[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Én is optimista vagyok, de főleg azért mert sztem a Doktor Miniszterelnök Úr :D , de elsősorban Maroth Gáspár marad.
Az utóbbit támogatom, az előbbit nagyon nem - de maradjunk ennyiben, mert ez nem belpol topik.
Azt sem tartom lehetetlennek, hogy MG marad váltás esetén - nem nagyon van más, aki vágja ezt a témát. Egyébként egyáltalán nem biztos hogy Vadai lenne a miniszter...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A korábbi tevékenysége alapján megértem az aggodalmakat, de én ennél azért optimistább vagyok. Aláírt, jól bebiztosított szerződések vannak, feszült nemzetközi helyzet és komoly NATO elvárások. A cuccok egy része már le is lett gyártva nekünk, részben fizetve lett. Sokkal nagyobb a tét mint a rég kifizetett, papíron már nullára írt Gvoznyikákat kohóba küldeni - azért nem perelte őket szarrá senki.
Meglátjuk mi lesz!
ebbe ne reménykedj. a mai napig ellene van.
még az is befigyel hogy eladja elajándékozza elcseréli. visszamondja (sok ország mond vissza megrendeést sok ország úgy hogy már a cucc több mint fele le is van szállítva...)

túl nagy az usa hatalma felette.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Az utóbbit támogatom, az előbbit nagyon nem - de maradjunk ennyiben, mert ez nem belpol topik.
Azt sem tartom lehetetlennek, hogy MG marad váltás esetén - nem nagyon van más, aki vágja ezt a témát.
Az egyértelmű, hogy Maróth repül kormányváltás esetén. Eleve politikusként definiálja magát, másrészt ez bizalmi poszt, itt alap a csere váltás esetén.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
mivel folyton azt hangoztatja hogy nem tud semmiről (miközben mindenről tud) gondolja eladhatja a népnek hogy át lettünk kurva és ő csak kijavítja a hibákat.
az emberek többsége ugysem ért a haditknikához.
ő meg elmodja hogy az usa is ilyet használ el van intézve a dolog. és az a legjobb
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
A korábbi tevékenysége alapján megértem az aggodalmakat, de én ennél azért optimistább vagyok. Aláírt, jól bebiztosított szerződések vannak, feszült nemzetközi helyzet és komoly NATO elvárások. A cuccok egy része már le is lett gyártva nekünk, részben fizetve lett. Sokkal nagyobb a tét mint a rég kifizetett, papíron már nullára írt Gvoznyikákat kohóba küldeni - azért nem perelte őket szarrá senki.
Meglátjuk mi lesz!
Az hogy amit rendeltünk bejön az egy dolog. Ha azt gondolod lesz 44 Leo azt jó napot miniden ok naiv vagy. Benzinre nem volt pénz Vadai idejében.. mint ér 44 Leo ha nincs pl jól kiképzett kezelő személyzet? Ennek itt nem lehet vége, tovább kell vinni 2030-ig.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Az hogy amit rendeltünk bejön az egy dolog. Ha azt gondolod lesz 44 Leo azt jó napot miniden ok naiv vagy. Benzinre nem volt pénz Vadai idejében.. mint ér 44 Leo ha nincs pl jól kiképzett kezelő személyzet? Ennek itt nem lehet vége, tovább kell vinni 2030-ig.
A beszéde arról szólt hogy folytatják a fejlesztést, mert ez a NATO elvárás. Ha tartósan 2% lesz a védelmi költségvetés, akkor lesz pénz a folytatásra. Ő a vélt vagy valós "mutyikat" akarja kiszűrni. A fideszhez képest szerintem viszonylag tisztán fut a Zrínyi program, szóval nem hiszem hogy sok mindent találna, ha beszabadul a levéltárba...
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
A beszéde arról szólt hogy folytatják a fejlesztést, mert ez a NATO elvárás. Ha tartósan 2% lesz a védelmi költségvetés, akkor lesz pénz a folytatásra. Ő a vélt vagy valós "mutyikat" akarja kiszűrni. A fideszhez képest szerintem viszonylag tisztán fut a Zrínyi program, szóval nem hiszem hogy sok mindent találna, ha beszabadul a levéltárba...
nem amutyikat akarja kiszürn hanem usa teknikát akar és usa csatlóssá akar vállni.
mert az usa számára az irány.
nincs ezzel baj vannak ilyen emberek őket is kell képviselni.
de nem a sereg érdekeit szolgálja hanem az usa ét. e tekintetben elsősorban.
ezzel a felfogással 2000-2010 közötti időszakba nem is lett vólna akkora baj de a világ változik.
amikor meg tehették nem vólt usa felesleg ezért csak ácsingóztak rá...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
nem amutyikat akarja kiszürn hanem usa teknikát akar és usa csatlóssá akar vállni.
mert az usa számára az irány.
nincs ezzel baj vannak ilyen emberek őket is kell képviselni.
de nem a sereg érdekeit szolgálja hanem az usa ét. e tekintetben elsősorban.
Ez is egy vélemény - más szerint Orbán meg kínai és orosz csatlós szeretne lenni...
Ami az eddigi fegyverbeszerzéseket illeti a német a meghatározó irány - szóval megint más szerint német csatlósok vagyunk...
Egyébként az amerikai szárazföldi technika nagy része nem éppen élvonalbeli.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
amit a maguk idejébe nem tudtak végrehajtani azt most hajtanák végre.
de azon már túl lett tépve és a világ is elmúlt a helyzet is változott.
de sok energiát öltek bele ezért nem engedik el... de meg van késve.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ez is egy vélemény - más szerint Orbán meg kínai és orosz csatlós szeretne lenni...
Ami az eddigi fegyverbeszerzéseket illeti a német a meghatározó irány - szóval megint más szerint német csatlósok vagyunk...
milyen német érdeket szólált ki a honvédség? hol áltunk be a németek mögé?
egyáltalán milyen német érdek van katonai téren ami melett csatlósok lehetnénk?
1 elég. melyik az a konfliktus melyik az a konfrontálodás?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and vata

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
A beszéde arról szólt hogy folytatják a fejlesztést, mert ez a NATO elvárás. Ha tartósan 2% lesz a védelmi költségvetés, akkor lesz pénz a folytatásra. Ő a vélt vagy valós "mutyikat" akarja kiszűrni. A fideszhez képest szerintem viszonylag tisztán fut a Zrínyi program, szóval nem hiszem hogy sok mindent találna, ha beszabadul a levéltárba...
Nézd a NATO vállalás ellenére idén csökken a cseh védelmi büdzsé és a németek éppen most agyalnak egy 37,5mrd-os védelmi büdzsé csökkentésen 4 év alatt. GDP. 2% NATO ajánlás, de kb. 5 ország tartja be, ráadásul önkéntes, nincs szankciója, ha elmarad. Ez azoknak hivatkozási alap, akik el akarják érni.

Vasak visszamondása.
Abszolut nem lenne példa nélküli. Rengeteg esetben ez történik külföldön kormányváltás esetén. Igazából sztem az lenne meglepetés, ha nem történne. Nem mindet, de jóoárat. Ehhez nem is kell utálni a haderőfejlesztést, egyszerűen más szempontok vezetnek, esetleg egy lobbicsoport, mondjuk amerikai eléri.

A lengyel kormány, aki GDP 2% fölött költ, éppen ezzel kezdte anno. Egy egesz Airbus helibizniszt mondott vissza. 6 éve már és most egyezett ki az Airbusszal és penget egy kis fájdalomdíjat.
Vagy lásd a szlovák Vydra szerződést. Azóta újra nyílt pályázat van, már a második új kormány van, de döntés beszerzés 8x8-ról nincs, pedig anno nyertek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ez is egy vélemény - más szerint Orbán meg kínai és orosz csatlós szeretne lenni...
Ami az eddigi fegyverbeszerzéseket illeti a német a meghatározó irány - szóval megint más szerint német csatlósok vagyunk...
Egyébként az amerikai szárazföldi technika nagy része nem éppen élvonalbeli.
Német ipari bazis vagyunk. Innen következik, hogy lehetünk német hadiipari bázis is. Jó ötlet volt és alakul is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
épp az a baj hogy ezt Berlinben sem tudják! :D
akkor miről is beszélünk.
a honvédség határt őriz ami nem lenne a feladata és nem német érdek sőt mondhatni német ellen érdek...
a balkánon tevékenykedünk a német érdekszféra ellenébe ahol a márka vólt a király...

a saját érdekeink mentén cselekszünk. hogy a politika mi érdeke mentén az más tészta.
de a sereg magyar érdekek szerint cselekszik.

nem német nem orosz nem kínai vagy usa az hogy néha egybevág csak azt jelenti hogy nem hülyeség.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Német ipari bazis vagyunk. Innen következik, hogy lehetünk német hadiipari bázis is. Jó ötlet volt és alakul is.
Már csak műszaki szmpontból is jó a német irány - jó cuccokat gyártanak.
Az amerikai irányt szárazföldi technika terén műszaki okokból sem támogatom: kicsit le vannak maradva. Az afgán rendőrködés alatt elhanyagolták a témát. A HIMRS-nak sem feltétlen örülnék - van annál jobb/kedvetőbb rendszer...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
épp az a baj hogy ezt Berlinben sem tudják! :D
A hadiipari cégek tudják. Ezért jönnek. Nem lesz exportkorlátozás. Célzottan nekik is lesz technikusi és egyetemi szakképzés. Kedvezmények és támigatások új gyárberuházásokra. Alacsony adók és a némethez viszonyítva alacsony bérköltségek. A forint lassú és kiszámítható csökkenése az eurohoz is biztos pont. Mindezt NATOn és Unión belül.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Már csak műszaki szmpontból is jó a német irány - jó cuccokat gyártanak.
ez számít meg hogy olcsó legyen és hozzáférhető szmunkra a fejlesztés és ha kell gyorsan sok legyen.
ez csak akkor érhető el ha mi gyártjuk.
a gyártásnál csak akkor van esélyünk jó üzletet kötni ha nem 20 céggel kötünk 20 üzletet hanem 5 céggel 20 üzletet mert az eggyik kedvezményezi a másikat. nem aprózza el. és erre a német ad egyedül jó ajánlatot. usa is ki lett próbálva de europába neki nincs nagyon szüksége új gyárra tehát neki inkább teher a magyar gyártás amiért nem kedvezményt hanem felárat kér.

a francia nem megy bele ilyenbe az angol angolmajdnem usa minden cége...

a török van még üzletelünk is velük. kore... stb... ez van.

korea lehetett vólna még hasonló partner mint a német meg a török (a svéd már korlátozottan.)
de nem csak német lábon állunk várd ki a végét a következő partnerünknek ami be lett harangozva.
egyébként nem titok reálisan gondolkodva tudni kik lesznek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
ja és ennyit a saab al bejutunkaz europai 5-6 gen gépbe konceptiórol... ahogy pár hete írtam. bukta is... akkor nem vólt nekem híve...
nem csak a vadaival beszéltem már :D túl sok jó tanácsot adtam már embereknek ahhoz hogy velem valaki ne álljon szóba. inkább én vagyok az aki ha nem akar nem beszél valakivel... (mondjuk ilyen nem igen fordult még elő.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
egyébként szerintem nem akar rosszat csak nem érti a lényeget legalábbis a kb másfél órás beszélgetésből nekem ez jött le no meg hogy mindenből amerikait.
vannak dolgok amiket ért csak az usa majmolás elnyomja ezeket.
de ez csak privát vélemény egy privát beszélgetésből leszűrve.
Tekintve, hogy az USA is váltja az L/39-es lövegeit, így lehet hogy olcsó, de legalább nincs nagyon benne perspektíva. o_O
 
Status
Not open for further replies.