[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 265
113
Thököly sztorija a hatalomig nagyon jó tényleg kalandregénybe illő ahogy a család felemelkedése is...
átb..ták az osztrákokat az eladott marhákat visszarabólták majd újra eladták nekik... egyszerer az Ifjú Thököly cseszett rá alig bírt elmenekülni. bemenekült a nádas ingoványba pár nap múlva estefele a rablók ki akarták rabólni (apja eggyi vólt hajdujával megismerték egymást) a néptelen területről hajnalba már egy ezreddel jött ki...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Thököly sztorija a hatalomig nagyon jó tényleg kalandregénybe illő ahogy a család felemelkedése is...
átb..ták az osztrákokat az eladott marhákat visszarabólták majd újra eladták nekik... egyszerer az Ifjú Thököly cseszett rá alig bírt elmenekülni. bemenekült a nádas ingoványba pár nap múlva estefele a rablók ki akarták rabólni (apja eggyi vólt hajdujával megismerték egymást) a néptelen területről hajnalba már egy ezreddel jött ki...
Kár, hogy nem kapták el, kb 1,5szer több magyar élne ma ha idő előtt lelövik azt a népírtó férget.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Az előző nagytesónál nem szólhattál semmit, mert elvitt a fekete autó, viszont a gazdaság magyar tulajdonban volt.
A mostani nagytesónál a gazdaság külföldi tulajdonban van, de bármit szövegelhettél, úgysem számított semmit.

Az előző nagytesónál az orosz nyelv kötelező volt, de sehol nem kellett használnod.
A mostani nagytesónál az angol nyelv nem kötelező, de sehol nem kapsz munkát, ha nem beszéled.

Az előző nagytesónál még a besúgók jelentettek fel. (offline)
A mostani nagytesónál te magad jelented fel saját magad. (online)

Update: most már a mostani nagytesónál sem szövegelhetsz bármit, mert jönnek a tényellenőrzők és a hasonlók.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 029
10 056
113
Nem értetted a kényeget! Pont arról írtam hogy mindenkinek a 80 ezres látványstadionok ugranak be és az agyában pavlovi reflex bekapcsol a lölőzés.Nem a leendő katonák mennek a 80 ezres stadionokban, hanem a gyerekeket MÁR VISZIK az iskolák hetente 4x sportolni, 2x pl. úszásra és csapatjátékokra vidéken és a vidéki városokban az új modern létesitményekbe, akikből majd lehet majd katona is. Ha valaki nagyon vágyvezérelt bizonygathatja, hogy van rengeteg visszaélés ezeknél és az ellenzéki vállalkozókat pénzembereket így vaásárolja fel a NER (pl. a TAO-val) meg kizárt hogy 2010 előtt ilyenek lettek volna stb. stb. De tény, hogy a létesítmények nálunk minden városban megépültek és a gyerekek (ingyen) testneveléskor és azon kívül használják őket sportolnak bennük. A hadsereg alapja a jó katona ahhoz meg nem elég csak a pénz (fizetés) a jó katonákhoz egészség, sport, csapatszellem stb. kell.
A heti két úszás az itt Budapesten félévente azt hiszem 13 vagy 14 alkalom négy féléven át. Tudom mert nekem is viszik/vitték a gyerekeimet. Engem is vitt az iskola majd négy én éve.
A 80ezres stadionból meg lehetett volna 200 tornaterem. Nem egészen 30 tanuszoda épült 12 év alatt ha jól tudom. És ha úszni akarnék menni heti kétszer az itt Pesten 4000-5000forint, az évi 100e ha rendszeresen járok. Nekem belefér, de egy négytagú családnak szar lesz..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 164
113
Hova bujdostak a 48-as forradalom vezetői, hősei. Jozef Bem mint török pasa?
A hősei? Száműzve lettek, vagy az aradi bitón végezték.
A gerinctelen férgek valóban a törökökhöz menekültek, de ugye az a tény, hogy az ország főtere Kossuthról van elnevezve komoly indokot jelentene Hegedűs hadnagy családjának egy perújrafelvételre.
----
Nos a tehetséges tábornoki kar nagy valóban Aradon végezte. Egyetértek Kossuth-tal való ellenérzésben, mivel a köztörvényes bűnei mellett legalább három olyan döntése volt, amely nagyon kisiklatta a magyar ügyet.
1. Az önálló Horvát Bánság tagadása (ezzel Bécs kezébe kergette Jellasics-ot (aki különben Horvát hős, az ottani szerint).
2. A trónfosztás (az utolsó kiegyezési lehetőség lett volna a bécsi kamarillával, akinek ott volt a Szent Szövetség a zsebében negyedmillió orosz katonával).
3. Debinsky kinevezése..

Én kiskorom óta mindig Görgey párti voltam. A világosi fegyverletétel pedig győzelemmel ért fel, több 10 ezer magyar katona, magyar ember és sarjai köszönhette neki életét.
:)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 164
113
A heti két úszás az itt Budapesten félévente azt hiszem 13 vagy 14 alkalom négy féléven át. Tudom mert nekem is viszik/vitték a gyerekeimet. Engem is vitt az iskola majd négy én éve.
A 80ezres stadionból meg lehetett volna 200 tornaterem. Nem egészen 30 tanuszoda épült 12 év alatt ha jól tudom. És ha úszni akarnék menni heti kétszer az itt Pesten 4000-5000forint, az évi 100e ha rendszeresen járok. Nekem belefér, de egy négytagú családnak szar lesz..
Nálunk az összes uszódát bezárták két éve, mert persze a javításra nem jutott pénz a kerületben. Most polgári összefogás miatt indult újra a felújításuk...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 029
10 056
113
A heti két úszás az itt Budapesten félévente azt hiszem 13 vagy 14 alkalom négy féléven át. Tudom mert nekem is viszik/vitték a gyerekeimet. Engem is vitt az iskola majd négy én éve.
A 80ezres stadionból meg lehetett volna 200 tornaterem. Nem egészen 30 tanuszoda épült 12 év alatt ha jól tudom. És ha úszni akarnék menni heti kétszer az itt Pesten 4000-5000forint, az évi 100e ha rendszeresen járok. Nekem belefér, de egy négytagú családnak szar lesz..
nyilván negyven éve jártam úszni, és nem 100e egy év hanem 200e, csak nem tudok írni.
De libsi vagyok, ezt a kis hibát megbocsássa a nagyságos fórum a többi mellett.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Debinsky kinevezése..
Az volt a kisebb hiba. Denbinsky valóbab tehetséges volt. Itt a VOLT a hangsúly. A hadműveleti tervei, és a helyzetértékelése alapvetően végig jó volt. Pl: Temesvári csata előtt úgy szervezte meg a visszavonulást, hogy még egy nap pihenője is lett volna Görgey csapatainak.
Csak megöregedett, és operatív tisztnek volt már alkalmatlan.
De ez előre nem volt egyértelmű. Utána meg ugye jöttek az ilyen felemás jelek.
Bem volt az igazi hiba. A 19. század Guevarája, akiben még annyi gerinc se volt, mint az eredetiben, mert ő legalább meghalt az elveiért.
Tehetségtelen idióta, aki gyakorlatilag csak az emberélet elpocsékolásában jeleskedett.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 901
13 855
113
Az volt a kisebb hiba. Denbinsky valóbab tehetséges volt. Itt a VOLT a hangsúly. A hadműveleti tervei, és a helyzetértékelése alapvetően végig jó volt. Pl: Temesvári csata előtt úgy szervezte meg a visszavonulást, hogy még egy nap pihenője is lett volna Görgey csapatainak.
Csak megöregedett, és operatív tisztnek volt már alkalmatlan.
De ez előre nem volt egyértelmű. Utána meg ugye jöttek az ilyen felemás jelek.
Bem volt az igazi hiba. A 19. század Guevarája, akiben még annyi gerinc se volt, mint az eredetiben, mert ő legalább meghalt az elveiért.
Tehetségtelen idióta, aki gyakorlatilag csak az emberélet elpocsékolásában jeleskedett.

Bem minősítése és az okok érdekelnek a témához tartozó fórumon.
A korábbi oktatás és az évtizedekkel ezelőtti szakirodalom sem mondott igazán "csúnyákat" róla.
...de ettől még lehet más a valóság. Érdekelne.

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ez onnan is látszik, hogy a felvidéki városokban a városban a főtér körül polgári házak voltak, és kis területüek voltak viszonylag, az alföldön elterülő, kvázi mezővárosoktól eltérően, ahol inkább néhány polgári ház köré a gazdagabb parasztság költözött,, de polgáriasodásnak nem volt nyoma (ahogy városfalnak sem) általában. Olyan kvázi összhányt települések voltak, ellentétben a tényleges polgári városokkal amik a felvidéken, és persze nyugatabbra is kialakultak.
Polgáriasodásnak nem volt nyoma. Aha. Aztán mégis az 1500-as években pl. a reformátorokat is ők adták, meg a külföldi diákok igen jelentős részét. Városfalak meg voltak, csak nem maradt fent láthatóan.
Természetesen más volt a településszerkezet, más volt a társadalmi összetétel. A kvázi összehányt településeknek is megvolt a településszerkezete, még ha ilyen kifejezéssel is illeted.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A csehek is ezt csinálták már az 1800-as évektől és vigan van még Cseh nemzet :)
Ezért akarom én is. És tanácsolom minden nemzetét szertő magyar embernek.
Menjen a frontra aki akar, én biztos nem fogok senki kedvéért embert ölni.
Wass Albert azt mondta, hogy a magyarok meghaltak Erdélyért, míg a románok teleszülték. Ki járt jól?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Mert Csehországot és a cseh népet senki sem akarta igazán eltörölni, még Hitler sem.
Vígan gyártották a Me-262-t, A Hetzereket, és ha a brit/cseh terroristák nem ölték volna Heydrichet, még Lidice sem történt volna meg.
És még azzal együtt is nagyon olcsón megúszták a 2 vh-t.

Nekünk nem volt és nem is lesz ilyen szerencsénk.
De lehet, ha most kivételesen sikerül eltalálni a jó oldalt (ami nem feltétlenül a NATO)!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Hol van ez az topcirész?? Nekem is lenne hozzáfüznivalóm..
Én itt fogok válaszolni
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Egyiptom az agyatlanul logikátlan harceszközbeszerzések állatorvosi lova és egyúttal a politikai hátterű haditechnikai beszerzések klasszikus tankönyvi esete.
Így is ki tud nézni a dolog meg úgy is hogy
1956
igen
1956 őszétől
amikor a szovjet és k európai révkalauzok biztosították a hajók átjutását a szuezi csatornán
meg
volt valami pont egy napig sikeres francia brit izraeli akció a szuezi csatorna környékén és
a usa és szovjet összekaccsintására
e államok
/a műholdak mobilok digitalizáció előtt pár tíz évvel/
visszavonultak
kb. minden nagyhatalmi féle dologtól.
Ez azért a európai és a magyar tudatban sincs a mai napig
SE.
Pedig pl. Dr. Járlóka Lívia meg a Dr. Deutsch Tamás elég jól fizetettek évtizedek óta.