[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 723
113
Komolyan hagyjátok abba, mert népnemzethytubomagyart csináltok belőlem egy nap alatt,
amit nem kívánok azért mégsem o_O

Hát akkor ez már sokadik identitásod lenne. Angol Lord, Cionista, most már Turbómagyar is. :D
Mondanám, hogy összetett személyiség vagy, de van ennek egy orvostudományi neve is :rolleyes:
Nah, mindegy. Én hosszú eredményes életet kívánok neked, nem pedig hősi halált. ;)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Srácok, miért hagytok figyelmen kívül olyan apróságokat, hogy egy háború nem egyik pillanatról a másikra tör ki, annak vannak előzményei. Ebben a megelőző időszakban, amíg akár csak az első lövés is eldördül általában évek, néha évtizedek vannak, hogy akár egy háború megelőzhető lehessen, vagy ha elkerülhetetlen, akkor arra megfelelően fel lehessen készülni [pech, hogy a másik félnek is kb. ennyi ideje van a fegyveres konfliktusra felkészülni].

Sokaknál látom, hogy annyi a lehetőségek tárháza, hogy igen - nem.

Ha szabad kicsit idehozni az ukránokat, hisz azokkal kapcsolatban merült fel a téma, nekik is volt egy 2013-14 - 2014-2022 és egy 2022-től tartó időszak, amely időszakokban hol több, hol kevesebb idő lett volna a kiterjedt, eszkalálódott háború megvívására.

Az 56-al történő párhuzamot én abban látom, hogy mind a két esetben voltak olyan "szurkolók", "felbujtók", akik addig még egy államot -jelen esetben Ukrajnát, korábban az 56-osok - bele tud lökni egy fegyveres konfliktus eszkalálásába -igazából kizárólag saját érdekből. Miközben ő egy bizonyos szinten túl, amely szint lehetőleg még a kényelem feláldozásával sem jár. Tehát történelmi tapasztalat, hogy óvatosan és helyén kell kezelni a nagy birodalmak támogatását és szándékát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 813
113
Az 56-al történő párhuzamot én abban látom, hogy mind a két esetben voltak olyan "szurkolók", "felbujtók", akik addig még egy államot -jelen esetben Ukrajnát, korábban az 56-osok - bele tud lökni egy fegyveres konfliktus eszkalálásába -igazából kizárólag saját érdekből. Miközben ő egy bizonyos szinten túl, amely szint lehetőleg még a kényelem feláldozásával sem jár. Tehát történelmi tapasztalat, hogy óvatosan és helyén kell kezelni a nagy birodalmak támogatását és szándékát.
56-ban nem volt net. Volt Népszabadság, Népszava meg esetleg Szabad Európa.
Mégis beleálltak.

Remélem ezt Higgi kinyomtatja, vagy magára tetováltatja, mert van egy gyanúm, hogy túl sokat nem hallja. :p:D
Hagyjál már örülni kicsit :D
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
56-ban nem volt net. Volt Népszabadság, Népszava meg esetleg Szabad Európa.
Mégis beleálltak.
Jah, senki nem hallgatta a Szabad Európát, aki a kapáláson kívül a világ dolgaiva picinykét is foglalkozott...
Meg ugye a szóbeszéd, meg a pletyka az ugyan az, mindegy, hogy milyen platformon történik. Akkor ez volt a "levegőben".
Mert ugye látod a másik végletet, hogy ott van egy ezerszer visszanézhető, elérhető 3-4 mondat, amihez még írás-olvasás képessége sem szükséges és a; mégis tök mást is képesek helyette mondani b; mennyi nézőpontot lehet belelátni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 813
113
Jah, senki nem hallgatta a Szabad Európát, aki a kapáláson kívül a világ dolgaiva picinykét is foglalkozott...
Meg ugye a szóbeszéd, meg a pletyka az ugyan az, mindegy, hogy milyen platformon történik. Akkor ez volt a "levegőben".
Mert ugye látod a másik végletet, hogy ott van egy ezerszer visszanézhető, elérhető 3-4 mondat, amihez még írás-olvasás képessége sem szükséges és a; mégis tök mást is képesek helyette mondani b; mennyi nézőpontot lehet belelátni.
Ugyan nem teljesen vagyok biztos benne, hogy minek írtam az újságokat, meg a rádiókat
de asszem' azért, hogy akkor az emberek különösebb külső befolyásolás nélkül is el tudták
dönteni, hogy mi a helyes és cselekedtek ennek megfelelően.
Asszem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 358
88 907
113
Én nem hallgattam végig a szöveget, de van szó szerinti idézetem, ami a mag:

„Pont 56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2,5 évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát, ennyi ember halt meg, ennyi területet vesztett, mondom még egyszer, az ő joguk, szuverén döntésük, megtehették, de ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett. Mert megtanultuk, hogy itt óvatosnak kell lenni, és óvatosan kell bánni a nagyon értékes magyar életekkel. Azokat nem lehet csak úgy odadobni mások elé.”

Szóljatok, ha az idézet hibás/téves/stb.

Hogy Orbán ezt hogy értette azt lehet magyarázni, DE EZ HANGZOTT EL.
Az 56-hoz hasonlítás meg egy marhaság.
Egyébként, a röhej az, emlékszem arra a hírre, ami azt taglalta kb. 2021 december vagy 2022 januárjában, hogy Zelenszkíj is megijedt, fél, hogy háború lesz az oroszokkal, annyira túltolták az agitpropot és az orosz fenyegetést a nyugati médiában, és szeretné, ha a nyugati média visszavenne. Ez halál komoly, így volt. Persze ezt a hírt megtalálni ..., de tény, hogy NEM AKART Ukrajna se háborút. Ahogy 1956ban itthon se az volt a cél, hogy véres forradalom, mert itt voltak a szovjet csapatok, főleg az NDKs és lengyel balhék után terv volt rá, és a lakosság is tudta, hogy a szovjetek beavatkoznak ha kell.

Más kérdés, hogy kik akartak háborút tőlünk keletre, és kiktől lett véres az 1956os forradalom, ugye ....

De volt egy darab józan pillanat 2022. február 24. előtt, amikor Zelenszkíj is rájött, hogy túltolta és nem biztos, hogy jó ötlet egy orosz invázió. De amikor Putyin aláírta a Népköztársaságokkal a hivatalos dokumentumokat, na akkor vált elkerülhetetlenné a történet. Esküszöm, a nyugati média hergelte a ruszkikat és Zselés nem tudta megállítani azt, ami elindult. Olyan volt ez, mint az I. VH: mindenki blöffölt, de ahogy felrakták a katonákat a vonatokra, a menetrendek beindították a háborút, és a blöffből valóság lett. Főleg, mert rohadt drága volt egy mozgósítás. A Monarchia ugyanis felfogta, hogy korábban már 3x mozgósított, nem lett háború, a 4. alkalommal nem fogják hagyni magukat, és megmakacsolta magát az elit.

Viszont fel nem tudom fogni, hogy egy 2022 áprilisi béketárgyalásokon az elkövetkezendőkhöz képest enyhe/enyhébb/kevésbé durva (mit tudom én, kívánt rész aláhuzandó!) feltételek kapcsán a rábólintás, vagyis az igen után hogyan tudtak mégis abba az irányba elmenni, hogy BoJonak hittek, pontosabban egyáltalán egy "szuverén ország" kapcsán egy bukott politikus hogyan került ilyen erőteljes módon a képbe, és nem pedig a korábbi tapasztalataiknak vagy Grúziának?

Én nem tudom mit tervezett Ukrajna, mivé akart válni, milyen "független" országnak (mert hogy az orosz függést amerikaira cseréli valaki, lásd Németország, azt nem hívnám függetlenségnek), de hogy hibásan döntöttek, az így két év után,és erről beszélt Orbán, szerintem egyértelmű. (Nagy nálunk elmondta az összes vágyálmot, ami miatt nem engedtek el minket a ruszkik, mint pl. Varsói Szerződésből kilépés, szabad választások, stb.) Mert ha teszem azt visszaszereztek volna valamit, pl. a szénben gazdag területeket, Luganszkot, Donyecket e két év alatt, bármit, de nem, mert csak elvesztettek. Meg ugye ha 2014-2022 között fel se merült, hogy valamit kezdeni kellene az oroszajkú lakossággal, akkor nem tudom hogyan képzelték, hogy ha valamit nyernek is, abból jól jönnek ki, mert a kérdés továbbra is fennállt volna, ahogy 1956ban is egyértelmű volt, hogy pont a VSZ miatt minket nem fognak a szovjetek elengedni, és csak magunkkal szúrunk ki. Pl. aki ránézett a térképre az vagy elgondolkodott, hogy vajon az USA honnan jön majd be segíteni? vagy elgondolkodott, csak nem érdekelte.

Most pedig már Ukrajnában se nagyszámú lakosság, se terület, se gazdaság. Brutális.

Nagy Imre döntése se volt tökéletes, de legalább Nagy eljutott oda, hogy érezte, mikor kell befejezni. Ahogy Görgei is érezte, hogy mikor kell befejezni. Ahogy az embernek meg van a képessége ahhoz, hogy na akkor ez ennyi volt, és próbáljuk meg kihozni belőle a legtöbbet, mint Szapolyai János tette. (Hitler is felfogta, csak a Szövetségesek lekakilták, és a tábornokait is.) Vagy ahogy Károlyi Sándor felismerte, hogy ennyi volt. Aztán Rákóczinak is leesett. Talán Kossuth volt az egyedüli, kb. Zelenszkíj szintű karakter, aki nem tudta soha feladni. Persze elment mellette a történelem, megvolt a kiegyezés is, de haláláig nem fogadta el ami történt. Ez a halált nem érdekelte, de Kossuth ilyen volt. Vsz, ha nem kapják el, Zelenszkíj is igy fogja végezni. Ágyban, párnák között.

Háy Gyulának van egy Mohács nevű drámája. Tanulságos, hogy látod, hogy jön a török, próbálsz felkészülni, és bárhogy pakolod a katonákat a terepasztalra, Habsburgok ide, Habsburg feleség oda, bizony a másik félnek - a töröknek - több a katonája, és ha jön, még a Habsburg segítség sem lesz elegendő, sőt, konkrétan NINCS. És akkor ott áll Lajos, és max. isten segítségében bízik. Mert csak ez maradt neki. Aztán a Habsburg vinné az országot, "ha úgy alakulna", de Zápolya nem hagyja. stb. Zelenszkíjnek nincs isten segítsége sem. Mégis, ő túl fogja élni, mert ez meg egy ilyen sztori. Hacsak köhögni nem kezd, mint Kadhafi, ugye ...

Szerintem, Zelenszkíjnek több lehetősége volt a háborút elkerülni, mint II. Lajosnak. Igazából Nagy is csak belecsöppent az eseményekbe. A behódolás Lajosnak nem volt opció, de Zelenszkíj is távol állt a behódolástól, mégis, lehetett volna 2022 januárjában húzni az időt, és talán később, egy megerősödött Ukrajna ki tudja mire lett volna képes!? De nem tudtak egyet sem visszalépni, annyira feltolták a háborús pszcihózist, és még 2022. február 25. után is kaptak 2022 áprilisában egy második esélyt (ne felejtsük el, akkorra a 2022. február 23-án meglévő hadseregüket, légierejüket, kb. 80%ban el is vesztették!, ezen valahogy mindig túllépünk ...), de nem éltek vele.

Nem tudom mit lehetett volna kihozni 1956ból, de Ausztria pont egy éve szabadult fel a szovjet megszállás alól, az nem kockáztathatott, Jugoszlávia nem ment volna hadba miattunk a szovjetek ellen, mindenki más körülöttünk meg ugye ...

1957ig elvesztettünk úgy 200k fiatalt és forradalomban valamilyen módon részt vett embert. Ez is irtózatos szám, de amit Ukrajna megkockáztatott, és vsz erre gondolt OB, azt senki nem kockáztatta volna meg. Millió ukrán ment nyugatra és ugye keletre, bár azt az elején nagyon nem tolerálták, de háború ide, háború oda, VOLT orosz-ukrán határ IS! Aztán elbarmolták ezt a részt is, a többi sajnos ami maradt. Szomorú az egész, oldaltól függetlenül egy óriási dráma, mert konkrétan egy nép, mert ez a kettő egy nép, saját magát gyilkolja le, a sok hülye meg drukkol körülöttük és sütögeti a saját pecsenyéjét.

Európai Egyesült államok, meg az eszük tokja!

Fél Európa elvágná egymás torkát, ha tehetné ...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Ugyan nem teljesen vagyok biztos benne, hogy minek írtam az újságokat, meg a rádiókat
de asszem' azért, hogy akkor az emberek különösebb külső befolyásolás nélkül is el tudták
dönteni, hogy mi a helyes és cselekedtek ennek megfelelően.
Asszem.
Befolyás mindig van; vélt vagy valós. Az USA-nak érdeke volt -de önös érdeke, ami az ő szempontjukból teljesen érthető és elfogadható és nyilván egy társadalmi elégedettlenségre, ami fogadjuk el a történelmi konzszenzust, hogy spontán volt [de semmiképpen nem előzmények nélküli!!!] befolyásolási módszerekkel rádolgozott.
Minden társadalomban vannak töréspontok, ezeket lehet a legkönnyebben megdolgozni. Vannak állandóak, olyanok, amik a világ minden pontján különböző mértékben -ezekre könnyebb felkészülni, és lehet generálni is -ebben az esetben az van helyzeti előnyben, aki ezt generálja, avagy uralja a teret.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 129
113
Egyébként, a röhej az, emlékszem arra a hírre, ami azt taglalta kb. 2021 december vagy 2022 januárjában, hogy Zelenszkíj is megijedt, fél, hogy háború lesz az oroszokkal, annyira túltolták az agitpropot és az orosz fenyegetést a nyugati médiában, és szeretné, ha a nyugati média visszavenne.
'22 február elején, amikor az oligarchák leléptek a lóvéval. Még flightradar kép is volt. Egy (azóta elhunyt) ismerős FB bejegyzését ástam elő, abban volt:
"Csak vasárnap mintegy 20 charterjárat és magángép hagyta el Ukrajnát - írja az Ukrainszkaja Pravda orosz nyelvű kijevi hírportál (és egykor nyomtatott napilap). A lap megjegyzi, hogy az elmúlt hat évben soha ennyi charter gép nem közlekedett Ukrajna légterében."
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 813
113
Befolyás mindig van; vélt vagy valós. Az USA-nak érdeke volt -de önös érdeke, ami az ő szempontjukból teljesen érthető és elfogadható és nyilván egy társadalmi elégedettlenségre, ami fogadjuk el a történelmi konzszenzust, hogy spontán volt [de semmiképpen nem előzmények nélküli!!!] befolyásolási módszerekkel rádolgozott.
Minden társadalomban vannak töréspontok, ezeket lehet a legkönnyebben megdolgozni. Vannak állandóak, olyanok, amik a világ minden pontján különböző mértékben -ezekre könnyebb felkészülni, és lehet generálni is -ebben az esetben az van helyzeti előnyben, aki ezt generálja, avagy uralja a teret.
És ezt szerinted hányan fogalmazták meg magukban a dolgozó-munkás-paraszt népköztársaságban?
Max az értelmiség. Az Embernek tele szaladt már a csukája és fegyverre kelt.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 307
22 813
113
nna de bárhogyan is, küldöm ezt orbánbalázsnak és inkább megyek aludni
'...six days, six nights of glory....'

ja, meg ezt is
mad-angry.gif
 
  • Vicces
Reactions: megazez

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Ha szabad kicsit idehozni az ukránokat, hisz azokkal kapcsolatban merült fel a téma, nekik is volt egy 2013-14 - 2014-2022 és egy 2022-től tartó időszak, amely időszakokban hol több, hol kevesebb idő lett volna a kiterjedt, eszkalálódott háború megvívására.
Elnézést, elszalacsiztam; magamat javítanám: azt akartam mondani, hogy "hol több, hol kevesebb idő lett volna a kiterjedt, eszkalálódott háború" elkerülésére.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 358
88 907
113
'22 február elején, amikor az oligarchák leléptek a lóvéval. Még flightradar kép is volt. Egy (azóta elhunyt) ismerős FB bejegyzését ástam elő, abban volt:
Talán, de még a Putyin és a népköztársaságok történet előtt. Emlékszem az arcára, ahogy egyedül, még nem a hülye zöld pólójában ott állt, és próbált sajttájt tartani, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, héló, Ukrajna tulajdonképpen nem örül, hogy mindenki háborúztatni akarja az oroszokkal. De már késő volt szerintem, vagy nem tudom. Sose hoztam és sose fogok olyan döntést hozni, mint amit Putyinnak kellett.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
És ezt szerinted hányan fogalmazták meg magukban a dolgozó-munkás-paraszt népköztársaságban?
Max az értelmiség. Az Embernek tele szaladt már a csukája és fegyverre kelt.
Nem véletlenül az értelmiség kezdte, Szegedi egyetemisták, Petőfi kör etc.* De nyilván az által ember is hallgatta a rádiót, a "szabad" ajrópát is, hisz ott hallhatták a zenét, ott üzentek a disszidensek is [azt hiszem, hogy 56 előtt is], hogy anyukám kijutottam; onnan hagattak "szabad" híreket.
Másrészt nem egyik pillanatról a másikra alakultak akkor sem a dolgok.