[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Ennyire tippeltem volna én is. Napi 20 körül, nem óránként 10. Mert nem mindegy az hogy napi 20, vagy 80-100, mert ugye ott igen gyakran megszalad a napi 8 óra egy kicsit többre...
Hozzáteszem, a 400 körül sem rossz, nálunk kb. egy századosi-őrnagyi fizetés gyerekek/adójóváírás nélkül.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 166
113
Ennyire tippeltem volna én is. Napi 20 körül, nem óránként 10. Mert nem mindegy az hogy napi 20, vagy 80-100, mert ugye ott igen gyakran megszalad a napi 8 óra egy kicsit többre...
Hozzáteszem, a 400 körül sem rossz, nálunk kb. egy századosi-őrnagyi fizetés gyerekek/adójóváírás nélkül.
Csak a bobcates már nem segédmunkás.
 

AirNinja

Member
2019. május 6.
11
33
13
Pesten egy projekten tavaly az ukrán bontós-kőműves-mindenes munkások napi 15k-t kerestek. 1500/óra és 10 órát dolgoztak hétfőtől szombatig. Gipszkartonos magyar szaki 20k/nap. Viszont nincs nekik szabi, táppénz, karacsonyi bonusz, stb. ha nem jönnek nem kapnak fizetést. Az alvállalkozoknal bejelentve gondolom nem ennyiert voltak. Ezzel nehezen kapnak hitelt, a nyugdíj is karcos. Egy forintot sem sajnaltam toluk, kemeny munka ez, tönkre is tesz hosszú távon.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mondjuk amikor a vízvezeték szerelő 10+ millás Audival jött megnézni mi is lenne a meló megértettem hová ment a be nem fizetett nyugdíja. :p Mivel csak 200 000-es meló volt el sem vállalta. Lepasszolta valakinek aki egy szakadt kis dobozossal jött de első osztályú munkát végzett határisdőre.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 682
113
Olvassátok el! Telexes interjú (otthoni gépről kb. először kattintottam rá, máshogy nem tudtam végigolvasni, a mandineren ugyanis csak szemlézéték) érdekes kérdésekről:


Azt válaszolja Tompi egy kérdésre:
"Ha valakivel önök barátok voltak egyetemista korukban, akkor az életben sok minden történhet, de ez alapesetben nem befolyásolja a barátságot."

Orig:
"Ezt a kategorizálást nem mi találtuk ki, hanem Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár jelentette ki 2019-ben Tusványoson, hogy a KESMA felállásával sikerült elérniük, hogy „a magyar sajtó közel 50 százaléka a kormány álláspontját közvetítse”.

Értem, de mondjuk az Index egy kormánypárti orgánumnak számított, amikor Spéder Zoltán volt a tulajdonosa?

Nem.

Ennek ellenére időről időre azt olvashattuk, hogy Spédert „kormányközelinek” címkézték, és így az Indexről is kormánypárti orgánumként értekeztek. Itt jegyzem meg, hogy nem akarok versenyre kelni Lázár Jánossal, de én régebb óta ismerem Spédert, még a szakkollégiumi időkből, és mindig is jó személyes viszonyban voltunk.

Ma is?

Persze. Ha valakivel önök barátok voltak egyetemista korukban, akkor az életben sok minden történhet, de ez alapesetben nem befolyásolja a barátságot."

Ez kb. igaz is. Megfakulhat a dolog, eltűnni nem fog.

Na már most, ott van ugye Simicska és Orbán. Katonák együtt, barátok, egymás hátán nyomják előre magukat az életben. És amikor 20+%on a Jobbik, és már-már váltópárt, kihívó lehet 2018ra, akkor mi történik a 20+%al? És még atombomba se volt, sőt, a MN és a HTV is szépen visszament oda, ahová való, csak pár médiamunkás, akitől nem lehetett megszabadulni, végleg a partvonalra került és kénytelen volt coming outolni a szuperfüggetlen szerepből, mint pl. Kálmán Olga és Csintalan.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
@beta, ide hoznám, mert ez már Magyarország specifiku(bár persze únió szerte így megy ez). Most akkor lássuk ki is befolyásolja a bírói pártatlanságot valamely irányban:


dr. Pánczél Márta főosztályvezető (Egyenlő Bánásmód Hatóság)

Gyulai Gábor programvezető (Magyar Helsinki Bizottság)

dr. Stummer Vera jogász (Patent Egyesület)

Dombos Tamás ügyvivő (Háttér Társaság)

Szemét fideszesek mind igaz?



"Csaknem négy és fél millió forintot kapott a Helsinki Bizottság Brüsszeltől arra, hogy magyar bírák, ügyészek, ügyvédek, és rendőrtisztek számára képzéseket biztosítson arról, milyen büntetőjogi eszközökkel kezelhetők a rasszista, gyűlölet keltő, homofób bűncselekmények.

"az Európai Bizottság milliókkal támogatja a Soros Györgyhöz köthető jogvédő szervezet, a Helsinki Bizottság, bíróknak megrendezett képzéseit. Ezt először letagadta, majd később elismerte. ... Két évre csaknem 6,2 millió forintot nyert el a Soros György támogatta szervezet az Európai Bizottságtól arra, hogy képzéseket szervezzen bíráknak, jogászoknak arról, hogy miként kell alkalmazni az emberi jogi normákat a menekültügy terén."

"Az érzékenyítő tréning célja a befogadó és elfogadó 'szemlélet' kialakítása, erősítése."

De kis amerika:

 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Kínai elit egyetemnek nyílik campusa Budapesten:
Az előterjesztés tanúsága szerint az építkezés a Budapest–Belgrád vasúti beruházás (700 milliárdos felújítás) mintáját veszi alapul. Ehhez a kormány 100 milliárd forintot biztosít, a maradékot, több mint 450 milliárd forintot pedig Kína hitelezné.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 166
113
Kínai elit egyetemnek nyílik campusa Budapesten:
Az előterjesztés tanúsága szerint az építkezés a Budapest–Belgrád vasúti beruházás (700 milliárdos felújítás) mintáját veszi alapul. Ehhez a kormány 100 milliárd forintot biztosít, a maradékot, több mint 450 milliárd forintot pedig Kína hitelezné.
Dejó.Kinai érdek-de a magyar adófizető fizeti.Éljen a párt végtelen bölcsessége!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Dejó.Kinai érdek-de a magyar adófizető fizeti.Éljen a párt végtelen bölcsessége!
Szerintem rég belátták, hogy évtizedes távlatban itt Eurázsiai érdekszféra lesz. Tetszik ez, vagy nem tetszik, de hatalmi váltás következik be.
Vagy idejében ébredünk és kihasználjuk ezt, amennyire lehet, vagy lesünk dermedten és tétlenül, aztán átakasztanak minket a nagyhatalmak egyik kampóról a másikra, anélkül, hogy bármi beleszólásunk lenne a mikéntbe.
A Nyugatnak vége. Kábé fél emberöltő. Ekkor robban a demográfiai bomba, ami hatalmas gazdasági hanyatlást fog okozni.
Germánia is telepíti ki tőle keletre az ipari kapacitásait.
A koronavírus-járvány, ezt ráadásul hihetetlenül felgyorsítja!
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Kínai elit egyetemnek nyílik campusa Budapesten:
Az előterjesztés tanúsága szerint az építkezés a Budapest–Belgrád vasúti beruházás (700 milliárdos felújítás) mintáját veszi alapul. Ehhez a kormány 100 milliárd forintot biztosít, a maradékot, több mint 450 milliárd forintot pedig Kína hitelezné.
és itt vajon kell majd tanulniuk, vagy diploma gyár lesz mint a többi magyar egyetem nemzetközi szakja ahol angolul is alig tudnak a bolsi csemeték s telefonról másolják a Z.H/Vizsgák megoldásának többségét. :rolleyes:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
és itt vajon kell majd tanulniuk, vagy diploma gyár lesz mint a többi magyar egyetem nemzetközi szakja ahol angolul is alig tudnak a bolsi csemeték s telefonról másolják a Z.H/Vizsgák megoldásának többségét. :rolleyes:
Egy meglehetősen előkelő helyen szereplő intézményről van szó, ez alapján biztos hogy kell valami teljesítményt produkálni.

Egyébként meg ne is mondd, az online "oktatás" elég szépen hazavágta a színvonalat...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Valamilyen haszna biztos, hogy lesz az ország számára is. Ha nem lenne, akkor szerintem nem építenék meg. (mármint a szokásos korrupción kívül persze)
Most olvasom az eduline-on:
"Palkovics László szerint Magyarország az egyetemi együttműködésnek köszönhetően regionális tudásközponttá válhat. A világ legszűkebb élvonalába tartozó Fudan hazai szerepvállalása, a neves külföldi professzorok megjelenése felgyorsítja a magyar felsőoktatás megkezdett nemzetköziesítését. A tervezett campusnyitás előmozdíthatja a további kínai beruházásokat, és különösen a kínai vállalatok kutatás-fejlesztési központjainak letelepedését Magyarországon - mondta."
https://eduline.hu/felsooktatas/20191216_kinai_elitegyetem

Ez a hivatalos szöveg, amiben látok rációt. Az biztos, hogy a kínai-magyar kapcsolatok megfognak erősödni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 462
10 436
113
Nem rossz dolog ez, a kínaiak erősen reálos irányba vitték nagyon helyesen az oktatásukat, és náluk a matek nem a fehér felsőbbrendűség jele. Illetve inkább ebbe menjen bele 100 milliárd mint a falábúaknak, inkább az egész tao támogatást a felsőoktatásba tolnák át.... de ez csak magánvélemény.
A hitel része nem tudom hogy lesz mivel nem tudjuk mennyi a kínaiak és mennyi a magyar rész a történetben, nem gondolom hogy az egész hitel minket érint.
Ausztráliának éves szinten a Kínai diákok több ezer milliárd forintnyi bevételt jelentenek, és azért az ausztrál egyetemek nagyon ott vannak, talán ha még a nyugati világhoz soroljuk őket akkor a leginkább rendben lévő intézmények. Ezeknek a bevételeknek a töredékéből is azért már lesz hova fejlődni ami jót jelent a magyar hallgatóknak is, és azért a kutatási eredményekből a gazdaság egyéb részei is profitálnak.
Nyilván egy ott dolgozó/hallgató részéről nem lesz szerencsés free tibet és társai megnyilvánulásokat csinálni, de ez a Harvardon is így van.

Ja én meg elfogult vagyok, de azért szerintem ez ideológiától mentesen egy jó dolog, nem vagyok én nyugati egyetemek ellen se csak értelmes képzések legyenek ne büfészak.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Nem rossz dolog ez, a kínaiak erősen reálos irányba vitték nagyon helyesen az oktatásukat, és náluk a matek nem a fehér felsőbbrendűség jele. Illetve inkább ebbe menjen bele 100 milliárd mint a falábúaknak, inkább az egész tao támogatást a felsőoktatásba tolnák át.... de ez csak magánvélemény.
A hitel része nem tudom hogy lesz mivel nem tudjuk mennyi a kínaiak és mennyi a magyar rész a történetben, nem gondolom hogy az egész hitel minket érint.
Ausztráliának éves szinten a Kínai diákok több ezer milliárd forintnyi bevételt jelentenek, és azért az ausztrál egyetemek nagyon ott vannak, talán ha még a nyugati világhoz soroljuk őket akkor a leginkább rendben lévő intézmények. Ezeknek a bevételeknek a töredékéből is azért már lesz hova fejlődni ami jót jelent a magyar hallgatóknak is, és azért a kutatási eredményekből a gazdaság egyéb részei is profitálnak.
Nyilván egy ott dolgozó/hallgató részéről nem lesz szerencsés free tibet és társai megnyilvánulásokat csinálni, de ez a Harvardon is így van.

Ja én meg elfogult vagyok, de azért szerintem ez ideológiától mentesen egy jó dolog, nem vagyok én nyugati egyetemek ellen se csak értelmes képzések legyenek ne büfészak.
Ausztráliát légyszives ne hozd fel követendő, pozitiv példának. Nagyon nem szeretném ,ha ugyanolyan helyzetbe kerülnénk a rengeteg kínai miatt, mint ők. Szerencsére a világ másik felén vagyunk, de azért legyen mindig intő példa Ausztrália a kínai terjeszkedés és befolyásszerzés kapcsán.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
792
93
Kár hogy a képzés egy rakás fos, 6 elméleti oktatás, szinte semmire sem elég, gyakorlatból csak alapokat veszünk olyan hogy fázisjavítás csak meg volt említve hogy létezik a kondenzátorral együtt de hogy miként kell csinálni már nem mondták. Csillag-delta azt jó napot. Nem tudom ki fog komolyan venni ezzel a papírral.
Fázis javítás, induktív vagy kapacitív? Kondenzátor vagy tekercs?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Fázis javítás, induktív vagy kapacitív? Kondenzátor vagy tekercs?
Hát ez az, nem mentek bele a részletekbe, konkrétan nem volt megmutatva hogy ezt hogy kell csinálni csak megemlítették. Annyira tanítottak meg hogy motort indíts, kétírányú, csillagdelta, lépcsőházi relé, keresztváltó kapcsolás. Ez az összes gyakorlati tétel. Szóval egyik se.
 
Status
Not open for further replies.