[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Informáltabb nem leszel tőle:)

Most csak a finanszírozásról címszavakban:
Attól, hogy én nem tudok róla, lehet, s valószínűleg van is olyan egészségügyi rendszer, ahol van hatékonyság is, van normális érdekeltség is, s van szolidaritás is.
Az valóban nem korrekt, hogy olyan embereket is ellássunk, akiknek esze ágában nincs betenni a közösbe, s soha nem is fog, miközben munkaképes lenne stb.
Eközben viszont az önhibájukból elesett embereket azért illene ellátni; például szellemi fogyatékkal születettek, véglegesen keresőképtelenné válók (járulék/biztosítás fizetésére képtelenné válók).
Ne feledjük, hogy bármelyikünk kerülhet olyan állapotba, hogy ez bekövetkezik, elég egy agyi történés:(
Itt jön be ugyanis az erkölcsi dilemma, hogy ki az az Erkölcsi Abszolútum, aki eldönti pl. egy kómában fekvőről, hogy lekapcsolható/lekapcsolandó a gépekről? (rohadt drága ugye).
Ha tehetném - na meg ha szabad lenne - szívesen végigvezetnék egy-két szociálisan érzéketlent például a Semmelweis Egyetem Neurológiai Klinikáján.

Miközben a technológia egyre fejlődik, havonta jönnek (így hallottam a DEOEC Központi Laborjában) például új vérvizsgálati módszerek, a diagnosztikai készülékek ára verdesi a csillagos eget.
A körzeti orvosok régen meghallgatták a mellkasod, megtapogatták a hasad, megnézték a nyelvedet, a szemedet. S diagnosztizáltak. Ezek a dokik lassan kihalnak.
Tegye fel a kezét az, akire egyáltalán ránézett a fiatal háziorvosa, s nem a számítógépét bámulta, hogy milyen gyógyszert nem próbált még ki rajta, s mit mutat az ultrahang, a sokadik labor?
/Tuuudom,van ilyen, csak a tendenciát akartam érzékeltetni/
Igen, ez az objektív, csak nem ez az olcsó, főleg a sok felesleges vizsgálat miatt...

Tegyük fel, hogy ezekre a problémákra van azaz egyre több pénz.
Hogyan osszuk el?

Úgy, mint a cocizmusban, hogy fix keretből gazdálkodjanak a kórházak?
Na, az nem ösztönöz köbö semmire.

Finanszírozzunk ágyszámot?
Mindig csurig fel lesznek töltve az osztályok!

Finanszírozzunk konkrét beavatkozást?
A gégészeten mindenkinek háromszor kiveszik a manduláját! /Csak hogy konkrét jelenséget említsek egy-két évtizeddel ezelőttről/
Régen egy radiológus elvégzett egy nap 30 ultrahang vizsgálatot is. Ma meg ennek a töredékét - ennyit finanszíroznak, hát fog ő rapportra menni az OEP miatt!?
A korfa sem túl kedvező, a várólistáknak ez is egy oka...

Ösztökéljük a racionális gazdálkodást?
Van sejtésetek arról, hogy az egyszer használatos katétereket hányszor használják fel!?
/Lesz szíves senki nem csodálkozni, ha nyolc olyan baktériumot fognak kitenyészteni az OEK-ben a laporoszkópos beavatkozása után, amit nem villamos fogantyútól kapunk el..(megint csak konkrét példa)
Természetesen ezekről nem fogtok látni korrekt statisztikát.
Senkinek nem érdeke - ja...a betegen kívül...

Fogjuk szoros gyeplőre az orvosokat?
Ott van elrettentő példának az USA az orvosi műhibákra szakosodott ügyvédekkel, s az ennek köszönhető orvosi gyakorlattal.

Ja!
A legfontosabbat nem is írtam!
Az emberi tényező:
Az egészségügyben feudalizmus van - talán még Nyugaton is.
Nálunk mindenképpen.
Bár talán már nem annyira - hiszen az intézmények kontrollingjai állandóan figyelik, a velük napi kapcsolatban levő kórházigazgatók állandóan rapportra hívják az osztályvezetőket - de a főorvosok még mindig istenek. /Hatalmas tiszteletem az embernek maradóknak, hála Istennek van belőlük is bőven!/
Ez gyakorlatilag mindent eldönt.

S akkor a hálapénz kérdése.
Azért oda már eljutottunk, hogy gyakorlatilag már csak az orvosok kapnak hálapénzt.
Ez azért lassítja az ő elvándorlásukat.
Viszont elvándorolnak a szakdolgozók /ápolók, asszisztensek./
Na ők már nem fognak visszajönni, maximum nyugdíjasnak.

Látjátok, csak megpróbáltam karcolgatni a Monolitot, de csak a kérdés lett több.:(

Ahhoz képest, hogy nem akartàl hozzàszolni, nem akartàl hozzàszólni.....egèsz jóra ( majdnem azt mondtam, hogy nagyon jóra...) sikeredett.
Lenyegében mindent leirtàl, amit erről lehet. Persze most gondolkozhatnànk a megoldàson is :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Van megoldás!

Egy - akkor már nyugdíjas - világlátott, bölcs kórházigazgató /nyugodjék békében/ a rendszerváltás eufóriájában, az új világ magyar világ küszöbén mondta nekem 91' telén, hogy:

"Komám, itt a lehetőség, hogy törvényhozóink jó törvényeket, jó arányú törvényeket hozzanak!
Nem is kell feltalálni semmit, csak meg kell nézni a világ országaiban a jól működő törvényeket, s azokat honosítani."

Azóta eltelt 25 év, én meg azóta várom a jó törvényeket, a jó arányú törvényeket.

...ja megkaptuk, ahogy a régi vicc mondta: Svéd adórendszer az albán bérrendszerrel...
Mondom, 25 év; azóta volt már mindenféle valódi, meg látszat koalíció, egyszerű többség, meg kétharmad / én a Horn - kormányra gondoltam;)/
Politikusaink már bejárták a világot tanulmányutakon, készültek jó pénzért hatástanulmányok, már van internet is, meg google fordító; el sem kell utazni, de az egészségügy a fene nagy optimalizálásban, szakmai koncentrációkban lassan olyan lesz, mint a Gyaloggaloppban a Fekete Lovag:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Van megoldás!

Egy - akkor már nyugdíjas - világlátott, bölcs kórházigazgató /nyugodjék békében/ a rendszerváltás eufóriájában, az új világ magyar világ küszöbén mondta nekem 91' telén, hogy:

"Komám, itt a lehetőség, hogy törvényhozóink jó törvényeket, jó arányú törvényeket hozzanak!
Nem is kell feltalálni semmit, csak meg kell nézni a világ országaiban a jól működő törvényeket, s azokat honosítani."

Azóta eltelt 25 év, én meg azóta várom a jó törvényeket, a jó arányú törvényeket.

...ja megkaptuk, ahogy a régi vicc mondta: Svéd adórendszer az albán bérrendszerrel...
Mondom, 25 év; azóta volt már mindenféle valódi, meg látszat koalíció, egyszerű többség, meg kétharmad / én a Horn - kormányra gondoltam;)/
Politikusaink már bejárták a világot tanulmányutakon, készültek jó pénzért hatástanulmányok, már van internet is, meg google fordító; el sem kell utazni, de az egészségügy a fene nagy optimalizálásban, szakmai koncentrációkban lassan olyan lesz, mint a Gyaloggaloppban a Fekete Lovag:

91-ben én is ugyanezt mondtam, gondoltam, bizva abban, hogy minden ki van màr talàlva, csak alkalmazni kell.
Hàt jól pofàra estem (én is, mi is..) :)
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Annyira összefoglalja a politika oktatáshoz való viszonyát, hogy bemásolom:

"a kormány meggyőződése szerint a legtöbb, amit egy diáknak adni lehet, hogy jó keresztényt, illetve keresztényt és jó magyart nevelnek belőle. Ami ezen túl van, az vitatható, megkérdőjelezhető, és nem tudni, kiállja-e a következő évszázadok próbáját – tette hozzá a miniszter."

És mi lehet ezen túl, ami vitatható, megkérdőjelezhető? Gondolom a matematika, fizika, informatika aminek fontossága vitatható...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Hmm. Úgy tűnik a miniszterelnök és köreinek mohósága már nemzetbiztonsági/biztonságpolitikai kockázatot jelent:

http://444.hu/2016/11/24/orbanek-am...ele-amikor-beengedtek-pharaont-magyarorszagra


pár komment:

settembrini8 órája
Ha jol ertem az amerikaiak felteteleztek, hogy a magyar miniszterelnok egy sunyi, penzsovar, greedy paraszt, aki stromanokon keresztul maffiamodszerekkel uzletel, es nem tevedtek. Hat, osszeszorul a szivem.


Dzsí9 órája
Ha ez tényleg amcsi csapda, akkor milyen vicces már, hogy ilyen tök jól ismerik Orbánt, aki, ha meglát egy pénzlopási lehetőséget, leszarja, hogy bűnöző e az egyén vagy sem, ugrik, mint éhes tyúk a takonyra.


multifarkukutya
Dzsí8 órája
Afrikában ezt "majomcsapdának" hívják: Betesznek egy banánt egy szűk szájú odúba, amibe a majomnak befér a keze, de a banánnal együtt már nem tudja kihúzni. Viszont semmiképpen sem hajlandó elengedni a banánt...
Amerikában ezt újabban talán "orbáncsapdának" nevezik...


darázsfészek9 órája
Tehát a minden fenntartások nélkül bűnözőkkel üzletelő Orbánról kiderült, hogy ugyanolyan bután megvezethető, mint a szavazói. Ezt mi eddig is tudtuk, a szavazói ezután sem fogják tudni, mivel bután megvezethetők.


Jól értem, hogy a fideszeseket birkázó jobbikos pártpropagandista néhány szélütött liberális mocskolódó kommentjével "érvel"? Méltatlan ez a színvonal ehhez a fórumhoz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Annyira összefoglalja a politika oktatáshoz való viszonyát, hogy bemásolom:

"a kormány meggyőződése szerint a legtöbb, amit egy diáknak adni lehet, hogy jó keresztényt, illetve keresztényt és jó magyart nevelnek belőle. Ami ezen túl van, az vitatható, megkérdőjelezhető, és nem tudni, kiállja-e a következő évszázadok próbáját – tette hozzá a miniszter."

És mi lehet ezen túl, ami vitatható, megkérdőjelezhető? Gondolom a matematika, fizika, informatika aminek fontossága vitatható...
Nálunk a legutóbbi államelnök-választás előtt jelentette ki az akkori miniszterelnök (gondolom, mert nem akarta Iohannis-t) hogy az állmelnökek két tualjdonsága kell legyen: legyen román és leygen keresztény. Itt sem volt elvárás részéről se a tudás se a rátermettség, mondjuk úgy is ezt a hülyét választotta a többség amelyik ugyanúgy semmire nem jó, mint az elődei. Na, de lényeg, hogy nálunk az államelnökkel kapcsolatban vannak olyan elvárások, mint Magyarországon az átlagos diákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: juszti

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Jól értem, hogy a fideszeseket birkázó jobbikos pártpropagandista néhány szélütött liberális mocskolódó kommentjével "érvel"? Méltatlan ez a színvonal ehhez a fórumhoz.

Jól. Néha nekik islehet igazuk.

Egy 0 hírportál ezt a cikket 5 perc alatt összeguglizta,a szakszolgálatok meg állnak letolt gatyával,és magyarázzák,hogy a terrorizmust is finanszírozott emberke,éppen a miniszter elnökünk közvetlen családtagjaival üzletelget....
2 gondolat merül fel bennem,hogy a mai politikusi garnitúrából a viktorunk be kell valljuk igen előkelő helyen van tehetségben,a másik,pedig,hogy mégis,csak ennyire futja tőle,nem találok szavakat,tényleg.

Igen, kb. ez a lényeg, csak ez ugye birkanyelvre lefordíthatatlan.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 168
15 842
113
Annyira összefoglalja a politika oktatáshoz való viszonyát, hogy bemásolom:

"a kormány meggyőződése szerint a legtöbb, amit egy diáknak adni lehet, hogy jó keresztényt, illetve keresztényt és jó magyart nevelnek belőle. Ami ezen túl van, az vitatható, megkérdőjelezhető, és nem tudni, kiállja-e a következő évszázadok próbáját – tette hozzá a miniszter."

És mi lehet ezen túl, ami vitatható, megkérdőjelezhető? Gondolom a matematika, fizika, informatika aminek fontossága vitatható...

Mondjuk Lázár János, Rogán Antal vagy Orbán Viktor ezek szerint nem kapta meg ezt az "adományt".
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 662
9 249
113
Van megoldás!

Egy - akkor már nyugdíjas - világlátott, bölcs kórházigazgató /nyugodjék békében/ a rendszerváltás eufóriájában, az új világ magyar világ küszöbén mondta nekem 91' telén, hogy:

"Komám, itt a lehetőség, hogy törvényhozóink jó törvényeket, jó arányú törvényeket hozzanak!
Nem is kell feltalálni semmit, csak meg kell nézni a világ országaiban a jól működő törvényeket, s azokat honosítani."

Azóta eltelt 25 év, én meg azóta várom a jó törvényeket, a jó arányú törvényeket.

...ja megkaptuk, ahogy a régi vicc mondta: Svéd adórendszer az albán bérrendszerrel...
Mondom, 25 év; azóta volt már mindenféle valódi, meg látszat koalíció, egyszerű többség, meg kétharmad / én a Horn - kormányra gondoltam;)/
Politikusaink már bejárták a világot tanulmányutakon, készültek jó pénzért hatástanulmányok, már van internet is, meg google fordító; el sem kell utazni, de az egészségügy a fene nagy optimalizálásban, szakmai koncentrációkban lassan olyan lesz, mint a Gyaloggaloppban a Fekete Lovag:

Éretlen elképzelés, hogy miért nem csak utánozzuk a nyugatot és akkor úgy élünk. Ahhoz ugyan azt az utat is kéne bejárni. A Kínaiak ezt csinálják erőltetve. Nálunk mondjuk nem kéne pont ugyanazt az utat bejárni, mert kényelmesebb utat is bejárhatnánk, de itt nem lehet eladni azt se. A demokrácia rákfenéje, hogy amíg a nép éretlen a használatára, addig kevés a fejlődés. Meg kell várni amíg a felnő hozzá a társadalom.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 662
9 249
113
Az US+EU korrupciot nagyon jol tudta az SZDSZMSZP honositani. Nem ertem a problematokat. :)

Korrupció mindenhol van. Annyi a különbség, hogy amíg a nyugati korrupciót űztük, addig volt esélyünk a nyugathoz közelíteni. Most hogy a Fidesznek hála a keleti korrupciót űzzük, most a keleti szinthez közelítünk...
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Éretlen elképzelés, hogy miért nem csak utánozzuk a nyugatot és akkor úgy élünk. Ahhoz ugyan azt az utat is kéne bejárni. A Kínaiak ezt csinálják erőltetve. Nálunk mondjuk nem kéne pont ugyanazt az utat bejárni, mert kényelmesebb utat is bejárhatnánk, de itt nem lehet eladni azt se. A demokrácia rákfenéje, hogy amíg a nép éretlen a használatára, addig kevés a fejlődés. Meg kell várni amíg a felnő hozzá a társadalom.
Aha, megint a nép éretlen...
Véletlenül se az un "elit", a politikusaink stb.
A legnagyobb marhasàg volt, hogy hol angolszàsz, hol germàn, hol francia, olasz stb részrendszereket utanoztunk gondolkodàs nélkül. A magyar rendszer ennek megfelelően dizfunkcionàlis. A módszervàltàs lenyegében kinyitotta a kaput a szabad rablàs előtt. Több idő kellett vona egy puhàbb àtmenethez. Azt tudom, hogy ehhez nem volt meg a pénz, a külföldnek is teljesen màs èrdekei voltak stb. igy tehàt ez csak elmèlet, sajnos. Szerintem :)
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Korrupció mindenhol van. Annyi a különbség, hogy amíg a nyugati korrupciót űztük, addig volt esélyünk a nyugathoz közelíteni. Most hogy a Fidesznek hála a keleti korrupciót űzzük, most a keleti szinthez közelítünk...

Tűpontos értékelés.
Amúgy nincs baj a társadalom éretlenségével. Ha úgy kívánják jöjjön egy populista üresfejű nagyszájú. A probléma ott van ha a fékek és az ellensúlyok rendszere nem működik mert nem tisztelik a megválasztott döntéshozók. Ezért nem hal bele az állam egy Trumpba nyugaton, viszont ezért tartanak ott a keleti despoták ahol, hiába lett volna lehetőségük a demokráciára. Nem lett volna baj a 4 vagy 8 évnyi fideszes sáskajárással se ha a legelső évben ne bontották volna le a fékek és az ellensúlyok rendszerét és ne terjesztettek ki volna példátlan méretű kontrollt a sajtó felett. Emlékszem mekkora szenvedés volt a fideszeseknek meg embloc a jobbiknak is a baloldali Napkelte az mtv-n. Mára meg elértük hogy nem csak a a napkelte, de a napnyugta, sőt az egész naptár a jobbantak kezébe van.
 
  • Tetszik
Reactions: beta

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 662
9 249
113
Aha, megint a nép éretlen...
Véletlenül se az un "elit", a politikusaink stb.
A legnagyobb marhasàg volt, hogy hol angolszàsz, hol germàn, hol francia, olasz stb részrendszereket utanoztunk gondolkodàs nélkül. A magyar rendszer ennek megfelelően dizfunkcionàlis. A módszervàltàs lenyegében kinyitotta a kaput a szabad rablàs előtt. Több idő kellett vona egy puhàbb àtmenethez. Azt tudom, hogy ehhez nem volt meg a pénz, a külföldnek is teljesen màs èrdekei voltak stb. igy tehàt ez csak elmèlet, sajnos. Szerintem :)

A nép is éretlen, meg a politikusok is. A szabadrablás meg elkerülhetetlen volt. Mindenhol ez történik, ha rendszerváltás van. Nem is volt ez annyira vészes nálunk se. A puha átmenetre meg sajnos nem volt lehetőségünk. '89-ben a csőd szélén álltunk. A nép meg azt hitte minden rendben van és a rendszerváltással eljön a nyugati életszínvonal. Amihez persze nem kell csinálni semmit se. Csak hát a rendszerváltás után az életszínvonal elkezded gyorsan közelíteni a társadalom és a gazdaság tényleges teljesítményéhez. Ezt meg az emberek képtelen voltak megemészteni. Amíg az emberek azt hiszik, hogy az életszínvonaluk elsősorban az államtól függ és nem a saját munkájuktól, addig nehéz országot építeni.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and panoz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Tűpontos értékelés.
Amúgy nincs baj a társadalom éretlenségével. Ha úgy kívánják jöjjön egy populista üresfejű nagyszájú. A probléma ott van ha a fékek és az ellensúlyok rendszere nem működik mert nem tisztelik a megválasztott döntéshozók. Ezért nem hal bele az állam egy Trumpba nyugaton, viszont ezért tartanak ott a keleti despoták ahol, hiába lett volna lehetőségük a demokráciára. Nem lett volna baj a 4 vagy 8 évnyi fideszes sáskajárással se ha a legelső évben ne bontották volna le a fékek és az ellensúlyok rendszerét és ne terjesztettek ki volna példátlan méretű kontrollt a sajtó felett. Emlékszem mekkora szenvedés volt a fideszeseknek meg embloc a jobbiknak is a baloldali Napkelte az mtv-n. Mára meg elértük hogy nem csak a a napkelte, de a napnyugta, sőt az egész naptár a jobbantak kezébe van.
És ez nekem nagyon tetszik. Sehol nem kap annyi helyet az ellenzék a mèdiàkban, mint itthon. Folyamatosan nyilatkozhat pl. az egyszemelyes liberális pàrt, vagy az óriâsi LMP stb.meg a többi minden marhasàgról.
Ember, nem a Fidesz ERŐS, hanem az összes többi ( kivétel nèlkül) HARMATGYENGE!
Csak azért nem nevezem őket idiótàknak, mert vasàrnap van. Majd hétfőn....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
És ez nekem nagyon tetszik. Sehol nem kap annyi helyet az ellenzék a mèdiàkban, mint itthon. Folyamatosan nyilatkozhat pl. az egyszemelyes liberális pàrt, vagy az óriâsi LMP stb.meg a többi minden marhasàgról.
Ember, nem a Fidesz ERŐS, hanem az összes többi ( kivétel nèlkül) HARMATGYENGE!
Csak azért nem nevezem őket idiótàknak, mert vasàrnap van. Majd hétfőn....
Nyugodtan idiótázhatod a magyar "ellenzéket", mert szombat van!! :)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Éretlen elképzelés, hogy miért nem csak utánozzuk a nyugatot és akkor úgy élünk. Ahhoz ugyan azt az utat is kéne bejárni. A Kínaiak ezt csinálják erőltetve. Nálunk mondjuk nem kéne pont ugyanazt az utat bejárni, mert kényelmesebb utat is bejárhatnánk, de itt nem lehet eladni azt se. A demokrácia rákfenéje, hogy amíg a nép éretlen a használatára, addig kevés a fejlődés. Meg kell várni amíg a felnő hozzá a társadalom.
Az a baj, h nem mindent utánzunk és nem úgy ahogyan azt kéne. Mondok egy példát:
A törvényeket átveszik ugyan de nem azt és akkor amit kéne. Nem a mai nyugati törvényeket kéne átmenni, hanem az akkori törvényeket, amikor az adott ország gazdasága olyan szinten volt mint a mai Magyar.
Arra gondolok konkrétan, h dél Koreában sem tombolt a Liberalizmus sem Amerikában és pláne nem ny. Európában, Mondjuk az 50 években. Komolyan megvédték az ország és a gazdaság érdekeit a külső hatásoktól. Mi meg szét rakott lábakkal várjuk a külföldi tőkét!
 
Status
Not open for further replies.