[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 722
113
<blockquote rel="papajoe">Olvasnék itt a Magyarország topikban egy hosszabb elemzést a mi közel jövőnkről,az Ukrajnai események tükrében,mit fog lépni Putyin,és erre a nyugat,és ehhez képest mit teszünk/tehetünk mi?

Jól olvassuk a lapokat és lehetőleg minél több eshetőségre felkészülünk, mert van jó néhány variáció, ami latba jöhet. Figyelembe kell venni az ország, a nemzet, a szövetséges igényeket, lehetőségeket.
Közép Európa kezd felértékelődni, kérdés, hogy ebből mi milyen hasznot tudunk húzni, illetve a szövetségeseink hova pozicionálnak minket.
Szerintem konkrétumokat nagyon nehéz írni, mert van a; b;c; d stb. verzió, amikre egyenként is több válsz adható.

</blockquote>



A legoptimistább verzióm,hogy a szakik szétkapják az ukrán hadsereget annyira,hogy harcképtelenné váljon, a sorkatonák dezertáljanak,ukrajna széthullik,de Putyin nem foglalja el.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Sokakkal ellentétben én nem vagyok benne biztos, hogy újra elmozdul a holtpontról a konfliktus. Hiába vannak jó kiképzők az ukrán oldalon, hiába növelik technikai eszközeik számát (minőségét szerintem nem), hiába vannak ideológiailag is elszánt egységeik, de a korgó gyomor, a több éves lövészárokban ücsörgés -miközben anyunak, asszonynak, gyereknek jön a közüzem kikapcsolása -és a szomszéd, aki lengyelbe', németbe' vendégmunkás meg házat épít... hát nem túl ösztönző. Így a szakiknak, pláne Oo.-nak nem kell jelentősebb lépést tenni, csak várni. A NATO-nak Ukrajna is csak befektetés, van egy lélektani és gazdasági határ, ami felett már veszteséges a buli és a legkisebb veszteséggel kell kiszállni ... ekkor jön majd az, hogy meg kell védeni a lengyel, a román, a magyar kisebbséget* (mondjuk úgy 2020 körül), amit az oroszok meg majd valószínűleg hagynak, mert 1; igazából a szóban forgó területek nem szerves részei az orosz birodalomnak, 2; ezzel mindenki ki lesz elégítve (kivéve az ukránok egy része, de ők meg megkapják, hogy uniós állampolgárok lesznek) 3; Megmarad a jó viszony a tág értelemben vett Közép.-Eu-val, Németországot is ide sorolva (még ha szavakban esetleg megy is a kardcsörtetés)

Ez az egyik verzióm, de még sok lehetőség lehet.

*Erre megvannak a felhasználható hasznos idióták, és nem feltétlenül területelcsatolásra kell gondolni -az megint egy alverzió. :)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="papajoe">Olvasnék itt a Magyarország topikban egy hosszabb elemzést a mi közel jöivőnkről,az Ukrajnai események tükrében,mit fog lépni Putyin,és erre a nyugat,és ehhez képest mit teszünk/tehetünk mi?

@karpatalja
Ha van kedved egy eszmefuttatásodra kíváncsi lennék :)</blockquote>

Én még mindig kitartok az eredeti állításom mellett. Oroszország nem támad, inkább kiéhezteti Ukrajnát. Azt is úgy, h ne Putyin legyen a hibás. Mert az image nagyon fontos. A végén úgy is ukránok fognak térden csúszni a Kreml előtt. Közben nem kizárt akár több forradalom is. Avakov ról, még mindig nem sikerült semmit kideríteni. Ez a mi köreinkben elég ritkaság. Ő még lehet meglepetés. Ha Putyin lemond néhány ukrán megyéről, az max a 3om nyugati lesz. (erre kéne készülni). Ezzel elhalgattatja Europàt és egyben megszabadul a 25 éve reformátor nackóktol is. Karpatalja érdektelenné válik. Akár két újjabb gázvezeték építése miatt is. Az Orosz török viszony alakulásátol nagyon sok fog függni.
A szír topikban már írtam, h háborúban csak érdekek vannak és érdek mentén szerveződnek a szövetségek. Nekünk a környező országokból csak Romániával nincs közös érdekünk. A többivel mind van. Ezen fonal mentén várom a jövő alakulásait. Ukrajnát ebből a szemszögből nem veszem figyelembe, mert az már két éve nem létezik.

Úgy néz ki, h nem lesz atom romcsiban, eléggé megbízható forrásból.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Még egy kiegészítés: A kisebbségek esetleges védelmét nem külön-külön képzelem el, hanem pl. a V4 harccsoport és Románia -mondjuk békefenntartó alakulatokat küld.
És ezért is 2020 körül, mert annál előbb nem fog összeállni egy bevetésre alkalmas, nagyobb létszámú haderő, a honvédség is kb. akkortájt lesz (legalább lövész szinten) bevethető (és nyilván addigra érik be más V4 és román fejlesztés, beszerzés), mert ha nem a V4, akkor a NATO-nak kell mennie, élén az USA-val, és az megint máshogy jön le. És az ukrán belpolitika is addigra lesz kellően túlérve.

Lehet, hogy tök hülyeség, de szerintem ez is egy lehetőség.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Még egy kiegészítés: A kisebbségek esetleges védelmét nem külön-külön képzelem el, hanem pl. a V4 harccsoport és Románia -mondjuk békefenntartó alakulatokat küld.
És ezért is 2020 körül, mert annál előbb nem fog összeállni egy bevetésre alkalmas, nagyobb létszámú haderő, a honvédség is kb. akkortájt lesz (legalább lövész szinten) bevethető (és nyilván addigra érik be más V4 és román fejlesztés, beszerzés), mert ha nem a V4, akkor a NATO-nak kell mennie, élén az USA-val, és az megint máshogy jön le. És az ukrán belpolitika is addigra lesz kellően túlérve.

Lehet, hogy tök hülyeség, de szerintem ez is egy lehetőség.

Szerintem jól látod, de a románokat az oroszok biztosan nem engedik be Ukrajnába.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Még egy kiegészítés: A kisebbségek esetleges védelmét nem külön-külön képzelem el, hanem pl. a V4 harccsoport és Románia -mondjuk békefenntartó alakulatokat küld.
És ezért is 2020 körül, mert annál előbb nem fog összeállni egy bevetésre alkalmas, nagyobb létszámú haderő, a honvédség is kb. akkortájt lesz (legalább lövész szinten) bevethető (és nyilván addigra érik be más V4 és román fejlesztés, beszerzés), mert ha nem a V4, akkor a NATO-nak kell mennie, élén az USA-val, és az megint máshogy jön le. És az ukrán belpolitika is addigra lesz kellően túlérve.

Lehet, hogy tök hülyeség, de szerintem ez is egy lehetőség.

Szerintem jól látod, de a románokat az oroszok biztosan nem engedik be Ukrajnába. </blockquote>

Na most a Románok az nekem is kérdéses, de amiért hozzá csaptam őket az pedig:
- Nem tudom, hogy a V4 hadereje a kellő időben mind minőségben, mind létszámban képvisel-e akkora erőt, hogy a feladattal megbirkózzon (látjuk a honvédséget a saját laktanyáinktól 30 km-re levő határ védelme is -pedig rendőrökkel közösen- megviseli, mint mentálisan, mind logisztikailag, mind létszámilag és nem hinném, hogy a szlovákok, vagy csehek jelentősen nagyobb ütőerőt képviselnének nálunk)
- Úgyis addig hisztizik, hogy ő is kapjon a <del>koncból, dicsőségből</del>, feladatból.
- Addigra majd úgyis úgy dörgölődnek, hogy majd az oroszoknak annyira ne csípje a szemét, ez is kiforrott taktika náluk.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Az összeomlás márciusig nagy valószínűséggel bekövetkezik, aztán jön majd a "törvénynélküliség" ideje. Az oligarchák magánseregei, a mindenáron hatalomra törő neonácik, a reguláris hadsereg maradékai és délszláv körökből ismert Arkan-féle rablóbandák egymásnak esnek. A koncból mindenki akar majd magának egy darabot és ez az ország megszűnéséhez vezet majd. Mivel ti nem nagyon olvastok-néztek ukrán nyelvű híreket valszeg nem vagytok képben arról, hogy a most hatalmon lévő csoportulások mennyire gyűlölik egymást. Gázos Juliska Porost megfojtaná egy kanál vízben, Jacenyuk játssza a sértett méltóságú nagypolitikust akit gazul félreállítottak és főzi a kompoltot, Juscsenko bőszen bizonygatja, hogy tőle bezzeg nem vették volna el a Krímet. Szóval ahányan vannak annyi felé húznak és mindenki szupergruppenben baxa a többit. Avakov személyében viszont tényleg ott van még az a sokat emlegetett fekete ló, mert róla érdekes módon nem derülnek ki ilyen csatározások és a pozíciója is gyanúsan stabil.
Ha megtörténik a nagy összeomlás – szerintem nem lesznek előjelei, 1-2 hét elég lesz ahhoz hogy a fél ország lángba boruljon – messze a legoptimálisabb megoldás lenne egy V4-es haderő bevetése békefenntartó szerepkörrel, amolyan Koszovó 2.0 módra. A bevetést persze diplomatikusan meg kell alapozni, mondván, hogy az akcióban részt vevő országok teljes mértékben elismerik Ukrajna területi sérthetetlenségét és szuverenitását, de az orosz veszedelem arra sarkallja őket, hogy segítő kezet nyújtsanak a vad ázsiai hordákkal és belső árulókkal hősies harcban álló ukrán nemzetnek oly módon, hogy biztosítják a csapatok hátországát (remélem még senki nem pisált be a röhögéstől), és így legalább arra sok mocskos dezertőr civil etetésére nem lesz gondja Kijevnek.
Erre a forgatókönyvre viszont nem lehet majd 2020-ig várni. Ha borul a bili az ezen a télen fog megtörténni, de nem is kell ide GI Joekat küldeni. A kárpátaljai lakosság zöme(minimum 80 százaléka) örömmel fogadna egy kelet-európai kontingenst akiknek nem lőszerrel, hanem konzervekkel, aggregátorokkal, gyógyszerekkel, víztisztító állomásokkal, ingyen ebéddel és meleg ruhával kell készülniük a "csatára".
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Ukrajna addig bírja, ameddig a nyugat köldökzsinóron tudja és akarja tartani. Utána összeomlás. Ott nem lehet tudni mi lesz. Putyin, ha akarja, megteheti, de nem biztos hogy meri, hogy megszállja az orosz lakta részeket. Logikus lett volna egyébként már eddig is.
Az ukrán állam akkor fel fog bomlani. Nagy kérdés, hogy a nyugati részek akarnak-e Lengyelországhoz, vagy hazánkhoz tartozni ? Amennyiben igen, akkor az ukrán állam megszűnése esetén, el tudom képzelni ,hogy egy népszavazással Kárpátalja lakossága, kérhetné a Magyarországhoz történő területi csatlakozást. A Lemberg rész pedig Lengyelországhoz. Maradna egy újjászülető zömében tisztán ukrán rész, mint egy új ukrán állam. Persze, ha a katonai világhatalmak ezt hagyják, vagy érdekeikkel összeegyeztethető. Az hogy hazánk mit tudna tenni ? Hát katonailag semmit. Még Kárpátalja békés megszállására sem lenne elég erőnk, a Honvédség jelenlegi állapotát figyelembe véve. Egy népszavazós területi bővülés is rettenetesen sok pénzünkbe kerülne, nem tudom be merné-e vállalni az ország akkor aktuális vezetése. Valamint, nagyon sok egyéb összetevő is fenn fog állni még. Ma egy területi gyarapodás, egy állam számára kicsit bonyolultabb folyamat, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt volt. Ma a világ nagyjainak szeme és akarata a pályán van, a glóbuszon mindenütt. Nem csak államokat értve ez alatt, hanem a pénzvilág és gazdasági élet nemzetközi főszereplőit is. Ők legalább annyira fontosak, ha nem fontosabbak ma már, mint a politikusok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Te jobban látod, nem is megcáfolni akarlak, de szerintem, ha most meg is nyekken a rendszer még legalább egy évig el fognak szórakozni, hogy mást ültetnek az elnöki székbe, talán még ezt megkajálja a nép -ha már mást nem tud. Ezután jönnek az oligarchák, szabadcsapatok, akiket kénytelen lesznek hagyni garázdálkodni, hogy megalapozzák a bevonulás feltételeit (nem is feltétlenül az ukrajnaiak számára), ezzel megint eltelik egy év. Számoljunk 2017 januárjától +1, +1, az már 2019. De az akciót sem célszerű a tél első felében elkezdeni, mert attól, hogy bemennek még nem lesz fűtés, de manapság már kellenek a gyors sikerek, kaját meg lehet látványosan osztogatni és van idő, hogy a következő télre normalizálják a helyzetet.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Mondjuk jó lenne tudni, vagy legalább is kicsit sejteni, hogy Oroszország mit tervez Ukrajnával kapcsolatban, ami a jövőt illeti. Boki tudna talán erről nyilatkozni esetleg. Ő biztosan sok orosz oldalt megnéz és pontosabb képe van erről itt, mint közülünk bárkinek. Persze, az igazán fontos orosz elképzeléseket nyilván nem terítik a médiában. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Putyin, ha akarja, megteheti, de nem biztos hogy meri, hogy megszállja az orosz lakta részeket. Logikus lett volna egyébként már eddig is.

Lehet az összeomlásra játszik. Ha tényleg bekövetkezik és olyan kaotikus állapotok lesznek mint amiket rumcajsz felvázolt akkor elég ha kivár egy kicsit és a világ őt fogja kérlelni, hogy lépjen közbe.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem az oroszoknak elsődleges érdekük, hogy a maradék Ukrajna egyben maradva, az oroszoknak nagyobb önrendelkezést adva egy viszonylag semleges, de inkább oroszpárti állam legyen, mint pl. Kazahsztán, vagy Belorusszia.
Nyilván ez a NATO-nak nem érdeke, így ha a V4-eket jobban elkötelezi (ala Hitler) és közelebb kerül kicsit az orosz határhoz esetleg egy terület elcsatolással kialakított fele-fele arányú, semleges ukrán-orosz állam még esetleg a kisebbik rossz. És itt egybecsengnek az érdekek. Ebben lehet érdekelt Mo. Na nem támadó erővel, mert az majdhogynem nincs, de mint békefenntartó.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote>Putyin, ha akarja, megteheti, de nem biztos hogy meri, hogy megszállja az orosz lakta részeket. Logikus lett volna egyébként már eddig is.

Lehet az összeomlásra játszik. Ha tényleg bekövetkezik és olyan kaotikus állapotok lesznek mint amiket rumcajsz felvázolt akkor elég ha kivár egy kicsit és a világ őt fogja kérlelni, hogy lépjen közbe.</blockquote>

Nem azért kezdték fejleszteni a V4 közös erőket, hogy Oroszország egyedül bevonuljon.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<blockquote rel="Mackensen"><blockquote>Putyin, ha akarja, megteheti, de nem biztos hogy meri, hogy megszállja az orosz lakta részeket. Logikus lett volna egyébként már eddig is.

Lehet az összeomlásra játszik. Ha tényleg bekövetkezik és olyan kaotikus állapotok lesznek mint amiket rumcajsz felvázolt akkor elég ha kivár egy kicsit és a világ őt fogja kérlelni, hogy lépjen közbe.</blockquote>

Nem azért kezdték fejleszteni a V4 közös erőket, hogy Oroszország egyedül bevonuljon. </blockquote>

Konkrétan, ebbe a V-4 erőbe Honvédségünk mit is fejlesztett ?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem mi fejlesztünk. Sajnos.
Arra értettem, hogy milyen rég megvan a V4, de a közös harccsoportot most kezdték el létrehozni (2015. nov.) és fejleszteni. <i>"A V4 harccsoport a tervek szerint egy nagyon gyorsan bevethető, komplex, rendkívül intenzív műveletekre is képes harci egység lesz, hat hónapos rotációban lát majd el készültségi feladatokat..."</i> -kormany.hu Létszáma jelenleg 3000 fő körüli.
Gondolom nem afganisztáni missziózásra hozták létre, hisz az eddig is megoldott volt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ami érdekesség lehet, hogy ha emlékeztek töltöttem fel sok képet egy toborzásról, ott a KMZ Rábáján ott díszelgett a V4 felirat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Mondjuk jó lenne tudni, vagy legalább is kicsit sejteni, hogy Oroszország mit tervez Ukrajnával kapcsolatban, ami a jövőt illeti. Boki tudna talán erről nyilatkozni esetleg. Ő biztosan sok orosz oldalt megnéz és pontosabb képe van erről itt, mint közülünk bárkinek. Persze, az igazán fontos orosz elképzeléseket nyilván nem terítik a médiában. :)

A parlamenti választásokig (szept. 18) semmi érdemi változás nem lesz az orosz politikában Ukrajna kapcsán. Nem fogják megtámadni Ukrajnát augusztus 24.,25. se 26-án. (ahogy egyes brit és amerikai katonai szakértok és elemzok prognosztizálták)
Szeptember 18. után meglátjuk az új irányt. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Ami érdekesség lehet, hogy ha emlékeztek töltöttem fel sok képet egy toborzásról, ott a KMZ Rábáján ott díszelgett a V4 felirat.
Az egri képekre gondolsz?
</blockquote>
Jobban emlékszel hol voltam, mint én :D igen arra :D
 
Status
Not open for further replies.