Az egész atomfegyver balhé megint maszkirovka, hogy elkenje egyrészt Szijjártó okos nyilatkozatait Moszkvában, meg a főni leszereplését Strasbourgban. A kecsoi reptér építésére (párhuzamos guruló amely fel és leszállásra is alkalmas és további gurulok és apronok még Trump elnöksége előtt adott volna pénz az amcsi, akárcsak MK Romániában és Ignatyevo bolgároknak. Aztán Trump leállította és a pénz a mexikói kerítéshez allokálta. A demokraták viszont ismét a NATO keleti határaira költötték (volna..).. Ignatyevoban új a futópálya és építettk készültségi hangárokat, valamint probálják az F-16 üzemeltetéshez modernizálni a repteret. A Románoknál MK-ra sok-sok pénzt elköltöttek, a "keleti Ramstein lett" az USA-nak. Nálunk viszont Orbánék joztak határozatot, hogy atomfegyvert, repülőgépeket stb. az HU országgyülési határozat alapján állomásoztathat az USA..
Erre /ezért nem kaptuk meg a pénzt. Hozzáteszem, a fél évtizednyi vészhelyzet óta, a parlament nem müködik rendeleti kormányzás van, tehát nincs értelme országgyülési határozatnak (még 2/3 esetén sem).. Hozzáteszem, hogy most változtatják meg éppen a katonai mozgásokat szabályozó törvényt úgy, hogy a magyar katonák külföldi állomásoztatását, már nem a parlament engedélyezné és felügyelni, hanem a kormány (vagyis a dagi). Demokratikus nem ??? A külfüldi katonák magyarországon állomásoztatása stb még az országgyülés feladata lenne, ha nem lenne rendeleti kormányzás amely felülírja.. (persze el lehet alkotmány jogászkodni, de a rendeleti kormányzás talán még azt is felülírja)..
Megint más kérdés, hogy egy félig kiépített reptéren ahol nincsenek dedikált atomfegyver tárolók állandó légvédelem mi a fenének lennének itt replőgépek. Másik kérdés, hogy az F-15E-k még a hidegháború idején is angliában állomásoztak, minek hoznák ide őket. Aztán az is megfontolandó, hogy a NATO szövetségnek ha meg akarja a védelmi a légteret, akkor nem kéne-e a hideháborús európa közepén és nyugaton döntően tartozkodó flotta előrevonását legalábbis légifölény repülőgépek esetén kezdeményezni.. Ezt több kelet európai NATO tag kérte, talán hazánkat kivéve szinte mindegyik és nem véletlenül a balti országok, románia és bulgária is állandó külfödi harcászati detachmentek országai, mindig van egy-két NATO ország 2-3 géppárja erősíteni a légvédelmet.