[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 410
113
Nem értitek. Az EU nagyon jól tudja szabalyozni a tagjait. Ha az EU azt mondja, akkor nem lesz Kárpátalja magyar. De ha az amerikaiak mondják, akkor az lesz. Ennyire egyszerű. Az EU érdekérvényesítő képessége a tagállamaira terjed ki.
De pont ez az, hogy az amerikaiak fogják megmondani a tutit.
Amerikának meg kelleni fog egy jó béke, mert már most is tudják, hogy baj van. (Ők tudják a legjobban!)
Minél később bólintanak a béketervre, annál kevesebb marad Ukrajnai területekből az érdekszférában. Ukrajna már nem lehet NATO tag. Akkor legalább megmarad részei kerüljenek NATO tagállamokhoz.
Most még beigérnek mindenféle fegyvert, de a gond ott lesz, hogy ki fogja használni.
El fog jönni az a pont amikor hiába öntik a Nato cuccokat, egyszerűen a 0-ról 1 hónap alatt kiképzett ukrán katonákba további technikát egyszerűen felesleges "beleönteni".
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Az EU-nak nem kell ratifikálnia Kárpátalja jogi státuszát. Az csak a kárpátaljai és a magyar törvényhozók dolga. Aztán egy megszűnt Ukrajnánál tök mindegy, hogy elvileg mi volt ott a térképen, mivel nincs jogutódja a megszűnt államnak. Ha pedig Kárpátalját is elérik az oroszok, akkor ez lesz a helyzet.
Egyébként meg nem sírna az USA sem, ha ennyivel sincsenek a NATO-hoz közelebb az oroszok.

Kárpátalja akkor lesz magyar, ha (a maradék) Ukrajna is (papíron) hozzájárul!!! ...mondjuk a korábbi népszavazás befejezése/egyebek útján.

Ez csak akkor történik majd meg, ha elzárjuk a jelenlegi pénz-/erőforrás-/támogatás-csapot, mert ez jelenleg azt mutatja, hogy akkor jár jól az ukrán politikai vezetés, ha övék Kárpátalja, hiszen így/azért dőlnek a milliárdok mert náluk van Kárpátalja!

Majd ha ez a "Dől a lé" megszűnik és akkor kapnak pénzt ha Kárpátalja visszakerült, akkor és csakis akkor megszavazzák/megszavaztatja velük Gazdi, hogy legyen mit lenyúlniuk!
Hogyan lehet ebben érdekelt a lenyúlós csapat és a Gazdi?
Kb.: Vmi kisebb --lenyúlható:újjáépítési, ...-- összeg kb./max egy évtizedig és --a szinte biztosan a nagyobb-- adósság átvállalás/visszafizetés, egyéb formákban a jóval nagyobb összeg a "Gazdinak"!
Win-win-win! Ez egy sima megoldás.

"Ennyike"! ...szerintem.


...vagy/esetleg "B-terv": Elfelejteni a jelenlegi korrekt-balek/Horthy-nosztalgikus politizálást és bevonulni -csakis humanitárius célokból/okok miatt-- a megfelelő pillanatban!
Ez utóbbihoz azonban sem politikai akaratot/bátorságot, sem a szükséges katonai erőt nem látom nyomokban sem! ezek miatt ez a megoldás Nagyon nem valószínű! ...szintén: szerintem!
...de az első verzió is jobb a Gazdinak is, a sebeit nyalogató --eredeti/történelmi méreteire zsugorodott- Ukrajnának és pénzéhes vezetésének is.
"Csak" ki kell várni a megfelelő időpontot: Az "elzárt csapokkal"!!!


...szerintem!

Ezért nem jó a jelenlegi/örökölt rendszer --a "Jól tejel a magyar marha, ha fejjük nemzetiségein keresztül!"--, mert a bebetonozott érdekek miatt a Trianoni-hiénák/-örökösök ennek fenntartásában érdekeltek.
Saját érdekeink ellen dolgozunk és még azt is finanszírozzuk ezzel! jelenleg! A látszat megvan, hosszútávú eredmény SEMMI, összesen évi 100+ milliárd HUF-ért! Hmmm...


.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Szerintem inkább a HTKA olvasótábora tolódott el. Én mindig is euróatlanti beállítottságú voltam és vagyok, és ez EU mint önálló entitás mellett vagyok, szoros együttműködéssel az országok között, mondhatni Európai Egyesült Államok, amit a jelen politikai kurzus visszautasít. A védelmi politikában távolabbról EU véderő, jelenleg pedig NATO lehetőleg minél kisebb amerikai részvétellel.
A haderőreform jól indult, cca egy-másfél éve jött a változás, majd üzletet (is) láttak benne megjelent néhány NER korifeus, igy lett Aero, így lett Gidrán Szijj kapcsolat stb.
A jelenkori változásokat pedig a tábornoki állomány csökkentését elfogadva sőt támogatva, nagyon elítélem, akárcsak a tartalékos százados, kasszinótulajdonos knevezését. Helyette még Maróth is sokkal jobb lett volna, innovatívabb és nem a hajdúk, meg a hadrendi számok bűvölete.
A külpolitika pedig belecsúszott a védelmi politikába, ez komolyan látszik. Nem lehet valaki félszívvel NATO tag, nem lehet valaki félszívvel EU tag, hogy közben nem képviseli a többi tagország közös érdekeit, amely egyben saját érdeke is, hiszen történelmileg europához tartoznk Szent István király óta.
Szóval Én nem változtam, ráadásul semmilyen személyes sértettség nincs bennem, hogy is lehetne, amikor hazánkban is el tudtam jutni és el fogok jutni (gondolom nem politikai beállítottságom miatt) oda, ahova szeretnék. A külföldi NATO szövetséges országokban meg még jobban. Személy szerint semmilyen hátrány nem ért. Az más kérdés, hogy szinte akármilyen NATO országban vagyok megkérdik, hogy mi a fene vagy Magyaroszágon, mi lettünk a pária saját szövetségeinkben.
Visszatérve sok ismerősömmel beszélve nem is értjük, hogy egy NATO és EU tag országban, hogy lehet ennyira ukránfobiás, orosz és kínaimádó mint pld. a HTKA amely nem tudom hogy reprezentatív mintának tekintedő-e egyébként. Nézve más NATO országok forumait, ott mindenki kvázi az orosz agresszor visszaverésével foglalkozik. Én sem szeretem az ukránokat. Azonban a saját országunk és kisebbségünk érdeke, hogy a többi NATO és EU országgal együtt segítsük őket. Az más kérdés, hogy sem EU és főleg NATO tagságok nem kell addig aláírni, ameddig az ÖSSZES kisebbség ügyét nem rendezik demokratikusan. De egybként is annyira van az EU szervezeti tagságtól a Ukrajna, mint hold a földtől. A NATO tagsáf pedig a Krím miatt eleve esélytelen.
Korrekt, összeszedett válasz, köszönöm!

Nagyon sok dolgot másképp látok - gondolok mint Te, de ezt így el tudom fogadni, s annak tényleg örülök, hogy semmi konkrét sérelem nem ért!

Abban hogy az Európai haderőre szükség lenne, egyetértünk, abban hogy olyanná kéne válni mint az USA, egyfajta Európai Egyesült Államokká, már nem feltétlen, a NATO-t meg én nem szeretem, mivel az egy és ugyanaz mint az USA, annak egy érdekérvényesítő ostora véleményem szerint. Épp ezért logikusan nem létezhet NATO egyre kisebb amcsi részvétellel, mint ahogy írtad hogy ez lenne egy jó cél. A NATO maga az USA!

De önálló Európára, ami a saját érdekei szerint van vezetve, szükség lenne, ennek boldogan lennék a tagja én is magyarként, a gondom az hogy ilyet egyáltalán nem látok, csak egy az USA által ledomináltat, amit épp megint a vesztébe hajtanak keletre az USA és annak lobbycsoportjai által fogott/lefizetett EU-s vezetők.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 410
113
Szerintem inkább a HTKA olvasótábora tolódott el. Én mindig is euróatlanti beállítottságú voltam és vagyok, és ez EU mint önálló entitás mellett vagyok, szoros együttműködéssel az országok között, mondhatni Európai Egyesült Államok, amit a jelen politikai kurzus visszautasít. A védelmi politikában távolabbról EU véderő, jelenleg pedig NATO lehetőleg minél kisebb amerikai részvétellel.
A haderőreform jól indult, cca egy-másfél éve jött a változás, majd üzletet (is) láttak benne megjelent néhány NER korifeus, igy lett Aero, így lett Gidrán Szijj kapcsolat stb.
A jelenkori változásokat pedig a tábornoki állomány csökkentését elfogadva sőt támogatva, nagyon elítélem, akárcsak a tartalékos százados, kasszinótulajdonos knevezését. Helyette még Maróth is sokkal jobb lett volna, innovatívabb és nem a hajdúk, meg a hadrendi számok bűvölete.
A külpolitika pedig belecsúszott a védelmi politikába, ez komolyan látszik. Nem lehet valaki félszívvel NATO tag, nem lehet valaki félszívvel EU tag, hogy közben nem képviseli a többi tagország közös érdekeit, amely egyben saját érdeke is, hiszen történelmileg europához tartoznk Szent István király óta.
Szóval Én nem változtam, ráadásul semmilyen személyes sértettség nincs bennem, hogy is lehetne, amikor hazánkban is el tudtam jutni és el fogok jutni (gondolom nem politikai beállítottságom miatt) oda, ahova szeretnék. A külföldi NATO szövetséges országokban meg még jobban. Személy szerint semmilyen hátrány nem ért. Az más kérdés, hogy szinte akármilyen NATO országban vagyok megkérdik, hogy mi a fene vagy Magyaroszágon, mi lettünk a pária saját szövetségeinkben.
Visszatérve sok ismerősömmel beszélve nem is értjük, hogy egy NATO és EU tag országban, hogy lehet ennyira ukránfobiás, orosz és kínaimádó mint pld. a HTKA amely nem tudom hogy reprezentatív mintának tekintedő-e egyébként. Nézve más NATO országok forumait, ott mindenki kvázi az orosz agresszor visszaverésével foglalkozik. Én sem szeretem az ukránokat. Azonban a saját országunk és kisebbségünk érdeke, hogy a többi NATO és EU országgal együtt segítsük őket. Az más kérdés, hogy sem EU és főleg NATO tagságok nem kell addig aláírni, ameddig az ÖSSZES kisebbség ügyét nem rendezik demokratikusan. De egybként is annyira van az EU szervezeti tagságtól a Ukrajna, mint hold a földtől. A NATO tagsáf pedig a Krím miatt eleve esélytelen.
Abba esetleg bele sem gondoltál, hogy fassság bégetve bólogatni a NATO, Eu aktuális irányvonalának?
Te magad is úgy látod, hogy Ukrajna folyamatos fegyverzése hiba. Mi a fő NATO irányvonal? Fegyverezzük Ukrajnát!
De csak megemlíteném von der Leyen legújabb nyilatkozatát, hogy most már kifizetnék a kerítést is...
Akkor ki a hülye?
Svájcban most hoztak gender őrület ellenes törvényt. Floridában a kormányzó (de Santis) Orbán nagy híve, a gyerekvédelmi törvény kismiska ahhoz képest, amiket eddig, vagy a közeljövőben el fognak fogadni ott.
Ne legyél meglepődve, ha a következő választáson ő lesz a POTUS!
Miért támogassuk az ukránokat, ha a kissebbségünk torkának kést nyomnak a torkába.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Nem értitek. Az EU nagyon jól tudja szabalyozni a tagjait. Ha az EU azt mondja, akkor nem lesz Kárpátalja magyar. De ha az amerikaiak mondják, akkor az lesz. Ennyire egyszerű. Az EU érdekérvényesítő képessége a tagállamaira terjed ki.
Ha az oroszok lemossák az ukrikat és összeomlik az ukrán állam akkor szerinted mi lesz a Nato érdeke? Az oroszok megálljanak a Kárpátoknál vagy még azon is átkeljenek és itt vigyorogjanak Munkácson? Hogy kellenek-e magyar békefenntartók Kárpátaljára azt nem az EU fogja eldönteni hanem a Nato és arról sem érdemes megfeledkezni, hogy minket csak Kárpátalja érint, de a lengyeleket egész Nyugat-Ukrajna érinteni fogja. Közös lengyel-magyar fellépés kell majd a további orosz terjeszkedés megállítása címszóval.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Korrekt, összeszedett válasz, köszönöm!

Nagyon sok dolgot másképp látok - gondolok mint Te, de ezt így el tudom fogadni, s annak tényleg örülök, hogy semmi konkrét sérelem nem ért!

Abban hogy az Európai haderőre szükség lenne, egyetértünk, abban hogy olyanná kéne válni mint az USA, egyfajta Európai Egyesült Államokká, már nem feltétlen, a NATO-t meg én nem szeretem, mivel az egy és ugyanaz mint az USA, annak egy érdekérvényesítő ostora véleményem szerint. Épp ezért logikusan nem létezhet NATO egyre kisebb amcsi részvétellel, mint ahogy írtad hogy ez lenne egy jó cél. A NATO maga az USA!

De önálló Európára, ami a saját érdekei szerint van vezetve, szükség lenne, ennek boldogan lennék a tagja én is magyarként, a gondom az hogy ilyet egyáltalán nem látok, csak egy az USA által ledomináltat, amit épp megint a vesztébe hajtanak keletre az USA és annak lobbycsoportjai által fogott/lefizetett EU-s vezetők.
A NATO-beli (és a világgazdaságbeli) USA hegemónia csökkentése létérdekünk lenne, de erre egy ilyen nokedli kis ország nem képes, még a nagyobb EU országok sem. Viszont az EU egyben már egész más helyzetből tárgyalna, ez lenne az egyetlen lehetőségünk. Vagy persze belépni az új Szovjetunióba, ahogy itt is néhány agyhalott reméli. De aki azt hiszi, hogy Magyarország mindentől független módon tud működni, az nem ebben a világban él.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and zsolti

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 986
82 892
113
Kicsit fárasztó, de demokrácia van, mindenki azt ír és mond amit akar!
Petya:
„Az Egyesült Államok budapesti nagykövetének nyilatkozataival kapcsolatban azt tudom mondani, érdektelen, teljes mértékben érdektelen, hogy mit gondol ő vagy bármely más nagykövet a magyarországi belpolitikai folyamatokról, mert semmi köze nincsen hozzá”
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Az egyik német lap számolt be arról, hogy egyre több nyugdíjas költözik Magyarországra, egyrészt a megélhetési költségek, másrészt pedig politikai okok miatt.
"már nem érzik jól magukat Németországban. Az egyikük azt mondta: „el akart menekülni ebből a mocskos országból"
-------------------------------------
Most mielőtt bárki belelkesülne/elsírná magát: 2021-es adatok szerint 1259 esetről beszélünk (nem tudni fő vagy család), ebből kb. 300 a nyugdíjas.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 986
82 892
113
Megaqurvaanyátok?

Igen, átjön Irakból meg Szíriából 1001 országon keresztül, és itt purcan ki, tehát, mi vagyunk érte a felelős, nem pedig a hülye USA, aki szétqurta az államukat, ugye?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 013
113
Nem érzem, hogy annyira nyeregben lennénk, hogy ezt megengedhessük magunknak, hiába van igaza Péternek.



Nem látom a problémát, Viktor világosan elmondta milyen állásponton vagyunk, és miért,és ahhoz tartjuk is magunkat.
Mi nem pofázunk bele más országok dolgába,nem akadályozunk senkit a nagy szankciózásban,fegyver szállításban,a kormány dolga,hogy ebben a keretben manőverezzen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Ne feledd el, hogy a RM bevásárolt a dél-afrikai Denelbe (munitions)! :oops:


Ezen az eszmefuttatáson maradva több értelme lenne, hogy az állam bevásároljon a Videotonba ők legalább releváns alkatrészeket tudnának bérgyártani...
https://www.videoton.hu/tevekenysegeink/

Talán ha nem "Puha-Pöcseink" lennének akkor eleve a szarban lévő Denelből vették volna meg a Covid-árakon "gombokért" ami kell és nem a RM-t kéne szopkodni térdvédő nélkül, lelkesen, Zrínyi-milliárdokért, ezressével!
"Hurrrááá!"

...és már ha már "szegény" Zrínyi: a kezdeteknél először is --a vásárlás bejelentése előtt-- RM részvényeket kellett volna venni és egy negyed-/fél-év múlva a miattunk elkezdődött árfolyam-emelkedés után amikor az egekben van eladni!!!
Nicsak, nicsak: lett is volna pénz egy másik fél dandárnyi német-szopkodó Leo-ra!
Előre látható folyamat volt egy ekkora megrendelésnél!!! "Gratulálok!"

Ennyi esze van a hazai vezetésnek! Annak az egy-személyesnek, "mindnek"!!!
A hülyítés megy, meg a média-szürkehályog telepítése az évi 100-150 média-milliárddal!

Ezt a média-csipát ki kellene már törölni a szemekből, mert vakságot okoz, meg az itt is ömlő önigazoló mantrázást!!! :oops:

.
 
Status
Not open for further replies.