[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
<blockquote rel="czulu"><i>"Volt egy egészen szürreális kezdeményezés január végén arra, hogy Orbán rendszerét megdöntsék, hogy az ellenzéki politikai erőket egy asztalhoz ültessék (mínusz Jobbik, mert náci, mínusz LMP, mert Schiffer frusztrált – nem szerintem, szerintük), illetve, hogy zseniális munkacsoportokon keresztül a jövő Magyarországának politikai, jogi, és minden más típusú keretrendszerét kidolgozzák. Ez volt a DEKA.
"</i>

Elszállt a DEKA-Főnix, megalakult a KARD

10062077_694ea5544af63d0379a73acf291c8aa0_wm.jpg

Gyönyörű társaság. Egyenesen a szektatévé stúdiójából.
</blockquote>

Óh, sok ilyen maki van mostanában. Béndekéktől a gyökérig aki folyamatosan lezárja a budapesti hidakat, egészen ezekig a bohócokig. Na ők az a bizonyos futottak még 1% a választások estélyén, akikről megemlékeznek, mint körzetenként 1.2 szavazat, saját városukban pedig 4.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
haubagoi
Egy kivétellel eléggé pontos. A kivétel a Kádár-rendszer által felvett nyugati hitelek, amit szerinted ránk tukmáltak/kényszerítettek. Téves.
Ha nem kértük volna, nem tudták volna adni. Ha Kádár vagy a pénzügyminisztere azt mondja, hogy NEM, akkor nem lett volna nyugati hitel. Nyugaton nem volt hozzá hatalmuk, befolyásuk, pláne hogy a hitelek nagy része nem is államtól felvett hitel, hanem nagybanki hitel volt. Nekem is volt svájci-frank hitelem, de nem vadi új BMW-t vagy Audit vettem, csak egy használt Astrát (hiába biztattak, hogy csak nyugodtan, adnak többet is) annyi hitellel, hogy ha duplájára emelkedik a törlesztőrészlet, akkor is ki tudjam fizetni. Mikor kifutott a törlesztés, havonta jöttek a hitelt felajánló levelek különféle bankoktól és havi átlagban három telefon ugyanezzel, közel két évig!! Nem tudtak több hitelt adni, mert nem kértem, nem voltam hajlandó felvenni, pedig most állítólag sokkal nagyobb hatalom van a bankok kezében/mögött, mint a Kádár-rendszer idején. De szerintem az igazi hatalom az az emberek telhetetlensége, a "nekem az is jár" hozzáállás a józan mérlegelés helyett, ill. ennek a lehetőségnek a kihasználása.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
aki civil szervezetekről beszél az háttal ül a tévének. Nincsenek civil szervezetek csak külföldről pénzelt hazaáruló férgek. Meg kellene nézni a finanszírozásukat és amelyik pénzt kap külföldről azt beszántani és még az emlékét is kitörölni!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
Senki nem tukmált ránk hitelt akkoriban.
Mi vettük fel, mert ellenkező esetben összeomlik a rendszer, már a 80-as évek elején.
Amúgy a rendszerváltás sem jött volna létre, ha nincs teljes összeomlás.
Az a nagy hazai gazdaság annyira versenyképtelen volt, hogy 89-ben ott tartottunk, nem volt 500 millió dollár a devizatartaléka az államnak.
Ami a mai viszonyaink illeti.
Rá kell csak nézni a térképre, bár itt épp vitatta egy hozzászóló, hogy láttam-e már ilyet. :)
Nos, sajnos egy ütközőzónában vagyunk, már vagy 200 éve.
Lengyelország, Csehek, Szlovákok, Magyarok, Románok.
Kelet, Nyugat ütközőzónája.
A Balkán kicsit más tészta már.
Magunk választottuk 90-ben az európai menüt, nem kényszerítette ránk senki.
Valóban, majd a történelem dönti el, most épp, néhány évtizedig jól lavíroztunk-e.
Aki hozzám hasonlóan, életkorából adódóan, megérte itt a kommunizmust és az Oroszok katonai megszállását, az biztosan nem kívánhatja őket vissza.
Fiatalokban él egy képzelt világ, a jóságos Oroszországról és a gaz Nyugatról.
Valójában, egyik kutya, a másik eb.
Na, a két kutya közt kellene megmaradni, általában a pillanatnyi érdekeink figyelembevételével.
Most a nyugati oldalon a helyünk, de nem mindenáron.
Úgy gondolom, a jelenlegi kormány jól megfeszítette ezt a húrt, már többször is.
Próbál legalább annyi hazai érdeket érvényesíteni, amennyit tud, egy gyenge gazdaságú, erőtlen katonai erővel bíró, kis ország meg tud tenni.
Ami a kivándorlást illeti, talán épp azért következett be ebben a mértékben, mert a nyugati élet és színvonal vonzza a hazai ifjakat arrafelé.
Valahogy Oroszországba sem akkor, sem most, senki nem akar kivándorolni.
Bár akkoriban oda nem önként, elég sokan mentek, az 50-es évekig.
Mellesleg, nem Magyar jelenség a nyugati munkavállalás.
Romániát például, kb., 5 millióan hagyták el a rendszerváltás óta.
Tudom, ez bennünket nem vigasztal.
Most az a helyzet, már érzékelhető a munkaerő hiánya, ami a gazdasági fejlődés következtében, ki fog kényszeríteni béremeléseket, a megszokottnál nagyobb mértékben.
Amennyiben ez bekövetkezik, akkor a kivándorlás is csökkenni fog, vagy lényegében megszűnik majd, talán.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi
Egy kivétellel eléggé pontos. A kivétel a Kádár-rendszer által felvett nyugati hitelek, amit szerinted ránk tukmáltak/kényszerítettek. Téves.
Ha nem kértük volna, nem tudták volna adni. Ha Kádár vagy a pénzügyminisztere azt mondja, hogy NEM, akkor nem lett volna nyugati hitel. Nyugaton nem volt hozzá hatalmuk, befolyásuk, pláne hogy a hitelek nagy része nem is államtól felvett hitel, hanem nagybanki hitel volt.
...

Értelek, de amit te mondasz, abban pedig ott a pontatlanság, hogy volt az 1968-tól induló gazdasági reform, az "új gazdasági mechanizmus" és az MSZMP-n belül is megvoltak azok a reform körök, már 1968 óta, akik Magyarország Nyugatnak való átjátszásán dolgoztak. Na ők voltak azok, akik rábólintottak a hitelfelvételre. A rendszerváltás előkészítése céljából, a Nyugattal (CIA) egyeztetve.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
jelenleg nem a nyugati oldalon van a helyünk. Az Eurázsiai Únió felé kellene nyitnunk és megszüntetni a szankciókat amik ártanak nekünk. Már tudjuk, hogy mire számíthatunk az úniótól és eddig sok köszönet nincs benne. Kinyírták a teljes magyar ipart és mezőgazdaságot, cserébe kaptuk a rabszolgamunkát éhbérért.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Az Eurázsiai Únió felé kellene nyitnunk .....
Hogy mondta Hofi: Nem boldog a magyar, ha nem szaros az orra.
Miért kellene átnyalnunk. Nem lehetne, hogy szimplán a magyar érdekeket nézzuk uniók nélkül?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
jelenleg nem a nyugati oldalon van a helyünk. Az Eurázsiai Únió felé kellene nyitnunk és megszüntetni a szankciókat amik ártanak nekünk. Már tudjuk, hogy mire számíthatunk az úniótól és eddig sok köszönet nincs benne. Kinyírták a teljes magyar ipart és mezőgazdaságot, cserébe kaptuk a rabszolgamunkát éhbérért.

Jelenleg nem igazán kézzelfogható alternatíva számunkra az EU-n kívül bármi, ami gazdaságilag hasznos.
A politikai csatákat Brüsszelben vívja meg a mindenkori kormány, ha kell, ez nem vész, szerintem, mert benne van.
A gazdaságunk nem tette tönkre senki, magunk buktunk bele, 89-ben, az teljesen életképtelen államszocialista modellbe.
A minimálbéres dolog annyiban igaz, hogy egy munkaerő felesleggel rendelkező országban, kapitalista gazdasági környezetben, bizony annyit fizetnek, amennyiért vállalják a munkát. Na ezért van a minimálbér intézménye, hogy ez alá azért ne menjenek.
Amikor átbillen a mérleg, a fejlődés következtében és a termelékenység, illetve a munkaerő szükséglet úgy alakul ,akkor bizony emelni fogják a béreket, mert a munkaerő megtartásához, újabbak megszerzéséhez ez szükséges.
Most vagyunk nagyjából abban az állapotban, hogy lassan billen a mérleg. Nyugat Magyarországon biztosan, de bízom benne ez érezhető lesz lassan az egész országban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Senki nem tukmált ránk hitelt akkoriban.
Mi vettük fel, mert ellenkező esetben összeomlik a rendszer, már a 80-as évek elején.
Amúgy a rendszerváltás sem jött volna létre, ha nincs teljes összeomlás.

Ez egy magyarázat, de azt látom te is elismered, hogy az összeomlásnak fontos szerepe volt abban, hogy a rendszerváltást meg lehetett csinálni. Ebből következően Mo. összeomlása nyugati érdek volt.

...
Aki hozzám hasonlóan, életkorából adódóan, megérte itt a kommunizmust és az Oroszok katonai megszállását, az biztosan nem kívánhatja őket vissza.
Fiatalokban él egy képzelt világ, a jóságos Oroszországról és a gaz Nyugatról.

Most remek lehetőség fog adódni arra, hogy megéljük az amerikaiak katonai megszállását is, hogy utána őket se kívánjuk vissza. De ezért van egy fontos mozzanat, amelyről nem szabad elfeledkezni: Mo. megtámadta a SZU-t, és ott bizony embereket öltünk meg. Nyilván ez is közrejátszott abban, ahogyan a szovjetek Mo.-ot kezelték, legalábbis az első évtizedekben.

Tehát ahhoz, hogy összehasonlíthassuk a szovjet megszállást a volt német ill. a most bekövetkező amerikai megszállással, ahhoz Mo.-nak hadat kellett volna üzennie Németországnak, ill. most Mo.-nak hadat kellene üzennie az USA-nak, németeket kellett volna ill. most amerikaiakat kellene tömegével megölnünk, mégpedig a saját hazájukban ahhoz, hogy össze tudjuk hasonlítani, hogyan viselkedett volna egy német, ill. most hogyan viselkedne egy amerikai katona a magyarokkal szemben, a vereségünk és megszállásunk után.

Nagyon profán példával szemléltetve: ha berontok a lakásodba, és kiirtom a családodat, akkor utána elég álságos lenne azt felemlegetnem, hogy utána milyen brutálisan viselkedtél velem.
Magyarország márpedig pont ezt tette a SZU-val szemben.
És ezzel együtt, később - ahogy a II. vh. fájdalmas emléke halványult - a SZU egész élhető világot teremtett Mo.-on, olyat, amelyben az ország népessége növekedett, nem pedig csökkent.

Még egy megjegyzés: szovjetek <-> oroszok.

Ami a kivándorlást illeti, talán épp azért következett be ebben a mértékben, mert a nyugati élet és színvonal vonzza a hazai ifjakat arrafelé.
Valahogy Oroszországba sem akkor, sem most, senki nem akar kivándorolni.

Akarod mondani a Szovjetunióba. Nos, az 1945-1989 időszak picinykét más volt mint most az EU-ban. Az a különbség, hogy mielőtt az EU-ba 2004-ben beléptünk volna, nem üzentünk hadat Németországnak vagy Angliának, nem öltünk meg tömegével németeket és angolokat. A SZU által vezetett Keleti Blokkba Magyaro. nem önként és főleg nem jutalomképpen (!!!) került, hanem BÜNTETÉSBŐL, büntetésből a háborús tettei miatt!
Naná, hogy ez rányomta a bélyegét arra, hogy valahogy nem akaródzott a magyaroknak a Szovjetunióba kivándorolni (meg, hogy nem is nagyon engedték). Persze, kivételek voltak azért.

Másrészt az, hogy a magyar fiatalok az EU-ban tömegével kivándorolnak Angliába és Németországba, Magyaro. számára nagyobb büntetés, mint az, hogy a SZU-ban nem tehették meg ugyanezt a SZU irányában.

Az pedig, hogy most a fő kivándorlási irány Magyaro.-ról Anglia és Németo., abban picinyke szerepet az is közrejátszik, hogy a magyar fiatalok többsége angolul és/vagy németül tud, nem pedig oroszul. Ráadásul Oroszo.-gal nem tartozunk egy Unióba, így nyilván oda nehezebb kivándorolni. Főleg, hogy az utóbbi időben már ellenségek is vagyunk. Ismét. Az USA jóvoltából.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem lehetne, hogy szimplán a magyar érdekeket nézzuk uniók nélkül?

Dehogynem!

<b>Első lépés:</b>

Orbán utasítsa vissza a Székesfehérvárra települni kívánkozó amerikai támaszpontot!

Most október végén eldől. Meg lehet mutatni, mennyire tudunk magyar érdekeket nézni uniók nélkül.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Most vagyunk nagyjából abban az állapotban, hogy lassan billen a mérleg. Nyugat Magyarországon biztosan, de bízom benne ez érezhető lesz lassan az egész országban.

Vagy nem.
Kelet-Mo. legnagyobb munkáltatója a Lego, Nyíregyházán van a jelenlegi legnagyobb gyáruk, mivel a Dániait bezárták és áthozták ide a gyártósort.
De.
Mexikóban gyártanak még, és a Sanghajban épül az új gyár, ha az elkészül akkor átviszik oda a gyártósort.
Szóval, pillanatnyilag munkaerőhiány van, de 3-5 év múlva fölösleg lesz műanyagipari munkásokból arrafelé.
Ezt nyugodt szívvel kivetítheted az egész országra.
Pl. ha a Volkswagen leépít Európában akkor Győrben fog kirúgni embereket, nem pedig odahaza...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
<blockquote rel="Fennek">
Nem lehetne, hogy szimplán a magyar érdekeket nézzuk uniók nélkül?

Dehogynem!

<b>Első lépés:</b>

Orbán utasítsa vissza a Székesfehérvárra települni kívánkozó amerikai támaszpontot!

Most október végén eldől. Meg lehet mutatni, mennyire tudunk magyar érdekeket nézni uniók nélkül.</blockquote>

Feltehetően Magyar érdekek folytán, nem fogja a kormány ezt visszautasítani.
Mint hogy feltehetően, Magyar érdekek folytán Oroszok építik Paksot.
Minthogy feltehetően Magyar gazdasági érdekek folytán, kínlódunk tovább az unióban és nem jókedvünkből.
Sajnos honfoglaló őseink ide tévedtek, nem pedig Madagaszkár szigetére. :)
Talán ott nem lennének ezek a problémáink, melyek Európa kellős közepén, kelet és nyugat határán és ütközőzónájában megvannak.
Sajnos ebben a helyzetben vagyunk, lavírozunk ahogy tudunk és próbálunk megmaradni.
Legfontosabb, talán ma még inkább, az érzelemmentes politika, kellő józansággal.
Nem tudom megoldható-e, de talán próbáljuk.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
aki civil szervezetekről beszél az háttal ül a tévének. Nincsenek civil szervezetek csak külföldről pénzelt hazaáruló férgek. Meg kellene nézni a finanszírozásukat és amelyik pénzt kap külföldről azt beszántani és még az emlékét is kitörölni!

Szoktam néha linkelni az éppen aktuális bagázs támogatását. Semmi 'meglepő' nincs bennük. Általában orrhosszal vezet a vén g.ci soros...
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Én magam részéről maradnék abban a csapatban ahol a mintaállamokban a civil alulról szerveződés minimum elismert és engedett, de inkább támogatott érték. Egy demokratikus rendszer e nélkül ...

Ezt nem árt tudni...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Fennek">
Nem lehetne, hogy szimplán a magyar érdekeket nézzuk uniók nélkül?

Dehogynem!

<b>Első lépés:</b>

Orbán utasítsa vissza a Székesfehérvárra települni kívánkozó amerikai támaszpontot!

Most október végén eldől. Meg lehet mutatni, mennyire tudunk magyar érdekeket nézni uniók nélkül.</blockquote>

Feltehetően Magyar érdekek folytán, nem fogja a kormány ezt visszautasítani.
</blockquote>

"Magyar érdekek folytán"... ugyanmár... ez csak keserű kimagyarázása annak, ami történik.

...
Sajnos honfoglaló őseink ide tévedtek, nem pedig Madagaszkár szigetére. :)
Talán ott nem lennének ezek a problémáink, melyek Európa kellős közepén, kelet és nyugat határán és ütközőzónájában megvannak.
Sajnos ebben a helyzetben vagyunk, lavírozunk ahogy tudunk és próbálunk megmaradni.
...

Igen, Németországnak sajnos nagy abban a szerepe, hogy Magyaro. ismét ütközőzóna lett itt a "kelet és nyugat határán". Mert ugyanis, ha Németo. keményen kiállt volna az USA oroszellenes uszításával szemben és Oroszo. mellé állt volna, akkor Magyaro. abban a kényelmes helyzetben lenne, hogy mind Németo.-gal mind pedig Oroszo.-gal építhetnénk a kapcsolatainkat és nem kellene választanunk a kettejük közül. Így azok, akik számára Németo. szimpatikusabb, közeledhetnének Németo. felé, miközben Németo. Oroszo.-gal lenne együtt, akár az Eurázsiai Unió keretein belül is.

Így most viszont, Németo. ügyetlen, határozatlan külpolitikája miatt, elképzelhető, hogy háborúra kerül sor itt Kelet-Közép-Európában, melynek eredményeképpen Magyaro. Németo. NÉLKÜL kerülhet át az Eurázsiai Unióba. Nyilvánvalóan ez nagyobb orosz-függőséget fog okozni, mintha Németo. is jött volna velünk. Ráadásul, nagy az esélye, hogy Németo. ebben a háborúban megsemmisül, mivel egy ide-oda billegő Németo. sem az USA-nak, sem pedig Oroszo.-nak nem érdeke, hogy létezzen.

És itt egy kicsit csodálkoznék a kijelentéseden, hogy "lavírozunk ahogy tudunk és próbálunk megmaradni", mert ugyanis sok Nyugat-párti szerint pont ez nem egy lehetséges megoldás, mivel aki "lavírozik", az hazaáruló. Szerintem ez túlzás, de a lavírozás szerintem sem megoldás. Én az Eurázsiai Uniót tartom jobbnak, nem rejtem véka alá, hogy szerintem is csak 2 megoldás létezik: vagy a Nyugathoz tartozunk vagy az Eurázsiai Unióhoz. A hűség mindkettőnél alapfeltétel, ennyiben megértem azokat, akik a Nyugat iránti hűséget fontosnak tartják.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
Nem tudjuk mit hoz a holnap.
Rogán szerint jövő héten várható újabb liberális támadás ellenünk Brüsszelben.
Most már kizárnának az unióból minket legszívesebben.
Érdekes politikai csata lesz, ha a támadás híre igaz.
A unión kívüliség hatásait nehéz megmondani, gazdasági negatívuma biztosan lenne.
A többi meg úgysem érdekli a népet szerintem.
Viszont hogy mekkora lenne a kár, pláne elveszített munkahelyek tekintetében, ezt megmondani nem lehet pontosan.
Az Eurázsia Unio szerintem egy politkai fogalom a mi számunkra.
A keleti nyitás eddig nem sokat hozott, az is inkább csak kommunikáció volt.
A gazdaságunk nyugati alapokon van, a költségvetés bevételeinek 70 %-át adják a multiék és a náluk dolgozók.
Nem vállalkoznék rá hogy megmondjam mi lesz, ha nem leszünk tagjai az EU-nak. Viszont van rá esély, hogy úgyis megszűnik ez a heterogén szövetség rövid időn belül.
Nyugati orientációnk jelenleg realitás, de az Oroszországgal kapcsolatos politikai és gazdasági jó viszonyunk is rendkívül fontos.
Ezért írtam, hogy ha Madagaszkár felé foglaltunk volna hont, könnyebben lennénk talán. :)
Tehát passz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 693
113
<blockquote rel="honved">Senki nem tukmált ránk hitelt akkoriban.
Mi vettük fel, mert ellenkező esetben összeomlik a rendszer, már a 80-as évek elején.
Amúgy a rendszerváltás sem jött volna létre, ha nincs teljes összeomlás.

Ez egy magyarázat, de azt látom te is elismered, hogy az összeomlásnak fontos szerepe volt abban, hogy a rendszerváltást meg lehetett csinálni. Ebből következően Mo. összeomlása nyugati érdek volt.

...
Aki hozzám hasonlóan, életkorából adódóan, megérte itt a kommunizmust és az Oroszok katonai megszállását, az biztosan nem kívánhatja őket vissza.
Fiatalokban él egy képzelt világ, a jóságos Oroszországról és a gaz Nyugatról.

Most remek lehetőség fog adódni arra, hogy megéljük az amerikaiak katonai megszállását is, hogy utána őket se kívánjuk vissza. De ezért van egy fontos mozzanat, amelyről nem szabad elfeledkezni: Mo. megtámadta a SZU-t, és ott bizony embereket öltünk meg. Nyilván ez is közrejátszott abban, ahogyan a szovjetek Mo.-ot kezelték, legalábbis az első évtizedekben.

Tehát ahhoz, hogy összehasonlíthassuk a szovjet megszállást a volt német ill. a most bekövetkező amerikai megszállással, ahhoz Mo.-nak hadat kellett volna üzennie Németországnak, ill. most Mo.-nak hadat kellene üzennie az USA-nak, németeket kellett volna ill. most amerikaiakat kellene tömegével megölnünk, mégpedig a saját hazájukban ahhoz, hogy össze tudjuk hasonlítani, hogyan viselkedett volna egy német, ill. most hogyan viselkedne egy amerikai katona a magyarokkal szemben, a vereségünk és megszállásunk után.

Nagyon profán példával szemléltetve: ha berontok a lakásodba, és kiirtom a családodat, akkor utána elég álságos lenne azt felemlegetnem, hogy utána milyen brutálisan viselkedtél velem.
Magyarország márpedig pont ezt tette a SZU-val szemben.
És ezzel együtt, később - ahogy a II. vh. fájdalmas emléke halványult - a SZU egész élhető világot teremtett Mo.-on, olyat, amelyben az ország népessége növekedett, nem pedig csökkent.

Még egy megjegyzés: szovjetek <-> oroszok.

Ami a kivándorlást illeti, talán épp azért következett be ebben a mértékben, mert a nyugati élet és színvonal vonzza a hazai ifjakat arrafelé.
Valahogy Oroszországba sem akkor, sem most, senki nem akar kivándorolni.

Akarod mondani a Szovjetunióba. Nos, az 1945-1989 időszak picinykét más volt mint most az EU-ban. Az a különbség, hogy mielőtt az EU-ba 2004-ben beléptünk volna, nem üzentünk hadat Németországnak vagy Angliának, nem öltünk meg tömegével németeket és angolokat. A SZU által vezetett Keleti Blokkba Magyaro. nem önként és főleg nem jutalomképpen (!!!) került, hanem BÜNTETÉSBŐL, büntetésből a háborús tettei miatt!
Naná, hogy ez rányomta a bélyegét arra, hogy valahogy nem akaródzott a magyaroknak a Szovjetunióba kivándorolni (meg, hogy nem is nagyon engedték). Persze, kivételek voltak azért.

Másrészt az, hogy a magyar fiatalok az EU-ban tömegével kivándorolnak Angliába és Németországba, Magyaro. számára nagyobb büntetés, mint az, hogy a SZU-ban nem tehették meg ugyanezt a SZU irányában.

Az pedig, hogy most a fő kivándorlási irány Magyaro.-ról Anglia és Németo., abban picinyke szerepet az is közrejátszik, hogy a magyar fiatalok többsége angolul és/vagy németül tud, nem pedig oroszul. Ráadásul Oroszo.-gal nem tartozunk egy Unióba, így nyilván oda nehezebb kivándorolni. Főleg, hogy az utóbbi időben már ellenségek is vagyunk. Ismét. Az USA jóvoltából.

</blockquote>

Én a kommunizmusban éltem. Ha anno jön elő - ahogy baráti körben elő is jött - egy SZU vs USA vita, lazán az USAra teszek. DE, akkor nem Oboa, hanem Reagan volt. Iszonyat különbség már ez is.

Ráadásul azóta túl vagyunk egy Jugoszlávia elleni bombázáson, Irak 2003on, Líbián, Szírián, Egyiptomon. Emellett még mindig hatalmon van a kis nyomi család ÉKban. Iszonyat csalódás.

Jelcin alatt a SZU és Oroszország minden volt, amit az ember egy Birodalom széthullása után rémálmaiban látott. Csecsenföld még hozzátett ehhez egy újabb adalékot. Azóta viszont Putyin lezárta Csecsenföldet. Olyan szinten hozza azt, ami miatt cáratyuskázták anno az orosz vezetőket, ami egyedülálló egy nem túl rózsás állapotban lévő ex-szuperhatalom esetében.

Ez már nem a Szovjetunió. De nem is az áldemokrácia USA.

Szvsz kell az USAnak erős ellenfél, hogy érezze, nem tehet meg mindent.

Olyan kupi van a világban miatta, hogy erősen megkérdőjelezi az ezt létrehozójának korábbi Nóbel-békedíját, mert ilyen díj birtokában, ekkora kupit még soha ember nem csinált a földön.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 761
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="honved">Senki nem tukmált ránk hitelt akkoriban.
Mi vettük fel, mert ellenkező esetben összeomlik a rendszer, már a 80-as évek elején.
Amúgy a rendszerváltás sem jött volna létre, ha nincs teljes összeomlás.

Ez egy magyarázat, de azt látom te is elismered, hogy az összeomlásnak fontos szerepe volt abban, hogy a rendszerváltást meg lehetett csinálni. Ebből következően Mo. összeomlása nyugati érdek volt.

...
Aki hozzám hasonlóan, életkorából adódóan, megérte itt a kommunizmust és az Oroszok katonai megszállását, az biztosan nem kívánhatja őket vissza.
Fiatalokban él egy képzelt világ, a jóságos Oroszországról és a gaz Nyugatról.

Most remek lehetőség fog adódni arra, hogy megéljük az amerikaiak katonai megszállását is, hogy utána őket se kívánjuk vissza. De ezért van egy fontos mozzanat, amelyről nem szabad elfeledkezni: Mo. megtámadta a SZU-t, és ott bizony embereket öltünk meg. Nyilván ez is közrejátszott abban, ahogyan a szovjetek Mo.-ot kezelték, legalábbis az első évtizedekben.

Tehát ahhoz, hogy összehasonlíthassuk a szovjet megszállást a volt német ill. a most bekövetkező amerikai megszállással, ahhoz Mo.-nak hadat kellett volna üzennie Németországnak, ill. most Mo.-nak hadat kellene üzennie az USA-nak, németeket kellett volna ill. most amerikaiakat kellene tömegével megölnünk, mégpedig a saját hazájukban ahhoz, hogy össze tudjuk hasonlítani, hogyan viselkedett volna egy német, ill. most hogyan viselkedne egy amerikai katona a magyarokkal szemben, a vereségünk és megszállásunk után.

Nagyon profán példával szemléltetve: ha berontok a lakásodba, és kiirtom a családodat, akkor utána elég álságos lenne azt felemlegetnem, hogy utána milyen brutálisan viselkedtél velem.
Magyarország márpedig pont ezt tette a SZU-val szemben.
És ezzel együtt, később - ahogy a II. vh. fájdalmas emléke halványult - a SZU egész élhető világot teremtett Mo.-on, olyat, amelyben az ország népessége növekedett, nem pedig csökkent.

Még egy megjegyzés: szovjetek <-> oroszok.

Ami a kivándorlást illeti, talán épp azért következett be ebben a mértékben, mert a nyugati élet és színvonal vonzza a hazai ifjakat arrafelé.
Valahogy Oroszországba sem akkor, sem most, senki nem akar kivándorolni.

Akarod mondani a Szovjetunióba. Nos, az 1945-1989 időszak picinykét más volt mint most az EU-ban. Az a különbség, hogy mielőtt az EU-ba 2004-ben beléptünk volna, nem üzentünk hadat Németországnak vagy Angliának, nem öltünk meg tömegével németeket és angolokat. A SZU által vezetett Keleti Blokkba Magyaro. nem önként és főleg nem jutalomképpen (!!!) került, hanem BÜNTETÉSBŐL, büntetésből a háborús tettei miatt!
Naná, hogy ez rányomta a bélyegét arra, hogy valahogy nem akaródzott a magyaroknak a Szovjetunióba kivándorolni (meg, hogy nem is nagyon engedték). Persze, kivételek voltak azért.

Másrészt az, hogy a magyar fiatalok az EU-ban tömegével kivándorolnak Angliába és Németországba, Magyaro. számára nagyobb büntetés, mint az, hogy a SZU-ban nem tehették meg ugyanezt a SZU irányában.

Az pedig, hogy most a fő kivándorlási irány Magyaro.-ról Anglia és Németo., abban picinyke szerepet az is közrejátszik, hogy a magyar fiatalok többsége angolul és/vagy németül tud, nem pedig oroszul. Ráadásul Oroszo.-gal nem tartozunk egy Unióba, így nyilván oda nehezebb kivándorolni. Főleg, hogy az utóbbi időben már ellenségek is vagyunk. Ismét. Az USA jóvoltából.

</blockquote>

Én a kommunizmusban éltem. Ha anno jön elő - ahogy baráti körben elő is jött - egy SZU vs USA vita, lazán az USAra teszek. DE, akkor nem Oboa, hanem Reagan volt. Iszonyat különbség már ez is.

Ráadásul azóta túl vagyunk egy Jugoszlávia elleni bombázáson, Irak 2003on, Líbián, Szírián, Egyiptomon. Emellett még mindig hatalmon van a kis nyomi család ÉKban. Iszonyat csalódás.

Jelcin alatt a SZU és Oroszország minden volt, amit az ember egy Birodalom széthullása után rémálmaiban látott. Csecsenföld még hozzátett ehhez egy újabb adalékot. Azóta viszont Putyin lezárta Csecsenföldet. Olyan szinten hozza azt, ami miatt cáratyuskázták anno az orosz vezetőket, ami egyedülálló egy nem túl rózsás állapotban lévő ex-szuperhatalom esetében.

Ez már nem a Szovjetunió. De nem is az áldemokrácia USA.

Szvsz kell az USAnak erős ellenfél, hogy érezze, nem tehet meg mindent.

Olyan kupi van a világban miatta, hogy erősen megkérdőjelezi az ezt létrehozójának korábbi Nóbel-békedíját, mert ilyen díj birtokában, ekkora kupit még soha ember nem csinált a földön.</blockquote>

Nagyon jól összefoglaltad. Nagyjából ennek vagyunk a szemtanúi most.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 722
113
.... a költségvetés bevételeinek 70 %-át adják a multiék és a náluk dolgozók...

Na de honvéd et. ez egy kicsit erős!! Láthatnánk v.mi hiteler forrást? És láthatnánk, hogy a multi mit/mennyit visz ki az országból?
A ki nem fizetett adókat, béreket, járulékokat, stb. is tessék beszámítani az egyenlegbe! 25 évre visszamenőleg!
 
Status
Not open for further replies.