[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Jó kis vitát sikerült ebből kihozni. Pedig nem akartam. Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a Habsburg térnyerés jelentősége máig hat ránk, mert szerintem meredekebbé tette a lejtőt, amin az ország haladt. Ezért nem tartom helytállónak egy olyan kétséges helyzetben, mint a mohácsi csatavesztés utáni időszak Szapolyait szakadárnak, árulónak, a Habsburg trónszerzést pedig előnyös dolognak titulálni.

Mikor fogjátok már fel, hogy az uralkodó legitimitása nem népszavazás vagy népszerűségi indexek kérdése?

Ferdinánd volt a magyar király, mert a nemességnek nem volt joga királyt választani.
Nagyon meglepsz. Csak a rendeknek volt királyt választani joguk. Ferdinándot is úgy választották. Remélem, nem szándékosan ferdítesz.
Ráadásul Szapolyai a 38-s váradi béke során át is adta az ország keleti felét Ferdinándnak (...)
Ez így van. De ez már jóval később esett.

S ha már iratok, meg jogok és wikipédia, akkor így hirtelen ezek jutnak eszembe:
https://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1kosi_v%C3%A9gz%C3%A9s
https://hu.wikipedia.org/wiki/Aranybulla

Összességében csak annyit akartam kihozni ebből, hogy tény, a Habsburgok egy fokkal kisebb ártalmára voltak az országnak, mint a törökök, de ettől még nem kéne a magyar nép megmentőinek tisztelni őket. Sőt... Én a 150 évvel későbbi felszabadítást nagyjából a 2. vh utáni orosz bevonuláshoz tartom hasonlatosnak.

Na. Ennyi.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tarzan:
Az Árpád-ház kihalása után már választották a királyokat. Persze a királyjelöltek mindig valamilyen jog alapján jelentkeztek jelöltnek. De végülis azt választották meg, akit a többség elfogadott, vagy volt annyi katonája, hogy a többséggel elfogadtassa magát.
Tetszik vagy sem, Szapolyait támogatta a többség, őt koronázták meg először Ferdinándot csak egy hónappal később és csak 13 nemes támogatta.
Az, hogy a Mohácsi csatában Szapolyai cserben hagyta-e Lajost, az mind a mai napig vita tárgya. Nincs rá semmiféle bizonyíték, hogy cserben hagyta. Arra viszont van, hogy Lajos először Havasalföld irányából várta a törököt ezért Szapolyait előbb oda rendelte.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én is mondhatom ugyanezt, hogy Ferdinánd volt a magyar történelem egyik legocsmányabb patkánya, aki miatt egy ország vált a muzulmán hódítók martalékául.

De nem mondhatod, mert messze állna minden ismert történelmi ténytől.

Szapolyait támogatta a magyar főnemesség legnagyobb része, Ferdinándot leginkább a horvát nemesek támogatták.

Az a főnemesség akkor életében legalább háromszor támogatta ezt is, meg azt is, függően attól, hogy kitől tudott valami birtokot szerezni abban a hónapban. Az a főnemesség válogatott Simicska Lajosok, Lázár Jánosok és Csányi Sándorok hada volt. A magyar történelem legundorítóbb elitje.

Ha Ferdinánd nem köp bele Szapolyai terveibe, akkor Magyarország megúszta volna az egész török hódoltságot.

Tökéletesen elmebeteg elképzelés. Mohács megroppantotta a királyságot, a déli végvári vonal odavolt. A királyság teljes pusztulása szükségszerű volt, mert önerőből lehetetlen volt kiverni a törököt. Kizárólag olyan királlyal lehetett volna ez lehetséges, aki mögött más európai tartományok, királyságok, birodalom áll. Szapolyai egy török csicska volt, akiknek uralma kizárólag a hódoltsággal végződhetett.

Egyszerűen fogalmazva, késes cigányok álltak a földön fekvő leszúrt felett és az a tény, hogy éppen nem rugdosták semmilyen reményre nem adott okot.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Nem akarok egyenként válaszolni, "röviden"

A feudalizmus nem a demokráciáról szólt, irreleváns kit választottak volna a főurak. Főleg mivel:

<i><b>A rákosi végzés uralkodói ratifikáció hiányában sosem emelkedett törvényerőre</b>. II. Ulászló semmiképp sem ratifikált volna olyan országgyűlési határozatot, amely az 1491-es Habsburg-Jagelló örökösödési szerződés ellenében született.</i>


<i><b>A rákosi végzés II. Lajos 1506-os születésével hatálytalanná vált,</b> azonban a mohácsi csatában elesett királynak nem voltak utódai, ezért a rákosi végzés ismét értelmet nyert, de ettől nem lett hatályos.</i>

<i>Szapolyai fegyvereseivel elfoglalta Budát, Esztergomot és Székesfehérvárt. 1526. november 10-én a székesfehérvári országgyűlésen felolvasták az 1505. évi rákosi országgyűlésen hozott határozatot, majd arra hivatkozva és azt újra megerősítve, Szapolyai Jánost választották magyar királlyá.<b> A székesfehérvári országgyűlés azonban nem rendelkezett királyválasztó jogkörrel, ilyen célú országgyűlést a magyar törvények értelmében csak a nádor hívhatott össze.</b> Báthori István nádor nem vett részt a tokaji nemesi gyűlésen, amelyen a királyválasztó országgyűlést meghirdették, és magán a székesfehérvári országgyűlésen sem volt jelen.</i>

<i>
1526. december 17-én <b>a Báthori István nádor által összehívott törvényes országgyűlésen a Habsburg-párti nagybirtokosok, főpapok Pozsonyban Habsburg Ferdinándot kiáltották ki magyar királlyá</b>, ezzel megkezdődött a Habsburg-ház 400 éves uralkodása Magyarországon. Ferdinánd viszont a Koronával nem rendelkezett, mivel az Szapolyainál volt, ezért őt megkoronázni nem lehetett.</i>

<i>1538. február 4-én I. Ferdinánd és Szapolyai János hosszú küzdelem után titkos megállapodást kötött. A váradi békeszerződés két részre osztotta az országot: a keleti rész Szapolyai Jánosé, a nyugati Ferdinándé lett. A váradi békeszerződés ezen kívül kimondta, hogy I. János halála után az egész ország Ferdinándra száll</i>

https://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A1kosi_v%C3%A9gz%C3%A9s

+

<i>Ferdinánd Szalaházy püspök előtt esküvel fogadta, hogy Magyarország szokásait és törvényeit megtartja és hű őre lesz mindannak, ami II. András alaptörvényül az Aranybullában lefektetett.

Ferdinánd augusztus 20-án bevonult Budára Mátyás király kifosztott palotájába. Az ország nemeseinek legnagyobb része hozzá szegődött. Perényi Péter a hozzá pártolt koronaőr kiszolgáltatta neki a Szent Koronát és Székesfehérvárra vitte, ahol november 3-án megtörtént a koronázás. Mielőtt Podmaniczky István nyitrai püspök a koronát Ferdinánd fejére tette, a nádor háromszor megkérdezte magyarul a templomot megtöltő nemesektől, hogy „Akarjátok-e Ferdinánd csehországi királyt királyotokúl ?”. A nemesek háromszor válaszoltak neki: „Akarjuk!” Azután a király a Szent Koronával a fején, ősi szokás szerint, kilovagolt a városba, és a szabad ég alatt, a nép előtt ünnepélyes esküt tett, hogy az ország jogait, szabadságait, törvényeit tiszteletben tartja. A király latin nyelven elmondott esküjét a veszprémi püspök, az ott lévő tömegnek magyarul is elmondta.</i>

https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6pcs%C3%A9nyi_esk%C3%BC


Fentiek alapján úgy vélem Zápolya egy másodpercig nem volt törvényes királya az országnak, csak bajkeverő már 1514-től kezdve.

A rákosi végzés soha nem volt hatályos/jogerős, de még ha az is lett volna, II. Lajos születésével érvényét vesztette volna.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Róbert Károly, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond, II. Lajos sem voltak magyarok.

Csak érdekességképpen teszem hozzá, hogy a Róbert Károly abszolút történelmietlen megnevezés, sőt, én fogtam a hasam a röhögéstől, mikor hallottam hogy Budapesten van ilyen nevű közterület (körút).
Károly Róbert, mint magyar megnevezés az olasz Caroberto névből származik aminek nincs megfelelője a nyelvünkben. Valaki meg kitalálta, hogy mivel "külföldi" volt, akkor helyesebb lenne felcserélni a sorrendet. Ez kb baromság. Tehát ha van köztünk olyan, aki rendszeresen Róbert Károlyként hivatkozik a királyunkra, akkor szakítson ezzel a szokással.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
<blockquote rel="tarzaan">
Róbert Károly, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond, II. Lajos sem voltak magyarok.

Csak érdekességképpen teszem hozzá, hogy a Róbert Károly abszolút történelmietlen megnevezés, sőt, én fogtam a hasam a röhögéstől, mikor hallottam hogy Budapesten van ilyen nevű közterület (körút).
Károly Róbert, mint magyar megnevezés az olasz Caroberto névből származik aminek nincs megfelelője a nyelvünkben. Valaki meg kitalálta, hogy mivel "külföldi" volt, akkor helyesebb lenne felcserélni a sorrendet. Ez kb baromság. Tehát ha van köztünk olyan, aki rendszeresen Róbert Károlyként hivatkozik a királyunkra, akkor szakítson ezzel a szokással.</blockquote>

Asszem egy nyelvésztől olvastam régebben, hogy a nyelvtani szabályozás az követő jellegű. az válik szabállyá, amit az emberek a nyelvben ténylegesen használnak. Szóval ezek szerint a Róbert Károly is - bár történelmileg esetleg hiteltelen - de nyelvtanilag megfelelő megnevezés lehet. Nekem kifejezetten tetszik. Kissé archaikus is (történelmi filmben is hallottam így utalni rá).
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Sziasztok ismét. Azt hittem, h rossz topikra nyomtam. Mi ez? Történelem óra? Inkább megyek vissza a keritéshez posztolni. Az érdekesebb.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="tarzaan">
Róbert Károly, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond, II. Lajos sem voltak magyarok.

Csak érdekességképpen teszem hozzá, hogy a Róbert Károly abszolút történelmietlen megnevezés, sőt, én fogtam a hasam a röhögéstől, mikor hallottam hogy Budapesten van ilyen nevű közterület (körút).
Károly Róbert, mint magyar megnevezés az olasz Caroberto névből származik aminek nincs megfelelője a nyelvünkben. Valaki meg kitalálta, hogy mivel "külföldi" volt, akkor helyesebb lenne felcserélni a sorrendet. Ez kb baromság. Tehát ha van köztünk olyan, aki rendszeresen Róbert Károlyként hivatkozik a királyunkra, akkor szakítson ezzel a szokással.</blockquote>

Asszem egy nyelvésztől olvastam régebben, hogy a nyelvtani szabályozás az követő jellegű. az válik szabállyá, amit az emberek a nyelvben ténylegesen használnak. Szóval ezek szerint a Róbert Károly is - bár történelmileg esetleg hiteltelen - de nyelvtanilag megfelelő megnevezés lehet. Nekem kifejezetten tetszik. Kissé archaikus is (történelmi filmben is hallottam így utalni rá).</blockquote>

Történelemkönyvekben meg mindenhol Károly Róbertként hivatkoznak rá, vagy egyszerűen I. Károlyként, nem Robikirályként. Ahogyan a mesterlövészpuska sem lesz soha simán sniper, legalábbis normális embereknél, úgy ezt sem szerencsés használni annak ellenére, hogy van aki így mondja.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Azoknak, akik nem értik Merkelt és a többieket, idézet egy Tony Cartalucci nevű pasas elemzéséből:

<i>Aligha lehetséges, hogy a menekültek hirtelen "eltűnnek" és megjelennek Európában a török kormányzat de még inkább az európai kormányok tudta vagy közvetlen részvétele nélkül.</i>

akkor futtassuk le úgy hogy az európai fejesek kiötlötték ezt és a magyar kormány feje is tudott róla előre. odáig oké, hogy Orbánék jelentős belpolitikai hasznot húznak, kifogták a szelet a jobbik vitorlájából és hagyták, hogy a baloldal automatikusan leszerepeljen - de általában (eu szinten) nem úgy alakultak a dolgok, ahogy az tervezve vót:
- az örjöngés, szemét és szarkupacok látványa
- az hogy a szokványos Magyarország rugdalással nem értenek egyet a kommentekben, ami elmegy egészen az Orbán-melletti tüntetésig

megéri azért a párszáz milliárdért gazdasági-menekült tagországnak lenni ebben az euban?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Én is mondhatom ugyanezt, hogy Ferdinánd volt a magyar történelem egyik legocsmányabb patkánya, aki miatt egy ország vált a muzulmán hódítók martalékául.
Tökéletesen elmebeteg elképzelés. Mohács megroppantotta a királyságot, a déli végvári vonal odavolt. A királyság teljes pusztulása szükségszerű volt, mert önerőből lehetetlen volt kiverni a törököt. Kizárólag olyan királlyal lehetett volna ez lehetséges, aki mögött más európai tartományok, királyságok, birodalom áll. Szapolyai egy török csicska volt, akiknek uralma kizárólag a hódoltsággal végződhetett.
Egyszerűen fogalmazva, késes cigányok álltak a földön fekvő leszúrt felett és az a tény, hogy éppen nem rugdosták semmilyen reményre nem adott okot.</blockquote>

Fentebb említettem, hogy az osztrákok pont, hogy semmit sem értek a török ellen. Egyszerűen nem volt annyi erejük, hogy kiverjék a törököket Magyarországról, jobban foglalkoztatta őket a franciák elleni haború. Csak annyira futotta nekik, hogy Bécset megvédjék, hadszínteret csinálva Magyarországból. Ennél az is sokkal jobb lett volna, ha török hűbéresek leszünk. Mint leírtam, Havasalföld és Moldva is az lett. Annyira nem lehetett nekik rossz, mert vegül többen lettek, mint a magyarok. Továbbá Erdélyt is megkímélték a törökök egész addig, amig fizették nekik rendesen az adót, az pedig egyáltalán nem volt sok. Ha jól emlékszem 10000 aranyat évente, miközben a fejedelem jövedelme 200000 arany volt, tehát a bevétele 5%-a ment el. Sok történész kimutatta már, hogy a török hűbéresség vagy megszállás nem pusztította a lakosságot. A háboruk alatt pusztultak a magyarok, amikor hol török, hol az német foglalta el az adott területet és nem csak a török által, a németek ugyanúgy írtották a lakosságot.
Ez pont olyan helyzet volt, mint a 2. vilaghaború, amikor a szovjeteket Románia gyorsan átengedte az országon, megúszva az óriási pusztitást. Magyarország meg kitartott egy nyilvánvalóan vesztes mellett hónapokra az ország területén tartva ezzel a szovjeteket. 1526 után is nyilvánvaló volt, hogy nem tudjuk visszatartani a törököt, akkor már jobb lett volna ha nem Magyarország területén védekezünk feleslegesen, inkább hagynunk kellett volna őket gyorsan átvonulni az országon.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Magyar?
Linder Béla hadügyminiszter leszerelte a hadsereget, élete végéig Belgrádban élt és a jugoszláv államtól állami nyugdíjat kapott, amiért átjátszotta nekik a Délvidéket és majdnem Baranya megyét is, amit 1922-ig megszállva tartottak a szerbek, Béla bá vezetésével.
Azt már le sem írom, hogy a tanácsköztársaság 13 népbiztosából 12-nek mi volt a vallás a.

A Szapolyai - Ferdinánd vitához:
Mohácssal kezdődött minden :https://kuruc.info/r/9/135159/


De hogy aktuális legyek, nézem a Hír Tv-t, Colleen Bell kiállítás a magyar menekültügy mellett, szerinte a külföldi média elfogult Magyarországgal szemben!


http://444.hu/2015/09/30/az-amerikai-nagykovet-szerint-is-egyoldaluan-mutatja-be-magyarorszagot-a-nemzetkozi-sajto/

MOL kutak Kurdisztánban :
Komolyan azt gondolta valaki, hogy a multik és a nagyhatalmak egy olyan kis országot mint mi, olyan kutak közelébe engedik, amelyekben van olaj is. Csak azért csinálták, hogy legyen okunk katonákat küldeni, bevonva minket is a cirkuszba.

Linder Belgrádos sztorija még új, viszont ő csak egy ember volt. A magyar vezetés hibája, hogy egy ilyen embert a hatalom közelébe engedtek. 1918 őszén a környéken senkinek nem számottevő hadserege (Romániát, Szerbiát előzőleg megvertük és elfoglaltuk, Csehszlovákia nem létezett), mindenki akkor kezdte újjáépíteni, mi meg leszereltük a teljes hadsereget. Azt kellett volna csinálni, hogy ha már visszavonulunk Szerbiából és Romániából, akkor minden mozdíthatót magunkkal hozzunk, hogy aztán minél nehezebben tudjanak szervezkedni ellenünk (a románok is ezt tették később, amikor Budapestig eljutottak, még a gyárak gépeit is vitték a vonatainkkal együtt). Aztán berendezkedni védelemre. A románok ellen a Kárpátok hágóit könnyen lehetett volna tartani. A szerbek ellen pedig a Duna vonalán és a Boszniai hegyekben szintén könnyű lett volna a védekezés. A szlovákokat pedig nem kellett volna hagyni függetlenedni és egyesülni a csehekkel.
A Tanácsköztársaság valóban sok szörnyűséget hozott, de ők voltak az elsők, akik megpróbálták megvédeni a megmaradt országot. Ők viszont nem jelentek volna meg, ha az előttük lévő kormányok nem veszítik el az ország nagy részét.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
Azt hiszem, az a tervünk, hogy átengedünk annyi zombit, amitől megroskadnak a nácik és akkor zárunk amikor ők is besokallnak, így nálunk nem lesz senki, a külső nyomás helyett támogatást kapunk a fritztől és simán pofán verdeshetik a katonáink a kerítés mászókat.

Az ide kvótázottakat meg kiutasítjuk a genyába.

Szerintem valami ilyen lehet a terv.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="honved">
Úgy gondolom, 1848-ban stratégiai hibát vétettünk, amikor nem ismertük el államalkotó népeknek, az ország területén élő nemzetiségeket.
Akkor, 1848-ban kellet volna megfelelő törvényekkel, megadni bizonyos nemzetiségi jogokat.

1848-ról: az is a magyar kormány hibája volt. 1848-ban bármit meg kellett volna ígérni a nemzetiségeknek a támogatásukért cserébe. Az meg már más dolog lett volna, hogy ha győz a forradalom (már ha egyáltalán kitört volna így is), akkor úgyis mi diktáltuk volna a feltételeket és mi határozzuk meg, hogy végül mit adunk meg nekik és mit nem. Az osztrákok bezzeg nem szégyeltek a románoknak autonómiát ígérni. Miután győztek, már elfelejtették.
</blockquote>

Pontosan ez a gondolkodás vezetett oda, hogy ezek a népek mind saját államban élnek ma, itt van a mentalitás magva még ma is ami ide vezetett, ahol most tartunk. Sokan csak a kisebbségek elnyomására törekvő rezsimben képesek gondolkodni, íme mégegy példa erre.</blockquote>

Nem elnyomásra gondoltam, nyilvánvalóan autonómiát adni kellett volna nekik. Arra értettem, hogy a forradalom idején akár még a függetlenséget is meg kellett volna nekik ígérni, csak álljanak mellénk, utána pedig "csak" autonómiát adni nekik, ha sikerül győzni. Egyébként olvastam már pár helyen, hogy pl. az erdélyi románok nem voltak mind oda az ötlettől, hogy a csóró Romániához csatolják őket. Csakhát nem ők döntöttek, a román hadsereg egyszerúen megszállta Erdélyt és nem volt más választás. Gyulafehérváron a nagygyűlésen is úgy határoztak, hogy Erdélyt nem egy az egyben bekebelezi Románia, hanem autonómiája lesz, mert számítottak arra, hogy a csóró Regát kiszipolyozza a gazdag Erdélyt. Persze miután már egyesült Romániával, mindez elfelejtődött. Pl. amíg Erdély Magyarországé volt, a románoknak voltak pártjaik, ezeket pár évvel az egyesülés után beolvasztották a Regáti pártokba, és utána már az erdélyi románságnak sem lett semmi érdekérvényesítése Bukaresttel szemben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azoknak, akik nem értik Merkelt és a többieket, idézet egy Tony Cartalucci nevű pasas elemzéséből:

<i>Aligha lehetséges, hogy a menekültek hirtelen "eltűnnek" és megjelennek Európában a török kormányzat de még inkább az európai kormányok tudta vagy közvetlen részvétele nélkül.</i>



megéri azért a párszáz milliárdért gazdasági-menekült tagországnak lenni ebben az euban?

Lehet, hogy az országnak nem éri meg (mármint a lakosságnak), de a kormányzatot támogató/fenntartó/irányító munkaadói és pénzügyi szektornak úgy tűnik megéri valamiért. Ha nem így lenne, akkor már régen a fülébe súgták volna Merkel mamának és "hódolóinak", hogy rossz úton járnak és más a követendő irányvonal.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Európai káosz. Interjú Kövérrel. Van aki nem szereti, nyersen, de kimondja a lényeget.
"Végre a közös európai értékek kerülhetnének szóba. Az unió­ban jelenleg az is tarthatatlan, hogy mindent a gazdasági lobbiérdekek határozzanak meg, az uborkagörbülettől a tyúkketrecek paramétereinek rögzítéséig. Ezek az irracionális esetek is nyilvánvalóan arról szóltak, miképp lehet helyzetbe hozni egyes tőkeerős vállalatokat a kis- és közepes vállalkozókkal szemben. De az is őrület, hogy az unióban központi kérdéssé kezd válni a nemek eltörlésének kérdése. Miközben ezt az aberrált ötletet egyesek erkölcsi parancsként kívánják elfogadtatni a nemi egyenjogúság és a szabadság jegyében, azonközben a nemzeti kisebbségek ügye, a nemzeti-kulturális önazonosság megőrzéséhez való jog senkit nem érdekel az unióban. Az egyszerű választóban ezek a jelenségek feszültséget teremtenek. Azt látják, hogy a brüsszeli adminisztráció hivatalnokai és politikusai teljesen elszakadtak a valóságtól. Ha viszont a mostani uniós morális és szellemi terror tovább folytatódik, fel fog lázadni az európai normalitás. A migránshullám a nemzeti pártok erősödésével jár. Nemsokára teljesen átrajzolódhat Európa politikai térképe, de semmi sem garantálja, hogy a helyzet jobb lesz, mint most. Az biztos, hogy annyira kétségbeejtő állapotban van Európa, hogy valaminek történnie kell, és valószínűleg történni is fog."

http://magyarhirlap.hu/cikk/36788/Kover_Laszlo_Invazio_betolakodas_folyik
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="tarzaan">
Róbert Károly, Nagy Lajos, Luxemburgi Zsigmond, II. Lajos sem voltak magyarok.

Csak érdekességképpen teszem hozzá, hogy a Róbert Károly abszolút történelmietlen megnevezés, sőt, én fogtam a hasam a röhögéstől, mikor hallottam hogy Budapesten van ilyen nevű közterület (körút).
Károly Róbert, mint magyar megnevezés az olasz Caroberto névből származik aminek nincs megfelelője a nyelvünkben. Valaki meg kitalálta, hogy mivel "külföldi" volt, akkor helyesebb lenne felcserélni a sorrendet. Ez kb baromság. Tehát ha van köztünk olyan, aki rendszeresen Róbert Károlyként hivatkozik a királyunkra, akkor szakítson ezzel a szokással.</blockquote>

Asszem egy nyelvésztől olvastam régebben, hogy a nyelvtani szabályozás az követő jellegű. az válik szabállyá, amit az emberek a nyelvben ténylegesen használnak. Szóval ezek szerint a Róbert Károly is - bár történelmileg esetleg hiteltelen - de nyelvtanilag megfelelő megnevezés lehet. Nekem kifejezetten tetszik. Kissé archaikus is (történelmi filmben is hallottam így utalni rá).</blockquote>

Történelemkönyvekben meg mindenhol Károly Róbertként hivatkoznak rá, vagy egyszerűen I. Károlyként, nem Robikirályként. Ahogyan a mesterlövészpuska sem lesz soha simán sniper, legalábbis normális embereknél, úgy ezt sem szerencsés használni annak ellenére, hogy van aki így mondja.</blockquote>

OFF

Speciel pont egy 1883-as reprint könyvem (Magyar királyok és hősök arczképcsarnoka) is Róbert Károlyként említi:)



Azoknak, akik nem értik Merkelt és a többieket, idézet egy Tony Cartalucci nevű pasas elemzéséből:

<i>Aligha lehetséges, hogy a menekültek hirtelen "eltűnnek" és megjelennek Európában a török kormányzat de még inkább az európai kormányok tudta vagy közvetlen részvétele nélkül.</i>

akkor futtassuk le úgy hogy az európai fejesek kiötlötték ezt és a magyar kormány feje is tudott róla előre. odáig oké, hogy Orbánék jelentős belpolitikai hasznot húznak, kifogták a szelet a jobbik vitorlájából és hagyták, hogy a baloldal automatikusan leszerepeljen - de általában (eu szinten) nem úgy alakultak a dolgok, ahogy az tervezve vót:
- az örjöngés, szemét és szarkupacok látványa
- az hogy a szokványos Magyarország rugdalással nem értenek egyet a kommentekben, ami elmegy egészen az Orbán-melletti tüntetésig

<b>megéri azért a párszáz milliárdért gazdasági-menekült tagországnak lenni ebben az euban?</b>

Nem.
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="blitzkrieg">Én is mondhatom ugyanezt, hogy Ferdinánd volt a magyar történelem egyik legocsmányabb patkánya, aki miatt egy ország vált a muzulmán hódítók martalékául.
Tökéletesen elmebeteg elképzelés. Mohács megroppantotta a királyságot, a déli végvári vonal odavolt. A királyság teljes pusztulása szükségszerű volt, mert önerőből lehetetlen volt kiverni a törököt. Kizárólag olyan királlyal lehetett volna ez lehetséges, aki mögött más európai tartományok, királyságok, birodalom áll. Szapolyai egy török csicska volt, akiknek uralma kizárólag a hódoltsággal végződhetett.
Egyszerűen fogalmazva, késes cigányok álltak a földön fekvő leszúrt felett és az a tény, hogy éppen nem rugdosták semmilyen reményre nem adott okot.</blockquote>

Fentebb említettem, hogy az osztrákok pont, hogy semmit sem értek a török ellen. Egyszerűen nem volt annyi erejük, hogy kiverjék a törököket Magyarországról, jobban foglalkoztatta őket a franciák elleni haború. Csak annyira futotta nekik, hogy Bécset megvédjék, hadszínteret csinálva Magyarországból. Ennél az is sokkal jobb lett volna, ha török hűbéresek leszünk. Mint leírtam, Havasalföld és Moldva is az lett. Annyira nem lehetett nekik rossz, mert vegül többen lettek, mint a magyarok. Továbbá Erdélyt is megkímélték a törökök egész addig, amig fizették nekik rendesen az adót, az pedig egyáltalán nem volt sok. Ha jól emlékszem 10000 aranyat évente, miközben a fejedelem jövedelme 200000 arany volt, tehát a bevétele 5%-a ment el. Sok történész kimutatta már, hogy a török hűbéresség vagy megszállás nem pusztította a lakosságot. A háboruk alatt pusztultak a magyarok, amikor hol török, hol az német foglalta el az adott területet és nem csak a török által, a németek ugyanúgy írtották a lakosságot.
Ez pont olyan helyzet volt, mint a 2. vilaghaború, amikor a szovjeteket Románia gyorsan átengedte az országon, megúszva az óriási pusztitást. Magyarország meg kitartott egy nyilvánvalóan vesztes mellett hónapokra az ország területén tartva ezzel a szovjeteket. 1526 után is nyilvánvaló volt, hogy nem tudjuk visszatartani a törököt, akkor már jobb lett volna ha nem Magyarország területén védekezünk feleslegesen, inkább hagynunk kellett volna őket gyorsan átvonulni az országon.</blockquote>


Miért védték volna minden erejükkel a többi részt, mikor nem csak a török ellen, de a rebellis főurak ellen is háborúzniuk kellett?

Egész más lett volna a a helyzet egységes fellépés és jól - késő ősz/kora tavasz (Zrínyi) - időzített hadjáratok esetén.

Ha pedig szerinted jó lett volna, ha török hűbérállam leszünk, akkor most sem kéne fintorogni, hogy Washington vagy Brüsszel hűbérállama vagyunk/leszünk.

Megjegyzem Erdély félreeső terület volt az Isztambul-Bécs vonalon, az Alföld és a Dunántúl nem. Pont azért kellett volna védeni, hogy ne legyen felvonulási terület. Vagy szerinted ha mi hűbérállam leszünk, akkor tőlünk nyugatra tűrték volna, hogy csak úgy szabadon hadjáratozhassanak innen a törökök?

Nem tudok róla, hogy a németek janicsárnak vagy rabszolgának hurcoltak volna el magyarokat.

Annyira Afrikában sem lehet rossz, mert 20 évente duplázódnak.
És hát Moldova is messze földön fejlett ország lett azóta.

Nem olyan helyzet, mert a török verhető volt, ellenben a 44 végi SZU-val.

Azt hiszem, az a tervünk, hogy átengedünk annyi zombit, amitől megroskadnak a nácik és akkor zárunk amikor ők is besokallnak, így nálunk nem lesz senki, a külső nyomás helyett támogatást kapunk a fritztől és simán pofán verdeshetik a katonáink a kerítés mászókat.

Az ide kvótázottakat meg kiutasítjuk a genyába.

Szerintem valami ilyen lehet a terv.

Hát, nem tűnik erős tervnek.

Ráadásul szvsz a kvótások már eleve úgy jönnének, hogy EU-s menedékjoggal.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tarzan: "Megjegyzem Erdély félreeső terület volt az Isztambul-Bécs vonalon, az Alföld és a Dunántúl nem. Pont azért kellett volna védeni, hogy ne legyen felvonulási terület. Vagy szerinted ha mi hűbérállam leszünk, akkor tőlünk nyugatra tűrték volna, hogy csak úgy szabadon hadjáratozhassanak innen a törökök?"

Legyünk reálisak. A nyugati országok semmit sem tudtak tenni Magyarország ellen addig amíg szét nem vertek bennünket a törökök. Mátyás egyszerre verte a cseheket, osztrákokat, német-római császárral együtt. Szeretik hangoztatni, hogy Magyarország milyen szegény volt, ehhez képest 1526-ban is ki tudott állítani 25000 katonát a török ellen, és ott sem volt a teljes haderő.
Nézd meg a nagy francia-osztrák háborúkat, abban az időben jóval kisebb seregeket bírtak felvonultatni ezek a "világbirodalmak".
Én merem állítani, hogy katonailag hozzánk képest ők egy senkik voltak. És azt sem lehet mondani, hogy azok hú de profi katonák voltak, ugyanis a nyugati seregek sok esetben néhány száz katona eleste után már szétfutottak. Míg a magyar katonák mondhatni az utolsó csepp vérükig harcoltak. Ha lett volna rá szándék, Nyugat-Európát fél kézzel lenyomtuk volna, csak a vallásos királyaink féltek a kiátkozástól. Mátyás esete bizonyítja, hogy ha megindultunk, nem volt ki megállítsok bennünket.
Ha mi átengedjük a törököt, az osztrákoknak annyi lett volna, nemhogy még bosszút álljanak emiatt rajtunk.
Azt láthattuk, hogy mennyire volt jó választás az osztrák király. 150 éven keresztül az osztrákok mindig alulmaradtak a török ellen. Azt, hogy végül Magyarországról kiűzték a törököt, inkább Szobieszki érdeme, mint az osztrákoké.

"Nem tudok róla, hogy a németek janicsárnak vagy rabszolgának hurcoltak volna el magyarokat."

Nem hurcolták el a magyarokat, helyben kardélre hányták.
 
Status
Not open for further replies.