[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Tajvanon a kultúra, az életminőség, Kína közelsége és összekötöttsége üzleti szempontból kapcsolati szempontból nagyon jó, elviselhetően drága, és nem fogsz belefáradni, mint pl sokan Japánba, japán nagyon nehéz Tajvanhoz képest.

Miért nehezebb Japán Tajvannál?
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Ez érdekes, mert ilyen cég és logó párosát nem találok.
Amit találtam, az egy Isztambulba bejegyzett ilyen nevű csomagolóanyagokat és papír termékeket gyártó cég: Deniz Kağıtçılık Matbaa Organizasyon ve Dil Hizmetleri Dış Tic. Ltd. Şti. ( fordítóval: Deniz Kağıtçılık Nyomdaszervezés és nyelvi szolgáltatások Külföldi Tic. kft Sti. )
innen: https://www.firmatlas.com/deniz-kagitcilik-matbaa-organizasyon-ve-dil-hizmetleri-dis-tic-ltd-sti/

De akár @Vlad jobban utána tudna nézni.
I think this paper company was founded long before Dobrev's appearance. I have to call right away so we can get a little something in our pocket due to the case.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Miért nehezebb Japán Tajvannál?

A japánon elviselik a külföldieket és udvariasak velük, de nem igazán fogadják be. A japán kultúrát, társadalmi szerepeket, szokásokat, udvariassági (valójában alá-fölé rendeltségi) viszonyokat még az őslakosok is évtizedekig tanulják, mire elég jól eligazodnak. Külföldiek számára ugyanezt megtanulni nagyon nehéz. Sok furcsaságuk van európai szemmel nézve, amit nem könnyű megszokni és ott az az elvárás, hogy a gajdzsin alkalmazkodjon. Udvariasak és bizonyos szintig türelmesek, de nincs multikulti willkommenskultur és az őslakos többség alárendelése a bevándorlóknak, mint Nyugat-Európában. A japán beszélt nyelv ugyan nem olyan nehéz, a kiejtés sem túl problémás és nyelvtan is itt-ott hasonlít a magyarra, de az udvariassági formákat évtizedekig lehet tanulni. Az írásuk pedig lényegében 3 írás folyamatos keverése (egy tőmondaton belül is), amiből az egyik az extrém nehéz kínai írás japánosított változata. A gondolkodásmódjuk is eléggé különbözik a miénktől.

Ehhez képest Kína, vagy Tajvan még mindig könnyebb egy Európai számára.

Szerintem nagyon kevesen vannak, akik életvitelszerűen tudnak alkalmazkodni a kelet-ázsiai kultúrákhoz. Keményebben kell dolgozni. Rendkívül sok a társadalmi elvárás és kötöttség. Sokkal nagyobb alárendeltséget kell elfogadni. Kevéssé tolerálják a kreatívkodást és önmegvalósítást. Ők tényleg komolyan veszik azt a klasszikus ázsiai mondást, hogy a kiálló szöget be kell verni. Kívülről nézve, vagy turistaként érdekes, de szerintem messze nehezebb ott élni, mint Magyarországon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
A japánon elviselik a külföldieket és udvariasak velük, de nem igazán fogadják be. A japán kultúrát, társadalmi szerepeket, szokásokat, udvariassági (valójában alá-fölé rendeltségi) viszonyokat még az őslakosok is évtizedekig tanulják, mire elég jól eligazodnak. Külföldiek számára ugyanezt megtanulni nagyon nehéz. Sok furcsaságuk van európai szemmel nézve, amit nem könnyű megszokni és ott az az elvárás, hogy a gajdzsin alkalmazkodjon. Udvariasak és bizonyos szintig türelmesek, de nincs multikulti willkommenskultur és az őslakos többség alárendelése a bevándorlóknak, mint Nyugat-Európában. A japán beszélt nyelv ugyan nem olyan nehéz, a kiejtés sem túl problémás és nyelvtan is itt-ott hasonlít a magyarra, de az udvariassági formákat évtizedekig lehet tanulni. Az írásuk pedig lényegében 3 írás folyamatos keverése (egy tőmondaton belül is), amiből az egyik az extrém nehéz kínai írás japánosított változata. A gondolkodásmódjuk is eléggé különbözik a miénktől.

Ehhez képest Kína, vagy Tajvan még mindig könnyebb egy Európai számára.

Szerintem nagyon kevesen vannak, akik életvitelszerűen tudnak alkalmazkodni a kelet-ázsiai kultúrákhoz. Keményebben kell dolgozni. Rendkívül sok a társadalmi elvárás és kötöttség. Sokkal nagyobb alárendeltséget kell elfogadni. Kevéssé tolerálják a kreatívkodást és önmegvalósítást. Ők tényleg komolyan veszik azt a klasszikus ázsiai mondást, hogy a kiálló szöget be kell verni. Kívülről nézve, vagy turistaként érdekes, de szerintem messze nehezebb ott élni, mint Magyarországon.
Japán jó hely lenne, ha nem ott lenne, ahol ...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Japán jó hely lenne, ha nem ott lenne, ahol ...
Háát, őőőő. Pont pár napja néztem meg két magyar csaj elköszönővideóját, melyben elmondják hogy miért jöttek haza Japánból pár év tanulás és munka után.

Csak röviden:
-túristának, diáknak lenni OK.
- ha elkezdesz dolgozni, akkor úgy kell dolgoznod, mint a japánok
-nem 40 órás munkahét, hanem akár a duplája. amig a közvetlen főnököd dolgozik, addig te is(nem mindenhol, de ez a megszokott)
-évi 10 nap fizetett szabadság, ha beteg vagy, akkor a betegen töltött napokat levonják az évi szabadságodból, ami akár 0 is lehet igy
-kötelező munka utáni piálások
-nem barátokoznak veled a japánok (felszines udvariasság, tovább nem jutsz el)
-a tömegközlekedés tragikus (egy európai/magyar mértékű személyes aurát megszokott embernek)
-drágaság
-eszméletlenül szigorú szabályok a munkahelyi viselkedésben, öltözködésben, sminkelésben, beszédben stb.
-lényegében látástól-vakulásig kell dolgozni, minimális szabadidővel.

Nem olyan fasza az. És ezt más youtoberek, Japánba szakadt magyarok is elmondták már.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Háát, őőőő. Pont pár napja néztem meg két magyar csaj elköszönővideóját, melyben elmondják hogy miért jöttek haza Japánból pár év tanulás és munka után.

Csak röviden:
-túristának, diáknak lenni OK.
- ha elkezdesz dolgozni, akkor úgy kell dolgoznod, mint a japánok
-nem 40 órás munkahét, hanem akár a duplája. amig a közvetlen főnököd dolgozik, addig te is(nem mindenhol, de ez a megszokott)
-évi 10 nap fizetett szabadság, ha beteg vagy, akkor a betegen töltött napokat levonják az évi szabadságodból, ami akár 0 is lehet igy
-kötelező munka utáni piálások
-nem barátokoznak veled a japánok (felszines udvariasság, tovább nem jutsz el)
-a tömegközlekedés tragikus (egy európai/magyar mértékű személyes aurát megszokott embernek)
-drágaság
-eszméletlenül szigorú szabályok a munkahelyi viselkedésben, öltözködésben, sminkelésben, beszédben stb.
-lényegében látástól-vakulásig kell dolgozni, minimális szabadidővel.

Nem olyan fasza az. És ezt más youtoberek, Japánba szakadt magyarok is elmondták már.
Ebben az a szar, amikor kimozdulnak és egy pillanatra mernek emberek lenni. Két hét, japán színház az akkor még vidám színpadon. Az akkori rossz angolommal én voltam a közvetítő a kiváló minőségű de borzalmas halizű szakéjuk és a mi palinkáink felesei között. Fasza figurák csak el van baszva az életük
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Írország jó hely,ajánlom mindenkinek,muszlimok elvétve vannak,a túlpigmentáltak 3/4-e kelet európai bevándorló,a nagyobb városok is mérsékelt számban vannak ellepve muszlimmal,nem célország,nincs rajtuk olyan teher,mint a gyarmattartó országokon,inkább ők voltak gyarmat.
Viszont a helyi rétinégerek itt is különleges státuszban vannak,ami az állami segélyek kihasználását illeti,simán tenyésztenek nagy testű kutyákat egy lakóparki szociális házban,ls nem sok mindent tudnak velük tenni,mondjuk ha vér folyik,akkor kitelepítik őket valahova,esetleg le is csukják kis időre.
Az Írek alapból barátságosak,európaiak,nincs nagy kultúrális sokk nekünk bennük,sem fordítva.
Nem utálják a bevándorlókat,főleg ha együtt melózol velük,tőlük is generációk emigráltak,ismerik az érzést,mondják is,hogy mennyi Ír él szerte a világban,emigránsként.Ha naplopó vagy,és külföldi,ne csodálkozz ha fintorognak a segély hivatalban,és nem halad a papírmunkád,kicsit betartanak.
Nekem a szembe szomszédom volt a helyi social walfare office vezetője,jó fej a csaj,imádta a fiaimat amíg kicsik voltak,amikor a léman tesók megfektették a világgazdaságot,és részmunkaidős lettem,5 perc alatt elkészültek a papírjaim,kaptam a sgíjeköt ahogy kell,mert minden reggel arra ébredt,hogy a naddarab kuruc indul a bányába dolgozni.
Ahogy otthon,itt is vannak balfaszok az állami szektorban,nincs új a nap alatt,a papírmunka minden téren szerintem szarabb mint otthon,valamennyit már átvittek online,de ott még szarabb az állami oldal,szóval szisszen pár G vitamin,mire megcsinál,ok egy éves adóbevallást,vagy bejelentek kocsit műszakira,stb.
Viszont a lakhatás,motorizáció botrányosan drága,szolgáltatások szintén,illegális,bevándolró autószerelő nincs 35 pénz/h alatt,egy fostos népautó szervíz simán 50 pénz,meg tréfa/h,szóval fel kell öltözködni mindenhez.
Az éelmiszer az szinte változatlan áron van 16 éve,minden más lopakodva,de megyen felfele,villany,kerozin,üzemanyag,ruha,stb.
Mindjárt folytatom,csak kész lett a babgulyás,és szólít a természet.:D
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Írország jó hely,ajánlom mindenkinek,muszlimok elvétve vannak,a túlpigmentáltak 3/4-e kelet európai bevándorló,a nagyobb városok is mérsékelt számban vannak ellepve muszlimmal,nem célország,nincs rajtuk olyan teher,mint a gyarmattartó országokon,inkább ők voltak gyarmat.
Viszont a helyi rétinégerek itt is különleges státuszban vannak,ami az állami segélyek kihasználását illeti,simán tenyésztenek nagy testű kutyákat egy lakóparki szociális házban,ls nem sok mindent tudnak velük tenni,mondjuk ha vér folyik,akkor kitelepítik őket valahova,esetleg le is csukják kis időre.
Az Írek alapból barátságosak,európaiak,nincs nagy kultúrális sokk nekünk bennük,sem fordítva.
Nem utálják a bevándorlókat,főleg ha együtt melózol velük,tőlük is generációk emigráltak,ismerik az érzést,mondják is,hogy mennyi Ír él szerte a világban,emigránsként.Ha naplopó vagy,és külföldi,ne csodálkozz ha fintorognak a segély hivatalban,és nem halad a papírmunkád,kicsit betartanak.
Nekem a szembe szomszédom volt a helyi social walfare office vezetője,jó fej a csaj,imádta a fiaimat amíg kicsik voltak,amikor a léman tesók megfektették a világgazdaságot,és részmunkaidős lettem,5 perc alatt elkészültek a papírjaim,kaptam a sgíjeköt ahogy kell,mert minden reggel arra ébredt,hogy a naddarab kuruc indul a bányába dolgozni.
Ahogy otthon,itt is vannak balfaszok az állami szektorban,nincs új a nap alatt,a papírmunka minden téren szerintem szarabb mint otthon,valamennyit már átvittek online,de ott még szarabb az állami oldal,szóval szisszen pár G vitamin,mire megcsinál,ok egy éves adóbevallást,vagy bejelentek kocsit műszakira,stb.
Viszont a lakhatás,motorizáció botrányosan drága,szolgáltatások szintén,illegális,bevándolró autószerelő nincs 35 pénz/h alatt,egy fostos népautó szervíz simán 50 pénz,meg tréfa/h,szóval fel kell öltözködni mindenhez.
Az éelmiszer az szinte változatlan áron van 16 éve,minden más lopakodva,de megyen felfele,villany,kerozin,üzemanyag,ruha,stb.
Mindjárt folytatom,csak kész lett a babgulyás,és szólít a természet.:D
Pocsék az időjárás!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and aquarell

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Háát, őőőő. Pont pár napja néztem meg két magyar csaj elköszönővideóját, melyben elmondják hogy miért jöttek haza Japánból pár év tanulás és munka után.

Csak röviden:
-túristának, diáknak lenni OK.
- ha elkezdesz dolgozni, akkor úgy kell dolgoznod, mint a japánok
-nem 40 órás munkahét, hanem akár a duplája. amig a közvetlen főnököd dolgozik, addig te is(nem mindenhol, de ez a megszokott)
-évi 10 nap fizetett szabadság, ha beteg vagy, akkor a betegen töltött napokat levonják az évi szabadságodból, ami akár 0 is lehet igy
-kötelező munka utáni piálások
-nem barátokoznak veled a japánok (felszines udvariasság, tovább nem jutsz el)
-a tömegközlekedés tragikus (egy európai/magyar mértékű személyes aurát megszokott embernek)
-drágaság
-eszméletlenül szigorú szabályok a munkahelyi viselkedésben, öltözködésben, sminkelésben, beszédben stb.
-lényegében látástól-vakulásig kell dolgozni, minimális szabadidővel.

Nem olyan fasza az. És ezt más youtoberek, Japánba szakadt magyarok is elmondták már.
Van egy youtube csatorna, ahol fent van pár ilyen 'egy napja egy japán ... dolgozónak' videó, hát én se maradnék ott, mint nem turista.

 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Van egy youtube csatorna, ahol fent van pár ilyen 'egy napja egy japán ... dolgozónak' videó, hát én se maradnék ott, mint nem turista.

Ezt én is szeretem. Meg kell hagyni, hogy más kultúra.
Kemény társadalom, de korrektek. A szake szar, igaz a kacsájuk finom.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Van egy youtube csatorna, ahol fent van pár ilyen 'egy napja egy japán ... dolgozónak' videó, hát én se maradnék ott, mint nem turista.

Ahhoz kepest hogy Japan eleg alacsony a gepesitettseg es sok a dolgozo letszam. Na meg az hogy csupasz kezzel fogdozzak az elelmiszert raadasul kamera elott... haat... az ember tobbet vart.
Kisuzem ide vagy oda de hogy ez hogy tud igy gazdasagos lenni fogalmam nincs.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Háát, őőőő. Pont pár napja néztem meg két magyar csaj elköszönővideóját, melyben elmondják hogy miért jöttek haza Japánból pár év tanulás és munka után.

Csak röviden:
-túristának, diáknak lenni OK.
- ha elkezdesz dolgozni, akkor úgy kell dolgoznod, mint a japánok
-nem 40 órás munkahét, hanem akár a duplája. amig a közvetlen főnököd dolgozik, addig te is(nem mindenhol, de ez a megszokott)
-évi 10 nap fizetett szabadság, ha beteg vagy, akkor a betegen töltött napokat levonják az évi szabadságodból, ami akár 0 is lehet igy
-kötelező munka utáni piálások
-nem barátokoznak veled a japánok (felszines udvariasság, tovább nem jutsz el)
-a tömegközlekedés tragikus (egy európai/magyar mértékű személyes aurát megszokott embernek)
-drágaság
-eszméletlenül szigorú szabályok a munkahelyi viselkedésben, öltözködésben, sminkelésben, beszédben stb.
-lényegében látástól-vakulásig kell dolgozni, minimális szabadidővel.

Nem olyan fasza az. És ezt más youtoberek, Japánba szakadt magyarok is elmondták már.
Én most nem alkalmazott kategóriában gondolkozva írtam, hogy Japán jó.

Nem tudom, nekem a japánokkal csak jó tapasztalataim voltak. Szerintem marhára közvetlenek. Csak ki kell találni a lehető leggyorsabban, hogy a munkán kívül mi érdekli őket, és utána nyert ügyed van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Status
Not open for further replies.