[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 206
14 922
113
Én a huszonéveim hajnalán jártam akkoriban. Nagyon is emlékszem, hogy mennyire rá lettünk paráztatva Irakra és Afganisztánra is.
Ahogy Kuvait idején meg arról ment a köznép körében a polémia, hogy majd Szaddám hogyan fogja Magyarországot lőni rakétákkal.

Szerinted kik gyártják (melyik ország) ezeket a narratívákat? Ez vajon nem elég közvetlen hatás?
Most ne kezdjünk ezen el rugozni, mert úgy érzem elbeszelunk egymás mellett.
Azoknak a háborúknak nem volt érdemi Közvetlen hatása akkor.
A nyomott narratíva nem a háború hatása volt hanem annak pont előkészitése, a paráztatás a tömegpusztító fegyerekkel, terroristákkal.
Ezektől eltekintve az átlag polgár az égvilágon nem érzett belőle semmit, csak este a 7 órás hírekben látta mi zajlik.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mondjuk akkor a Szovjetek erőteljesen propagálták a világ proletárjainak egyesülését.
Most meg Brüsszel propagálja, hogy világ lmbtqi egyesüljetek.
Ennek megfelelően, én mint hetero fehér férfi kb annyi joggal rendelkezem, mint a náci németországban egy zsidó. De lehet azért most sokat mondtam.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
ha én terveztem vólna neki ilyen kirakatkariert biztos így tettem vólna ...
Az a gond, hogy szerintem még a laikusok és civilek többsége is így tette volna, csak akire meg rá volt bízva nem tudta -vélhetően- megugrani ezt a feladatot; ha meg nem merte az egy másik személyi gondot vet fel felé; ha meg nem tudta "eladhatóan becsomagolni" a lépésről-lépésre dolgot, akkor megint csak ott villog, hogy mire alkalmas.

De! Egyre jó. Beszélnek róla, és ahogy a klasszikus mondja, a negatív reklám is reklám. Még az is lehet, hogy szélesebb spektrumon hat. (Azt nem nagyon merném feltételezni, hogy tudatosan.)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 206
14 922
113
A kretén EU nyomorult szankciós csomagjai nélkül most se nagyon éreztünk volna belőle semmit, ugyanennyi lett volna, hogy este a 7 órás hírekben láttuk volna, mi megy.
Khmm.. Ez pont nem igaz!
A menekültek a háború kitörésével megjelentek a határokon. Több millióan menekültek az EU-ba. Ez elég közvetlen hatás.
A "szívatós" játékot meg már az Oroszok a haború előtt elkezdték az energiával.. Ez is elég közvetlen hatást fejtett ki az árakra ha emlékszel...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 860
48 681
113
Khmm.. Ez pont nem igaz!
A menekültek a háború kitörésével megjelentek a határokon. Több millióan menekültek az EU-ba. Ez elég közvetlen hatás.
A "szívatós" játékot meg már az Oroszok a haború előtt elkezdték az energiával.. Ez is elég közvetlen hatást fejtett ki az árakra ha emlékszel...
Ja bocsánat, én a 2013-2014-re gondoltam, hogy az EU-nak mit (nem) kellett volna csinálnia.
Ami most történik, az kb a könyv közepe.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Az nem siker, ha meghal több tízezer katonád, és elveszíted a korszerű harceszközeid zömét. Ezt az oroszok is látják, mert nem buták. A valóságban meg egyre fentarthatatlanabb az ukránok fegyverrel történő ellátása. Egyik nagy nyugati ország sem fogja a GDP-jének 10+ százalékát az ukránokra költeni. Amíg a cserére szánt cuccok mennek, addog még csak-csak, de a briteknél és a németeknél már áll a bál, hogy képességek tűnnek el.
Nem akartam nagyon belemenni korábban, de el tudod képzelni, hogy ez pontosan az a "békegalamb" álláspont, amit a Fidesz és a Magyar Kormány tol 1000-el?
:rolleyes:

És mióta tolják ezt az azonnali béke dumát azóta röhögök a dolgon. Viszont egy picit szöget ütött a fejemben, hogy a Kakadu révén a jól begyakorolt frázisok a nemzetközi színpadra is kikerültek. És nem is akárhova. Az ENSZ közgyűlés előtt is előadta a performanszot.
Na itt kezdet beütni nálam a varázsgomba. És nem Szíjjártó miatt, vagy mert hogy az ENSZ BTben is dobott egy elég érdekes performanszot.
Érdemes megnézni EZT a videót (bocs, csak faszbukos volt hirtelen):
Ez egy elég bátor kinyilatkoztatás volt. Érdemes megnézni Blinken fejét! (mégha csak össze is volt vágva)
És ha ez megvan, akkor teljesen nyilvánvalónak kell, hogy legyen, hogy miről szól ez bujtatott bírálat a NATO vezető nemzetével szemben.
Mert a "kis gyökér" Magyarországnak nem osztanak olyan lapokat, amelyekkel bírálni lehetne az USA-t a konfliktusban játszott szerepéért.
De nézzük mivel járna az azonnali fegyverszállítás beszüntetése, és a béketárgyalások megkezdése?
Ha holnap azt mondanák Zelenszkynek, hogy: Haver, ennyi volt! Bezárt a bazár!
Garantálom mindenkinek, hogy 2 órán belül útban lenne Törökországban a béketárgyalások helyszíne felé.
Amíg szállítanak nekik hadianyagot, addig jönni fognak a nagymellényű nyilatkozatok. De a STOP jel után gyakorlatilag azonnal be fogják szüntetni a harcokat.
És az a röhejes, hogy még most is lenne rá lehetőség, hogy tisztességes alkut kössenek, és abbamaradjon a vérfürdő.
Mi több még arra is lenne mód, hogy Ukrajna szuverenítását teljességgel visszaállítsák. És ezért is hangoztatják lépten nyomon Orbánék, hogy elismerik Ukrajna szuverenitásához való jogát, és hogy Oroszország volt az agresszor. Mert ettől a helyzet még békésen megoldható.
Akár úgy, hogy elismerik a 4 megyét orosznak, és onnantól semleges ütközőállam válik belőle, vagy orosz befolyási területté válva Belorussziai státust kapnának, új vezetéssel.
Tehát amikor egyre hisztérikusabban békét KÖVETELNEK Orbánék, akkor kizárólag arról van szó, hogy az amerikai kormányzat nem akarja ezt meghallani, és levonni a következtetéseket.
És az a kemény, hogy már a vatikánban is felismerték a logikát abban amit a magyar kormány kerülőúton el akar érni, és a Pápa is - gyakorlatilag szóról-szóra - megismétli a magyar álláspontot.
És hirtelen nem véletlenül derül ki most, hogy 3(!!!) napra ide látogat Áprilisban.
Ezeknek mind külön jelentéstartalma van a diplomáciában. Ferenc pápa eddig 1 vagy fél napokat töltött nálunk. (Ratzinger meg el sem jöt.) Most meg leadja ugyan azt a lemezt, mint Orbán, és eljön 3 napra. Véletlenek nincsenek!
Közben biztos vagyok benne, hogy a vatikáni diplomácia is meg fogja tolni ezt az álláspontot, és akkor azért picit több fül fog erre nyitottá válni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 814
25 438
113
Szerintem Erdő Péter lesz az utolsó, ő Petrus Romanus, azaz "Péter a római"!
S, hogy mitől római?
Nyomozzátok ki! ;)
..
Arnoldo_Wion_1595_Lignum_Vitae_p311.png


Isteni csoda ide vagy oda, ez egyszersmind rendkívül baljós is... :eek: Nekem a hideg futkosott a hátamon amikor ezt a hírt elolvastam. Korábban ugye írtam már erről, többször is:




Malachiás ír prófétáról itt olvashattok bővebben, Armagh püspöke volt! (Érdemes észrevenni, hogy a város neve, mintha az "armageddon" szó kezdeménye lenne egyúttal, hát érdekes...)
https://konteo.blogrepublik.eu/2012/12/03/szent-malakias-profeciai/
Röck Gyula sok évtizedes fejtegetését is érdemes elolvasni a témában (Szent Malachiás jóslata alcím):
Röck Gyula emellett hivatkozik Nostradamus jövendölésére is, aki szerint:
"Akkor lesz vége a világnak, mikor Husvét Márk napjára, Pünkösd Szent Antal napjára és Úrnap Szent János napjára esik."
Ez ugye azért roppant érdekes, mert 2038-ban lesz ilyen következőnek, mellesleg ez a lehető legkésőbbi dátum csillagászatilag, amikorra Húsvét, lévén mozgó ünnepről van szó, még egyáltalán eshet.
..
Erdő Péter pedig pápává választása esetén, ekkor még minden további nélkül regnálhat a legfőbb egyházi méltóságként (1952-ben született, 86 éves lenne)! https://hu.wikipedia.org/wiki/Erdő_Péter
A 2038-as év azért is érdekes, mivel kapcsolódik hozzá egy informatikai (Vízöntő analógia ez is) időanomália is, ami egyes számítástechnikai rendszerekben idő(vissza)ugráshoz vezethet. Érdekes szimbolika ez is, nálunk mellesleg Szt. István halálának, mennybemenetelének 1000. évfordulója!
Erdő Péter kapcsán egyébként jó ha szem előtt tartjuk, hogy 2013 tavaszán Bergoglio mögött szép számmal kapott szavazatot! Mindemellett Szt. Péter óta, aki megkapta a kulcsokat nem volt még Péter. Ki más szolgáltathatná azokat vissza, mint egy újabb Péter?
..
Egyébként a mandineres hír hallatán így most már nehéz ezt a korábbi, pár héttel ezelőtti tudósítást kihagyni az események értelmezési keretéből:
"Orbán Viktor miniszterelnököt csütörtökön magánkihallgatáson fogadta a Vatikánban Ferenc pápa. Az április 3-i parlamenti választás óta a vatikáni látogatás a kormányfő első hivatalos útja. A pápai magánkihallgatás után a magyar kormányfő elmondta, hogy „nagy magyar tradíciót folytatott” azzal, hogy választási győzelmüket követően a Szentatya meghívását fogadta el elsőként."
https://index.hu/belfold/2022/04/22/orban-viktor-vatikan-ferenc-papa-latogatas-ajandek/
Szerintem egyébként a Malachiás-prófécia vége úgy is értelmezhető, hogy az két személyre vonatkozik, s nem pedig egyre. Ugyanis, ha megnézitek a kéziratot, akkor a tördelés egyértelmű:
"In persecutione extrema Sacrae Romanae Ecclesiae sedebit.
Petrus Romanus qui pascet oves in multis tribulationibus quibus transactis civitas septicollis diruetur et Iudex tremadus iudicabit populum suum. Finis."
"Az Anyaszentegyház utolsó üldöztetése során.
Péter, a római ül a trónon. A juhokat sok szorongattatás közepette legelteti. Ezután a hét dombra épült várost elpusztítják, és a rettenetes bíró megítéli népét. Vége.”
..
Ha ugyanis Ferenc ellenpápa és nem igazi (mert Benedek pápát puccsal távolították volna el), akkor megáll a kurta jellemzés az eredeti tördelés szerint is, s eztán, azaz Ferenc után következne "Péter a római" a kulcsok visszaszolgáltatója.
..
Nos, hogy mi következik, azt rövidesen megtudjuk. Egy valami biztos, a Halak világkorszaka záródik... Erről is sokszor írtam, íme:




A korszakváltás újabb lenyomata egyébként a mi dimenziónkban a majomhimlő is, a Majom ugyanis a Vízöntő keleti zodiákusbeli megfelelője, ezt sem szabad szem elől téveszteni. Jelen van már egy ideje, ez nyilvánvaló. A Halak világkorszak Halak dekádjának derekán már behullámzott, méghozzá Darwin Károly nem nagyon átgondolt hipotézise révén, ugye emlékszünk...

! ! !
"A Catholic Herald nevű lap szerint Erdő Péter bíboros lehet az utódja Ferenc pápának. Az esztergomi érseken kívül több más jelölt is van, de egy magyar pápa napjainkban sokat tehetne az új „kulturális vasfüggöny” ellen, amely egyre inkább elválasztja egymástól a keresztény értékektől elforduló Nyugat-Európát és az újra markánsan kereszténnyé váló Kelet-Európát.
..
A lap szerint Erdő pápaságával elképzelhető, hogy felerősödne a Kelet-Közép-Európa és Nyugat-Európa közti kultúrháború. A cikkből kiderül: Erdő bíborost hagyományőrzőnek tartják, akit tisztelnek az egyház liberálisai is, így a Szentatya is. Ez azt sugallja, hogy Erdő Péter összetartó erő lehet az egyházon belül. A lap emlékeztet: a magyar bíboros hangosan kiállt az ortodox keresztények megszólítása mellett, ami a jelenleg Magyarországon élő nagy számú ukránok számára jelentős gesztus volt."
"Megerősítették a korábbi sajtóértesülést, és hétfőn hivatalosan bejelentették, hogy április végén háromnapos látogatást tesz Magyarországon a szentatya – erről a magyarországi Apostoli Nunciatúra adott ki közleményt. Ebben kiemelték: „Ferenc pápa, elfogadva az állami és egyházi hatóságok meghívását, apostoli látogatást tesz Magyarországon ez év április 28. és 30. között, meglátogatva Budapest városát."
"A jelenlegi katolikus egyházfő először és eddig utoljára 2021. szeptember 12-én járt Magyarországon, hogy az 52. Eucharisztikus Kongresszus zárómiséjét celebrálja. Ez ugyanakkor nem számított hivatalos apostoli látogatásnak, ugyanis a pápa szlovákiai látogatása közben „ejtette útba” Budapestet. Az áprilisi látogatás így az első többnapos pápai látogatás lesz Magyarországon 1996 óta, amikor II. János Pál pápa érkezett hazánkba."
Plusz!!
"A pápa magyar származásúnak nyilvánította Szent Mártont, aki többek között Franciaország hivatalos védőszentje. Tévedésről azonban szó sincs: Ferenc nyilatkozata egy nagyszabású európai rekatolizációs programba illeszkedik. Vannak, akik a Vatikán növekvő érdeklődését Magyarország iránt – amelynek része az április végére tervezett pápalátogatás is – egy másik magyar vonatkozású katolikus jövendölésnek tulajdonítják, amely a II. János Pál által 2002-ben szentté avatott Pió atyától származik. A kezén stigmákat – Krisztus sebeit – viselő, már életében szentként tisztelt olasz szerzetes a következő sorokat vetette papírra: „Magyarország egy olyan kalitka, amelyből egyszer még egy gyönyörű madár fog kirepülni. Sok szenvedés vár még rájuk, de egész Európában páratlan dicsőségben lesz részük."
..
..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Plusz!!
"A pápa magyar származásúnak nyilvánította Szent Mártont, aki többek között Franciaország hivatalos védőszentje. Tévedésről azonban szó sincs: Ferenc nyilatkozata egy nagyszabású európai rekatolizációs programba illeszkedik. Vannak, akik a Vatikán növekvő érdeklődését Magyarország iránt – amelynek része az április végére tervezett pápalátogatás is – egy másik magyar vonatkozású katolikus jövendölésnek tulajdonítják, amely a II. János Pál által 2002-ben szentté avatott Pió atyától származik. A kezén stigmákat – Krisztus sebeit – viselő, már életében szentként tisztelt olasz szerzetes a következő sorokat vetette papírra: „Magyarország egy olyan kalitka, amelyből egyszer még egy gyönyörű madár fog kirepülni. Sok szenvedés vár még rájuk, de egész Európában páratlan dicsőségben lesz részük."
..
..
Plusz... érdekelne valami hivatalos, vagy más írás is, mert nem tudom, hogy Márton "állampolgársága" kapcsán miért csak a Hitgyülihez kapcsolódó -egymástól átvett cikkeket dob ki és mondjuk egy pápista oldalt sem.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ne rinyáljatok már,ki nem szarja le milyen rangban van?
Csináljatok gyerekeket, építsetek házat,fizessetek sok adót,ezt is tőlem kell megtudjátok....:)
ma magyarországon nincs lehetőség gyerekvállalásra, mert ahol lenne annyi pénz, hogy fel is tudd nevelni, ott 2 milliós négyzetméter árak vannak, albérlet meg úgy kezdődik, hogy gyerek kizáró ok, ahol nincsenek millió feletti négyzetméter árak, ott meg havi 250 nettó már álomfizetésnek számít.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 140
88 308
113
ma magyarországon nincs lehetőség gyerekvállalásra, mert ahol lenne annyi pénz, hogy fel is tudd nevelni, ott 2 milliós négyzetméter árak vannak, albérlet meg úgy kezdődik, hogy gyerek kizáró ok, ahol nincsenek millió feletti négyzetméter árak, ott meg havi 250 nettó már álomfizetésnek számít.
Jaj, ne már!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 424
69 084
113
ma magyarországon nincs lehetőség gyerekvállalásra, mert ahol lenne annyi pénz, hogy fel is tudd nevelni, ott 2 milliós négyzetméter árak vannak, albérlet meg úgy kezdődik, hogy gyerek kizáró ok, ahol nincsenek millió feletti négyzetméter árak, ott meg havi 250 nettó már álomfizetésnek számít.
Kolompar Jozsikat meg a Lakatos Zsaklint pont nem erdekli az ilyen problema, megis sokasodnak, szaporodnak.
Nyugaton az Abdul meg a Mirjam is ontja a gyerekeket menekult letukre.
Hidd el nem kell ezen annyit lamentalni, az elet megoldja, kinek igy kinek ugy.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Kolompar Jozsikat meg a Lakatos Zsaklint pont nem erdekli az ilyen problema, megis sokasodnak, szaporodnak.
Nyugaton az Abdul meg a Mirjam is ontja a gyerekeket menekult letukre.
Hidd el nem kell ezen annyit lamentalni, az elet megoldja, kinek igy kinek ugy.
és ez jó? szerintem kolompár józsikát, meg lakatos zsanklódfandamot se kellene hagyni szaporodni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 424
69 084
113
és ez jó? szerintem kolompár józsikát, meg lakatos zsanklódfandamot se kellene hagyni szaporodni.
Pedig szaporodnunk kellene, mert elfogyunk. A mi szaporodasunk nem oszt nem szoroz vilagszinten, Indiaban egy honap alatt tobb gyerek szuletik mint mi ahanyan vagyunk.
Nem lehet orokke a Fulop szigetekrol munkaerot hozni. Legalabbis nem az a normalis.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 860
48 681
113
ma magyarországon nincs lehetőség gyerekvállalásra, mert ahol lenne annyi pénz, hogy fel is tudd nevelni, ott 2 milliós négyzetméter árak vannak, albérlet meg úgy kezdődik, hogy gyerek kizáró ok, ahol nincsenek millió feletti négyzetméter árak, ott meg havi 250 nettó már álomfizetésnek számít.
Ezt nem értem. Ahol én élek, 1 millió alatti négyzetméterárak vannak, és mégis vállalnak gyerekeket (havi 250 nettónál többet a kezdő pedagóguson meg a postáson kívül mindenki kap, aki nem teljesen hülye, legalábbis itt). A közlekedés is egész vállalható, COVID óta meg ugye egyre több fehérgalléros melónál működik a home office.

Az mondjuk tény, hogy célszerű minél hamarabb saját lakásba/házba költözni, az albérletesdi pénzkidobás hosszú távon.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 078
15 268
113
Hát az egy misi alatti nm árak...mennyivel? a 900k is alatta van meg a 150k is. de 900k-s áron kinek van pénze egy 54 nm-es lakásért adni 48 misit. Jó biztos van mert megveszik. de 20 milliós babaváróval már csak nagyon kelet Mo-on lehet élhető helyet kapni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Pedig szaporodnunk kellene, mert elfogyunk.
egy 1910-es korona ma 2443 ftot ér. Egy 1910-es segédmunkás napi 25 korona körül keresett.
Ez laza 1,2 millás havi fizu
Egy 1935-ös pengő 1700 Ft-ot ért, havi az átlagos napi bér az iparban 4,16 pengő vala, ezt az időszakot hívták a 3 millió koldus országának.
Így ez alapján sztem érthető miért.
Az amúgy szintén koldusszegény 1960-ban egy ft 138 mai ftot ért
Ez egy 217 ezer Ftos érték.
Ehhez képest kellene nézni, a mai béreket.
Mindez amúgy pénzértékindexen van számolva.