[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 724
113
Ha nem vagyok indiszkrét milyen országot találtál, ahol nem rühellik a magyart, élhető és le is lehet telepedni?
Mert nekem ilyet nem nagyon sikerült.
A Karibi térség egyik hurrikán mentes része. Egyelőre a legideálisabbat keressük, még nincs meg a fix cél, két hely között fog eldőlni, a nejemnek az egyik nem feltétlenül ideális munkailag.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 823
113
Bár nem nekem szólt a kérdés, de mint nem nyugati kultúrkörben gondolkozó leírom amik nekem lehetségesek.

Szingapúr, UAE. Tajvan most csak családdal nem, mert ki tudja mi lesz ott, de az a legjobb szerintem. Afrikában pedig Namíbia és Tanzánia biztonságos és szeretik a fehéreket , igaz üzletileg meg Zambia és Ghána adja nagyon csak ezek is olyanok hogy előtte neked kell menni aztán a család követ ha már kialakítottad a fészket magadnak, úgy fogsz élni mint egy császár ha van egy jó ötleted és tőkéd.
Nyilván ezek az én prioritásaim alapján jó helyek, a többségnek nyilván Európa jelent reálisabb lehetőségeket, de igazából az tényleg csak cseberből vederbe esete ha a lehetséges jelen és jövőbeni problémákat nézzük, meg társadalmat.

Nem tudom hogy eltudom e viselni azt ha váltás lesz itthon, de szerencsés vagyok mert nem kell mindent felégetnem magam után.
Szingapúr nekem nagyon bakancslistás, de rohadt drága!!!!
Ismerek olyat, aki Namibiába rendszeresen hónapokra jár, de nekem Afrika, bár csak Tuniszig jutottam, elég szutyok.... Vhogy nem vágyok vissza!!

Politikai okból meg hülyeség költözni. Kevesebb Híradót kell nézni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 464
10 452
113
Szingapúr nekem nagyon bakancslistás, de rohadt drága!!!!
Ismerek olyat, aki Namibiába rendszeresen hónapokra jár, de nekem Afrika, bár csak Tuniszig jutottam, elég szutyok.... Vhogy nem vágyok vissza!!

Politikai okból meg hülyeség költözni. Kevesebb Híradót kell nézni.
Igen drága, de óriási gazdasági csomópont, 1000 szállal kötve egész Ázsiába és a világba, alkalmazottként csak top kategóriában érdemes meg lehetséges, de üzletileg még én sem vagyok hozzá fasorban sem, de reménykedek.
Tajvanon a kultúra, az életminőség, Kína közelsége és összekötöttsége üzleti szempontból kapcsolati szempontból nagyon jó, elviselhetően drága, és nem fogsz belefáradni, mint pl sokan Japánba, japán nagyon nehéz Tajvanhoz képest.
UAE sokak szemében alá van becsülve, de nagyon jó lehetőséget kínál sima dolgozó európaiaknak is, nagyon biztonságos, barátságos, egy muszlim arab ország ami a legnagyobb multikulti katyvasz, de a szabályok és ésszerűség miatt nem egy párizsi gettó, hanem egy hatalmas üzleti központ.

Tunisz az nem Mama Africa :), de ez is személyes prioritások kérdése, mire vágyik az ember. Észak Afrika az szerintem is szemét, egy része kirakat, de igazából nem tud kínálni sokat, legalábbis szerintem.

Csak politika miatt valóban hülyeség lehet, főleg ha nem lehetetlenítenek el, de az életminőségedet nagyban befolyásolja ha kiiktatsz olyan elemeket az életedből amik folyamatos felesleges stresszt okoznak. Nekem Afrika amúgy is óriási szerelem, és ez a helyzet csak plusz motiváció lenne, de a hazámat semmiképpen nem adnám fel vele csak levegőváltozás szinten lenne a dolog.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Ha már szóba került ezen a fórumon az Elk*rtuk legyen meg a jelenlegi rendszer elé görbe tükröt tartó Bűnös Város is Herendi rendezésében is...

Az ilyen izzadságszagú próbálkozásoktól megyek a falnak.... Megmutatjuk mi pesti prostik, hogy milyen a röcsögei paraszt vidéki és ezt nevezik humornak meg szatírának, holott már rég nem a kiskirályok korát éljük vidéken.
 
W

Wilson

Guest
Az ilyen izzadságszagú próbálkozásoktól megyek a falnak.... Megmutatjuk mi pesti prostik, hogy milyen a röcsögei paraszt vidéki és ezt nevezik humornak meg szatírának, holott már rég nem a kiskirályok korát éljük vidéken.
Szerintem ez igazàn a NER szatírája akar lenni, a vidéki Magyarországon jelenlévő kiskirályok kifigurázása.Azt pedig, hogy ezt a filmnek mennyire sikerült megvalósítani ki ki saját maga döntse el...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Igen? Erről a vidéken élőknek szóltatok már?
Mert nem hallottam. :)
Én is onnan jöttem, elhiszem, hogy ti megmaradtatok a komcsi korszak szintjén, de már nagyon nem ugyan az van sehol mint akkoriban.
Tudom hatalmas gáz van a fejedben, hogy nem vagy képes felismerni a különbségeket, de hidd el a többségnek erről nem kell szólni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 350
113
:D


249929145_215546690680200_1763792543160329085_n.jpg
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Én is onnan jöttem, elhiszem, hogy ti megmaradtatok a komcsi korszak szintjén, de már nagyon nem ugyan az van sehol mint akkoriban.
Tudom hatalmas gáz van a fejedben, hogy nem vagy képes felismerni a különbségeket, de hidd el a többségnek erről nem kell szólni.
Aha. Akkor ezt olvasom úgy, hogy felszoptad magad az egyik kiskirály környékére, és "lefelé" már csak rúgsz.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Aha. Akkor ezt olvasom úgy, hogy felszoptad magad az egyik kiskirály környékére, és "lefelé" már csak rúgsz.
Nekem mind1, hogy mit olvasol ki és hogyan forgatod a szavaimat. A valóságtagadás és az új múlt írás nem az én találmányom, csak azt nem tudom dinamó te drámakirálynő miért jöttél vissza?
 
K

kamm

Guest
Bár nem nekem szólt a kérdés, de mint nem nyugati kultúrkörben gondolkozó leírom amik nekem lehetségesek.

Szingapúr,
Csak figyelj oda, nehogy kritizald az uralkodo egypartrendszert, mert rovid uton kivagnak...


Huu, az bator, eleve muszlimokkal lakjon a banat egyutt ilyen menmnyisegben es plane torzsi alapon kormanyzokkal, masreszt meg ahol engedely kell alkoholt inni, sot, venni es hazavinni is, azt inkabb kihagyom.

Tajvan most csak családdal nem, mert ki tudja mi lesz ott, de az a legjobb szerintem. Afrikában pedig Namíbia és Tanzánia biztonságos és szeretik a fehéreket , igaz üzletileg meg Zambia és Ghána adja nagyon csak ezek is olyanok hogy előtte neked kell menni aztán a család követ ha már kialakítottad a fészket magadnak, úgy fogsz élni mint egy császár ha van egy jó ötleted és tőkéd.
Nyilván ezek az én prioritásaim alapján jó helyek, a többségnek nyilván Európa jelent reálisabb lehetőségeket, de igazából az tényleg csak cseberből vederbe esete ha a lehetséges jelen és jövőbeni problémákat nézzük, meg társadalmat.

Nem tudom hogy eltudom e viselni azt ha váltás lesz itthon, de szerencsés vagyok mert nem kell mindent felégetnem magam után.
En nem tudom kepzelni, hogy sikerulne nektek Afrikaban, amikor meg a baloldaltol is igy kiakadtok... :)
 
G

Galthran

Guest
2 dolgot ne feledjetek : bármelyik harmadik világbeli lepratelepet választjátok, ott idegenek lesztek. vlaójában a befogadó nyugat-euban is, mindig mindenhol csak idegen elszel akit kényszerből tűrnek el hola melód miatt hol a pénzed miatt

másik: a legtöbb felsorolt országban szarabb az élet, oylan hétköznapi dolgok hiányoznak mint az emberi fogyasztásra alkalmas csapvíz, vagy a nálunk mégsokkal szarabb közigazgatás és az itteni viszonyokhoz képest is elképesztő méretű korrupció (komolyan,afrika?:D)
 
Status
Not open for further replies.