[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 432
16 724
113
Valahogy náluk azért még itthon is futotta a dolgozóknak több havi jutalomra, ellentétben a kinai munkáltatókkal!

Amit meg sem rendelnek, az persze hogy meg sem jön! Oroszból meg a többség nem kért, én nem voltam válogatós, aztán ránkrohadt a kínaival együtt, és egy pár millát meg el is ajándékoztunk, lejárat előtt vagy után!

A közlekedési ifrastruktura fejlesztésről egy szelet:


Lakossági energiatakarékossági beruházások (szigetelés, fűtés korszerűsítés, napelem) helyett önkormányzatokra, iskolákra, állami fenntartású intézményre költött az állam, kizsebelve ezzel a választóit, így nyakló nélkül mehetett az ott megspórolt pénz állami propagandára, közbulvár "médiára"!
Tudatlan lennél a témában,vagy tudatosan hazudsz? Az orosz vakcina engedélyével direkt szarakodtak,hogy a szárazlábúak löttyét vegye mindenki.Érdekes módon ahova mégis eljutott a Szputnyik,ott nem volt semmiféle hiszti a mellékhatásokkal kapcsolatban. Ja,amúgy 70 országban engedélyezték a Szputnyikot.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 015
113
Tudatlan lennél a témában,vagy tudatosan hazudsz? Az orosz vakcina engedélyével direkt szarakodtak,hogy a szárazlábúak löttyét vegye mindenki.Érdekes módon ahova mégis eljutott a Szputnyik,ott nem volt semmiféle hiszti a mellékhatásokkal kapcsolatban. Ja,amúgy 70 országban engedélyezték a Szputnyikot.
Akkor még egyszer!
Én nem voltam válogatós vakcina ügyben. Elfogadtam volna az oroszt is, de amikor oltattam, nálunk akkor Janssen és Sinopharm volt.
Az elején nem is engedték itthon mással oltatni az időseket, és a krónikus betegeket, csak a Pfizerrel!
A Szputnyik csak később jött a képbe, így később is kapott engedélyt. Pláne nyugaton, ahol volt pl. Moderna, amit mi nem vettünk át, amennyit lehetett, és amennyit kértek volna az emberek.
A Pfizerre viszont hetekig vártak, míg a Sinopharmot meg nem igazán akarták.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 432
16 724
113
Akkor még egyszer!
Én nem voltam válogatós vakcina ügyben. Elfogadtam volna az oroszt is, de amikor oltattam, nálunk akkor Janssen és Sinopharm volt.
Az elején nem is engedték itthon mással oltatni az időseket, és a krónikus betegeket, csak a Pfizerrel!
A Szputnyik csak később jött a képbe, így később is kapott engedélyt. Pláne nyugaton, ahol volt pl. Moderna, amit mi nem vettünk át, amennyit lehetett, és amennyit kértek volna az emberek.
A Pfizerre viszont hetekig vártak, míg a Sinopharmot meg nem igazán akarták.
Akkor még egyszer!
Nem igaz,hogy az oroszból a többség nem kért. El akarták lehetetleníteni,mert abból nem tudtak volna zsírosodni. Az meg baromság,hogy itthon nem engedték az időseket csak Pfizerrel,mert a mutterom nem karonülő,és mégis Szputnyikkal oltották. Igaz,hogy én intéztem,de a háziorvosa egy szót sem szólt,amikor kérés nélkül leszállították neki az orosz cuccot.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Akkor még egyszer!
Én nem voltam válogatós vakcina ügyben. Elfogadtam volna az oroszt is, de amikor oltattam, nálunk akkor Janssen és Sinopharm volt.
Az elején nem is engedték itthon mással oltatni az időseket, és a krónikus betegeket, csak a Pfizerrel!
A Szputnyik csak később jött a képbe, így később is kapott engedélyt. Pláne nyugaton, ahol volt pl. Moderna, amit mi nem vettünk át, amennyit lehetett, és amennyit kértek volna az emberek.
A Pfizerre viszont hetekig vártak, míg a Sinopharmot meg nem igazán akarták.
Az elején az egészségügyi dolgozókat meg a szoc.otthonban élőket oltották Pfizerrel, más nem is volt, az is kevés. Aztán oltották a legszottyattabb otthon élő öregeket tömegével Sinopharmmal, mert abból volt a legtöbb. A orosz aránylag hamar elfogyott és az AstraZenecaval együtt nagyrészt fiatalabbak kapták. Aztán lett mindenből elég kivéve az oroszt, mert abból csak a kezdeti 1 milla volt ( - ami lejárt belőle), a kínai így gondolom el sem fogyott mind.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Most is látszik, hogy hogy tárgyal az EU és mennyi az érdekérvényesítő képesség. De egy kilépés esetén startból tudok egy orosz piacot, ahova el lehet tolni az autógyárak termékeit.
Áruld már el, hogy mi az, amit vesztenél. Lemondasz az ÁFÁ-ról, lemondasz a vámokról, befizet rengeteg pénzt, visszakapsz egy nagy lófaszt.
Még ennyi érdekérvényesítő képességünk sem lenne Unión kívül, vétójog nélkül., mint most.
Már lehet rég elzárták volna az ukránok az egyetlen orosz kőolajvezetékünk.

Orosz piac az EU helyett.
Ez az ami jól hangzik, de nincs Magyarországon egy olyan párt sem, kivéve Thürmerék, akik ezt mondják. Legutóbb hallgattam Toroczkait, még ő is irreálisnak mondta az EU-ból való kilépést. Valószínűleg megtanulta Orbántól, hogy csak akkor lehet komoly és sikeres politikus, ha a legfontosabb kérdésekben két lábbal a földön áll.( 1 miniszterelnökünk volt 90 óta aki nem így politizált, igen Fleto, államcsőd lett a vége.)


De mekkora ez az orosz piac? Nagynak tűnik a térképen, de spanyol, olasz méretű gazdaság. Nem együtt, külön - külön. Már ebből érezni, hogy az Uniót otthagyni egy tized akkora piacért, nem jó ötlet.

De ha mégis, hogy akarunk az oroszokkal kereskedni? Szárazföldi határunk nincs, tengeri kikötőnk nincs. Az ukranokon keresztül évtizedekig majd nem lehet. Jó ha ami létszülséglet, nyersanyag még egy ideig jön.

Az egész magyar gazdaság a Nyugattal áll kapcsolatban. Az exportunk 90%-a odamegy. Ebből a szempontból Oroszország számunkra most jelentéktelen szereplő. ( az importban még nem!) Nem is tudnánk mit odavinni. Régen az Ikarus, Videoton még a feldolgozott élelmiszer volt a fő export, de ma már van orosz feldogozóipar, a magyar mezőgazdasági termékekre nincs kint szükség.

De ha mindezeket félretesszük. Mi lesz a forinttal? Mekkorát gyengül egy Huxitra? Mekkora inflát gerjeszt?
Hol adjuk el a magyar állampapírokat és kinek?? Ezekre az ország fizetőképességének fenntartásához szükség van.

90 után leváltunk a keleti piacokról a nyugatira. 10 év életszínvonalesés követte. Most fordítva, ráadásul a térségben egyedül, kinek van ehhez kedve??,
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 320
113
Sztem arra gondolt, hogy nem rosszabb a hatékonysága és alegcsekélyebb a mellékhatása.
A hatékonysága egy egzakt dolog. Azzal nem nagyon van mit vitatkozni. Inkább a kísérőtünetek voltak szerintem sokkal barátibbak. Bizonyos korcsoportoknál mérhető gyengébb teljesítménye miatt olyan emberekhez sem jutott el, amelyeknek pedig lehet, hogy az lett volna az ideális. Nálam a 2 első oltás kínai volt, a booster meg Johnson (2 legyet alapon). A nejem meg - EÜ-sként - Pfizeres volt, és eléggé leverte az első 2 oltás. Boosternek meg dilemmázott, hogy mit kapjon. Mondtam neki, hogy nekem egyáltalán nem volt semmi mellékhatásom, így a kínait vette fel harmadiknak. Úgy néz ki bevált.
De ez most nem a járványos topik...Bocsi. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Én csak arra akartam célozni, hogy a kínai méltánytalanul volt mellőzve - szerintem.
Az volt a legkevésbé hatékony. Nem csak szerintem. Mondjuk a Pfizer sem lehet büszke rám, meg az átvészelt COVID hátrahagyott immunitása sem, mert mióta átestem rajta először meg beoltottak 3x Pfizerrel még 2x voltam COVIDos igazoltan...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Még ennyi érdekérvényesítő képességünk sem lenne Unión kívül, vétójog nélkül., mint most.
Már lehet rég elzárták volna az ukránok az egyetlen orosz kőolajvezetékünk.

Orosz piac az EU helyett.
Ez az ami jól hangzik, de nincs Magyarországon egy olyan párt sem, kivéve Thürmerék, akik ezt mondják. Legutóbb hallgattam Toroczkait, még ő is irreálisnak mondta az EU-ból való kilépést. Valószínűleg megtanulta Orbántól, hogy csak akkor lehet komoly és sikeres politikus, ha a legfontosabb kérdésekben két lábbal a földön áll.( 1 miniszterelnökünk volt 90 óta aki nem így politizált, igen Fleto, államcsőd lett a vége.)


De mekkora ez az orosz piac? Nagynak tűnik a térképen, de spanyol, olasz méretű gazdaság. Nem együtt, külön - külön. Már ebből érezni, hogy az Uniót otthagyni egy tized akkora piacért, nem jó ötlet.

De ha mégis, hogy akarunk az oroszokkal kereskedni? Szárazföldi határunk nincs, tengeri kikötőnk nincs. Az ukranokon keresztül évtizedekig majd nem lehet. Jó ha ami létszülséglet, nyersanyag még egy ideig jön.

Az egész magyar gazdaság a Nyugattal áll kapcsolatban. Az exportunk 90%-a odamegy. Ebből a szempontból Oroszország számunkra most jelentéktelen szereplő. ( az importban még nem!) Nem is tudnánk mit odavinni. Régen az Ikarus, Videoton még a feldolgozott élelmiszer volt a fő export, de ma már van orosz feldogozóipar, a magyar mezőgazdasági termékekre nincs kint szükség.

De ha mindezeket félretesszük. Mi lesz a forinttal? Mekkorát gyengül egy Huxitra? Mekkora inflát gerjeszt?
Hol adjuk el a magyar állampapírokat és kinek?? Ezekre az ország fizetőképességének fenntartásához szükség van.

90 után leváltunk a keleti piacokról a nyugatira. 10 év életszínvonalesés követte. Most fordítva, ráadásul a térségben egyedül, kinek van ehhez kedve??,
És putyin részére is értéktelenné válunk politikailag is, mivel most is csak arra vagyunk jók, hogy trollkodjuk a döntési folyamatokat az EUn belül, esetleg támogassák orbánék az eu szkeptikus pártokat. Ha kilépnénk, mire is lennénk jók neki?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and gafzhu

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Hogy magyar krumplit miért nem lehet venni ? Hát ehhez nem értek, de gondolom vagy rossz volt a termés, vagy a szabad kereskedelem okán, olcsóbb a külföldi.
Egy bangladesi olcsóbb volna, mint Te. ;)
Ugye nem akarod összehasonlítani Trianont az ukránok Krím és a 4 keleti megye veszteségével?
Mert ezek még nagyon messze vannak a mi veszteségeinktől.
Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy csak egy kellemetlen félreértés miatt felejtődtek ezek a földek az ukriknál néhány évtizedre.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Még ennyi érdekérvényesítő képességünk sem lenne Unión kívül, vétójog nélkül., mint most.
Már lehet rég elzárták volna az ukránok az egyetlen orosz kőolajvezetékünk.

Orosz piac az EU helyett.
Ez az ami jól hangzik, de nincs Magyarországon egy olyan párt sem, kivéve Thürmerék, akik ezt mondják. Legutóbb hallgattam Toroczkait, még ő is irreálisnak mondta az EU-ból való kilépést. Valószínűleg megtanulta Orbántól, hogy csak akkor lehet komoly és sikeres politikus, ha a legfontosabb kérdésekben két lábbal a földön áll.( 1 miniszterelnökünk volt 90 óta aki nem így politizált, igen Fleto, államcsőd lett a vége.)


De mekkora ez az orosz piac? Nagynak tűnik a térképen, de spanyol, olasz méretű gazdaság. Nem együtt, külön - külön. Már ebből érezni, hogy az Uniót otthagyni egy tized akkora piacért, nem jó ötlet.

De ha mégis, hogy akarunk az oroszokkal kereskedni? Szárazföldi határunk nincs, tengeri kikötőnk nincs. Az ukranokon keresztül évtizedekig majd nem lehet. Jó ha ami létszülséglet, nyersanyag még egy ideig jön.

Az egész magyar gazdaság a Nyugattal áll kapcsolatban. Az exportunk 90%-a odamegy. Ebből a szempontból Oroszország számunkra most jelentéktelen szereplő. ( az importban még nem!) Nem is tudnánk mit odavinni. Régen az Ikarus, Videoton még a feldolgozott élelmiszer volt a fő export, de ma már van orosz feldogozóipar, a magyar mezőgazdasági termékekre nincs kint szükség.

De ha mindezeket félretesszük. Mi lesz a forinttal? Mekkorát gyengül egy Huxitra? Mekkora inflát gerjeszt?
Hol adjuk el a magyar állampapírokat és kinek?? Ezekre az ország fizetőképességének fenntartásához szükség van.

90 után leváltunk a keleti piacokról a nyugatira. 10 év életszínvonalesés követte. Most fordítva, ráadásul a térségben egyedül, kinek van ehhez kedve??,

Az államcsődöt még azért Gyurcsánynak se sikerült szerencsére összehoznia. Amugy jókat írsz.
 
  • Vicces
Reactions: zeal

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Az általad jónak vélt dolgok egy nyitott ,versenyre épülő gazdaság esetén, versenyre kényszerültek. Valamint a jó vállalkozás folyamatosan innovációra kényszerül. Amihez tőke kell.
90 után már az orosz se vette meg a magyar terméket, mert nem hozta azt a minőséget, amit a nyugati termékek hoztak, bármilyen szegmensben. Akkor ugyanis már nem cserekereskedelem volt, hanem dollárért ment minden, pro és kontra. Oroszországba is beért a kapitalizmus és a nyugati termékdömping. Az addigi tömegcuccaink eladhatatlanná váltak, gyenge minőségük folytán.
Tőke a magyar cégeknél nem volt, ezért kényszerültek rá mások bevonására, vagy adott cégek eladására.
A 80 -as években kezdtem, gépgyártás, majd 96-ban léptem az autógyártás területére. Munkakultúrális sokk volt, amikor oda kerültem. Szembesültem a régi világ miért nem ért szinte semmit gazdaságilag, technológiailag, azzal szemben ,amit sikerült megtapasztalnom, akkortól, ott. Munkakultúrában, technológiában, felhasznált anyagok minőségében, egyáltalán mindenben.
Szerencsére a társadalom döntő többsége nem a Te általad vélt állásponton van.
Hogy magyar krumplit miért nem lehet venni ? Hát ehhez nem értek, de gondolom vagy rossz volt a termés, vagy a szabad kereskedelem okán, olcsóbb a külföldi. Alma ugyan ez. A lengyel állítólag sokkal olcsóbb, de ehhez sem értek. :)
Arra sem tudok sok minden mondani, hogy még valahol a 70-es évekbeli gépek mennek. Mart az akár magánháztartás, akár egy cég gépe, inkább vall nyomorúságra, mint valami technológiai csodára.
Fuvarozásban például eléggé standard, hogy 8 évesnél idősebb kamionnal nem fuvaroznak.
A világ folyamatosan változik, emlékezni a régmúltra kell és helyes. Azonban ahhoz hasonlítani a mai történéseket, hát szerintem nem releváns dolog.
Ne haragudj de ez egyszerûen nevetséges volt. Nézd meg csak fuvarozàs szinten a mindig példa svàjci, svéd, norvég, finn utakat, hogy mik jàrjàk. Nézd meg a hasznàlt kamion piacot, jelenleg a sok nyolcévezôs pazarló parazita szutyok cég àltal kiokàdott eszközpark mellett ugyanakkora a szartól a kivàló àllapotú gépig a frissen megjelenô, eddig hasznàlt jàrmûàllomàny, amit bizony ugyanúgy meg is vesznek és hasznàlnak tovàbb màsok.

Az a baj a hozzàszólàsoddal, illetve az ehhez hasonlókkal, hogy két szinten hazudsz vele. Ez meg nem szép. Egyrészt tolod vele a megszokottan a magyarsàg szàmàra propagàlt eltorzított fejlett nyugat képét, ami olyan szupcsi, hogy ott màr nem is az elavult oxigént lélegzi a fejlett nyugati, màsrészt azt tolod ezàltal, hogy aki még oxigént lélegzik, az szar.

De közben a kapitalizmus üreslelkû gdp cégein kívül, ami még mindig nem az egész nyugat, csak a propagandafelülete, ott van a mindenki màs akik még mindig az elavult oxigént lélegezve nyújtanak fuvarozó szolgàltatàst. Aminek csak egy része a nagy flottàt igénylô hagyomànyos àruszàllítàs, de mellette ott az ADR vilàga a különbözô szekcióival, a speciàlis fuvarozàs túlsúlyos és túlméretes szegmense és ennek rengeteg ezen belüli vàllfaja, az erdészeti fuvarozàs, a különbözô ezeken kívüli és ezekhez kapcsolódó darusautós szolgàltatàs a hagyomànyos platós darus szakitól a szûk beltéren végzett gépmozgatasra kialakított gépekig, és mindezen eddig felsoroltaknak a kimondottan magas hegyvidékre módosított verziói, a külszíni és.mélységi bànyàszati célokra kialakított dömperek, kertészeti gépek, reptéri ellàtó jàrmûflottàk, kikötôi rendezôflottàk hagyomànyos és speciàlis terminàltraktoros àllomànya hagyomànyos és nehéz àrumozgatàsra, ipari parkok belsô termékmozgató egységei az öntödéktôl a hengerüzemeken àt a hegesztô és szerkezetépítô cégekig, a hajógyàraktól a hosszú szàlasàrú szàllítàsra àtalakított vagy erre specializàlva legyàrtott jàrmûvekig, a cementsilós és mixerjàrmûvektôl a végtelenig szinte minden a nagy cégek sajàt flottàs, vagy alvàllalkozàsban mûködtetett parkjain àt az egy gépes szakiig.

Ezek vegyesen szíjjàk a fejletteurópàba' azt a szutyok oxigént amit a fejletteurópàba' màr nem mer' az milyen elavult màr. És ez, mindez az àllomàny egy vagy több tulajdonosnàl futva az élettartamàt, nem a pàr éves parazita periódusú fuvarozàst tolja a fejlettség bizonyítékànak, hanem sokszor a normàlnak felfogott élettartamon túl is hasznàlja ezeket. Nem azért mert hülye, hanem mert a gépeit nem a lehetô legkevesebb anyag, pénz, élettartam befektetéssel veszi, amiket aztàn mint új szériàs hasznàlt gép, ràborít a piacra mint 'teherautót' ahogyan ezt a szuperfejletteurópainak beàllított példànak hazudott cégek teszik. Ezek egyszerûen szemetet borítanak a piacra a teherautók közé hatalmas mennységben, ennek az összes környezeti és tàrsadalmi kàrokozàsàval. A példacégnek és fejlettségnek ezen hazugsàgàn túl majd jàrj utàna, Svàjcbam mennyi Saurer D280-330 megy gyönyörû àllapotban ugyanúgy ellàtva ugyanazt a fuvarozàst úgy, hogy 30 éve megszûnt a gyàrtója, Svédorszàgban mennyi Scania-Vabis LS76-LS110, 0;1;2;3;4-es szériàk, p,q,r,t szériàs gép megy az elmúlt 50 évbôl, a finneknél mennyi Sisu megy a különbözô szériàkból. Akkor majd làthatod a valódi példàt ezen cégek új gyàrtàsú valódi teherautói mellett.

A hazug példa cégek csak szàmcsinàlàsra vannak de összességében inkàbb meglopjàk az emberiséget minden vonatkozàsban, bàrmiféle lényegi érték nélkül. Keress bàrmelyiknél valódi ikonnà vàlt jàrmûvet. És ez a baj a fejlettnyugatozàssal ezen a szinten is de minden esetben és szinten és vonatkozàsban. Mintha Magyarorszàg valami zàrvàny lenne, ahol nincs is fejlettnyugatos mentalitàsú, meg fuvarozómentalitàsú fuvaros, sôt az autópàlyàkon amik ötttven évvel fejletlenebbek a valaminél, bàrminél, de tökre ötttven évvel szarabbak, nem az európai teherautó àllomàny közlekedne, mintha a magyar fuvarozók nem ugyanazon európai teherautógyàrtók régi és új szériàit tudnàk ugyanúgy beszerezni. Merjél màr nem kicsi lenni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A faszt. Bocsánat, szofisztikáltabban kifejtve: relatív. Sokan amennyi tudást, munkát, kreativitást beletesznek nem tudom, hogy miért csodálkoznak, hogy mennyi az annyi. Pedig agyon van támogatva a szektor. (És hány ember ölébe csak úgy örökségként beleesik a szaré-hugyé megvett és már az árát kitermelő gazdaság.
Hol van az, hogy veszel valamit és 75%-át kvázi automatikusan megtérítik? Egy kis gazdaság is több százezeres nagyságú támogatást kap, ha van saját támogatható földje akkor már simán milliós nagyságrendről beszélünk. Vagy kapsz állami támogatású hitelt? Nem tudom, hogy ha teszem azt építési vállalkozó lennék, akkor két évente támogatnák e 75%-al mondjuk új betonkeverő vételét? Vagy azért fizetnének mert fenntartom a vállalkozásom? Ja és mennyi adót fizet egy őstermelő és mennyit egy vállalkozó ugyan akkora üzemméretnél?
Persze, nehéz ma nulláról elindulni, hogy megéljen belőle az ember, de egy hasonló értékű bárminemű vállalkozást se könnyebb összehozni. A kreativitás, a piacok keresése, a haszon maximalizálása meg minden vállakozónál, minden gazdasági szereplőnél szükséges.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 015
113
A faszt. Bocsánat, szofisztikáltabban kifejtve: relatív. Sokan amennyi tudást, munkát, kreativitást beletesznek nem tudom, hogy miért csodálkoznak, hogy mennyi az annyi. Pedig agyon van támogatva a szektor. (És hány ember ölébe csak úgy örökségként beleesik a szaré-hugyé megvett és már az árát kitermelő gazdaság.
Hol van az, hogy veszel valamit és 75%-át kvázi automatikusan megtérítik? Egy kis gazdaság is több százezeres nagyságú támogatást kap, ha van saját támogatható földje akkor már simán milliós nagyságrendről beszélünk. Vagy kapsz állami támogatású hitelt? Nem tudom, hogy ha teszem azt építési vállalkozó lennék, akkor két évente támogatnák e 75%-al mondjuk új betonkeverő vételét? Vagy azért fizetnének mert fenntartom a vállalkozásom? Ja és mennyi adót fizet egy őstermelő és mennyit egy vállalkozó ugyan akkora üzemméretnél?
Persze, nehéz ma nulláról elindulni, hogy megéljen belőle az ember, de egy hasonló értékű bárminemű vállalkozást se könnyebb összehozni. A kreativitás, a piacok keresése, a haszon maximalizálása meg minden vállakozónál, minden gazdasági szereplőnél szükséges.
Bocs, ha félreérthető voltam!
Nem a földesurakra, hanem a munkásaikra gondoltam. Az állattartó telepeken, az ültetvényeken, a mezőgazdasági gépeken dolgozókra.
Persze a traktorosok tudnak jól is keresni, napi 20 óra munkával, aztán vannak olyan időszakok, amikor hónapokra munkanélkülire küldik őket.
A gazda persze akkor is gyarapodik.
Sokszor felmarkolják a vaskos föld alapú támogatást, cserébe meg sem művelik a földet, jó esetben esetleg lekaszálják évi 2X.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Nézd, ez ugyanaz, mint a migiri tv amihez kétharmad kellett. Akkor a Jobbik nem ment be szavazni, nehogy megszavazza közülük valaki. Ez egy sima határozat, de nézd meg kikkel szavaztak együtt! Innentől mi is a különbség a DKval induló Jobbik és a MH között? Kb. semmi. Még a tagok is ugyanazok.
Már bocsánat, de az utóbbi két hétben a Fidesz legalább kétszer együtt szavazott a balosokkal, az egyik a behajtás nonprofittá tétele meg a finn NATO csatlakozás esetében. Pedig hogy ment utóbbi előtt a duma. Összenő ami össze tartozik. A Fidesz egy álcázott Atlantisz libsi párt