[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="Fennek">Konkrétan 1 éve emberhiánnyal küzdünk.
6db üres szék van a környékemen :(


Hát ha nincs megfizetve a munka és rosszak a körülmények....


Addig vigyél plüssöket és ültesd őket a székekre... :D :D</blockquote>
:) Nálunk is lehetne plüss.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
most nézem a hírekben a két népszavazós kérdést, máshogy kérdez, de ugyanaz az eredmény jöhet ki, ha a nyitvatartás pártiak elmennek választani
mi a fenét hisztiznek ezek majmok? el kell menni szavazni és az lesz amit a többség akar
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Akkor NE kampányolj, pláne külfödről ne, mert ott nem fogod érzékelni a fityiszes rabló valóságot!"

Az, ha leírok néhány gazdasági adatot, már kampánynak számít? Igen, külföldi vagyok (egész pontosan a magyar határtól 10 km-re lakom), de magyar vagyok, ezért ha akarod ha nem, nekem számít, hogy mi történik Magyarországon.

"Ja, és ne a tőlük hallott hazugságokkal kampányolj!"

Amerikai intézet gazdasági adatait linkeltem, ők is hazudnak? Sőt, a világon mindenki hazudik, aki szerint javultak az ország gazdasági mutatói, csak a balosok mondanak igazat?

" Pl. a gazdasági mutatók nagyon becsapósak, mert 1 kormány jó vagy rossz döntéseinek hatása csak évek múlva 1 másik kormány alatt lesz érzékelhető.

Ezek szerint 2006 után azért ment majdnem csődbe az ország, mert 2002 és 2006 között balos kormány volt, vagy az is még az első Fidesz kormány miatt volt?

"Ennek kapcsán nagyon nem irigylem az ovi után jövő kormányokat!"

Nem kell irigyeld, mert ha így mennek a dolgok, elég sokáig ők maradnak hatalmon.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote>A térképen 0.818 az indexünk vagyis a 2015-ös 0.828 adat alapján fejlődtünk.

Akkor jó, biztos én vagyok a h****, hogy még lakáshitelre se merek gondolni, nemhogy nyaralásra meg ilyen úri dolgokra.
De az indexünk jó, úgyhogy jól élünk.</blockquote>

Most erre mit lehet mondani? Én a barátnőmmel albérletben élek, évente 1 hetet elmegyünk nyaralni, (a havi legalább egy hétvégi kiránduláson kívül), emelett hamarosan házat szeretnénk venni. Haverom egyedül lakik, saját házban, majdnem annyit keres, mint mi ketten, mégsem engedheti meg magának a nyaralást. Sok olyan embert ismerek, akik több jövedelemből élnek, mint én, mégis kevesebbet engedhetnek meg maguknak. Pia, cigi, egyéb pazarló dolog sok pénzt el tud vinni havonta, hát még egy egész élet alatt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
pela3

Egyet értek a hosszú hozzászólásoddal. A mai fiatalok elé nagyon sok fölösleges bürokratikus akadályt gördítenek ami nehezíti a boldogulásukat.
Viszont aki tanulás mellet is dolgozik és végül megugorja a lécet, teljesíti az össze bürokratikus baromságot annak utána jó élete lesz.
(és hallgathatja azok panaszkodását akiknek nem sikerült, illetve a 40+ os generációt, hogy "a mai fiatalok.... bezzeg ők!")
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
misinator

Az egészségügyben tényleg nem túl rózsás a helyzet, de már volt erről egy összeesküvés elméletem, hogy a nyugdíjasok létszámát a legjobban a rossz egészségügyi ellátással lehet csökkenteni.
A legnagyobb állami kiadás a nyugdíj...
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
misinator

Az egészségügyben tényleg nem túl rózsás a helyzet, de már volt erről egy összeesküvés elméletem, hogy a nyugdíjasok létszámát a legjobban a rossz egészségügyi ellátással lehet csökkenteni.
A legnagyobb állami kiadás a nyugdíj...

<blockquote rel="fip7">misinator

csak szólok, hogy a nyugdíjas mindenhova hamarabb kap időpontot mint te :), gyógyszerből is annyit vált ki mint 6 másik mert arra is van támogatás, plusz ideje mint a tenger így állandóan tud orvosnál ülni, nézz be bármelyik kórházba, 95%-ban őket fogod látni és bármi bajod van várhatsz órákat mindenre, ha nincs időpontod, de persze azt meg csak hónapok múlva kapsz, akár meg is dögölhetsz, a magyar egészségügy rémes katasztrófa, de persze arra volt 1milliárd, hogy adjunk a szlovák református egyháznak, ők mégiscsak fontosabbak mint a magyar emberek egészsége :) és ez a baj a mostani rendszerrel, gazdasági mutatók ide vagy oda...a mutyi, a rablás, a feleslegesen elszórt milliárdok, az, hogy nincs lehetőség semmiben normális és racionális párbeszédre, mert amit ők csinálnak minden jó, ha szar is, akkor is jó, mert olyan nincs, hogy ők hibázzanak
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Ki gondolhatja, hogy a kerítés őrzès nélkül müködhet? Még Izraelben is folyamatosan őrzik.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Akkor NE kampányolj, pláne külfödről ne, mert ott nem fogod érzékelni a fityiszes rabló valóságot!"

Az, ha leírok néhány gazdasági adatot, már kampánynak számít? Igen, külföldi vagyok (egész pontosan a magyar határtól 10 km-re lakom), de magyar vagyok, ezért ha akarod ha nem, nekem számít, hogy mi történik Magyarországon.

Látod, ezért nem volt Mo-n rendszerváltás (a fejekben sem), még most is "külföldinek" titulálják a kinti magyarokat, holott ők soha nem kérték, hogy azzá váljanak, a fejük felett döntötték el ... És ezt egy 22 éves gyerek mondja.
Bakker mindjárt én is az leszek, anyai nagyapám Nagyváradtól délre, Gyapjún született. Ma Románia.
Valahol nem az ő hibájuk, hanem az elnemzetietlenítő liberális magyar oktatási rendszer, és a kommunizmusban szocializálódott oktatói gárda.
Mondjuk, ha a változást nem látjuk, a fiatalabb korosztályok sem jobbak.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az Európai Unió Bírósága szerint nem egyeztethetők össze az uniós joggal a SZÉP-kártya rendszer és az „Erzsébet étkezési utalvány” rendszer egyes elemei – mondta ki keddi ítéletében az Európai Unió Bírósága. <b>Addig minden rendben volt, amíg a teljes piac a franciáké volt. </b>
http://magyaridok.hu/belfold/amig-multike-volt-brusszelt-nem-zavarta-404566/

Az Orbán-kormány által 2012-ben bevezetett változtatásokat megelőzően az Étkezési Utalvány Forgalmazói Egyesületbe tömörült három francia kötődésű társaság, az Edenred (korábban Accor Services), a Le Cheque Déjeuner és a Sodexo fedte le a hazai utalványpiacot. Évente átlagosan 200-230 milliárd forintos forgalmat generáltak, <b>nyereségük pedig megközelítőleg ötvenmilliárd forintot tett ki, amely haszon jelentős része természetesen kiáramlott az országból. </b>A polgári kormány által tett változtatások nyomán az e tevékenységből származó nyereség határainkon belül marad, s a rászorulók – hátrányos helyzetű gyerekek, idős és fogyatékkal élő állampolgárok – üdültetését szolgálja.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Itt egy aljas nő.

http://nepszava.hu/cikk/1086572-jeneya-menekultugy-miatt-csakis-szegyenkezhetunk/
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Tisztelt blitzkrieg!
Te írtad, hogy: "Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett" - majd kampányoltál. Én csak erre reagáltam.

Amúgy meg elegem van abból a hazug politikai maketingből, melyben: Ami siker, az az én sikerem /még akkor is, ha semmit sem tettem érte/, a kudarcokért viszont csak és kizárólag az előző vezetés okolható!!!

Abban meg ne reménykedj, hogy "sokáig ők maradnak hatalmon", mert a választóknak elege lesz a Felcsút központú unortodox rablógazdaságból, melyért még az unokáink is fizetni fognak. /Pl a stadionépítésre kidobott milliárdokat soha senki nem fogja viszontlátni, de a fenntartási költségeket mindenki fizetni fogja. Ilyen 1 sikeres fityiszes beruházás!/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Itt egy aljas nő.

http://nepszava.hu/cikk/1086572-jeneya-menekultugy-miatt-csakis-szegyenkezhetunk/

Ezek külföldről - de nagyon jól fizetett - mo-i ügynökök. A jó ég mentse meg az országot ettől a szélsőségesen liberális, full kretén idegen zsoldban álló bagázstól.

Máshol már hülyeség-tort ülnek a beteges hajlamaikkal:
"Mindenki rendelkezhet a saját teste felett: ha lehet dönteni arról, hogy a halálunk után tudományos célokra használják a testünket, lehessen dönteni arról is, hogy valaki szexelhessen az ember holttestével, ha akar.”
http://magyarhirlap.hu/cikk/48415/Liberalisbunozes
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
formosa

Ez egy biztpol topik, a kantin topikban kevésbe lenne off amiket írsz. A másik meg az, hogyha valaki ír X állítást akkor azt támassza alá valamivel. Ezt jó páran megtették te meg csak panaszkodsz :)
Ha válaszolni akarsz akkor azt a kantin Magyarország topikban tedd légyszíves!
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. fip7!
Igazad van, de eltévesztetted a címzettet, mert nem én kezdtem kampányolni ebben a rovatban. Csak válaszoltam...!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tisztelt blitzkrieg!
Te írtad, hogy: "Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett" - majd kampányoltál. Én csak erre reagáltam.

Amúgy meg elegem van abból a hazug politikai maketingből, melyben: Ami siker, az az én sikerem /még akkor is, ha semmit sem tettem érte/, a kudarcokért viszont csak és kizárólag az előző vezetés okolható!!!

Abban meg ne reménykedj, hogy "sokáig ők maradnak hatalmon", mert a választóknak elege lesz a Felcsút központú unortodox rablógazdaságból, melyért még az unokáink is fizetni fognak. /Pl a stadionépítésre kidobott milliárdokat soha senki nem fogja viszontlátni, de a fenntartási költségeket mindenki fizetni fogja. Ilyen 1 sikeres fityiszes beruházás!/

Mondom, nem kampányoltam, leírtam, hogy mi van a statisztikákban. Ha az MSZP idején lett volna szép a statisztika, akkor is leírom, én örültem volna annak is ha az ő vezetésük alatt is szárnyal a gazdaság. Ha utánaolvasnál a korábbi hozzászólásaimnak is, akkor láthatnád, hogy simán elismerem én is, hogy a Fideszesek is ugyanúgy lopnak, mint a többiek, viszont ők legalább jobban konyítanak a gazdasághoz.
Arról meg nem tehetek, hogy utálom Gyurcsányt, megdolgozott érte keményen. Először a határon túli magyarok ellen kampányolt, miután meglett a kettős állampolgárság, utána idehozta a belét, hogy szavazatokat gyűjtsön a határon túliaktól. Szerencsére vele ellentétben az ittenieket nem súlytja az Alzheimer és szinte senki nem szavazott rá.
 
Status
Not open for further replies.