A NATO részt vesz Ázsiában és a Csendes-óceáni térségben, hogy szembeszálljon Kína ellen
2022. április 9
| Zero Hedge
A NATO részt vesz Ázsiában és a Csendes-óceáni térségben, hogy szembeszálljon Kína ellen
Szerző: Victoria Kelly-Clark a The Epoch Times-on keresztül,
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) bejelentette, hogy gyakorlatilag és politikailag megkezdi az ázsiai-csendes-óceáni térségben való részvételt, tekintettel Peking növekvő befolyására és kényszerére, valamint arra, hogy nem hajlandó elítélni Oroszország ukrajnai invázióját.
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a NATO-külügyminiszterek április 7-i találkozóját követően beszédében elmondta, hogy az ukrán konfliktus globális következményei késztették a szervezetet arra, hogy először erősítse kapcsolatait az ázsiai-csendes-óceáni partnerekkel.
„Láttuk, hogy Kína nem hajlandó elítélni Oroszország agresszióját. Peking pedig csatlakozott Moszkvához a nemzetek jogának megkérdőjelezésében, hogy saját útjukat válasszák” – mondta Stoltenberg.
„Ez komoly kihívás mindannyiunk számára. És ez még fontosabbá teszi, hogy együtt legyünk értékeink védelmében.”
A NATO és ázsiai-csendes-óceáni partnerei – Ausztrália, Japán, Új-Zéland és a Koreai Köztársaság – találkoztak Brüsszelben, hogy megvitassák Ukrajna nemzetközi támogatását.
Stoltenberg elmondta, hogy az egybegyűlt külügyminiszterek egyetértettek abban, hogy a NATO következő Stratégiai Koncepcióról szóló tájékoztatóján, amely várhatóan a júniusi madridi csúcsra készül el, választ kell adnia arra, hogyan viszonyulnak Oroszországhoz a jövőben, és most először hogyan veszik figyelembe hogy biztonságukat befolyásolja Kína növekvő befolyása és kényszerítő politikája.
"A NATO és ázsiai-csendes-óceáni partnereink most megállapodtak abban, hogy fokozzák gyakorlati és politikai együttműködésünket számos területen, beleértve a kibernevet, az új technológiákat és a dezinformáció elleni küzdelmet" - mondta.
„Más területeken is szorosabban együtt fogunk működni, mint például a tengerbiztonság, az éghajlatváltozás és az ellenálló képesség. Mert a globális kihívások globális megoldásokat követelnek.”
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár sajtótájékoztatót tart a NATO-csúcstalálkozón, hogy megvitassák Oroszország Ukrajna elleni invázióját Brüsszelben, Belgiumban 2022. március 24-én. (Gonzalo Fuentes/Reuters)
Ausztrália bejelentette a NATO-együttműködést
A csendes-óceáni szerepvállalás hírére Marise Payne ausztrál külügyminiszter bejelentette, hogy Ausztrália együttműködik a NATO-val, hogy segítse a szervezetet a hibrid fenyegetések és a dezinformáció hatékonyabb leküzdésében, valamint Ausztrália NATO-támogatásának megerősítésében.
Payne április 7-én kijelentette, hogy Ausztrália partner lesz a NATO Stratégiai Kommunikációs Kiválósági Központjával (SCCE), hogy elmélyítse Ausztrália betekintését a NATO, a NATO szövetségesei és partnerei előtt álló stratégiai kommunikációs és biztonsági kihívásokba.
„A stratégiai kommunikáció javításának fontosságát hangsúlyozta, hogy Oroszország dezinformációt és propagandát használt az Ukrajna elleni illegális és provokálatlan háborúja során” – mondta Payne.
"Tiszta szemmel fogunk látni a Központnak az indo-csendes-óceáni térség geostratégiai dinamikájáról és annak NATO-ra gyakorolt hatásairól."
A Lettországban, Rigában található SCCE egy nemzetközi katonai szervezet, amelyet a NATO akkreditált, de elkülönül a NATO parancsnoki struktúrájától. Célja, hogy hozzájáruljon a NATO-szövetség tagállamai és más szövetséges nemzetek közötti stratégiai kommunikációs képességek fejlesztéséhez.
Ausztrália a NATO bővített lehetőségek partnere, ami azt jelenti, hogy az interoperabilitás fokozásán dolgoznak, részt vesznek a NATO katonai kiképzési és gyakorlati programjaiban, és megosztanak információkat a kölcsönös érdeklődésre számot tartó kérdésekről.
Payne szerint az együttműködést egy ausztrál tisztviselő kirendelése fogja elindítani az SCCE-hez, ahonnan Ausztrália ezután a dezinformáció és más hibrid fenyegetések leküzdésére fog dolgozni.
Tyler Durden
Szo, 2022.09.04. – 23:30