[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Rózsa 36 románt tett el láb alól, míg a románok 8000 magyart.

Mégegyszer írom: az ezeresi oláhoknak semmi közük nem volt Iancu hordáihoz! Békés oláh parasztok voltak, akik követtek el semmit, nem vettek részt semmilyen szervezkedésben, egyszerűen csak Rózsa Sándor banditái és etnikai tisztogattak egy kicsit.

Szívesen elszámolok a mi népirtóinkkal. De csak akkor, ha ezt más népek is megteszik.

Nyilván ez a logika van a cigánybűnözők mentegetése mögött is. Majd előveszik őket is a kommunista származású ügyészek és bírók, ha a magyarok minden holokárpótlást pontosan megfizettek és az összes magyar mélységes bűnösnek érzi magát és kielégült a hetedíziglen bosszúvágy is. Addig viszont szabadon garázdálkodhatnak, mert szerintük aránytalan lenne a megbüntetésük ilyen körülmények között.

Erre írtam, hogy feljebb, hogy a magyarok cigányabbak a cigányoknál, vagy éppen zsidóbbak a zsidóknál, de úgy összességében bármely ellenségképünknél olyanabbak vagyunk! Namost ha ocsmányabb vagy a cigánynál, vagy ami mégrosszabb, a logikád zsidóbb a zsidónál és persze a szerbekkel és oláhokkal szemben se tudsz semmilyen kultúrfölényt felmutatni, akkor ideje elkezdeni a szembenézést a saját hibákkal, mert a felsőbbség e teljes hiánya minden söpredékkel szemben tűrhetetlen a továbbiakra nézve!

A múlt elmúlt, így itt most, te vagy a probléma Panzerfaust! Az egyetlen és lényeges probléma, mert a te lényed az akadálya annak, hogy valamivel többek legyünk és neadjisten ebből adódóan egyszer talán győztesek és sikeresek is. </blockquote>

Jó, én is leírom neked még egyszer: a dél-erdélyi magyaroknak nem volt semmi közük Rózsa Sándorhoz !!! Sőt a zömüknek a szabadságharchoz sem ! Egyszerű emberek voltak, akik a szülőföldjükön éltek, egyetlen bűnük a magyarságuk volt. Ők mit követtek el? A parasztokat és polgárokat a román hordák kirámolták, majd megölték őket. Nem az "uralkodó osztályt" ! Az nem bűn, nem etnikai tisztogatás ? És nem 36-ot, több ezret, ott a felsorolás.

Valamit nagyon keversz. Egy szót sem szóltam a cigányokról, zsidókról és nem is tartozik ide. Meg idekevered Rózsa Sándort, aki egy teljesen marginális figurája volt az 1848-as eseményeknek.... Ezeres egy erdélyi falu, ahol egy <b>a magyar állam által fel nem hatalmazott</b> pogromra került sor, (aminek következményei voltak rá nézve) míg Avram Iancu-t az egész erdélyi románság felhatalmazta és támogatta, a szabadságharc <b>teljes időtartama</b> alatt, szörnyű bűncselekményeit helyeselvén, nemzeti hőst csináltak belőle. Az az esemény 1848 november 17-én történt, a mócok viszont október és január között, 4 hónapig kegyetlenkedtek. De aztán persze még folytatták tovább.
http://tortenelemportal.hu/2012/05/az-abrudbanyai-meszarlas/
A múlt elmúlt, de az a nép amely nem emlékezik a halottaira, történelmére, pusztulásra ítéltetett. Ezzel együtt abszolúte anakronizmus a te hivatkozási alapod, hogy kiragadsz egy esemény és azzal példálózol reggeltől-estig.
Olyan mintha a románok megbízásából írnád ezeket megrovó kijelentéseket, a másik mondatoddal meg agyonvágod a logikád, hiszen a múlt elmúlt .. Nos mi legyen ? Emlékezzünk, vagy ne ? Vagy csak a <b>mi hibáinkra</b> szabad koncentrálni ? A románok tulajdonképpen a jó fiúk, ők jogosan koncolták fel a magyarokat. Nem igazán veszed le, hogy létezik olyan fogalom, mint egyenlő elbánás és mérték.
Egyébként örülök a bizalomnak, hogy szerinted az én személyem az egyedüli akadálya az ország sikerességének, ezt megsüvegelem. Esetleg még valami extra titulus... ?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@blogen
<i>"A múlt elmúlt, így itt most, te vagy a probléma Panzerfaust! Az egyetlen és lényeges probléma, mert a te lényed az akadálya annak, hogy valamivel többek legyünk és neadjisten ebből adódóan egyszer talán győztesek és sikeresek is. "</i>

Oo

<i>Ki volt az az idióta például aki kiengedte Rózsát anno a fegyházból és fegyvert adott a banditái kezébe?</i>

oO

Megvilágosodtam, már tisztán látom, hogy mi a gond Mo.-on... :)
Panzer és Rózsa Sándor... :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Blogen gondolat meneteit most mellőzük egy kicsit úgy nézki a kormány MOL részvények várásálásval megse pazarolta a közpénzt
http://www.napi.hu/tozsdek-piacok/sokkal_tobbet_erhet_a_mol.596094.html
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Megvilágosodtam, már tisztán látom, hogy mi a gond Mo.-on... :)
Panzer és Rózsa Sándor... :)

Panzert és Rózsa Sándort, ha már szóbakerültek példaként használtam arra, hogy mi a probléma. Az átlag magyar számára Rózsa Sándor egy hős és az azzal való szembenézés, hogy egy hasznavehetetlen bűnöző volt csak olyan reakciót vált ki, hogy dehát az oláhok meg a rácok is!

Nem, ezek rossz válaszok. A mi hibáinkhoz semmi közük az oláhoknak és rácoknak, a hiba továbbra is bennünk van és növekszik, ha nem foglalkozunk vele és a Betyársereg esetleges szerepével egy konfliktushelyzetben példát is hoztam rá, hogy milyen következménye lehet ennek.

A magyar ember legközönségesebb reflexe, ha szóba kerülnek a hibái, hogy mutatni kezd valamilyen más irányba, hogy ott nagyobb hibák vannak, ne az övéivel foglalkozzunk. Ez politikai és gazdasági téren az egyik legjelentősebb oka annak, hogy ez az ország egy szarkupac, ezért nincs ugyanis változás, változtatási szándék. Mindahányszor a felelősséget firtatjuk előkerül valaki más, aki sokkal inkább felelős, de ennek a felelősségnek a hangoztatása nem megoldja az aktuális problémát, hanem a megoldás helyett, eltereli annak felelőseiről a figyelmet és ezzel a megoldás lehetőségét szünteti meg.

Ezt a hozzáállást testesíti itt feljebb meg Panzer tökéletesen. Ez egy konkrét példa, ami kapcsán beszéltünk a magyarok egyik legnagyobb hibájáról, a gerinc teljes hiányáról, ami megakadályozza a magyart abban, hogy a saját hibáit számba vegye, így javítson a saját hozzállásán, de legalább a jövőben a régi hibákat ne kövesse el újra. És mégegyszer, a példában nem az volt a hiba, hogy lemészároltak néhány tucat szerencsétlen és ártatlan oláh parasztot. Hanem az, hogy időt és erőforrást fecséreltek arra alkalmatlanok bevonásával, akiknek közreműködése miatt csak azért nem történt nagyobb baj, mert éppen szerencsénk volt.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Blogen te most miről beszélsz magyar embernek nincs gerince????
Fene nagy gerincességünkbe rokkant bele a magyar nemzet nem egyszer. Az hogy nem tanulunk a hibáikból olvas Wass Albertet minden második műve erdélyi magyarság önvízsgálatáról szól. pl legmarkánsabban Kard és Kasza művébe jelenik meg amibe folyamatába mutatja meg székelység és erdélyi nemesség súlyos hibáit.
Amúgy mondókádba a leveszélyes elem hogy egyenlőséget teszel a vidámba barakba szocializálodot pori és a magyar ember között.

Vitába egyesek össze hasonlítják a Cseh és magyar kommunista rendszer. 56 után mi vidám barak voltunk. Keleti tömb egyik legszabadabb állama. 89 emberek zöme nem akart rendszer váltás nem volt elégedetlen a MSZMP-vel. Azért se történt meg a számon kérés. Nem véletlen hogy 3 .miniszter elnök a rendszerváltás után olyan ember lett aki 1956 ÁVOS ként pesti srácokat ölte.

Akkor blogen megint miről beszélsz? Felelőség a milyénk és nemkünk kell talpra állni. De a társadalmunk nagyrésze 1990-ig elvesztette magyarság tudatát. Sokan azután találták meg. Mivel a Kádárral kötött tárdalami szerződés semmiségét látták és a nyugat fényessége se tünik már annyira ragyogónak.
A nemzeti szubkultúra mai a mai fiatalságba terjed 2000 évebe bontakozott ki. Őlyan témák kerültek a közbeszédbe amit már 1990 rendezni kellett volna. Pl: Horthy Miklós újra tetemése és rendszere történelmi szerepe is rendszer váltás után jóval később került szóba! Úgyan ez igaz Wass Albertre és kortársaira, vagy akár a kettős államporgárság.

Ködösítesz, össze mosol dogokat de ok és okozatokról nem beszélsz.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Blogen
<i>"Ezt a hozzáállást testesíti itt feljebb meg Panzer tökéletesen..."</i>
De nem... Olvasd el az én hozzászólásomra adott válaszát. :)

A többire már Panzerfaust válaszolt... Eléggé lényeges Mo. mind jelenlegi gondolkodásmódja, mind pedig a jelenlegi gazdasági állapota szempontjából, amit kedves szomszédaink központosítottan, szervezetten követtek ell a magyarság ellen.
Ezt összehasonlítani egy bűnöző ténykedésével, akik egy szűk kört leszámítva max. a maga idejében volt "peasent hero" nem éppen szerencsés... :)
Jó példa ehhez Horthy korszaka, az ott elkövetett hibákkal, és konkrétabban azok okaival.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
blogen!
Jó ,ha valaki önkritikusan áll a felelősfelelősséghez ,de te átestél a ló túloldalára!
Ezt gyalázkodásnak hívják. Innen csak egy lépés a kollektív būnösség. Nem érzem magam, se a gyerekemet būnösnek, pláne nem gerinctelennek ,mások hibái, būnei miatt!
Ezzel nagyon le verted a biztosítékot többünknél is! Javaslom gondold át az álláspontodat!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Záró gondolat. Blogen lehet hogy intelektusoddal és jó retorikáddal sok egyszerű magát magyarnak tartó embert sikerült már megfognod főleg 40 év körüliek közűl. Akik zömmel tv tájékozódnak nem a világhálóról. De új generációk akik leberális demokráciába nevelkednek és még is ragaszkodnak nemzeti identitásukhoz, sokkal tájékozotabbak és céltudatosabbak.

Változás meg van lásd Érpataki modell amely jelenleg jogi keretek következetes alkalmazásával teljesen más szemléletet hordoz magába. Eleve az embereket a szerint osztja szét, hogy közösség építők vagy rombolók. A rendelkezésre álló forrásokat nem elvesztegeti hanem igyekszik fentartható rendszer építeni.

Másik példa Ásotthalom és polgármestere. Bevándorlás egész déli határszakaszunkon hatalmas probléma pláne mivel határ őrség nincs. Baliberális kormánynak köszönhetőleg. Még is egy település egy ember mondta az hogy elég. Bár az az ember könygázba és tűzben edzett. Olyan sikeresen tette a dolgát, hogy BBC is riportot készített vele és szerbiába német rendőrök mentek.
Ezen emberek homokba dukták a fejüket vagy elkeztek küzdeni??
Szerinted ezen emberek is másra mutogattak vagy megoldásokat kerestek és találtak.
De részemről lezárom ezt. Felhozhatod a témát de én már reagálni nem fogokrá.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De a társadalmunk nagyrésze 1990-ig elvesztette <b>magyarság tudatát</b>.

Az mi? Bocs, de én erősen jobboldali vagyok, de fogalmam sincs mit jelent ez a kifejezés, milyen tartalma van ennek? Szeretni kell Wass Albertet, miközben ő egy jobboldali ponyvaíró, egy másik Rejtő volt, akinek kiemelkedő irodalmi teljesítménye nincs, míg személy szerint a ponyvairodalmat nem olvasom, no nem sznobságból, hanem nem köt le? Én nem szeretem, mert Nádast szeretem és Tar Sándort. Horthy-ban csak a gyenge kezű vezetőt látom, az elrettentő példát, aki képtelen volt egy fegyelmezett államrezont megteremteni, pedig húsz éve volt rá, így az első komolyabb krízishelyzetben kicsúsztak a keze közül az események és ebbe az ország lakosságának tizede belepusztult, míg a kettős állampolgárságról szóló népszavazáson nemmel szavaztam, amiért a általános választójoggal sem tudok egyetérteni, hiszen az is magába foglalja azokat is, akiknek semmi közük az állam fenntartásához adófizetés útján, így beleszólásuk se lenne szabad hogy legyen abba.

Ha jól sejtem a <i>"magyarságtudat"</i> az valami erősen homályos és demagóg játék a szavakkal. Ez bizonyos körön belünk a "közénk tartozónak" van, a politikai ellenségnek pedig nincs.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Blogen,
Egyszer nem mondtam, hogy Rózsa Sándor hős. Pontosan tudom ki volt, éppen eleget olvastam róla. Ha példaként akarod szemléltetni, azt nagyon rosszul teszed. Az persze egy dolog, hogy te minek ítéled, de azt is tudnod kell, hogy a mai tanulóifjúság zömének <i>fogalma sincs</i> erről az emberről. Valamiféle nacionalista-mazochizmust vársz el mindenkitől, holott tudnod kéne, a vesztességünk ténye nem a mi rossz embereink bűneinek tényén alapul, hanem azon, hogy gyengék voltunk a döntő pillanatokban. A történelmet pedig a győztesek írják, évezredek óta. A románokat nem érdekelte soha, hogy vesztettek 100-200 embert, mivel helyette több ezret legyilkoltak, és senki nem firtatta, (rajtunk kívül) hogy milyen módon, mivel a <b>tény</b> a fontos. És az hogy ilyen figurákkal nem harcolhatsz kultúrfölénnyel, hanem csak bunkósbottal. Sok-sok erdélyivel beszéltem már, ismerem őket, járok ki, látom mit éreznek ezeken az emlékhelyeken.
Az erdélyi magyarok kiirtása <b>nem a mi hibánk</b>, teljesen tévúton jársz ezzel a "szembenézés" dologgal. Azt azért kérdezném tőled, csak úgy mellékesen, a gerincesség témájában, mikor vontak felelősségre bármely magyarellenes cselekményért <b>bárkit</b> ezekben az utódállamokban ??? Mikor lett öngyilkos szerb, román, szlovák politikus egy <b>saját</b> becstelen tett elkövetése után ?? A felelősségről azt mondtam, hogy oké felelősek vagyunk ebben, abban, amabban, de kérem az ellen oldal számláját is. Ez így fair. És ha ez megvan, akkor lehet értékelni a gerinceket és egyéb testrészeket. Hiába jössz azzal, hogy jaj, hát nekünk kell megváltozni, mert mi vagyunk a balf*szok, a bűnösök a mittudomén. És akkor mi lesz ha szembenézünk ? Egyébként számtalanszor megtörtént. Ki lesz az aki még megteszi ? Az angolok a lipcsei bombázásért ? A franciák az algériai dolgaikért, a belgák a kongói népirtásért ? Tudod, az a helyzet, hogy ugyanúgy, mint a környező országokban, eszükben sincs. Azzal Magyarország rohadtul nem lesz előrébb, ha végeláthatatlanul meaculpázik, ez az amiben súlyosan tévedsz. A népirtások alkalmával a papokat és egyéb jámbor lelkeket ugyanúgy legyilkolták. Van egy határ egy történelmi igazságérzet, amikor minden ember azt mondja: na mostmár elég.
Rózsa Sándor példájánál maradva, szerinted akik a másik oldalon harcoltak, minden időben csupa tudóst, és entellektüellt soroztak be ? Továbbá, ez az ember egyrészt megkapta a büntetését a <b>saját országában</b>, másrészt a szabadságharcban töltött szerepe minimális volt ... Csak szemléltetésképpen, még az osztrák császári haderőben is voltak köztörvényes bűnözők, akik "szemlehunyás" mellett kapták meg az obsitot ...
Ezért azt gondolom, hogy gerinc kérdésében nem állunk olyan rosszul, mint ahogyan te azt gondolod. Pont emiatt voltunk vesztesek általában. Inkább olvass még valamit abból a korszakból, mert sokkal bonyolultabb és kegyetlenebb világ volt az, hogy azt te csak így csuklóból megítéld. Anno történelemből is szereztem diplomát, és soha nem gondoltam egy percig sem, hogy nincs tanulnivalóm, pedig már nem vagyok egy suhanc. Nem kell egyetértenünk, de én a saját kútfőimből indulok ki és nem fogom másképp gondolni, hiába is szeretnéd.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
új generációk akik leberális demokráciába nevelkednek és még is ragaszkodnak nemzeti identitásukhoz, sokkal tájékozotabbak és céltudatosabbak.

Változás meg van lásd Érpataki modell amely jelenleg jogi keretek következetes alkalmazásával teljesen más szemléletet hordoz magába. Eleve az embereket a szerint osztja szét, hogy közösség építők vagy rombolók. A rendelkezésre álló forrásokat nem elvesztegeti hanem igyekszik fentartható rendszer építeni.

Én nem látom a lényegi különbséget. Az érpataki model a korábbi modellek egy változata, amely modellek arra épülnek, hogy különféle szintű élősködők szétosztják a produktív rétegek megtermelte javak elvont részét különféle szempontok szerint.

Az egyetlen változás az lenne, ha nem osztanák végre szét mások javait!

Másik példa Ásotthalom és polgármestere. Bevándorlás egész déli határszakaszunkon hatalmas probléma pláne mivel határ őrség nincs. Baliberális kormánynak köszönhetőleg.

Ez megint nem igaz, a FIDESZ kormány az, amely a létező határőrizeti szerveken nem kéri számon a határ ellenőrzését. Ez Pintér rendőrsége. A Határőrség és a Rendőrség összevonása egy helyes döntés volt, a Rendőrség a rendvédelem csúcsszerve nálunk, nem volt értelme a különálló határőrségnek nagyon régóta. Azóta, hogy nincs ÁVÓ (értsd: Csendőrség). Háromféle rendvédelmi struktúra létezhet:

1. használhatatlan, mivel minden részfunkcióra önálló szervezettel operál, lásd USA például és az erőforrások javát az "ügynökségek közti együttműködés" megvalósítása köti le, a párhuzamos struktúrák pedig hatalmasak.

2. egységes, mivel egyetlen rendvédelmi csúcsszerv létezik és ennek specializált részlegei végeznek minden sajátos feladatot. Ez elvben az egyik legjobb, a gyakorlatban konfliktus keletkezik az apróbb-cseprőbb napi ügyek intézése és a fő feladatok intézése között. Lásd Magyarországot, ahol a hétköznapi közbiztonság nem létezik, ugyanakkor a gyilkossági felderítési mutatókban világelsők vagyunk. A határ őrizetlen, de alapvető menekültprobléma nincs, mert a szervek az ellenőrizetlenül áramló tömeg mozgását nyugat felé azért kaordinálják, mint fő feladatot, stb.

3. A kétszintű, ahol szétválasztják a helyi ügyeket az országosoktól, ilyen lenne egy helyi ügyekkel foglalkozó helyi Rendőrség és egy országos ügyekkel foglalkozó Csendőrség (Határőrség, TEK, katonai rendőrség, NAV, stb. egybevonva) felosztás. Ez lenne gyakorlatban a legjobb, ez már létezett és hatékony is volt, valószínűleg a leghatékonyabb magyar rendvédelmi kombó volt a Rendőrség/ÁVH felosztás formájában.

Még is egy település egy ember mondta az hogy elég. Bár az az ember könygázba és tűzben edzett. Olyan sikeresen tette a dolgát, hogy BBC is riportot készített vele és szerbiába német rendőrök mentek.
Ezen emberek homokba dukták a fejüket vagy elkeztek küzdeni?? Szerinted ezen emberek is másra mutogattak vagy megoldásokat kerestek és találtak.
De részemről lezárom ezt. Felhozhatod a témát de én már reagálni nem fogokrá.

Miért mit csinált? Semmit. Kicsit hisztizett a médiában és nem változott semmi. Továbbra is ömlenek át a tömegek a határon. Ja, hogy valakik szerint a nagy száj már cselekvés! Csakhogy ott lent a valóság változatlan.

Az egyetlen ami itt lényeges, hogy a kissé kétes hátterű figurából egyesek szemében "könygázban és tűzben edzett" hős lett. Lásd Rózsa Sándor effektus!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
a vesztességünk ténye nem a mi rossz embereink bűneinek tényén alapul, hanem azon, hogy gyengék voltunk a döntő pillanatokban.

Mit gondolsz miért voltunk gyengék? Mert soha korábban és azóta se számoltunk kegyetlenül a saját gyengeségeinkkel. Ez a polémia itt is arról szól, hogy milyen aljasul megtámadtam itt már a magyarságot!

Tényleg? Hát mi vagyok én az alapján amit írok, az Amerikai Népszava szócsöve? :D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Blogen
<i>"egy másik Rejtő volt, akinek kiemelkedő irodalmi teljesítmén"</i>
Ja hát ha mindenkit utálsz/lefikázól, akkor úgy könnyű... :)

<i>"Horthy-ban csak a gyenge kezű vezetőt látom, az elrettentő példát, aki képtelen volt egy fegyelmezett államrezont megteremteni, pedig húsz éve volt rá, így az első komolyabb krízishelyzetben kicsúsztak a keze közül az események és ebbe az ország lakosságának tizede belepusztult"</i>
Na igen... Aki Horthy-val, meg a korszakkal kapcsolatban odahány valami ilyesmi salakot, mint tény, az eléggé bátor.
Pl. mennyivel lett volna több áldozat, ha először a németek mennek végig rajtunk a románokkal karöltve, és csak utána a szovjetek, szintén a románokkal karöltve? :D
Azt az apróságot elfelejted, hogy ez az első krízis helyzet (Nem ez volt az első, de ugyebár te erre gondolsz. :)) a II.vh. volt, amiben nekünk annyi választási lehetőségünk volt, hogy a sok rossz közül melyiket választjuk... Utólag eléggé nagyképű dolog kijelenteni, hogy ha így vagy úgy tesz, akkor kevesebben halnak meg... Mást lehetne kritizálni, pl. a szlovákok elleni háborút vagy Jugoszlávia elárulását, de azért azt is csak óvatosan javasolnám.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<
Mit gondolsz miért voltunk gyengék? Mert soha korábban és azóta se számoltunk kegyetlenül a saját gyengeségeinkkel. Ez a polémia itt is arról szól, hogy milyen aljasul megtámadtam itt már a magyarságot!

Az egyik nagyon lényeges ok - amiért gyengék voltunk - az az erős, érdemi összefogás hiánya. A széthúzás. Példának okáért amit te most csinálsz, vagy legalábbis arra biztatsz.
Ezen buktunk, a döntő pillanatokban lásd 1918-20 történetét. A románok, szlovákok, szerbek összefogtak és elvették a területeinket, külső segítséggel kihasználva a magyar gyengeséget. És senki nem kérdezte, nem firtatta, milyen módon, mennyi emberélet, hazugság, intrika árán. Ha ismernéd a románokat, látnád, hogy a királyságon, kommunizmusoson vagy a kapitalizmuson átívelő összetartó erejük van, ha a magyarokról van szó, azonnal összezárnak és nekünk esnek. Ez az ami az egész rendszerüket jellemezte, függetlenül annak ideológiájától, a magyarság erőszakos asszimilációja, irtása, elüldözése permanensen működött náluk.
És szerinted mi ezért hibásak vagyunk. Hát nincs több kérdésem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
@Blogen
<i>"egy másik Rejtő volt, akinek kiemelkedő irodalmi teljesítmén"</i>
Ja hát ha mindenkit utálsz/lefikázól, akkor úgy könnyű... :)

Én nem fikáztam le, a két legjobb ponyvaírónk volt Rejtő és Wass. Értékelem nagyon is teljesítményt, csak ez nem az én stílusom, mert a keményebb irodalmat szeretem. Tar Sándort nem véletlenül hoztam fel!

Na igen... Aki Horthy-val, meg a korszakkal kapcsolatban odahány valami ilyesmi salakot, mint tény, az eléggé bátor.

Ennél tömörebben nem tudtam összefoglalni.

Pl. mennyivel lett volna több áldozat, ha először a németek mennek végig rajtunk a románokkal karöltve, és csak utána a szovjetek, szintén a románokkal karöltve? :D
Azt az apróságot elfelejted, hogy ez az első krízis helyzet (Nem ez volt az első, de ugyebár te erre gondolsz. :)) a II.vh. volt, amiben nekünk annyi választási lehetőségünk volt, hogy a sok rossz közül melyiket választjuk...

Volt egy olyan politika, ami ha egy kicsit erősebb jellemű, akkor végig is tudott volna vinni: kimaradni minél tovább, lehetőleg a végéig. Nem, ő önként belépett a háborúba a Szovjetunió ellen egy kis unszolás után. Pedig egyik barátja és kormányfője korábban öngyilkos is lett, hogy így adjon nyomatékot annak, mennyire nem helyes ez a politika.

Mást lehetne kritizálni, pl. a szlovákok elleni háborút vagy Jugoszlávia elárulását, de azért azt is csak óvatosan javasolnám.

Ezek voltak a helyes döntések. Az előbbi belügyünkként lett elkönyvelve és hiba volt, hogy nem tettük protektorátussá/bánsággá egész Szlovákiát a felbomlás pillanatában, míg a Jugoszlávia elleni konfliktus következménye, a tény, hogy nem vezetett háborúhoz Nagy Britanniával is mutatta, hogy belefért a határaink feszegetésébe. Csak az örök barátsági szerződés megkötése volt hiba itt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az egyik nagyon lényeges ok - amiért gyengék voltunk - az az erős, érdemi összefogás hiánya. A széthúzás. Példának okáért amit te most csinálsz, vagy legalábbis arra biztatsz.

Biztos lehetsz benne, hogy soha nem fogok összefogni egy együtt szenvedni azokkal az önsorsrontókkal, akik kicsivel több gondolkodással és józansággal nem nemzeti katasztrófákat és nagy leromlásokat idéznének elő.

Ezen buktunk, a döntő pillanatokban lásd 1918-20 történetét. A románok, szlovákok, szerbek összefogtak és elvették a területeinket, külső segítséggel kihasználva a magyar gyengeséget.

Kivel fogtak volna össze a magyarok akkor. A több emberöltőn át fennállt velejéig korrupt és zéró népi támogatást élvező rezsimmel, amely rezsim képviselői ráadásul teljesen bénultan nézték az eseményeket a palotáikból és kastélyaikból?

A Vörös Hadseregben már összefogtunk, de ott meg ugye a vezetőség árulta el a hadserege céljait a saját legitimitásáért cserébe.

És senki nem kérdezte, nem firtatta, milyen módon, mennyi emberélet, hazugság, intrika árán. Ha ismernéd a románokat, látnád, hogy a királyságon, kommunizmusoson vagy a kapitalizmuson átívelő összetartó erejük van,

Nincs. Szánalmas kísérleteik voltak a történelemben, amit csak a mi saját mérhetetlen ostobaságunk és korruptságunk miatt tudtak sikerre vinni.

ha a magyarokról van szó, azonnal összezárnak és nekünk esnek.

Egy kis havasalföldi úgy-ahogy felfegyverzett oláh klikk vitte végbe a nagy egyesítést Erdéllyel, kizárólag azért, mert nem akadt egy erélyes magyar, hogy visszazavarja őket Bukarestbe!

Ez az ami az egész rendszerüket jellemezte,

Ami a rendszerüket jellemzi a mai napig az a totális korrupció.

függetlenül annak ideológiájától, a magyarság erőszakos asszimilációja, irtása, elüldözése permanensen működött náluk.
És szerinted mi ezért hibásak vagyunk. Hát nincs több kérdésem.

Igen, kizárólag mi tehetünk róla, hogy ezek uralkodhatnak egy részünk fölött.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113

Aztán ezt mégis komolyan gondolod?!
Nem tudom, jól emlékszem-e, de ez mintha az első világháború végén történt volna, amit egy ANTANT nevű katonai szövetség totális győzelemre vitt, mi pedig a KÖZPONTI HATALMAK nevű totálisan vesztes csapatban játszottuk végig a meccset, vagyis nem mi osztottuk a lapot!! Bárki "erélyes magyar" próbálta volna visszazavarni őket Bukarestbe, az a teljes ANTANT-al találta volna szemben magát, egy olyan erővel, amivel szemben a teljes Monarchia+Németország és szövetségeseik négy év alatt már elvéreztek.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Blogen
<i>"Én nem fikáztam le, a két legjobb ponyvaírónk volt Rejtő és Wass. Értékelem nagyon is teljesítményt, csak ez nem az én stílusom, mert a keményebb irodalmat szeretem."</i>
Ezt írtad ugyebár: <i>"akinek kiemelkedő irodalmi teljesítménye nincs"</i>
Az teljesen világos, ha nem jön be a két említett író -egyébként eltérő- stílusa de attól még ezeknek van irodalmi értéke. :)
Rejtő nem is tudom, hogy lehet kérdés, Wass Albert irodalmi teljesítményét meg javaslom Székelyföldön, pl. nagyobb főtereken fennhangon fikázni, és egy-kettő kiderül majd, hogy mennyire elismert vagy sem. :)

<i>Volt egy olyan politika, ami ha egy kicsit erősebb jellemű, akkor végig is tudott volna vinni: kimaradni minél tovább, lehetőleg a végéig. Nem, ő önként belépett a háborúba a Szovjetunió ellen egy kis unszolás után.</i>
A kis unszolás alatt mit értesz? Az ország bombázását? :)
Esetleg Hitler "oszt meg és uralkodj" politikáját a térségben, amely miatt több szomszédunkkal is, leginkább persze a románokkal taktikázni kellett?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bárki "erélyes magyar" próbálta volna visszazavarni őket Bukarestbe, az a teljes ANTANT-al találta volna szemben magát, egy olyan erővel, amivel szemben a teljes Monarchia+Németország és szövetségeseik négy év alatt már elvéreztek.

Ne hülyéskedjünk már, a háborúnak vége volt, az Antant hatalmaknak kisebb gondjuk is nagyobb volt, minthogy újabb háborúba kezdjenek valami balkáni kisállamért, akinek fedezetlen csekket adtak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="emel">Bárki "erélyes magyar" próbálta volna visszazavarni őket Bukarestbe, az a teljes ANTANT-al találta volna szemben magát, egy olyan erővel, amivel szemben a teljes Monarchia+Németország és szövetségeseik négy év alatt már elvéreztek.

Ne hülyéskedjünk már, a háborúnak vége volt, az Antant hatalmaknak kisebb gondjuk is nagyobb volt, minthogy újabb háborúba kezdjenek valami balkáni kisállamért, akinek fedezetlen csekket adtak.</blockquote>
Ezt a mondatodat Te komolyan gondolod?
Történelemből egyes!
 
Status
Not open for further replies.