult, például az építőiparban is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Azért azt ne felejtsd el,hogy ezt a külön utas Kína politikáját Magyarországnak nem lehet a végtelenségig folytatni.
De ez nem különutas politika. Mki teljes gázon kereskedik Kinával.

Mi nagyon kispályások vagyunk. Az utóbbi evekben javítottunk a kivitelen.
magyar-kinai_kereskedelmi_forgalom_ksh_mti.jpeg


Kína lett Németország legnagyobb kereskedelmi partnere
Kína és Németország 170 milliárd euró külkereskedelmi forgalmat bonyolított egymással tavaly.

A miénk kb. 5 milliárd euró.
Érzed ki a különutas???

Az USAnak 1 baja van Kínával, ez a deficit. A többi mese!!!
us-china-trade-imbalances-325309.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Egyébként miert fontos Németországnak a V4 és Mo.
Innen megy a legtöbb áru a németeket. Ezt lehet ők továbbnyomják Kínaba, alapvetően nekünk nagyon előnyös így is a kapcsolat.

Unctad-1024x658-1024x546.png


 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
ausztrál biztpol topik 20. oldal, fennek írt róla

nekem nincs bajom azzal ha kereskedünk velük, de nem szabadna mindennel! a kínai élelmiszereket pl páros lábbal kell kirúgni, bár ezt az egész eu-ban meg kellene tenni! van saját mézünk, vetőmagunk, meg mindenféle szirszar, vigyék az ipari hulladékot máshová!
Nem feltétlen ipari hulladék, nem kimondottan a minősége rossz, csak a magyar termelésnek rossz, konkurencia. (Legutóbbi sokk: Mogyi tökmag: "Ukrajna, Kína, kevert".)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Magyarország a magyar felsőoktatás egy évnyi támogatásának megfelelő összeget költ a budapesti Fundan egyetem támogatására,ráadásul mindezt kínai hitelből,ezerszer jobban járnánk ha ezt a pénzt a magyar egyetemekre költenénk ekkora összegből több magyar egyetemet is világszintre lehetne fejleszteni
Egyrészt Kina nem adna arra hitelt, csak erre a beruházásra. Másrészt 1.500 milliárd eurót költünk Unios hitelből a többi egyetemre. Soha nem ment ennyi pénz a felsőoktatásra. Ezt pénzelvonásnak, elmaradt fejlesztésnek beállítani hülyeség.

.A budapesti Fundam egyetemhez hasonló egyetem fejlesztésre csak az Egyesült Arab Emírségekben van példa csak ezzel az a kis bökkenő van, hogy ők ezt azért lépték meg mert náluk kevés a képzett ember ellenben sok a pénzük.Nálunk pont fordított a helyzet.Világszínvonalú egyetem kialakításához viszont itthon is van humán bázis, a szintlépéshez szükséges tudást, külföldi oktatókat és eszközöket pedig a Fudanra fordított összegnek már egy részéből is el lehetne érni.
Az a baj hogy ez a világszínvonalú magyar humán bázis csak itthon világszínvonalú, ezért nincs a világ legjobb 500 egyeteme közt magyar.
Jó tudom a Soros egyetem, de viccszakokból, kamuegyetem itt nem ér!!!

Ha Kína egyetemet akar építeni nyugodtan építse meg azt a saját pénzén és ne a magyar adófizetők fizessék,
Jáj ezt az öntudatos proli stílust!
Akkor küldjük vissza az EU 1.500 milliardos egyetmfejlesztési hitelét, mert azt is a magyar adófizetők állják a végén.
Kínának pénzből van sok, ezért azt ad. A mi feladatunk hogy jól költsük el. Vagy térüljön meg vagy vmi strategiai ágazatba.
pláne ne úgy,hogy mi álljuk az egész cehet és cserébe kínai építőanyagból kínai kivitelező kínai munkások fogja felépíteni.
Nah, ez megint a mese része. Még döntés sincs a kivitelezőről, de már itt van több ezer kínai vendégmunkás. Ha naplopó arab és néger migránsok jönnek az nagyon haladó, ha melózni vagy tanítani kinaiaik az botrány.

Ez a baloldal, NEIN DANKE!!!!!
 
W

Wilson

Guest
Nah, ez megint a mese része. Még döntés sincs a kivitelezőről, de már itt van több ezer kínai vendégmunkás. Ha naplopó arab és néger migránsok jönnek az nagyon haladó, ha melózni vagy tanítani kinaiaik az botrány.


Ezzel kapcsolatban teljes tévedésben a magyar kormány ezt egy minisztériumi előterjesztésben garantálta a kínai félnek,a dokumentum szerint a kormány által 540 milliárdosra becsült építkezés jelentős részben kínai alapanyagokból, kínai munkával, nagyrészt kínai hitelből valósulna meg, amit Magyarország fizetne. A dokumentumok szerint a kínai kivitelezőnek attól sem kell tartania, hogy nyílt versenyben másik cég nyeri meg a beruházást. A kormányzati dokumentumok szerint ugyanis „a kivitelezés kizárólagosan kínai projektként valósítható meg”, a jogi szabályozást illetően pedig „szükséges elérni azt a pontot, amelynek eredményeként a beruházással összefüggő folyamat már nem állítható le”.A Fundan egyetem már fel is kérte a Campus kivitelezésére a világ legnagyobb építőipari vállalatát a Kínai Állami Építőipari Vállalatot.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bleroka

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Ezzel kapcsolatban teljes tévedésben a magyar kormány ezt egy minisztériumi előterjesztésben garantálta a kínai félnek,a dokumentum szerint a kormány által 540 milliárdosra becsült építkezés jelentős részben kínai alapanyagokból, kínai munkával, nagyrészt kínai hitelből valósulna meg, amit Magyarország fizetne. A dokumentumok szerint a kínai kivitelezőnek attól sem kell tartania, hogy nyílt versenyben másik cég nyeri meg a beruházást. A kormányzati dokumentumok szerint ugyanis „a kivitelezés kizárólagosan kínai projektként valósítható meg”, a jogi szabályozást illetően pedig „szükséges elérni azt a pontot, amelynek eredményeként a beruházással összefüggő folyamat már nem állítható le”.A Fundan egyetem már fel is kérte a Campus kivitelezésére a világ legnagyobb építőipari vállalatát a Kínai Állami Építőipari Vállalatot.

Na de mikor jön az első meg a második Hong Kongi döntés ? mert akkor megéri
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Ezzel kapcsolatban teljes tévedésben a magyar kormány ezt egy minisztériumi előterjesztésben garantálta a kínai félnek,a dokumentum szerint a kormány által 540 milliárdosra becsült építkezés jelentős részben kínai alapanyagokból, kínai munkával, nagyrészt kínai hitelből valósulna meg, amit Magyarország fizetne. A dokumentumok szerint a kínai kivitelezőnek attól sem kell tartania, hogy nyílt versenyben másik cég nyeri meg a beruházást. A kormányzati dokumentumok szerint ugyanis „a kivitelezés kizárólagosan kínai projektként valósítható meg”, a jogi szabályozást illetően pedig „szükséges elérni azt a pontot, amelynek eredményeként a beruházással összefüggő folyamat már nem állítható le”.A Fundan egyetem már fel is kérte a Campus kivitelezésére a világ legnagyobb építőipari vállalatát a Kínai Állami Építőipari Vállalatot.
A miniszter jelezte, a sajtóhírekkel ellentétben még nem választották ki sem a tervezőt, sem a kivitelezőt.

„Nincs még kivitelező, csak jelentkezők vannak. A minőség és a költség lesz a bírálati szempont”
– mondta Palkovics László, és hozzátette, az államközi szerződést a jövő héten kötik meg, utána indulhat meg az előkészítés.

Lehet igy lesz, lehet nem. Ez hangulatkeltés eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
W

Wilson

Guest
Jáj ezt az öntudatos proli stílust!
Akkor küldjük vissza az EU 1.500 milliardos egyetmfejlesztési hitelét, mert azt is a magyar adófizetők állják a végén.
Kínának pénzből van sok, ezért azt ad. A mi feladatunk hogy jól költsük el. Vagy térüljön meg vagy vmi strategiai ágazatba.

Ennek semmi köze az öntudatos proli stílushoz,az EU hitelnek teljesen más a konstrukciója és ha csak a gazdaságra gyakorolt hatását nézzük ég és föld a különbség az EU-s és a kínai hitel között.Az meg már megbocsás de hülyeség , hogy Kína azért add nekunk pénzt mert sok van nekik belőle,Kína azért add nekunk pénzt mert nekik ez k...a megéri,ebben felesleges többet belelátni szerintem.

Egyrészt Kina nem adna arra hitelt, csak erre a beruházásra. Másrészt 1.500 milliárd eurót költünk Unios hitelből a többi egyetemre. Soha nem ment ennyi pénz a felsőoktatásra. Ezt pénzelvonásnak, elmaradt fejlesztésnek beállítani hülyeség.

Nem állítottam ezt egy pillanatig sem csak felesleges több száz milliárdot elkölteni a magyar adófizetők pénzéből arra, hogy idehozzunk egy , kínai egyetemet, hiszen részben a magyar szurkeállomány felhasználásával ennek az összegnek a töredékéert világszintre tudnánk fejleszteni a magyar egyetemeket.
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80
W

Wilson

Guest
A miniszter jelezte, a sajtóhírekkel ellentétben még nem választották ki sem a tervezőt, sem a kivitelezőt.

„Nincs még kivitelező, csak jelentkezők vannak. A minőség és a költség lesz a bírálati szempont”
– mondta Palkovics László, és hozzátette, az államközi szerződést a jövő héten kötik meg, utána indulhat meg az előkészítés.

Lehet igy lesz, lehet nem. Ez hangulatkeltés eddig.

Végül is annak tartod aminek akarod de szerintem ne tedd fel a házat arra, hogy nem a minisztériumi előterjesztés szerint fog megvalósulni a projekt:).Hangulatkeltésnek pedig azért nem lehet nevezni mert a kormányzati dokumentumban feketén - fehéren rögzítve van a kormányzati szándék,ez tény mint ahogy az is, hogy a Fundan egyetem fel is kérte a Kínai vállalatot a kivitelezésre, ezekután naív dolog azt hinni, hogy nem a kínaiak fogják megvalósítani a beruházást.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
felesleges több száz milliárdot elkölteni a magyar adófizetők pénzéből arra, hogy idehozzunk egy , kínai egyetemet, hiszen részben a magyar szurkeállomány felhasználásával ennek az összegnek a töredékéert világszintre tudnánk fejleszteni a magyar egyetemeket.
Gyakorlatilag az ELTE helyett lesz. Az SZFE-ügy megmutatta, hogy mi lenne várható, ha az ELTE-t elérné az egyetemi reform. Az ottani rothadt monolit struktúrák megváltoztathatatlanok, elképzelhetetlen bármilyen színvonalemelés az ELTE keretei között, így egyszerűbb a reformra fordítandó pénzből egy az ELTE-nél fényévekkel színvonalasabb, valóban kíváló és az ELTÉ-re jellemző szélsőségesen nyugati áltudományosság nélküli egyetemet idevásárolni. Ezután ugyanis már csak a jogtudományi kart kell kimenteni az ELTE-ről és le van zárva a felsőoktatási reform, méghozzá példátlan sikerrel, van világszínvonalú egyetemünk és a balliberálisokat meg egy egyetemi gettóba sikerül zárni Budapesten. Ez lehet a logika a Fudan program mögött.
 
W

Wilson

Guest
Az a baj hogy ez a világszínvonalú magyar humán bázis csak itthon világszínvonalú, ezért nincs a világ legjobb 500 egyeteme közt magyar.
Jó tudom a Soros egyetem, de viccszakokból, kamuegyetem itt nem ér!!!

Nagyon egyszerű miért nincs magyar egyetem a világ 50\ egyeteme között,azért nem mert nem volt meg hozzá eddig a kormányzati akarat és ezért ehhez anyagi forrást sem biztosítottak, ajánlom figyelmedbe a krakkói és prágai egyetem példáját.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
W

Wilson

Guest
Gyakorlatilag az ELTE helyett lesz. Az SZFE-ügy megmutatta, hogy mi lenne várható, ha az ELTE-t elérné az egyetemi reform. Az ottani rothadt monolit struktúrák megváltoztathatatlanok, elképzelhetetlen bármilyen színvonalemelés az ELTE keretei között, így egyszerűbb a reformra fordítandó pénzből egy az ELTE-nél fényévekkel színvonalasabb, valóban kíváló és az ELTÉ-re jellemző szélsőségesen nyugati áltudományosság nélküli egyetemet idevásárolni. Ezután ugyanis már csak a jogtudományi kart kell kimenteni az ELTE-ről és le van zárva a felsőoktatási reform, méghozzá példátlan sikerrel, van világszínvonalú egyetemünk és a balliberálisokat meg egy egyetemi gettóba sikerül zárni Budapesten. Ez lehet a logika a Fudan program mögött.

Nagyon nem értünk egyet,már ott sántít a dolog szerintem, hogy az SZFE ugyet nem lehet összehasonlítani a budapesti Fundan egyetem ügyével.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 616
113
Nagyon nem értünk egyet,már ott sántít a dolog szerintem, hogy az SZFE ugyet nem lehet összehasonlítani a budapesti Fundan egyetem ügyével.
Arról beszélek, ha az ELTE-t elérte volna a kiszervezés, akkor mi lett volna az SZFE alapján! Ezért nem nyúltak a magyar egyetemi reform legfőbb problémájához, a leginkább megreformálandó helyhez, hanem lényegében lecserélik az ELTE-t a Fudanra abból a pénzből, amibe az ELTE reformja került volna, ha egyáltalán lehetséges lett volna a kormány szerint.,
Nagyon egyszerű miért nincs magyar egyetem a világ 50\ egyeteme között,azért nem mert nem volt meg hozzá eddig a kormányzati akarat és ezért ehhez anyagi forrást sem biztosítottak, ajánlom figyelmedbe a krakkói és prágai egyetem példáját.
Hiába lenne meg a kormányzati akarat, az ELTE akkora tiltakozást csinálna bármilyen reform szó hallatán, hogy csak nyers erőszakal lehetne megcsinálni, azt pedig a választások előtt nem vállalta be a kormány, ha pedig itt lesz a Fudan, akkor meg már fölösleges lesz. A készenlétisek 2006-ot idéző erőszakkal tudnák csak szétverni a buta, semmirekellő, korrupt, öreg balliberális professzorok által felbujtott, utcára vitt eltés diákokat. Kell ez valakinek! Az értelmes diákok, meg professzorok majd átmennek a Fudanra, ami produkálja a nemzetgazdaságnak szükséges kiművelt emberfőmennyiséget, az ELTE pedig egy balliberális safe space lesz, egy gettó, ami lassan elsorvad és ezzel problem solved.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nagyon egyszerű miért nincs magyar egyetem a világ 50\ egyeteme között,azért nem mert nem volt meg hozzá eddig a kormányzati akarat és ezért ehhez anyagi forrást sem biztosítottak, ajánlom figyelmedbe a krakkói és prágai egyetem példáját.
Melyik rangsor szerint?