[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Ez így van de az EEÁ-val megszűnne a szuverenitásunk és gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatottak leszünk a nagyobb nyugati érdekeknek. Nem lesz különutazás, politikai lavírozás, érdekérvényesítés, ha valamelyik politikus nem felel meg az EEÁ-nak azt simán kiközösítik a rendszeren belül és hiába lenne mondjuk Magyarországon sok támogatója teszem azt 6-7 millió, mivel Európai szintű politika folyna csak ezért ez kb 1% jelentene politikai viszonylatban a mai 60-70% helyett amit országos viszonylatban jelent.
Semmi beleszólásunk nem lenne az európai politikába cserébe a sajátunkéba sem.
Nem szűnne meg a szuverenitásunk, hanem éppen hogy sokkal erősebb lenne.
Nem a nemzetnek kell szuverénnek lennie, hanem az államnak, az országnak. Egy ország lehet akármilyen nagy, lehet több nyelvű, több kultúrájú, és mégis szuverén. Az EU állam révén az államunk olyan mértékben lenne szuverén, amiről anélkül nem is álmodhatunk.
A forint nevű játékpénzt az dönti be aki akarja, az euróval ezt sokkal nehezebb lenne eljátszani. Ha az energiavásárlást is egyben intézné az EU, akkor sokkal jobb pozíciónk lenne az oroszok felé, nem lennénk kiszolgáltatva nekik. Az EU hadsereg olyan elrettentő erőt képviselne, amire a magyar sosem lesz képes.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem szűnne meg a szuverenitásunk, hanem éppen hogy sokkal erősebb lenne.
Nem a nemzetnek kell szuverénnek lennie, hanem az államnak, az országnak. Egy ország lehet akármilyen nagy, lehet több nyelvű, több kultúrájú, és mégis szuverén. Az EU állam révén az államunk olyan mértékben lenne szuverén, amiről anélkül nem is álmodhatunk.
A forint nevű játékpénzt az dönti be aki akarja, az euróval ezt sokkal nehezebb lenne eljátszani. Ha az energiavásárlást is egyben intézné az EU, akkor sokkal jobb pozíciónk lenne az oroszok felé, nem lennénk kiszolgáltatva nekik. Az EU hadsereg olyan elrettentő erőt képviselne, amire a magyar sosem lesz képes.
Ez így nem mond semmi konkrétumot.
Vegyünk egy konkrét esetet mondjuk a 15-ös migráns válságot. Akkor az EU támogatta a bevándorlást és elvárta a tagállamoktól ugyanezt, mi nem támogattuk és magunk módján tudtunk tenni az ellen amit az EU akart.
Ha nem lettünk volna szuverének akkor az EU hatáskörébe tartozott volna a határ védelme akik nem úgy jártak volna el ahogy a magyar lakosság akarta volna, ami nyilvánvaló a népszavazásból amit akkoriban tartottak.
Tehát ha ebben az esetben nyilvánvalóan a szuverenitásunk volt a kulcs hogy szabadon dönthessünk az országunkat és nemzetünket komolyan érintő kérdésben akkor miben lett volna jobb ha ezzel nem rendelkezünk?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Ha megszünteted a tagállamok érdekeit képviselő tanácsot a kisebb európai országok hogy fognak érvényesülni az eu-ban?
Mi az, hogy "Magyarország érdeke", céljai, és ki képviseli ezeket?
Az én érdekem, céljaim homlokegyenest ellenkezőek Orbánéval. Hogy képviselhetné ő az én érdekeimet?
Az én érdekeimet az EP-ben képviselik azok az képviselők, akiknek hasonlóak az érdekei, céljai, függetlenül azok nemzeti hovatartozásától.
Orbán (jó esetben) a szavazatok felével képviseli az országot a Tanácsban, az ország másik fele érdekképviselet nélkül marad. Ellenben az EP 700 képviselője között van akár több száz, aki egy szavazásnál úgy szavaz, ahogy én is tenném. Ők az én képviselőim, nem Orbán.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mi az, hogy "Magyarország érdeke", céljai, és ki képviseli ezeket?
Az én érdekem, céljaim homlokegyenest ellenkezőek Orbánéval. Hogy képviselhetné ő az én érdekeimet?
Az én érdekeimet az EP-ben képviselik azok az képviselők, akiknek hasonlóak az érdekei, céljai, függetlenül azok nemzeti hovatartozásától.
Orbán (jó esetben) a szavazatok felével képviseli az országot a Tanácsban, az ország másik fele érdekképviselet nélkül marad. Ellenben az EP 700 képviselője között van akár több száz, aki egy szavazásnál úgy szavaz, ahogy én is tenném. Ők az én képviselőim, nem Orbán.
Fentebb írtam a példát de még nem volt időd válaszolni.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 2577

Guest
Mi az, hogy "Magyarország érdeke", céljai, és ki képviseli ezeket?
Az én érdekem, céljaim homlokegyenest ellenkezőek Orbánéval. Hogy képviselhetné ő az én érdekeimet?
Az én érdekeimet az EP-ben képviselik azok az képviselők, akiknek hasonlóak az érdekei, céljai, függetlenül azok nemzeti hovatartozásától.
Orbán (jó esetben) a szavazatok felével képviseli az országot a Tanácsban, az ország másik fele érdekképviselet nélkül marad. Ellenben az EP 700 képviselője között van akár több száz, aki egy szavazásnál úgy szavaz, ahogy én is tenném. Ők az én képviselőim, nem Orbán.
Javaslom tanulmányozásra a demokrácia, valamint a képviseleti demokrácia fogalmakat. Ezek ismeretében már Te is választ tudsz adni a saját kérdéseidre. Olyan nincs, hogy a regnáló hatalom (bárhol a világon) 100 %-ban képviselje az adott ország állampolgárainak (sokszor teljesen különböző) álláspontját.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Ez így nem mond semmi konkrétumot.
Vegyünk egy konkrét esetet mondjuk a 15-ös migráns válságot. Akkor az EU támogatta a bevándorlást és elvárta a tagállamoktól ugyanezt, mi nem támogattuk és magunk módján tudtunk tenni az ellen amit az EU akart.
Ha nem lettünk volna szuverének akkor az EU hatáskörébe tartozott volna a határ védelme akik nem úgy jártak volna el ahogy a magyar lakosság akarta volna, ami nyilvánvaló a népszavazásból amit akkoriban tartottak.
Tehát ha ebben az esetben nyilvánvalóan a szuverenitásunk volt a kulcs hogy szabadon dönthessünk az országunkat és nemzetünket komolyan érintő kérdésben akkor miben lett volna jobb ha ezzel nem rendelkezünk?
Ha az EU vezetését össz-EU szintű szavazáson választanák, akkor a vezetőknek figyelembe kellene venniük a déli perifériákon és határvidéken élők szavazatait is, hiszen még az összes német szavazat sem lenne elegendő a kormányzáshoz (és persze olyan nincs, hogy minden német ugyanarra szavazzon). Jelenleg Merkelnek hatalmas befolyása van az EU-ra, sokkal nagyobb, mint amit a szavazatai száma indokolnának, így rá tudja kényszeríteni az akaratát olyanokra is, akik nem szólhattak bele az ő megválasztásába. A migránsokat nem a magyar határőrség és a kerítés tartja vissza, hanem az EU megállapodások Törökországgal, Líbiával. Ezek nélkül építhetne Orbán olyan kerítést amilyet csak akar, elsöpörnék.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Ha az EU vezetését össz-EU szintű szavazáson választanák, akkor a vezetőknek figyelembe kellene venniük a déli perifériákon és határvidéken élők szavazatait is, hiszen még az összes német szavazat sem lenne elegendő a kormányzáshoz (és persze olyan nincs, hogy minden német ugyanarra szavazzon). Jelenleg Merkelnek hatalmas befolyása van az EU-ra, sokkal nagyobb, mint amit a szavazatai száma indokolnának, így rá tudja kényszeríteni az akaratát olyanokra is, akik nem szólhattak bele az ő megválasztásába. A migránsokat nem a magyar határőrség és a kerítés tartja vissza, hanem az EU megállapodások Törökországgal, Líbiával. Ezek nélkül építhetne Orbán olyan kerítést amilyet csak akar, elsöpörnék.
Csak annyi a gond ezzel, hogy az EU főtisztviselőinek a megválasztásához se te, se én nem kellünk, mert megoldják egymás okosba' közt az imádott eu parlamenti képviselőid. De álmodj csak tovább.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Az EU állam révén az államunk olyan mértékben lenne szuverén, amiről anélkül nem is álmodhatunk.
Ezt nem értem, hogyan lehet egy állam szuverén, ha gyakorlatilag megszűnik az önredelkezése...
A forint nevű játékpénzt az dönti be aki akarja, az euróval ezt sokkal nehezebb lenne eljátszani.
A saját nemzeti valutának megvannak az előnyei is, nyilván egy EEU esetén ez tárgytalan, de jelen esetben az euróval a forint helyett is sokkal nehezebb lenne "játszani".
Ha az energiavásárlást is egyben intézné az EU, akkor sokkal jobb pozíciónk lenne az oroszok felé, nem lennénk kiszolgáltatva nekik.
Amig áthidalhatatlan gazdasági külömbségek vannak európa egyik fele és a másik között, addig ne vásároljon senki helyettünk semmit.
Az EU hadsereg olyan elrettentő erőt képviselne, amire a magyar sosem lesz képes.
Azt megnézném, hogy ez hogyan működne...

Továbbra is azt mondom, hogy egy álomvilágban élsz. Nem sértésből,...csak jobb szó erre nincsen. Ez kb. amikor megigérnéd két tucat külömböző vallású, szokású, nagyságú a világon szétszórt törzsnek, melyek korábban egymást irtották, hogy Te majd királyuk leszel, kormányzod őket és közösen hadba vezeted az összeröffentett hadakat vlmi nemes célokért...nemáááá'
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 724
5 792
113
Ezt nem értem, hogyan lehet egy állam szuverén, ha gyakorlatilag megszűnik az önredelkezése...

A saját nemzeti valutának megvannak az előnyei is, nyilván egy EEU esetén ez tárgytalan, de jelen esetben az euróval a forint helyett is sokkal nehezebb lenne "játszani".

Amig áthidalhatatlan gazdasági külömbségek vannak európa egyik fele és a másik között, addig ne vásároljon senki helyettünk semmit.

Azt megnézném, hogy ez hogyan működne...

Továbbra is azt mondom, hogy egy álomvilágban élsz. Nem sértésből,...csak jobb szó erre nincsen. Ez kb. amikor megigérnéd két tucat külömböző vallású, szokású, nagyságú a világon szétszórt törzsnek, melyek korábban egymást irtották, hogy Te majd királyuk leszel, kormányzod őket és közösen hadba vezeted az összeröffentett hadakat vlmi nemes célokért...nemáááá'
Nyilvánvalóan egy trollal diskurálsz. Gondoltam, szólok.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Gyerekek, nem lesz semmilyen EEÁ. Mivel az egész rothad, foszlik, bomlik. Leszálló ágban van.
A magyar érdek pedig az, hogy legyen alternatíva, ha lépni kell, mert már fenntarthatatlanná válik az az irány, amerre jelenleg halad az egész kóceráj.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Javaslom tanulmányozásra a demokrácia, valamint a képviseleti demokrácia fogalmakat. Ezek ismeretében már Te is választ tudsz adni a saját kérdéseidre. Olyan nincs, hogy a regnáló hatalom (bárhol a világon) 100 %-ban képviselje az adott ország állampolgárainak (sokszor teljesen különböző) álláspontját.
A demokrácia akkor működik jól, ha a vezetést pontosan azok választják demokratikusan, akikre annak hatalma aztán majd kiterjed. Ennek semmi köze a nemzeti hovatartozáshoz, ez így működik a többnemzetű és többnyelvű országokban is.
Jelenleg Merkel beleszólhat Magyarország ügyeibe anélkül, hogy mi szavazhatnánk az ő pozíciójáról, illetve a határon túli magyarok szavazhatnak itt, akikre viszont nem terjed ki a magyar kormány hatásköre. Ellenben egy össz-EU szintű szavazásnál pontosan az a kör szavazna, akikre az EU vezetés hatalma kiterjed.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Gari egy jóindulatú, naiv valószínűleg fiatal srác, aki azt hiszi, hogy létezik olyan nép, hogy európai és, hogy ehhez lehet tartozni.
Ebből ered az álomvilág amiben él.
Egyszer már én is kifejtettem neki, hogy ilyen miért NINCS, illetve NEM IS LESZ SOHA, de nem értette meg.
(Spanyolország és Dánia, közülük kerülhetnek elő a következő kilépők...)
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Gyerekek, nem lesz semmilyen EEÁ. Mivel az egész rothad, foszlik, bomlik. Leszálló ágban van.
A magyar érdek pedig az, hogy legyen alternatíva, ha lépni kell, mert már fenntarthatatlanná válik az az irány, amerre jelenleg halad az egész kóceráj.
A te érdeked nem azonos az enyémmel. Akkor most mi az a "magyar érdek"? Orbánékat a lakosság fele választotta meg. Őket nevezzül "A magyaroknak", az ország másik fele nem számít?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
540
1 536
93
Gari egy jóindulatú, naiv valószínűleg fiatal srác, aki azt hiszi, hogy létezik olyan nép, hogy európai és, hogy ehhez lehet tartozni.
Ebből ered az álomvilág amiben él.
Létezik olyan, hogy UK nép? Vagy belga, svájci, olasz nép?
Mert UK, Belgium, Svájc, Olaszország nagyon is létezik, szuverén államok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
A hazai biztonság-politikához tartozik, hogy a Facebook/Twitter/egyebek... szelektív demokrácia támogatását --aminek tagadhatatlanul sikeres és undorító módszerei és befolyása látható volt az amerikai elnökválasztás ideje alatt-- ezeket keményen blokkolni, ellensúlyozni kell majd!

El kellkezdeni a hazai népesség tájékoztatását a helyzetről, meg kellene kezdeni alternatív tájékoztatási csatornák kiépítését és ezekről a tájékoztatást!

A Béke-menet hagyományára is szükség lesz, ebben biztos vagyok!

Mivel az internet működése egyre láthatóbban nemzetbiztonsági fontosságú --amit a előrelátó országok ennek figyelembe vételével nyílt, vagy burkolt intézkedésekkel elkezdtek nemzeti ellenőrzés alá terelni--, nálunk is meg kellene tenni a hasonló lépéseket, különben ki leszünk szolgáltatva a nemzetek feletti média-multiknak.

Az arab-, egyéb "tavaszok" megmutatták ennek a tájékoztatási-/média-hatalomnak a képességét és mögöttük állók terveit, motivációit.
Itt az ideje a korlátlan hazai befolyásolási lehetőségeiket más médiák elfogadott törvényi szabályozásához igazítani!
Jelenleg törvények-felettiek !!!


Szemléltették a módszereiket, hatékonyságukat, gátlástalanságukat.
Vannak itthoni helytartó-jelöltjeik, lelkesek, térdvédővel, hosszú nyelvvel, tollba-mondott globalizációs tervekkel...


.
 
Status
Not open for further replies.