[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 129
113
Talán, de még a Putyin és a népköztársaságok történet előtt. Emlékszem az arcára, ahogy egyedül, még nem a hülye zöld pólójában ott állt, és próbált sajttájt tartani, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, héló, Ukrajna tulajdonképpen nem örül, hogy mindenki háborúztatni akarja az oroszokkal. De már késő volt szerintem, vagy nem tudom. Sose hoztam és sose fogok olyan döntést hozni, mint amit Putyinnak kellett.
Igen, az ismerős bejegyzése 2022 febr 14, a köztársaságok elismerése meg nem volt 1 héttel az invázió előtt.

Egyébként '56 érdekes, ugye Sztálin halála után nálunk enyhülés jött, a lengyeleknél pánik, és szigorítás. '56 nyarára a lengyeleknél pattanásig feszül a helyzet, tüntetés, tömegbe lövés, majd' 100 halott, de a tüntetések elsöpörték a kormányt, és jött Gomulka, hogy én is börtönben voltam, én is áldozat vagyok! Annyira nem voltak vele kibékülve. Közben nálunk az 1953as enyhülés után jött egy szigorítás, ami már nem tett jót a népléleknek. Közben az SZKP elítélte a sztálinizmust, amit nálunk újra be akartak vezetni. Ugye a magyar forradalom az egy lengyelek melletti szimpátiatüntetéssel indult. A lengyel vezetés látta, h ebbű' baj lesz, more, és annyi engedményt tett, h kiengedték a főpapokat (Wyszynski, Baraniak, Kaczmarek) október végén. Szóval itt párhuzamosan futnak a történetek, egyik a másik nélkül nem érthető.

Ehhez jött ugye a kivonulás az osztrákoktól. Sokan tényleg elhitték, hogy elég csak erősen akarni. De nem, Nagy Imre nagyon rosszul csinálta, elég annyi, h mennyire képben volt, és mennyire a történések ütőerén tartotta az ujját, hogy okt 23án vidéken volt szüretelni.

Ja, és akkor Szuezt meg sem említettük.

56 azt érte el, hogy egy kicsit könnyebb lett, visszább vettek az arcból, (Kádárnak lett egy aduja: én eztet itt nem csinálhatom, mer' október 23), lehetett ezt meg azt csinálni. És megindult az önkizsákmányolás - lehetett otthon mókolni, de ja, valójában azért jutsz előrébb, mert 2-3 állásod van egyszerre. Na meg az impexes pénzpumpa is felfutott. Na igen, a PRunk is jó lett nyugaton.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 129
113
Talán, de még a Putyin és a népköztársaságok történet előtt. Emlékszem az arcára, ahogy egyedül, még nem a hülye zöld pólójában ott állt, és próbált sajttájt tartani, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, héló, Ukrajna tulajdonképpen nem örül, hogy mindenki háborúztatni akarja az oroszokkal. De már késő volt szerintem, vagy nem tudom. Sose hoztam és sose fogok olyan döntést hozni, mint amit Putyinnak kellett.
Na, szóval Zelenszkij azért volt beszarva, mert ha az oligarchák kiviszik az összes vagyont, egy lövés nélkül bukott volna az egész ország gazdaságilag.

És igen, Zelenszkij addig blöffölt, hogy majd ő aztán megmutatja a ruszkiknak, Putyin meg addig blöffölt, h majd ő elismeri a köztársaságokat...
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
169
720
93
Egyre jó volt ez a végtelenített, alapjában elég unalmas Orbán Balázs beszélgetés. Bekövetkezett, amit reggel nem láttam jönni: Pogány és Higgi egy platformra került. Pogány összehiggiződött, vagy higgi összepogányozódott.
Úgy látszik ez természetes folyamat. Valami ilyesmi van most Ukrajnában is.:)
De annak rossz vége lett. Sőt! Még nincs is vége.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
Amúgy, most megy az ATV az OB fika menet. Az egyik politikus nemrég ukrán-szovjet konfliktusról beszélt. Nagyon buták, komolyan nem értem ez miért kellett, de ők tudják. Az egyik az a tag, aki először költötte át OB mondatait ...
Miért, miért... belpolitika, el kell terelni a figyelmet egy másik [indexes] interjúról és hasonlókról. Szerintem. De ez itt tiltott zónába vezetne -még ha nem is mellékes szál.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 845
29 635
113
Egyre jó volt ez a végtelenített, alapjában elég unalmas Orbán Balázs beszélgetés. Bekövetkezett, amit reggel nem láttam jönni: Pogány és Higgi egy platformra került. Pogány összehiggiződött, vagy higgi összepogányozódott.
Én pedig vágás helyett elbasztam a napot, de ígérem szombatra már tényleg kinn lesz az a kurva videó :D
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 233
18 212
113
Na, szóval Zelenszkij azért volt beszarva, mert ha az oligarchák kiviszik az összes vagyont, egy lövés nélkül bukott volna az egész ország gazdaságilag.
Ez egy fizikai képtelenség lett volna.

Nagy Fehér Főnökünk nem vehette a hátára a megszerzett erdőket, és a gázos - olajos kutató kitermelő céget, valamint a politikus-oligarchák által felvásárolt vagy bérleti szerződéses földterület (valahol 50 - 70 % között) is a helyén fog maradni. Ezek miatt is folyik most a harc, kizárt dolog hogy ezt simán elengedjék.
A mozdítható vagyont mint láttuk az oligarchái már 2021 végén kireptették az országból, és akik nem ragaszkodtak az ott maradt ingatlanhoz, gyáraikhoz - mint patkányok a süllyedő hajóról időben megpattantak..

Zseli meg egyébként egy kesztyűzött politikusnak kinéző (szinész) báb, belőle szócsövön keresztül nyugati hangokat hallhatsz nem saját alakításokat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 347
30 654
113
De.
Meg azt sem értem minek szemlézünk ATV-t amikor fentebb a fórumozók beletették a melót és leiratot is készítettek a szó szerint elhangzottakból amit nem forgatott ki itt senki.
Itt mellékes szál, [helyesen] tiltott is.

Amúgy meg nem gondolom mellékesnek, hogy miért pont ez lett kiemelve egy több mint 3 órás beszélgetésből. Nem volt akkora fajsúlya, mint amennyit és amit tulajdonítanak neki szerintem.

Nem foglalkozott volna vele senki, ha nem olyan cikkcímeket adnak, amit.



[Én nem szemléztem semmit, csak a "miértre" reagáltam.]
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 775
9 527
113
En azt is meg merem kockaztatni lehet meredek de szandekosan lett ez igy ki engedve, mindig is szondazzak igy a nepet reakciokert stb lehet most is ez van a hatterben de csak egy otlet

Orbán építi le '56 szellemiségét, ez ismert. Lásd Nagy Imre szobor eltávolítása és egyebek. Azt akarja, hogy a magyarok felejtsék el '56-ot. Ennek valóban része lehet OB nyilatkozata. Ugyanakkor nem hinném, hogy reakciót akartak volna kiváltani. Szimplán elbafták és pechjük is volt.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 362
33 787
113
Orbán építi le '56 szellemiségét, ez ismert. Lásd Nagy Imre szobor eltávolítása és egyebek. Azt akarja, hogy a magyarok felejtsék el '56-ot. Ennek valóban része lehet OB nyilatkozata. Ugyanakkor nem hinném, hogy reakciót akartak volna kiváltani. Szimplán elbafták és pechjük is volt.
lOl....(')
 
  • Vicces
Reactions: hete

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
9 415
113
"mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát"

"de ha minket megkérdeztek volna, akkor mi nem tanácsoltuk volna, azért, mert 56-ban az lett, ami lett. Mert megtanultuk, hogy itt óvatosnak kell lenni, és óvatosan kell bánni a nagyon értékes magyar életekkel. Azokat nem lehet csak úgy odadobni mások elé.”


Ezt lehet másképpen értelmezni, mint hogy ne védekezz, és add meg magad mert az ellenség erősebb?
Eddigi tevékenységedből, különböző topikokban teljesen világos számomra a politikai preferenciád. Nem lep meg tehát a mostani témához való hozzá állásod, egy kifacsart narratíva sulykolása, mintha nem értenéd a valóban mondottakat. Ez teljes egészében a te dolgod.
Ugyanakkor emlékeztetlek arra, hogy már néhány héttel a háború kitörése után tárgyalásokat kezdtek a felek, ahol eljutottak egy békeszerződés tervezetig, melyet végül is az ukrán elnök, egy huszárvágással elutasított.
Ezt csak azért írom, mert a szerződés elfogadásával ténylegesen százezrek élete, egészsége lett volna megmenthető, anyagi dolgokról, gazdaságról, nemzetközi kapcsolatokról nem is beszélve.
Így nézve, nekem Orbán Balázs nem tűnik gyáva hülyének.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 129
113
Orbán építi le '56 szellemiségét, ez ismert. Lásd Nagy Imre szobor eltávolítása és egyebek. Azt akarja, hogy a magyarok felejtsék el '56-ot. Ennek valóban része lehet OB nyilatkozata. Ugyanakkor nem hinném, hogy reakciót akartak volna kiváltani. Szimplán elbafták és pechjük is volt.
Nagy Imrének '56 szellemiségéhez sok köze nem volt. Mint írtam, 23án eleve vidéken volt, szüreten. Ennyire képben volt. A szépen felépített "jó kommunista". Csak nehogy megbolygassuk.. Annyira jellemző az egészre, ahogy 1989ben a két kommunista, Vásárhelyi meg a székháznál meghalt egyik ÁVOs özvegye (a nevére nem emlékszek, előkereshetném, de minek) megbocsátanak egymásnak. Csak pont azokat hagyták ki a bocsánatkérésből, akik nem voltak kommunisták.
 

Redgreg

Well-Known Member
2022. április 22.
921
4 122
93
Igen, az ismerős bejegyzése 2022 febr 14, a köztársaságok elismerése meg nem volt 1 héttel az invázió előtt.

Egyébként '56 érdekes, ugye Sztálin halála után nálunk enyhülés jött, a lengyeleknél pánik, és szigorítás. '56 nyarára a lengyeleknél pattanásig feszül a helyzet, tüntetés, tömegbe lövés, majd' 100 halott, de a tüntetések elsöpörték a kormányt, és jött Gomulka, hogy én is börtönben voltam, én is áldozat vagyok! Annyira nem voltak vele kibékülve. Közben nálunk az 1953as enyhülés után jött egy szigorítás, ami már nem tett jót a népléleknek. Közben az SZKP elítélte a sztálinizmust, amit nálunk újra be akartak vezetni. Ugye a magyar forradalom az egy lengyelek melletti szimpátiatüntetéssel indult. A lengyel vezetés látta, h ebbű' baj lesz, more, és annyi engedményt tett, h kiengedték a főpapokat (Wyszynski, Baraniak, Kaczmarek) október végén. Szóval itt párhuzamosan futnak a történetek, egyik a másik nélkül nem érthető.

Ehhez jött ugye a kivonulás az osztrákoktól. Sokan tényleg elhitték, hogy elég csak erősen akarni. De nem, Nagy Imre nagyon rosszul csinálta, elég annyi, h mennyire képben volt, és mennyire a történések ütőerén tartotta az ujját, hogy okt 23án vidéken volt szüretelni.

Ja, és akkor Szuezt meg sem említettük.

56 azt érte el, hogy egy kicsit könnyebb lett, visszább vettek az arcból, (Kádárnak lett egy aduja: én eztet itt nem csinálhatom, mer' október 23), lehetett ezt meg azt csinálni. És megindult az önkizsákmányolás - lehetett otthon mókolni, de ja, valójában azért jutsz előrébb, mert 2-3 állásod van egyszerre. Na meg az impexes pénzpumpa is felfutott. Na igen, a PRunk is jó lett nyugaton.
Nem akarok senkit elkeseríteni de ha az önkizsákmányolás volt, akkor ma harakiri van.
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 218
19 292
113
A történelmi szemlélet azt is jelentené, hogy nem a ma embereként tekintesz vissza a múlt eseményeire, hanem az akkor élt ember szemszögéből próbálod azt megérteni.

Nagyapám kiskoromban sokat mesélt, 38-45-ben volt katona, kisebb megszakításokkal. Alap gondolata az volt, magyar ember nem muszka barát, hanem muszka vadász. Mindig az angolokat várta, de nem érte meg a rendszerváltást sajnos.

Ami a mait illeti. Minden országnak megvan a maga ............., Orbán Balázs is elmegy ebben a kategóriában.
Meg azok is ,akik ezekben a vészterhes időkben, ostoba módon az oroszok sikeréért szurkolnak. Az oroszokhoz járkálnak, mindenféle indokkal ,majd szakértőként adják magukat különböző médiafelületeken, orosz propagandát hirdetve a széles társadalomnak. Nem szívem csücske az ukránok, de harcoljanak ameddig csak bírnak.
Mert ha az orosz megjelenik a Kárpátokban, akkor Orbán Balázs már futhat is megkérdezni, mit kérnek tőlünk, mit adjuk át önként és dalolva. Mert nekünk minek is bármi, hisz gyáva népnek nincs hazája.

Miközben a honvédelmi törvényben ott van, hogy a haza védelme minden magyar állampolgár kötelessége. A katonai esküben pedig talán ma is ott van, hogy életem árán is megvédem...

Biztonságpolitikánál maradva, képzeljétek el, a román gondolkodást, hogy országuk nyugati határa Tisza. Ma este már tudják mi a magyar kormányfő politikai igazgatójának véleménye, ha egy külső ellenség megtámadja Magyarországot. Micsoda kísértés, eljönni a Tiszáig nekik, hisz mi nem védekeznénk, mert úgy élve maradunk talán, meg különben is béke, meg békekötés a győztes feltételei szerint.
Ugye, miféle üzenet is volt ez ma a felső körből ?

Épp pár nappal az aradi vértanúk napja előtt, pár héttel október 23 előtt.
Nem írok jelzőket, mert örökre ki leszek innen tiltva.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 775
9 527
113
Nagy Imrének '56 szellemiségéhez sok köze nem volt. Mint írtam, 23án eleve vidéken volt, szüreten. Ennyire képben volt. A szépen felépített "jó kommunista". Csak nehogy megbolygassuk.. Annyira jellemző az egészre, ahogy 1989ben a két kommunista, Vásárhelyi meg a székháznál meghalt egyik ÁVOs özvegye (a nevére nem emlékszek, előkereshetném, de minek) megbocsátanak egymásnak. Csak pont azokat hagyták ki a bocsánatkérésből, akik nem voltak kommunisták.

Na most ez ha igaz is, akkor is lényegtelen részlet. Fő hogy ne emlékezzünk '56-ról úgy ahogy az méltó lenne.
 
  • Vicces
Reactions: hete