[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
652
1 814
93
1000 km a hatotavolsag. Fenn a terkep honnet johetett. Vinnyica-Csernovic-Ivano Frankovszk haromszogbol sanszos ha a romanokon es rajtunk at ment.
Ha a románokon nem ment át, akkor is kellett volna ideális esetben látniuk egy ilyen helyzetben gondolom. Vagy a Szlovákoknak ha feljebb jött. Azért durva, (már már konteós) hogy pont egy nagyvárost talált el.
 

trma

Active Member
2022. február 24.
40
130
33
LOL ez telitalálat :D



Gondolom már készen vannak a cikkek, hogy orosz támadógépet lőttek ki a magyar gripenek.
Vagy román/szlovák/lengyel. Aki nem lesz észnél.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mondom, értem én,
Látod, látod! Ekkora balf.sz ellenzéknek tapsikálsz!

Ismétlem, értem én, az MH meg tudja védeni Magyarországot.... ergo csak épp úgy érzi nem kell megvédeni az országot attól, hogy átrepüljön felette, egy 50 éves felderítőgép... mondom, mindent értek! Stratégiai Nyugalom! Ez a Honvédelmi Stratégia Szerves Része!
Esetleg szervezhetünk a kisiskolásaink kémrepülőgép-megfigyelő éjszakai bulikat is honvédelmi szakkörként, hogy szigorú szempárok kövessék őket legalább... vagy lehet turistalátványosság a hazánk fölött átrepülő felderítőgép-spotting! Országimidzs! A sok EU pénzből épült kilátó értelmet nyer!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and jimkirk

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Apropó, büdöslábú ellenzék! Még Putyin is gratulált, egy háború kellős közepén ...

Mész a böribe! Miféle háború! Vigyázz arra miket mondasz a nagyvezír tetteiről :) Még a végén drágábbankapjuk a gázt :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Gondolom már készen vannak a cikkek, hogy orosz támadógépet lőttek ki a magyar gripenek.
Vagy román/szlovák/lengyel. Aki nem lesz észnél.

Nem hinném hogy háborúba akarunk keveredni, ez elég egyértelmű, szerintem. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ha ismétlődik a drónos dolog, vagy valami más, akkor valaki provokál bennünket. Értelmét nem látom ukrán részről, van elég bajuk így is. Orosz részről annyit talán, hogy idegen zászlós hadműveletben, ukránokra lehet kenni és zavart kelteni így a NATO államok között, még ha háborút nem is generál. Viszont ha nem volt modernizált a drón, akkor eléggé behatárolt, honnan indíthatták. Mindenesetre, ha újabbak követik, akkor egyértelmű hogy valakik provokálnak minket. Tudva, hogy a választások előtt a kormányt is lehet gyengíteni, a honvédelem ilyen lyuka miatt. Mivel ilyen 50 éves cucc is kikészít minket, mert nem tudjuk megfogni semmivel, ha nincs rá semmink.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem hinném hogy háborúba akarunk keveredni, ez elég egyértelmű, szerintem. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ha ismétlődik a drónos dolog, vagy valami más, akkor valaki provokál bennünket. Értelmét nem látom ukrán részről, van elég bajuk így is. Orosz részről annyit talán, hogy idegen zászlós hadműveletben, ukránokra lehet kenni és zavart kelteni így a NATO államok között, még ha háborút nem is generál. Viszont ha nem volt modernizált a drón, akkor eléggé behatárolt, honnan indíthatták. Mindenesetre, ha újabbak követik, akkor egyértelmű hogy valakik provokálnak minket. Tudva, hogy a választások előtt a kormányt is lehet gyengíteni, a honvédelem ilyen lyuka miatt. Mivel ilyen 50 éves cucc is kikészít minket, mert nem tudjuk megfogni semmivel, ha nincs rá semmink.
Lengyelország és Románia fölött is van NATO AWACS, azzal a felderítési hatótávval tudjuk pontosan honnan jött ez a drón. Elvben.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Hát, Orbánnak tizenkét éve lett volna rá, hogy újjáépítse, de ez alatt csak stadionok épültek. Szóval fölösleges ókori eseményeket felemlegetned, a mai állapotokért a tizenkét éve regnáló kormány a felelős, ez az alkoholtól aszott múmia bosszúja!
Már megint fullban nyomod. Soha, de soha ne nyomd fullba.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Dehogy nyomom! Tudod te mi minden épülhetett volna légvédelem terén az elmúlt tizenkét évben a semmi helyett! Ne mentsd fel az egyedül felelőst, akinek fontosabb volt az első tíz évben a foci, mint a honvédelem!
Ez a stadion meg foci téma lett nem kicsit túl tolva. Szerintem senki meg nem nézte, hogy az említett uniós "támogatási" programok hogyan lettek aláírva. És igen MSZP - SZDSZ kormány le papirozta, aztán az egészet meg át tolta a köv. kormány nyakába. Orbánék kész tények elé lettek állítva. Ha nem hívják le a pénzeket a stadionokra az a baj, ha le hívják akkor meg jönnek a Hozzád hasonlók.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez a stadion meg foci téma lett nem kicsit túl tolva. Szerintem senki meg nem nézte, hogy az említett uniós "támogatási" programok hogyan lettek aláírva. És igen MSZP - SZDSZ kormány le papirozta, aztán az egészet meg át tolta a köv. kormány nyakába. Orbánék kész tények elé lettek állítva. Ha nem hívják le a pénzeket a stadionokra az a baj, ha le hívják akkor meg jönnek a Hozzád hasonlók.
Ki ne találd már, hogy Gyurcsány kényszerítette Orbánt a stadionok építésére, meg ő találta ki a TAO-t, stb. Meg az EU-nak amúgy is mi köze a légvédelem elmaradt fejlesztéséhez! Ugyanmár hagyjuk!
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
932
2 573
93
Ki ne találd már, hogy Gyurcsány kényszerítette Orbánt a stadionok építésére, meg ő találta ki a TAO-t, stb. Meg az EU-nak amúgy is mi köze a légvédelem elmaradt fejlesztéséhez! Ugyanmár hagyjuk!
Attól még Gyurcsányék intézték, hogy az uniós pénzeket milyen százalékos arányban, milyen célokra lehet igényelni.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
652
1 814
93
Mondom, értem én,

Ismétlem, értem én, az MH meg tudja védeni Magyarországot.... ergo csak épp úgy érzi nem kell megvédeni az országot attól, hogy átrepüljön felette, egy 50 éves felderítőgép... mondom, mindent értek! Stratégiai Nyugalom! Ez a Honvédelmi Stratégia Szerves Része!
Esetleg szervezhetünk a kisiskolásaink kémrepülőgép-megfigyelő éjszakai bulikat is honvédelmi szakkörként, hogy szigorú szempárok kövessék őket legalább... vagy lehet turistalátványosság a hazánk fölött átrepülő felderítőgép-spotting! Országimidzs! A sok EU pénzből épült kilátó értelmet nyer!
Amúgy ha valaki régota olvasgatja a HTKA-t (én pl a kezdetek óta) akkor nagyjából reális képe van arról, hogy mekkora a kabát ebben a helyzetben. És nagyjából azt is érti, hogy kiknek és miért kommunikál a kormány úgy ahogy. Még itt az oldalon is rengetegen meglepődésüket fejezik ki , a nagyjából picit érdeklődőbbek számára ismert dolgokról , folyamatokról. Folyamatosan arról beszélgetünk, hogy mik hiányoznak, mik fejlődnek, hová tartunk. Tudjuk, hogy ez a helyzet, még letolt gatyával ért bennünket. Tudja ezt mindenki aki picit éleslátobb a facebookmasszánál, vagy valamilyen vezető beosztásban van a kormánynál. A kormány médiakomunikációja egyalltalan nem nekünk szól! Es ez valószínűleg így van máshol is. Az az átlagembernek szól, akinek a BTR tank, a pisztoly puska, a gonosz katona meg le akarta lőni a covid alatt az utcán mert nem volt rajta maszk. Szerintem a kormány jól komunikál. Nagyjából most mást nem is tehet. Biztos vagyok abban is, hogy nem érzik a reális veszélyét a háborús konfliktusnak , ezért nem is nagyon erre készülnek. Ha így lenne, nem a benzinkútakon lenne dugó, hanem az M1-esen a konvolyoktól! Szerintem túl nagy a feneke ennek a robotrepülős dolognak. Nem vettük észre! Nahát! Nemrég még kővel dobálták azt aki azt mondta, hogy fegyverkezzünk! Nemrég pár hektár erdő (tubes) miatt kellett radart tennünk gödörbe! Most meg ezek kérik számon a legjobban, hogy hol a hadsereg! Hú de sok embernek meg tudnám most mondani a magamét….. :D :D :D De inkább nem teszem! Csak annyit mondok: Várjuk az ukrán menekülteket kenyérrel, az afgánokat délről pedig golyóval ! ;) Amúgy pedig hallgassátok meg Toroczkai legújabb videóját! :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
HM: észlelték az Ukrajna felől érkező drónt, de provokációtól tartottak - ma is történt hasonló
Forrás: https://kuruc.info/r/4/240853/
Ez a mellébeszélés már volt. A "provokáció" szó használata értelmetlen ebben a kontextusban. Úgy értve, hogy a provokáció akkor nem ért volna célt, ha lelövik a drónt, a drón lelövése semmilyen formában nem provokált volna senkit, magát a provokációt szüntette volna meg, tehát azért nem lelőni a drónt, mert provokációtól tartottak olyan logikai hiba, ami alapján a nyilatkozó épelméjűsége vonható kétségbe. Éppen ezért az ilyen szöveg a hülyének nézett nagyközönségnek szánt blabla az igazság helyett.

Nem tudjuk miért nem lőtték le. Valamilyen alkalmatlanság viszont biztos szerepet játszott abban, különben most nem nyomnának ilyen fals szöveget!
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
1.) ZÁGRÁB! Nem rögtön ez ugrott be:

"...a horvát államnak ehhez semmi köze, nem is lesz hozzá semmi köze. Ezt garantálom! (...) Nem csak, hogy nem küldjük oda a hadsereget, egy eszkaláció esetén a horvát katonákat mind egy szálig visszahívjuk onnan. (...) Ennek semmi köze Ukrajnához vagy Oroszországhoz, ennek az amerikai belpolitika folyamataihoz van köze, Joe Biden kormányához, amelyet én is támogattam."

-mondta Zoran Milanovic horvát államelnök, még február végén. majd pár nap múlva fokozta:

"Úgy vélem, a miniszterelnök egy gyáva alak. (...) Úgy viselkedik, mint egy ukrán ügynök, én pedig úgy, mint a horvát elnök. Ez hatalmas különbség. (...) Kijevnek nem kellene folyamatosan konfrontálódnia az atomhatalom Moszkvával. Akárki hergeli fel is őket, az veszélyes sarlatán. Közülük sok van Európában."

ROT7GW5TGVBGNFYFLWA7EHHQS4.jpg


2.) Ukrajnában boldog-boldogtalannak osztogatják a fegyvereket, a hadseregük tömve van szélsőséges nacionalistákkal, zavaros fejű, de tettre kész keménylegényekkel. Sokuk döntési pozícióban is van. Itt is többen jelezték már, hogy nagyon meredek dolog ellenőrizetlenül önteni rájuk a haditechnikát, mert baromi könnyen kerülhet rossz kezekbe.

_123425520_ukraine5.jpg


3.) Egy 1000 km-es távolságban vaktában elszálló drón esetében talán 1000 az 1-hez az esély, hogy véletlenül essen egy távoli fővárosra.

Következtetés: Valamelyik vérbő ukrán arcnak eszébe jutott, hogy itt ez a semmire nem jó vacak, és a remek alkalom odapörkölni Zágrábnak, jelzésként, hogy de, igenis LESZ hozzá közötök apukáim.
Ha ehhez hozzátesszük, hogy Oroszországot leszámítva Ukrajnának Magyarországgal voltak (vannak) a legrondább konfliktusai, kb. 2 legyet egy csapásra helyzet. Hallottad, Vologya? Orbán azt mondta, hogy rajtuk nem mehet át fegyver! Tényleg? Fogd meg a söröm...!
És ha ez az incidens a magyar-horvát viszonyt is kiélezi... hát kell ennél több?
Hivatalosan persze "mink ott se vótunk", és a patásördög oroszokra lehet kenni az egészet.

Ukrajnának elemi érdeke, hogy a konfliktusba minél több államot, minél mélyebben rántson bele, mert egyedül menthetetlenül elvérzik. Az első Öböl-háborúban Szaddam is azért lövöldözte a Scud-jait Izraelre, hogy kiprovokálja annak támadását, mert úgy spekulált, hogy a többi arab állam Izrael hadba lépése esetén kilépne a koalícióból. Közelebbi tapasztalat: Barcs bombázása...
Ezt a lehetőséget támasztja alá az a nyilatkozat is, amely szerint nem ez volt az első provokatív légtérsértés.

Ami a légvédelmünket illeti, látni láttuk, hogy jön, ha jól tudom, elég messziről. Nem tudom, mennyire pontosan sikerült az észlelés után meghatározni az objektum jellegét, de talán felmerült, hogy egy dezertáló pilóta távozik Ukrajnából (volt már rá példa).
A lelövése az ország légterén kívül nyilván nem opció, amikor pedig már itt volt, akkor... hát igazából tök mindegy, mi volt a szándék, mert leszedni nem tudtuk volna. Nincs mivel.

Ez után a ronda eset után talán már lesz!
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
652
1 814
93
Ha nem értitek, hogy miért komunikál így a kormány, menjetek ki egy legelőre , és hallgassátok meg a pásztort. Egyszerű, hangos , és hangsúlyos szavakat használ. Pont annyira összetetteket amit még a nyáj felfog. Ez a dolga. Ezt így kell! Mindig a nyáj szintjén szól hozzájuk! Pont , hogy elérje a célját! Aztán az, hogy a farkasok elé hajtja-e őket vagy a karámba, az már egy másik történet! És az is, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás. De az biztos, hogy nem az utóbbi 10 évben zuhantunk CSAK erre a szintre! Inkább az utóbbi 50ben!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse