[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 195
33 592
113
egyébként szerintem nem akar rosszat csak nem érti a lényeget legalábbis a kb másfél órás beszélgetésből nekem ez jött le no meg hogy mindenből amerikait.
vannak dolgok amiket ért csak az usa majmolás elnyomja ezeket.
de ez csak privát vélemény egy privát beszélgetésből leszűrve.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
Azon gondolkozom, mi legyen a következő 2 hónap hozzászólásaival...
Ami a kampányok alatt hangzik el, azzal nincs értelme foglalkozni, ilyenkor sosem az hiteles tájékoztatás a cél.
Hogy a "A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai" topikban nem lesz belpol, az biztos.
Egyelőre ide a [Biztpol]Magyarország topikba helyezek át minden kampány hírt, ami a honvédelemmel kapcsolatos.
De a Belpol topik létrehozásának épp az volt a célja, hogy a [Biztpol]Magyarország topik megtisztuljon a belpolitikai témáktól. Így lehet hogy jobb megoldás lenne, ha [Biztpol]Magyarország topikot lezárnám 2 hónapra hogy minden a Belpol topikba legyen...
A megoldás: Maróth úr, kérünk egy bejelentést!
És mindjárt újra vidámság lesz a fórumon! :)
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Most lehet

hogy marhaságot írok. De el kéne gondolkodni azon ha beüt egy eus-ukran crac akkor nem ártana egy 3-5 ezer fős balkáni- il keleti átszűrt "menekült" zsoldos milliciával rendelkezni.
Amolyan török példa alapján. Valamint szerintem itt a térségben akkor biztosan nem lennénk egyedül ebben a kérdésben.
Jaj a nemzetközi jog meg egyebek. Sztem akkor amikor balhé lesz ( nagyon remélem hogy nem) nagy ívben fognak tenni rá azok "országok" akik kicsit élelmesebbek lesznek.
Majd fizethetjuk a Wagnert...de tuti "szankcios" felarat kernek majd :(
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
én beszéltem már vele. a pzh kat pl kukázni akarta vólna és m 109 eket akart vólna helyettük... arra hivatkozott hogy abból több jönne ki mint pzh ból egy osztályba...
pl.
Pont erre nincs szükség, hogy ilyen technikai kérdésekbe a miniszter szóljon bele... megdöbbentő ez a vezetési kultúra. Neki nem az a dolga, hogy mindenhez is értsen, hanem az, hogy megteremtse a megfelelő kereteket, lobbizzon a pénzért, a szakemberek meg majd eldöntik a szakmai kérdéseket.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 953
113
egyébként szerintem nem akar rosszat csak nem érti a lényeget legalábbis a kb másfél órás beszélgetésből nekem ez jött le no meg hogy mindenből amerikait.
vannak dolgok amiket ért csak az usa majmolás elnyomja ezeket.
de ez csak privát vélemény egy privát beszélgetésből leszűrve.
Pont az a baj, hogy elvitatjuk a jó szándékot a másik oldaltól.
Személy szerint nagyon gáznak tartom a mostani kormányt, de elismerem, hogy haderőfejlesztést jól tolják és van még egy-két értékelhető lépésük.
Baromság azt gondolni, hogy a másik oldal a honvédség tönkretételére törekszik.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 058
113
Juhász Ferenc-féle haderőreform is úgy indult, hogy a 2002-es választási évben az MSzP megígérte, hogy a Honvédséghez nem nyúlnak.
Majd jött az a gyalázatos fűnyíró.
Az indoklás a Bárdos András műsorban hangzott el: JF a Honvédelmi Bizottság MSzP-s tagjaként az első Orbán-kormány idején “nem tudhatta”, hogy mi a Honvédség valós állapota, így a választások előtt azt ígérték amit.
De utána szétverték a nehéztechnikát.
És ki lángvágózta szét őket?
Hát Juhász Feri apósa!
Aki - hogy, hogy nem - húsz millióval támogatta meg JF villáját.
Nincs összefüggés.

A történelem gyakran szokta ismételni önmagát.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 895
113
Egyetértek @kelepisti vel.

Srácok, kormányváltás esetén egyértelmű, hogy mi lesz a Honvédséggel: LÓFASZ.
Politikai szimpátiától függetlenül, ez egyikünknek sem, az országnak meg végképp nem az érdeke.
Ekkora szemét alakokat....


Na mondtam én.
Kormányváltás esetén megy minden ajándékba.
Hogy fognak majd kinézni a PzH-k Leok meg Gripenek Etióp, Szudáni meg Kongói színekben. A többi beszerzésre meg keresztet lehet vetni.

Vadai szerint "akik szerinte üzletnek tekintik a hadsereget."
Mert az is!
Kormánypárt beleállhatna, propagandába, hogy ellenzék lerombolja honvédséget és az eddig elért eredményeket megint.

"Külön programot készítenének arra, hogy minél nagyobb számban jelentkezzenek nők a honvédségbe."
Ez megint, mi? Javítsatok ki ha tévedek de nem hiszem, hogy nemek arányában rosszabb lenne honvédség mint nyugatabbra.
Vagy mit akar ajánlani nőknek? Magasabb juttatásoakt mint férfiaknak, vagy, hogy nem lesznek szexuális tárgynak tekintve?
A nyugdíjakkal meg ott fog tartani Magyarország mint Románia.

Vadait tényleg ki lehetne már rugdosni a bolygóról is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 195
33 592
113
Pont erre nincs szükség, hogy ilyen technikai kérdésekbe a miniszter szóljon bele... megdöbbentő ez a vezetési kultúra. Neki nem az a dolga, hogy mindenhez is értsen, hanem az, hogy megteremtse a megfelelő kereteket, lobbizzon a pénzért, a szakemberek meg majd eldöntik a szakmai kérdéseket.
igen kb ezt mondtam én is neki elsőnek kicsit szofisztikáltabban másodszorra kicsit alpáribban.
szétcseszni hogy szét e akar... mást akar... ez a különleges és amerikai igények kielégítése neki nagyon fekszik.
a német vonalat ellenzi ahogy az alternatívot is.
ha rajta mullana lenne afgánból menekített mrapünk meg könnyülövész könnyülövész hátán. néhány stryker.

ami z2026 elött nemmondom még nem is lett vólna rossz.
levedlett amerikai teknikát venni de annak az időknek már vége már 12 éve elment az a vonat...

szerintem a 2010 es évekbe összeraktak egy elképzelést és azóta az van mélyen a fejébe...

ami kb könnyülövész usa levedlett teknikából.
lehet villogni hogy olyanunk van mint az usanak (csak nekünk a torta egy szelete lenne meg a rendszerből annak is az alja az alsó piskóta rétegének lekvárral megkent része használt teknikából.)...

úgy mondanám beragadt. mégegyszer leyrom 12 évvel ezelött bárki elégedett lett vólna ezzel itt a fórumon... és értem hogy érti a konceptciót (csak az felett eljárt az idő) nem a jelen helyzetbe való...
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Pont az a baj, hogy elvitatjuk a jó szándékot a másik oldaltól.
Személy szerint nagyon gáznak tartom a mostani kormányt, de elismerem, hogy haderőfejlesztést jól tolják és van még egy-két értékelhető lépésük.
Baromság azt gondolni, hogy a másik oldal a honvédség tönkretételére törekszik.
Aki szolgált abban az időben az pontosan tudja hogy joszandekra ne is számítson.

Tapasztalatból mondom, végigcsináltam a 2006 os leépítést.

Hallottam Vadait beszélni amikor államtitkár volt.

Akkor és most is egy a célja a több nőt a honvédségbe.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 058
113
Baromság azt gondolni, hogy a másik oldal a honvédség tönkretételére törekszik.
Naivitás azt gondolni, hogy csak mert a másik oldal nem törekszik kimondottan a Honvédség tönkretételére, nem fogja indirekt tönkretenni az egészet azáltal, hogy arra törekszik majd, hogy minden folyamatot berekesszen, felülvizsgáljon, újratanácsadózzon, szétszedjen, összerakjon, felszámoljon és újraszerződjön.
Magasabb áron.

Ez nyilván nem direkte a szétverésre irányuló véresszájú, lángoló szemű ördögi, nemzetelveszejtő akarat…
…csak épp ugyanazt fogja előidézni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 195
33 592
113
tehát igen a jelenlegi kilátásokhoz képest szétcseszné.

és ez lenne a NATO segéderő hadsereg de a segéderő is túlzó kifejezés a használt teknika miatt inkább valami fegyverhordó szólga aki a lovag eladhatatlan levedlett szarjait hordja jópénzért cserébe vele van az 1. vonalakba a hiányos régi szar felszerelésbe. ami meg sem közelíti a lovag felszereltségét.

zsákfos a bolondos kb
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 953
113
A korábbi tevékenysége alapján megértem az aggodalmakat, de én ennél azért optimistább vagyok. Aláírt, jól bebiztosított szerződések vannak, feszült nemzetközi helyzet és komoly NATO elvárások. A cuccok egy része már le is lett gyártva nekünk, részben fizetve lett. Sokkal nagyobb a tét mint a rég kifizetett, papíron már nullára írt Gvoznyikákat kohóba küldeni - azért nem perelte őket szarrá senki.
Meglátjuk mi lesz!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
A korábbi tevékenysége alapján megértem az aggodalmakat, de én ennél azért optimistább vagyok. Aláírt, jól bebiztosított szerződések vannak, feszült nemzetközi helyzet és komoly NATO elvárások.
Meglátjuk mi lesz!
Erre már láttam szlovák példát. Megvették az alligator típusú vegyi felderítő járműveket. Irigykedtek rájuk mert 20 évvel voltak a mi cuccaink előtt. De ugyanezeket 10 év múlva pont ugyanott láttam kiderült hogy be se indítottak őket, a régi szutykokat használják mert fent így döntöttek. ( Hivatkozva hogy drágák, ne legyen bajuk és fenntartasuk se olcsó.)

Le lehet építeni így is képességeket...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
A korábbi tevékenysége alapján megértem az aggodalmakat, de én ennél azért optimistább vagyok. Aláírt, jól bebiztosított szerződések vannak, feszült nemzetközi helyzet és komoly NATO elvárások. A cuccok egy része már le is lett gyártva nekünk, részben fizetve lett. Sokkal nagyobb a tét mint a rég kifizetett, papíron már nullára írt Gvoznyikákat kohóba küldeni - azért nem perelte őket szarrá senki.
Meglátjuk mi lesz!
Én is optimista vagyok, de főleg azért mert sztem a Doktor Miniszterelnök Úr :D , de elsősorban Maroth Gáspár marad.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Én is optimista vagyok, de főleg azért mert sztem a Doktor Miniszterelnök Úr :D , de elsősorban Maroth Gáspár marad.
Azt se látom Maróth melóját ki vehetné át. Talán a helyettese, aki Bajnai alatt vezérkari főnök volt. Ez a legoptimistább verzióm váltás esetén. Viszont Vadainak tényleg adhatnának más posztot. Minek a DK-nak a Honvédelmi miniszteri poszt?? Komolyan nem akarnak vele foglalkozni, más tárcánál meg több a zsé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.