[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
Egy olimpia bevételi oldalát évekkel előre lehetetlen megmondani, viszont nem csak az eladott jegyszámtól függ. Hatalmas infrastrukturális fejlesztésekkel járt\na, pl. az olimpiai faluból lehetne diákváros, vagy olcsó albérletek. Aztán ott van a jobb esetben tengernyi turista fogyasztása a jegy mellett (hotel, kaja), amire, ha van esze ráépítenek mindenfajta kedvezményt a muzeumokhoz vagy vidéki szálásokhoz kapcsolódón a rendezők és a turizmus szervezők. Továbbá egy jó olimpia évekre megdobhatja az idegenforgalmi szektort, valamint szinte a világ összes országában közvetítik, ami hatalmas országreklám. Az a baj a magyar politikával, hogy 98% az ügyek esetén 2 alternativa van csak: totál nem jó amit a kormány\ellenzék mond, az ellenkezőjét támogatjuk, 2. (ez a mindenkori ellenzék szokása) jó dolog amit a kormány mond, de minimum 2x anyit kellene adnia az ügyben (noha ők is tudják, hogy arra meg nincs pénz)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Na engem nem lehet azzal megvádolni,hogy Fideszes lennék de én ha lett volna népszavazás megszavaztam volna.
Én is. Tiborczmészáros ugyanis az anyám, Che Katka a húgom, szóval kerestünk volna rajta eleget. :)

Amúgy pedig, ha csak az úszóvébét nézzük, az is marha jól meg volt csinálva. Ha elnyerjük az olimpiát, a Puskás se pont így néz ki, de tuti lett volna gyorsan atlétikai stadion. A mozgássérültek közlekedése, problémái ezer éve léteznek, és városvezetéstől függetlenül nem tett érte senki semmit, hogy megoldja. Maga az olimpia ezt is megoldotta volna kötelező jelleggel (új buszok, villamosok, liftes metróállomások, értelmes mozgólépcsők, stb.), mert a paralimpia miatt KÖTELEZŐ lett volna ezt megoldani! Nincs olimpia, áll a szemét, szar frankfurti virslit vesznek, légkondi - bár kampányelem volt - két éve nincs a 3asban. Hajléktalanok, kosz, mocsok, méhlegelők vannak, szóval, hányás. Simán azért furták meg, mert Orbán támogatta, és kellett az álom szétqurása, amit minden párt támogatott a francia érdekből létrejött Momentum előtt, csak hogy Orbán alatt ne kerüljön rá sor, mert ilyen egyszerűek.

Szóval én a főváros, Szeged, Győr, Székesfehérvár és Debrecen miatt (Szeged: kajak-kenu, Debrecen kézi, Győr és Székesfehérvár labdajátékok nem vizes része) nagy lehetőségnek tekintettem volna, Kár érte, hogy nem valósult meg, és ami történt, az alapján (Párizs-Los Angeles és Brisbane) pedig pláne kár. Ha Párizs-Budapest-Los Angeles lett volna, tuti megkapjuk 2024-2032 közöttiek valamelyikét ...)
 
W

Wilson

Guest
Én is. Tiborczmészáros ugyanis az anyám, Che Katka a húgom, szóval kerestünk volna rajta eleget. :)

Amúgy pedig, ha csak az úszóvébét nézzük, az is marha jól meg volt csinálva. Ha elnyerjük az olimpiát, a Puskás se pont így néz ki, de tuti lett volna gyorsan atlétikai stadion. A mozgássérültek közlekedése, problémái ezer éve léteznek, és városvezetéstől függetlenül nem tett érte senki semmit, hogy megoldja. Maga az olimpia ezt is megoldotta volna kötelező jelleggel (új buszok, villamosok, liftes metróállomások, értelmes mozgólépcsők, stb.), mert a paralimpia miatt KÖTELEZŐ lett volna ezt megoldani! Nincs olimpia, áll a szemét, szar frankfurti virslit vesznek, légkondi - bár kampányelem volt - két éve nincs a 3asban. Hajléktalanok, kosz, mocsok, méhlegelők vannak, szóval, hányás. Simán azért furták meg, mert Orbán támogatta, és kellett az álom szétqurása, amit minden párt támogatott a francia érdekből létrejött Momentum előtt, csak hogy Orbán alatt ne kerüljön rá sor, mert ilyen egyszerűek.

Szóval én a főváros, Szeged, Győr, Székesfehérvár és Debrecen miatt (Szeged: kajak-kenu, Debrecen kézi, Győr és Székesfehérvár labdajátékok nem vizes része) nagy lehetőségnek tekintettem volna, Kár érte, hogy nem valósult meg, és ami történt, az alapján (Párizs-Los Angeles és Brisbane) pedig pláne kár. Ha Párizs-Budapest-Los Angeles lett volna, tuti megkapjuk 2024-2032 közöttiek valamelyikét ...)
Azon gondolkodtam el,hogy ebben a hozzászólásokban is van olyan gondolat amin érdemes ellamentálni, szerintem te teljesen értelmes ember lehetsz,és ezért állok kicsit értetlenül az előtt hogy miért kell neked kormány propagandát zúdítani a topikra.Szerintem ezzel pont az ellenkező hatást éred el, mert aki a Fidesz táborhoz tartozik azt nem kell meggyőzni, viszont azok számára aki bizonytalanok màr szerintem zavaró ez a dolog.Ês mielőtt a fórum vallàsi hívő tagjai ellilut fejjel rámarkolnának a billentyűzetre, ezt nem a kormány vagy bármelyik fidesz hívő elleni támadásnak számom, csupán csak szeretném megérteni Jürgenbauer "motivációját".
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 821
113
Az amcsi magyarországi ügyvivő üzenget a propagandasajtójukon keresztül a magyar kormánynak.

Segíteni akar ( magyarul zsarol) , hogy lássuk milyen veszélyesek a kinaiak. Fudan, Budapesr_Belgrad vasút, Huawei ezeket akarja megfúrni.ami rendben is van, ha tenne mellé vmit a kosárba. De ha csak az az ajánlat, hogy azt ne, de alternatívát nem kínál, akkor el kell küldeni finoman a picsába!!


. A munkánk része segíteni Magyarországnak megérteni, hogy fel legyen készülve, milyen kockázatokat rejt magában, ha Kínával vagy kínai entitásokkal üzletel.
....
A célunk a magyar kormányzati szervezeteknek és vállalatoknak segíteni megérteni, melyek azok a területek, ahol mögöttes szándékokról beszélhetünk. ( Mármint Kína részéről)


És természetesen nagyon aggódnak az emberi jogok, demokratikus intézmények működés miatt. Nagyobb transzparenciát szeretnének. Ez utóbbi mit jelent?? Minden infó rajtuk keresztül menjen?? Bepoloskázhassa a minisztériumokat, titkosszolgálatokat a CIA??
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Mai Index cikkből: "Mint ismert, a Pegasus-botrányban az derült ki, hogy Magyarország egyike annak a tíz országnak, amelyik megvásárolhatta az NSO nevű izraeli cég kémprogramját. Több mint háromszáz embert figyeltek meg vele, szerepel köztük..."

A mondtat ami feltételes módban kezdődik és kijelentőben végződik. Tényleg nem tudom már hova tenni az Indexet. Ennyire dilettáns hülyék nem ülhetnek a szerkesztőségben. Ja, de igen. Most komolyan ennyire kell ez a "botrány", hogy ilyen idióta módon kell tolni?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 886
113
Azon gondolkodtam el,hogy ebben a hozzászólásokban is van olyan gondolat amin érdemes ellamentálni, szerintem te teljesen értelmes ember lehetsz,és ezért állok kicsit értetlenül az előtt hogy miért kell neked kormány propagandát zúdítani a topikra.Szerintem ezzel pont az ellenkező hatást éred el, mert aki a Fidesz táborhoz tartozik azt nem kell meggyőzni, viszont azok számára aki bizonytalanok màr szerintem zavaró ez a dolog.Ês mielőtt a fórum vallàsi hívő tagjai ellilut fejjel rámarkolnának a billentyűzetre, ezt nem a kormány vagy bármelyik fidesz hívő elleni támadásnak számom, csupán csak szeretném megérteni Jürgenbauer "motivációját".
Akkor kérdezd már meg tőle egy személyes levélben! ;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 821
113
Pegasus
Nem közvetlenül az újságírók, közéleti emberek voltak a célszemélyek. Külföldi titkosszolgálati emberek voltak megfigyelve, akik Magyarországra dolgoztak. Nekik voltak szoros kontaktjaik az újságírók, ügyvédek vagy uzletemberek.

Tudták vagy csak palira vették őket bírósági ügy. Már ha eljut addig. Kellemetlen dolgok derülhetnek ki az áldozatokról, ha pénzért vagy más üzleti egyéb előnyökért segítettek külföldi szerveket.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Pegasus
Nem közvetlenül az újságírók, közéleti emberek voltak a célszemélyek. Külföldi titkosszolgálati emberek voltak megfigyelve, akik Magyarországra dolgoztak. Nekik voltak szoros kontaktjaik az újságírók, ügyvédek vagy uzletemberek.

Tudták vagy csak palira vették őket bírósági ügy. Már ha eljut addig. Kellemetlen dolgok derülhetnek ki az áldozatokról, ha pénzért vagy más üzleti egyéb előnyökért segítettek külföldi szerveket.
A seggfej Panyit 18-ban figyelmeztették, sokat társalog külföldi hírszerzőkkel. Most meg áldozati bárány szeretne lenni.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 886
113
Az a helyzet, hogy az LMBTQ propaganda feljött, és fej-fej melletti versenyben van Európa szétcseszésében a migránsokkal.
Teljesen jogos és szükséges minden akadály amit a kormány az útjába állít. Remélhetőleg elég is lesz.
„Az LMBTQ-ideológia egy nagyon veszélyes, globalista ideológia, az Európai Unió is ennek a globális világrendnek az egyik eleme, ezért a felnövekvő generációk körében is el akarják terjeszteni ezt az ideológiát, hogy amikor a mostani gyermekek felnőnek, természetes legyen számukra, hogy elsősorban nem magyarok, hanem egy „szivárványos univerzum" tagjai…”

https://www.origo.hu/nagyvilag/20210729-mesekonyvnek-alcazott-gender-agymosas-ovodas-korban.html
.
http://magyarforum.info/cikk/13333/...rcmZTY4NavbvMRl5GFcxzYMGQ07MNXFj0K6GqRGrSDOs0

Aztán ha itt is lenne huhogó, hogy mikor volt az iskolában, óvodában propaganda, azoktól csak annyit kérdeznék, ha nem is akarnak propagandát a fentebb említett helyeken, akkor miért is baj ha törvény van róla?


Más megközelítésben de ugyanaz internacionalista liberálnáci szétcseszés a tóta w cikke.
https://mandiner.hu/cikk/20210729_tota_w_es_az_olimpia

„Még a cégeknek is van logójuk, zászlójuk, színük, focicsapatuk. Mert a cégvezetők is rájöttek, hogy ha van céges identitás, az motiválólag hat a dolgozókra. Erre idejön ez a kis fasz, és megkérdezi, hogy mi szükség nemzeti identitásra.
Hát azért bazmeg, hogy az ilyeneket, mint te, felismerjük és kiiktassuk.”

Aztán aki még most sem érti az pedig olvasson Csurka Istvánt.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 821
113

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 205
5 149
113
Támogatom!
Oroszországgal kellene kötni egy kétoldalú nemzetközi büntetés-végrehajtási egyezményt. Aztán mehetnének a bűnözők az orosz Távol-Keletre kubikolni. Ott úgy is folyamatos az elvándorlás.


Észak Korea olcsóbb. Az uránbanyából amit kitermelnek abból lehetne fűtőelem pakson. Természetesen nem kényszermunkaként képzelem el, hanem a helyi munkabért megkapnák, levonva a kaja és szállás, szállítási költségeket. Az eü ellátás járna a helyi Rákosi Mátyás kórházban
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Észak Korea olcsóbb. Az uránbanyából amit kitermelnek abból lehetne fűtőelem pakson. Természetesen nem kényszermunkaként képzelem el, hanem a helyi munkabért megkapnák, levonva a kaja és szállás, szállítási költségeket. Az eü ellátás járna a helyi Rákosi Mátyás kórházban
:D azzal csak az a baj hogy onnan nem jönnének vissza élve.
 
Status
Not open for further replies.