[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 457
22 936
113
Érdekelne a véleményed:
Tegyük fel, most 1984.-et írunk, és kitör a háború. Mehetünk a szovjetek oldalán a frontra, de nem sikerül jól és jön a NATO. Védjük Magyarországot az utolsó emberig, mint hősök, vagy ne?
Senki nem mondott olyat, hogy az utolsó emberig kell védeni bármit is.
Legalábbis én nem.
Plusz ez rossz példa, mert nem önálló döntésünk lett volna (megszálló szovjet csapatok, nem önálló döntés a VSZ-hez tartozás és csomó dolog még).
 
  • Tetszik
Reactions: honved

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 159
58 314
113
A régi neve Boristhenés, ami a föld összes nyelvén sem jelent semmit, a görögös torzítás mellett sem, csak magyarul azt, hogy Boristen(es). Amikor így hívták, akkor a lankákon körötte szőlőtermesztés volt a fő profil. Tessék utánajárni a Bor nemzetségnek is. :rolleyes:
Igen. Meg az ősi magyar nagyhatalom, Kardhágó!
Mindent túl kell élni, szaporodni. Halott hősökből nincs haszon, csak dicsőséges (?) történelem, meg hősi eposzok...
Én jobban örűlnék, ha 40-50 millióan lennénk..
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 316
11 046
113
Ja, persze. A második vonal azt jelenti, hogy én majd a többi rendőrrel, bv-sel, hivatásos vadásszal, meg a NAV-os hivatásosokkal megyek a második sorban, megvédeni ezt az országot, és ahol átjönnek a honvédeken, ott mi próbáljuk megfogni.
Vallaljuk hogy feltartjuk oket a vam-nal meg egyebb eljarassal mig felkeszultok a harcra, egy ket btr-nek ki is szurom majd a kereket melysegi ellenorzes alatt :rolleyes: :cool:
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
880
2 800
93
Szőr,

  1. Remélem Pongrácz Gergely azért számodra is eléggé magyar hős.
    Ő mondta, hogy azért harcoltak november 4 után, mert a Szabad Európa azt hazudta nekik, hogy tartsanak ki, a NATO csapatok már útban vannak.
    Azt is mondta, hogy ha ezt nem hazudták volna, akkor azonnal letették volna a fegyvert/elmenekültek volna nyugatra.
    Ezt egy igazi magyar hős nyilatkozta.
    Testvére, a még élő Pongrácz András megerősíthet ebben, kérdezd meg tőle.
    De személyesen ismerek olyan, Újpesten élő, 10 évesen harcolt szabadságharcost, aki ugyanezt alátámasztja.

  2. November 4-én a szovjet hadsereg - ukrajnai feltöltésű - alakulatai legelőször az útba eső laktanyákat foglalták el/szigetelték el.
    Még ha lett volna is akarat a központi ellenállásra, lehetőség nem volt.

  3. November 11-én az utolsó pillanatban, Vecsés fölött rendelték vissza a Corvin-közt bombázni készülő Tu-4-es stratégiai bombázókkal felszerelt szovjet bombázóezredet (mikor megadták magukat a Corvin-köziek).
Összefoglalva:
egy olyan erő ellen nincs értelme ellenállni, amely ellenállhatatlan, de nem jelent számunkra egzisztenciális fenyegetést.
Az oroszok ellen nem harcolnék, az ukránok, románok ellen igen.
ezt hiába írod a kígyóvállú belpesti szaroncoknak, akik most úgy lóbálják a morállófaszt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 457
22 936
113
ezt hiába írod a kígyóvállú belpesti szaroncoknak, akik most úgy lóbálják a morállófaszt.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
880
2 800
93
szegény hülye lipták papa elfelejtette jaltát, ahol a miniszterelnököd odadobta sztálinnak a térséget.
eltakarodhatnál már innen!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 835
57 889
113
Tudod, amikor megtámadják az elviekben közös hazánkat, akkor nem azt kellene nézni, hogy ki támadja meg, és aszerint osztályozni, hanem elkönyvelni hogy megtámadtak, és meg kellene védeni az országot.
Ésszel él az ember, nem tudom, hogy hallottad-e már?
A cselekedetek következményét föl kell tudni mérni. Erre írtam, metafórának, hogy nem mindegy, hogy egy biciklist akarsz testtel megállítani vagy tehervonatot. Nem ugyan az a történet vége.

Ahogy látom, vagyunk páran magyarok, akik nem valami ideológia alapján akarjuk megvédeni az országot, hanem egyszerű hazaszeretetből.
Amikor az észérvek vagy elfogynak vagy sosem voltak, ott jön a haza szeretet. Haza szeretetből szétromboltatni a hazámat. Mert az milyen csuda jó. A szeretett igazi megnyílvánulása!
Aztán ha megkérdezik, hogy amúgy Ok-Okozat alapján hova futna ki a dolog, mindenki kussol. Mert az általam felvázolt végeredményt nem igazán lehet vitatni... Üszkös romok között a családoddal éhezve, egy kolera sújtotta városban, milyen jó is lesz majd dideregni...
Ésszel él az ember, lásd. fentebb.
A legokosabb nem minden áron bele állni a veszélybe hanem elkerülni ha lehet. ;)


Az hogy én szóban vállalom a harcot egy fórumon, nem nagy dolog. Lehet hogy először futnék el.

Hát nem, nem az. Szóban mindenki hiró az első rá leadott lövésig. Aztán jön a futás meg a sikítozás, becsokizás. Ha egyáltalán eljut a frontig és nem lép le azonnal külföldre.
Neten könnyű arcoskodni, meg nagy vállalásokat tenni. Rendszeresen olvasom sokak részéről. Aztán meg ha jön a válasz, hogy a szomszédban van egy játszótér ahol be is lehetne mutatni, akkor meg jön a sértődés, meg a "Jahj inkább most mégse érek rá"


Minden más csak porlasztása az amúgy sem acélos morálnak, és elszántságnak. Mondjuk eléggé el van cseszve sok minden, főleg ami pénzbe kerül, de legalább a kommunikáció lenne elfogadható.

"A felszerelés hiányát pótolja a győzelembe vetett hit"
Idézet a bukás című filmből :rolleyes:
 
Last edited by a moderator:

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
334
2 164
93
Senki nem mondott olyat, hogy az utolsó emberig kell védeni bármit is.
Legalábbis én nem.
Plusz ez rossz példa, mert nem önálló döntésünk lett volna (megszálló szovjet csapatok, nem önálló döntés a VSZ-hez tartozás és csomó dolog még).

Ez eléggé kitérő válasz, de ha jól értem akkor mégis csak mérlegeled bizonyos szempontok alapján, hogy az adott balhéba bele álljunk vagy sem.

Nem gondolom rossz példának, mivel most sincs önálló döntés, Washingtonban és Moszkvában döntik el, hogy lesz-e háború és mekkora. Pont úgy mint akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
16 457
22 936
113
Ez eléggé kitérő válasz, de ha jól értem akkor mégis csak mérlegeled bizonyos szempontok alapján, hogy az adott balhéba bele álljunk vagy sem.
Szerintem nem. Eddig se azt mondtam/tuk, hogy az utolsó emberig, teljes megsemmisülésig kell harcolni ha
nem muszáj. Az a végtelenül gáz ha meg sem próbálja az ember.
Nem gondolom rossz példának, mivel most sincs önálló döntés, Washingtonban és Moszkvában döntik el, hogy lesz-e háború és mekkora. Pont úgy mint akkor.
Pont nem úgy.
A KGST, VSZ kicsit nagyon messze van a mostani viszonyoktól.