[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Igazából ilyesmikre lenne szükségünk:
http://iho.hu/hir/cer-150127
ipar betelepítésre!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 706
113
Merkel budapesti látogatása során megzsarolja Orbánt, hogy ne folytasson jó viszonyt Moszkvával......
-derult ki diplomáciai forrásokból.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 387
63 218
113
Merkel budapesti látogatása során megzsarolja Orbánt, hogy ne folytasson jó viszonyt Moszkvával......
-derult ki diplomáciai forrásokból.

A politikia is olyan mint a tőzsde.Ilyenkor a diplomáciai források is eszközök. Egy ilyen köztudatba bedobott információ olyan, mint a tőzsdén egy jó vagy rossz hír, amire lehet emelkedést vagy csökkenést spekulálni. Amitől aztán emelkedés lesz vagy csökkenés.

Személy szerint én nem hiszem, hogy Merkel bármivel is megzsarolná Moszkva ellenében Orbánt. Merkel most a sötét ló szerepében lavírozik, kategorikus álláspont nélkül. Ebbe a képbe nem illik bele, hogy egy ilyen nagy jelentőségű látogatáson egy az egyben leválassza Magyarországot az oroszokról, mikor még ők se egyértelműen tudják, hogy mit akarnak lépni ebben a sakkjátszmában.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
mikor még ők se egyértelműen tudják, hogy mit akarnak lépni ebben a sakkjátszmában.

Szvsz:

'mikor még ők se egyértelműen tudják, hogy mit <b>léphetnek</b> ebben a sakkjátszmában'

Ha nem tudják mit akarnak, az már régen rossz...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igazából ilyesmikre lenne szükségünk:
http://iho.hu/hir/cer-150127
ipar betelepítésre!

Román területi követeléseket leplezetlenül hirdető nacionalista propagandára Magyarországon? Nézd meg mégegyszer azt a képet, de hadd segítsek, itt van a román mozdony:
IMG_8907__150127.jpg


Ez ennek a magyar tükörfordítása:
7v9sg.jpg


És így kellett volna ennek kinéznie, ha lett volna egy csöppnyi önbecsülés abban a felmosórongy szerű magyarban, aki ehhez a nevét adta:
uvd1n.jpg
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Elolvastad a cikket ,vagy csak indítod a gyűlölködést? Én konkrétan a 80%- os magyar alkatrész belszállítására gondoltam a hazai gyártásra és az iparág felélesztésére.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elolvastad a cikket ,vagy csak indítod a gyűlölködést? Én konkrétan a 80%- os magyar alkatrész belszállítására gondoltam a hazai gyártásra és az iparág felélesztésére.

Tényleg nem érted, hogy az a térkép ott a mozdony oldalán önmagában elegendő kell legyen ahhoz, hogy ezeket a kollaboráns beszállítókat a föld színével tegyük egyelővé, puszta magyar geostratégiai érdekből, mert nem tolerálhatjuk a nagyromán nacionalizmus normalitássá válását és azt sem, hogy köztünk legyenek olyanok, akik ehhez asszisztálnak.

Ez nem gyűlölködés, ez a puszta túlélésünkről szól, ugyanis ennek a román térképnek van olyan változata, ahol a Tisza vonalát is jelölik és Magyarországra ugyan csak a bucsakos verziót hozták, de otthon a tiszai határos verzió szerepel minden molinón. Meséld már el hol élsz te? Mert ha a Tiszántúlon, akkor a román határ román oldalán is találhatod magad előbb-utóbb, ha ezt tolerálod és ez a kijelentés a történelem ismeretében kőkemény realitás.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Fel emberek, két vödör festék és elfojtjuk a román nacionalizmust!

:)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Fel emberek, két vödör festék és elfojtjuk a román nacionalizmust! :)

Sajnos nem vicces, de ez lett volna a normális. Még azelőtt lefesteni a magyar gyárban, mielőtt ez napvilágot lát, ha bárki a magyar gyárba tudta volna mit lát. Megdöbbentő, hogy a hazafiság Romániában alap, Magyarországon pedig nem létezik a legalapvetőbb szinten sem. A magyar ember született önsorsrontó áruló és nem azért, mert gazember, hanem mert ostoba és tudatlan. Szánalmas egy nép ez és a sorsa egyenes következménye ennek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy">Fel emberek, két vödör festék és elfojtjuk a román nacionalizmust! :)

Sajnos nem vicces, de ez lett volna a normális. Még azelőtt lefesteni a magyar gyárban, mielőtt ez napvilágot lát, ha bárki a magyar gyárba tudta volna mit lát. Megdöbbentő, hogy a hazafiság Romániában alap, Magyarországon pedig nem létezik a legalapvetőbb szinten sem. A magyar ember született önsorsrontó áruló és nem azért, mert gazember, hanem mert ostoba és tudatlan. Szánalmas egy nép ez és a sorsa egyenes következménye ennek.</blockquote>

És ugyancsak magyarként te nyilvánvalóan nem vagy ostoba és tudatlan, hogy ítélkezz egy nemzet felett.

Szép dolog a nacionalizmus, de értelmetlen, ha az ember nem tud fölé emelkedni és inkább a nemzet érdekeit szem előtt tartani. Mert gondolj bele, mi lett volna akkor, ha a Kismagyar Trikolór Nemzeti Front alvó ügynökei a bemutató előtti éjjel átpingálják a vonatot? Diplomáciai botrány, aztán ha a románok is olyan elvakult nacionalisták, akkor az üzlet is ugrik, a magyar munkahelyekkel együtt. Persze az egyszeri ember végtelenül boldog lenne, hogy most aztán jól megmutattuk a bocskorosoknak, magától fog dübörögni a magyar ipar, aztán 3 hónapig kapja a munkanélküli segélyt és majd mehet a híd alá a frank alapú hitellel. Magyar Nemzeti Valóság.

Szóval szerintem sokad rangú kérdés, hogy most Romániától keletre is fogott még az ecset, fájjon emiatt az oroszok feje. Még az is lehet, hogy a román partner sem tudott róla, hanem pont az elvakult nacionalista román festők műve az egész, aztán most otthon fáj a fejük, hogy a magyarok nehogy észre vegyék...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igen, erről a hozzáállásról írtam, amikor ítélkeztem a nemzet felett. Ez a tipikus magyar, az anyját eladná, csak nehogy a rövid távú érdekeinek bármilyen hosszú távú érdeke keresztbe tegyen. A vicc pedig az, hogy éppen hogy én nem vagyok nacionalista, ezért is tűnik fel annak minden megnyilvánulása. Én nagyon nem szeretem a nacionalizmus, mivel az modernizmus és én ókonzervatív vagyok politikailag. Dugin az, aki közel áll hozzám a birodalmi szemléletével, miszerint népiséggel kapcsolatban álló nemzetek feleslegesek. De sajnos léteznek és létezik a nacionalizmusuk is. Nem reagálni erre a létezésre egyoldalú kapituláció előtte. Bizonyos értelemben még a magyar nacionalista felháborodás is jobb lett volna, mert akkor legalább a két hülyeség kioltotta volna egymást!
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@blogen

Egy ipari beruházás és munkahely-teremtés pont hogy hosszú távú cél. Nem értelek. Kockára tennéd egy ipari szegmens évtizedekben mérhető fejlődését két hét diplomáciai csetepaté miatt, mert abban biztos vagyok, hogy nem oltaná ki magát a két hülyeség, pont hogy erősítené egymást. Nem először látnánk ilyet. Még csak nem is a román kormány pattogna, azok sem hülyék, hogy csak úgy kidobjanak az ablakon egy szerződést, hanem a falusi parasztbácsi, aki előtt viszont meg kell hajolni, mert szavazóbázis.

Nacionalizmusra a legártalmasabb nacionalizmussal válaszolni. Persze nem elfogadni kell a másik fél nacionalizmusát, hanem kiaknázni. Lásd Ukrajna. Ha nem lett volna az a fene mélyen rejtőző ukrán nacionalizmus, az életben nem tudják az oroszoknak nekiugrasztani őket.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hogyan aknázzuk ki az ellenünk irányuló román nacionalizmust? Az ott egy olyan komplexitás, amiből mi semmi jót nem tudunk kihozni. Egy számunkra tisztán destruktív jelenségről van szó. Csak feltartóztatni tudjuk és jelezni nekik újra és újra, hogy mi vagyunk a lehetőségeik határa. Ezzel épp az ellenkezőjét jelezzük, ez a koccintós gesztus nekik, ami csak elkapatja őket.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Merkel budapesti látogatása során megzsarolja Orbánt, hogy ne folytasson jó viszonyt Moszkvával......
-derult ki diplomáciai forrásokból.

Merkel azért ennyire nem hülye. Mi is tudjuk, ők is tudják, hogy mi tudjuk. Európa éppen magát ássa el, ha fokozzák a nyomást akkor ez lesz:
http://www.tozsdeforum.hu/uzlet-2/gazdasag/amerika-lett-az-orosz-szankciok-nyertese/
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 326
113
Szerintem ilyenkor jól átgondoltan, visszafogottan ott kell beléjük kötni és csipkelődni, ahol a legsebezhetőbbek. Az ilyenekre hiába akarsz ész érvekkel ráhatni, lepereg róluk, meg sem hallgatják. Mindenesetre nem egyszerű helyzet, elég nehéz kezelni. Felkészülhetünk, hogy ez a folyamat az elkövetkező időszakokban csak erősödni fog. Azért oda lehetne dörgölni az orruk alá, hogyan is jött létre Románia, és igazán kik is az ekte, tősgyökeres románok (Délről "deportált" bűnözők).
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hvg.hu/velemeny/20150203_Angela_a_lapokban#rss

Annyiban érdekes, hogy tényszerűen bemutatja: az, hogy mit, hogyan látunk, valójában egyéni meggyőződés kérdése.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://vs.hu/kozelet/osszes/magyar-gyarat-epithet-a-bmw-a-siemens-beszall-a-paksi-eromube-0203

Ez számomra egyre fokozódó gazdasági és haditechnikai együttműködést jelent a németekkel.
Érdekes volt a TÁRKI felmérése partnereink sorrendjéről. Vezet Németroszág, második Oroszország, s csak 3. az USA. Kérdés: mennyire megbízható a felmérés?
 
Status
Not open for further replies.