[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
3 000
93
Az a helyzet vendégmunkások nélkül nem tartható a gazdaság növekedési pályája. Az pedig a reálbéremelkedések végét jelentené. Kellemetlen és kényelmetlen szitu, de ez van.
Én úgy gondolom, hogy ha a vendégmunkásokat kell alkalmazni, az azt jelenti, hogy a gazdaság jó irányba halad. Nyilván ez is rejt aknákat, de ez talán a kisebbik rossz. Aztán bízzunk abban, hogy talpra lehet állítani az ország korfáját, és hosszú távon biztosítva lesz a megfelelő mértékű aktív populáció. Április 3. Csak szólok. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 816
113
Én úgy gondolom, hogy ha a vendégmunkásokat kell alkalmazni, az azt jelenti, hogy a gazdaság jó irányba halad. Nyilván ez is rejt aknákat, de ez talán a kisebbik rossz. Aztán bízzunk abban, hogy talpra lehet állítani az ország korfáját, és hosszú távon biztosítva lesz a megfelelő mértékű aktív populáció. Április 3. Csak szólok. ;)
Részben kapcsolódik (habár inkább folyamat mint biztpol)
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Én úgy gondolom, hogy ha a vendégmunkásokat kell alkalmazni, az azt jelenti, hogy a gazdaság jó irányba halad. Nyilván ez is rejt aknákat, de ez talán a kisebbik rossz. Aztán bízzunk abban, hogy talpra lehet állítani az ország korfáját, és hosszú távon biztosítva lesz a megfelelő mértékű aktív populáció. Április 3. Csak szólok. ;)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig emelhető a 10-12-es totalis mélypontról a magyar termékenységi ráta. 1,2ről indultunk, a legutolsó számomra ismert 1,66, de néhány bennfentes megpendítette, hogy 1,7 fölé kúszott tavaly év végére. És ez a magyar nem cigany népesség többletgyermekvállalását mutatja. Ugyanis a ciganyoknál 2010 előtt sem okozott gondot a gyermekvállalás, tehát ennyivel több gyereket vállalnak a magyar anyák. 2,1 a cél, akkor stabilizálódik a népesség. Kérdés elérhető - e. Rendkívül fontos az eddigi kedvezmények mellé az a fordulat, hogy a gyereket vállaló nők több penzt kapnak, mint az utolsó fizetésük volt.
Az SZJA visszatérítés idén remélem nem egyszeri intézkedés. 5% fölötti GDP növekedesnél automatikusan adnám. Ezt már megpenditette finoman egy illetékes. Erre lene sansz idén is. Nagy további lökést adna, hogy kitartson a növekedés.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 712
113
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig emelhető a 10-12-es totalis mélypontról a magyar termékenységi ráta. 1,2ről indultunk, a legutolsó számomra ismert 1,66, de néhány bennfentes megpendítette, hogy 1,7 fölé kúszott tavaly év végére. És ez a magyar nem cigany népesség többletgyermekvállalását mutatja. Ugyanis a ciganyoknál 2010 előtt sem okozott gondot a gyermekvállalás, tehát ennyivel több gyereket vállalnak a magyar anyák. 2,1 a cél, akkor stabilizálódik a népesség. Kérdés elérhető - e. Rendkívül fontos az eddigi kedvezmények mellé az a fordulat, hogy a gyereket vállaló nők több penzt kapnak, mint az utolsó fizetésük volt.
Az SZJA visszatérítés idén remélem nem egyszeri intézkedés. 5% fölötti GDP növekedesnél automatikusan adnám. Ezt már megpenditette finoman egy illetékes. Erre lene sansz idén is. Nagy további lökést adna, hogy kitartson a növekedés.
Nem tudom honnét van az adatod? A ksh honlapján 2019-ig találtam, az alábbi cikk 2020-ra 1.56ot említ.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Nem tudom honnét van az adatod? A ksh honlapján 2019-ig találtam, az alábbi cikk 2020-ra 1.56ot említ.

21es majd megkeresem.
2 lehetőség van. Vagy az 1.56-ot néztem be 1.66ra, vagy vmilyen műsorban, talán Skrabinskitól, hallottam 1,7-es becslést 21-re.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Csak azért van cigány és drog probléma, mert a kormány szarik bármi érdemit tenni. ennyi.
Már rég meg lehetett volna csinálni hogy cigányság ne tudja gyerekeivel megtölteni az árvaházakat és ne legyen a cigány lánynak 8 gyereke. Két gyermek politika, második után sterilizálás mint azt Szlovákia csinálta....Svájciak is csináltak érdekes dolgokat e téren. Ez gyermek védelem, mert célja hogy a lány gyermekek ne Angliába kössenek ki kurvaként a család megélhetését biztosítva..etc

Akarásból van hiány nem eszközökből.

Úgyhogy Pócs Jancsika meg a Fidesz is elmehetnek az anyjukba.
Azért van drogprobléma, hogy ne legyen akkora a cigányprobléma. Szerinted mit szólna a jogállamiság-rendőrség az általad vázolt dolgokhoz?
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
2 lehetőség van. Vagy az 1.56-ot néztem be 1.66ra, vagy vmilyen műsorban, talán Skrabinskitól, hallottam 1,7-es becslést 21-re.
Én is hallottam, hogy a 2021-es előzetes adatok meglepően jók. A települések felén megállt a népességfogyás.

A születésszám növekedéshez akartam hozzászólni igazából.
Még jó 20 éve volt egy barátnőm aki szociológusnak tanult és volt pár tankönyve ami nagyon érdekes volt, gazdaságpszihológia, társadalomszociológia ilyesmi.

Egyik könyvben olvastam és van benne logika, hogy egy-egy olyan intézkedés, ami a társadalmi termékenységet befolyásolja, az nem azonnal fejti ki a hatását. Nem emlékszem már pontosan, de a lényeg az, hogy lehet három gyereked, de mégsem lesz, mert a körülötted lévő emberek attitűdje miatt, nem vállaltok, csak egyet v. kettőt.
Viszont pár család már kimaxolja és lesz 3+ gyerek, majd ezt a családmodellt látva bátrabban vállalják és igy tovább.
Arra tisztán emlékszem, hogy gyerekvállalást ösztönző intézkedés hatására ugyan emelkedésnek indul a születésszám, de amennyiben a modell fenntartva megmarad, akkor akár 20-30 év is lehet, mire eléri a kívánt hatását, amit remélnek tőle.
Aztán az is befolyásolja, hogy jelenleg ez a rendszer működik, de a legtöbb családnál ott motoszkál, hogy váltás esetén eltörlik, igy fontos lenne, hogy minden oldal egyformán támogassa, pusztán a bizonytalanság is meg nem született gyerekekhez vezet.
...........és ugye ott van az a matematikai gát, hogy jelenleg több olyan 30-as fiatal van, aki gyerekként azt hallotta, hogy:
"ide gyereket minek", "el kell innen menni", "nem lehet megélni"
ezért kialakult, a nem akar gyereket egocentrikus réteg, akinek nem lesz utódja. ezért kevesebb ember az, aki mostanában potenciális szülő lesz.
Szóval nem emelni kellett a születés számot, hanem a tendenciát megfordítani, ami nagyon nem mindegy.
Mindenesetre az irány jó. Ahogy a herénk ereszkedik ez úgy emelkedik remélem. :D

Az LGBT, abortusz, meg hasonló, halál kultúráját terjesztő elmebetegeket meg amennyire lehet, a médiából és tömegkultúrából száműzni kell. Az, hogy a kormány igyekszik megakadályozni ezt a pusztító ideológiát 18 év alatt, a legfontosabb. A választáson remélem az Orbán fóbiások is behúzzák erre az X-et.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Huhh és az ördög ügyvédjétől kell megtudnom, hogy a Szilágyi Gerda által megemlített Várady Napsugár együtt szervezkedik egy autonóm magyar területért a romákkal. ld wikipedia. Leszbi-cigány autonóm terület! Na erre varrjatok gombot!

weboldal1
weboldal2
:confused:
Már annyira politikai tényezők, hogy Zsóti is a szájára vette őket... micsoda üde kis színfoltja hazánkank aminek a létezéséről eddig lemaradtam.... hú pedig messze van április 1...
kösz a linket, ezt továbbítom is a megfelelő helyre, ha esetleg még nem látták volna, akkor ugyan nézzenek már ennek a kis picsának a körmére, hogy mikkel is vagdalkozik...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 275
9 642
113