[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113
Mindezt covid után, háború alatt, infláció, magas benzinár, visszatartott EUs pénzek és totális nemzetközi ellenszél után:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Bocs, ha félreérthető voltam!
Nem a földesurakra, hanem a munkásaikra gondoltam. Az állattartó telepeken, az ültetvényeken, a mezőgazdasági gépeken dolgozókra.
Persze a traktorosok tudnak jól is keresni, napi 20 óra munkával, aztán vannak olyan időszakok, amikor hónapokra munkanélkülire küldik őket.
A gazda persze akkor is gyarapodik.
Sokszor felmarkolják a vaskos föld alapú támogatást, cserébe meg sem művelik a földet, jó esetben esetleg lekaszálják évi 2X.
És arra gondoltál már, hogy ez nem csak a gazdák hibája? Én nem védem őket; de sokat láttam már, hogy úgy gondoljam, hogy ez két oldalú dolog.
Néhány sztori:
Ment a munkás a gazdához kölcsönért; mondja, hogy nem kölcsön adja, boldoguljon. Első adandó alkalommal lelépett.
Szomszéd napszámosának ruhákat vettek, megbíztak benne; mikor elmentek pár napra nyaralni leszedte a termést és eladta.
Vagy mikor mentem fóliát húzni szívességből, mondja a srác, hogy 4 embert hívott, egy jelent meg részegen; hazaküldte. Volt üdítő, sör, sülthús plusz pár ezer forint egy fél napos, részben ácsorgós munkáért.
Most voltam egy gazdaságban. TV, rádió, heverő, berendezett konyha, normális wc, szép cserépkályha ha éjszakás valaki. De olyan alapokat fel kellett írni, hogy adj vizet a jószágnak, napi három etetésnél mit kell adni (na nem bonyolult, ilyen széna, olyan széna, abrak -ne pazarold). A leesett madzagot hét számra átlépi, a z eldobott csikkekből lehet követni a csapását -egy szép, rendezett telepen. Most kérdem én, az ilyen szintű munkavállalónak mennyi bért kellene adni?
Zöldséges ismerős, jön a napszámos, reggeliztél? Nem. Átszaladt a boltba kifli, felvágott stb. Ebédnél megosztották a sajátot.
Ugyan ott másik munkás nem tudta megkülönböztetni a gazt, meg nem értette meg, hogy ne tapossa ki a palántát.
Vagy van aki már a napszámoshoz igazítja a termesztést, mert van, aki legalább jön.
Romániából jön a cigány dinnyét szedni -mert már erre nem nagyon találsz embert. Parasztház rendberakva, kifestve. Lehet, hogy jobb körülményekben van, mint otthon, vagy mint Spanyolországban.

Jó traktoros nincs munka nélkül. Szinte egész évben van munka, de ha nem a földön, akkor műhelyben. Nem tudom, hogy ki enged egy jó traktorost munkanélkülire és hol nincs munka hónapokig egyfolytában.

Biztos van, volt olyan aki csak kaszáltatta. Bár a tavalyi évben aki nem báláztatta be a szart is és adta el, az önmaga ellensége. Meg a dologhoz hozzá tartozik, hogy vannak olyan természetvédelmi területek, ahol előírásilag olyan későn lehet kaszálni, hogy annak nem sok tápértéke van és sok haszna csak nagy gázban érdemes báláztatni.
Felénk tulajdonképen nincs parlagon hagyott föld.

Persze, nyilván van, mint mindenhol rossz munkavállaló és munkáltató. Ez ilyen -sajnos.
Hallottam már nyugati tulajdonú gyárban is megrángatott (diák)munkást, mert nem tudta, hogy a munkaidő végén még a gépnél kell állni és nem azt jelenti, hogy akkor lép ki a kapun.

Van ilyen is, meg olyan is.
Csakhogy a munkavállaló kvázi a tudását fekteti bele, felelőssége és kockázata azon felül nem sok van; majd keres más munkát -ma már könnyebben megy. A vállalkozó, vagy a gazda meg szerezzen tőkét, kockáztasson, feleljen meg mindenféle életszerű és életszerűtlen előírásnak, szerezzen piacot stb. Azt gondolom, hogy ezért én nem látok kivetni valót, ha nem a munkás bérét akarja megkeresni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Mindezt covid után, háború alatt, infláció, magas benzinár, visszatartott EUs pénzek és totális nemzetközi ellenszél után:
Jó uton a 4/5 felé. :)
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Épp e
Tényeket is mondasz, hogy merrefelé, melyik falu, melyik hatóság, vagy ez egyelőre marad a félelemkeltés, doomscrolling szintjén, amit már a népszámlálás előtt toltak hiszterizálni a népet?
Épp ezért kérdeztem. Ma reggel innen egy az európai gyógyszerhiány miatt írt kommentet amelyben egy gyógyszeriparban dolgozó szerint hatalmas gyártás zajlik csak a gyógyszereket (valakik szándékosan "eltűntetik") felhalmozzák a nyugati országok...stb ezt beszéltem meg egy totál civil független ismerősömmel, aki ennyit mondott válaszul. A honvédségtől voltak és egy hadnagyi rangú személy kereste fel őket Gödöllő település közelében lévő térségben kistelepülés.
Én úgy gondolom, hogy szerintem biztos csak valami toborzásról lehet szó buszos kitelepülésről a helyi kultúrban. Legalábbis ezt mondtam neki.

És sem ő sem én nem hisztériáztunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Azért ilyenkor jó lenne feltenni azt a kérdést, kik indítanak ilyen sajtókampányt.
És jó lenne megjegyezni azokat az újságírókat, akik ebben részt vesznek.

1 éve kerültünk fel a Barátságtalan országok listájára és mindezt idén újdonságként találták.
A cél egyértelmű a magyar külpolitika befolyásolása a hazai közvélemény manipulálása segítségével.
ef889790b83272f4eca7edd6c1d3cae5.jpg
Show must go on!!!

Orosz bosszútól tarthatnak a magyar vállalkozók


Kapja a közönség a mindennapi propit.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 256
113
Épp e

Épp ezért kérdeztem. Ma reggel innen egy az európai gyógyszerhiány miatt írt kommentet amelyben egy gyógyszeriparban dolgozó szerint hatalmas gyártás zajlik csak a gyógyszereket (valakik szándékosan "eltűntetik") felhalmozzák a nyugati országok...stb ezt beszéltem meg egy totál civil független ismerősömmel, aki ennyit mondott válaszul. A honvédségtől voltak és egy hadnagyi rangú személy kereste fel őket Gödöllő település közelében lévő térségben kistelepülés.
Én úgy gondolom, hogy szerintem biztos csak valami toborzásról lehet szó buszos kitelepülésről a helyi kultúrban. Legalábbis ezt mondtam neki.

És sem ő sem én nem hisztériáztunk.
Köszi! Hát én se hiszem, hogy az ukrán frontra vinnék a népeket... egyelőre nem gondolom, hogy aggodalalomra okot adna.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113
Direkt megnéztem:
Március 31. Amúgy meg el nem tudtam képzelni, hogy erre bki engedélyt ad vagy a zöld faxomék nem kezdenek el hisztizni. Viszont amióta Budapesten főkreténék vannak, én semmin se csodálkozom. Annyi baromságot olvas az ember, hogy a szemeim előtt lebegett egy lombkorona sétány terve a bringaút körül.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 823
113
Show must go on!!!

Orosz bosszútól tarthatnak a magyar vállalkozók


Kapja a közönség a mindennapi propit.
Ez már a vég előjele. Ugyanilyen baromságokkal operál a mélyFOS nyugaton is, hogy miért kell utálni a ruszkikat.

20 millió romulán újratöltve.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 980
7 078
113
Nekem ez új.
lol...a fekete és zöld árnyalataiban fognak tudni gyönyörködni.....reméljük ez csak egy vicc
ráadásul a legsekélyebb szakaszon épülne, ahol homokzátonyokat is kerülgetni kell még kiel-svertes vitorlással is.