[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Egy fegyveres náci senkit tapsolva kitüntetnek Kanadában, egy nem senki, nem harcoló nácinak meg eltávolítják a szobrát. A Holdprogram nácija felkészül Houstonban.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Számomra felfoghatatlan, hogy jöhetett ki ennyire enyhe ítélet. 9 migráns csoportosan megerőszakol és kirabol egy 15 éves német lányt és csak felfüggesztett büntetést kapnak?!? Ráadásul még felvétel is van az esetről, amit az egyik elkövető rögzített a telefonjával.
Mi szokott ilyenkor lenni az indoklás? Más kultúrkör, nem ismeri a nyelvet, ezért nem értette, mit sikoltozik a lány.

A neten a birónőt megfenyegették, ami miatt a birók vesszélyben látjàk a "jogállamot".
Azért lett ilyen az ítélet, mert megfenyegették a bírónőt, vagy azért fenyegették meg, mert ilyen lett az ítélet?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Számomra felfoghatatlan, hogy jöhetett ki ennyire enyhe ítélet. 9 migráns csoportosan megerőszakol és kirabol egy 15 éves német lányt és csak felfüggesztett büntetést kapnak?!? Ráadásul még felvétel is van az esetről, amit az egyik elkövető rögzített a telefonjával.

Ilyenkor elgondolkodom hogy kit kéne elkapni. A tetteseket vagy a bírót?
Állítólag ezt a szégyent valami ultrawoke, wilkommen pitsa bírónőnek sikerült összehoznia.
Ezek után én minimum eljárást indítanék ellene a bírói testet helyében.
Csak azt tudnám, hogy miért minket csuklóztatnak a bírói függetlenség csorbulása miatt!!! :hadonaszos:
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 622
93
Beleolvastam kicsit az ügy sajtójába, van ott olyan pszichiátriai vélemény, amely szerint végül is ez azért van, mert a szegény fiúk rosszul érzik magukat, és így vezetik le a feszültséget. Ehem.

Megnéztem a magyar szabályozást: “A szexuális erőszak súlyos (nagy tárgyi súlyú) bűncselekménynek számít. Az alapeset büntetési tétele kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.”

Ennek alapján a kiszabott 2 év nyolc hónap egy enyhe, de törvényes ítélet lenne.

Kérdés, hogy a bíróknak milyen mértékben kell figyelembe venniük a pillanatnyi társadalmi környezetet, milyen irányban, és mekkora szabadságuk van ebben.

Mert ha figyelembe vesszük az elkövetők szociális hátterét, akkor szerintem figyelembe kellene venni az ítélet társadalomra gyakorolt hatását is. Ebből a szempontból ez egy katasztrófálisan rossz ítélet, mert a szociális hátteret enyhítő körülményként figyelembe véve azt az üzenetet közvetíti, hogy ilyet szabad.

És ezeknél a figyelembe vételeknél kezd el számítani a bíró személyes beállítottsága.

Amit nem értek egyébként, az a bírónő nyilatkozata: ”nem láttam a szemükben megbánást, csak dühöt”.

Egy ilyen nyilatkozat után én direkt szigorúbb ítéletet várnék, ha valaki részletesebben követte az ügyet, feloldhatná ezt az ellentmondást nekem.

Mert attól függetlenül, hogy szerintem az ilyen esetekben maximális szigorúsággal kell eljárni, van ennek az egésznek egy olyan oldala is, hogy a baloldali sajtóhoz hasonlóan a jobboldali sajtó sem hófehér bárányka. Csinálnak ők a vizibolhából repülőgép hordozót, ha az növeli az olvasottságot.

Vannak, kellene legyenek, az ilyen problémáknak (hibás bírói döntések vagy hibás törvények) hivatalos jelzési módjai, fórumai. A nagy társadalmi figyelmet kapó ügyeknél pedig érdemes lehet összetettebb döntési folyamatot beiktatni vagy jobban kommunikálni a döntés hátterét.

Abban a pár cikkben, amit átfutottam nem volt link a bíróság oldalára, ahol el lehetett volna olvasni az ítélet konkrét indoklását. Ennek hiányában pedig legalább akkora hibának érzem a wokeság miatti felháborodást, mint magát a döntést.

A PC/woke/LGHDTV/stb ideológiákkal nem az alapgondolat a gond. A gond az alkalmazási mód, mely szerint minden más gondolatot el kell törölni, mert az rossz.

Nem kellene abba a hibába esnünk, hogy ezt a megközelítést átvesszük. Nem a beállítottsággal és a véleménnyel van a gond, hanem az elvakultsággal és az agresszív gondolati elnyomással.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Megnéztem a magyar szabályozást: “A szexuális erőszak súlyos (nagy tárgyi súlyú) bűncselekménynek számít. Az alapeset büntetési tétele kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.”

Ennek alapján a kiszabott 2 év nyolc hónap egy enyhe, de törvényes ítélet lenne.
Az a gond, hogy már ez az alapvetésed is téves. Itthon alaphangon a 18 év alatti személy elleni csoportosan elkövetett nemi erőszak alap büntetési tétele is 5-20 év!
És akkor nem vettünk figyelembe semmilyen súlyosbító körülményt:
  • Személyi szabadság megsértése (csak fogva kellett tartani a szerencsétlent, amíg a többiek odaértek),
  • testi sértés fokozatai (általában a nemi erőszak minimum könnyű testi sértéssel párosul) ,
  • bűnszervezetben való elkövetés (ugyebár odaszervezte a többieket is a saját cselekménye után)
  • megbánás teljes hiánya
  • stb.

Én azt gondolom, hogy idehaza a 20 év lett volna a minimum!
És azt gondolom, hogy ha 20 év helyett valaki 2 évet oszt ki, azt ugyan úgy be kellene varrni!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113

Még ő is tudott viselkedni:
s.jpg
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 622
93
Az a gond, hogy már ez az alapvetésed is téves. Itthon alaphangon 18 év alatti személy elleni csoportosan elkövetett nemi erőszak alap büntetési tétele is 5-20 év!

Én azt gondolom, hogy idehaza a 20 év lett volna a minimum!
És azt gondolom, hogy ha 20 év helyett valaki 2 évet oszt ki, azt ugyan úgy be kellene varrni!

Én azt gondolom, hogy nem tudjuk pontosan, mi történt, ezért kicsit óvatosabbnak kellene lenni, amikor dobálódzunk az évekkel.

Itt nem arról van szó, hogy védjük a szegény migránst, hanem arról, hogy információk nélkül ítélkezünk.

Ha megérdemli, kapjon 20-at, de én csak annyi tudok az ügyről, amit ebben a néhány internetes újságban láttam. Te tudsz róla többet esetleg?

Nyilván az olyan érvek, hogy szegények feszültek voltak nevetségesek, de az ügyben 100 tárgyalási nap volt, ami elég sok. Ezért vagyok kíváncsi a konkrét ítéletre.

Mi a különbség egy woke idióta és egy dühből ítélkező idióta között? (Ne vedd magadra, nem az a cél, a kérdés komoly.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Tiz:Utolsó mondatod érvényes a kommunizmusra, nácizmusra, fasizmusra stb is. Ott sem a beállitottsággal volt/van gond?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ez a német képviselő a papirjai szerint férfi, Markus a neve, házas, két gyerekkel. Még csak végig sem csinálta a (jogilag is lehetséges) transformációt. Annyira komolyan veszi a nőiességét. Ez egy pasi, női ruhában,semmi trans.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én azt gondolom, hogy nem tudjuk pontosan, mi történt, ezért kicsit óvatosabbnak kellene lenni, amikor dobálódzunk az évekkel.

Itt nem arról van szó, hogy védjük a szegény migránst, hanem arról, hogy információk nélkül ítélkezünk.

Ha megérdemli, kapjon 20-at, de én csak annyi tudok az ügyről, amit ebben a néhány internetes újságban láttam. Te tudsz róla többet esetleg?

Nyilván az olyan érvek, hogy szegények feszültek voltak nevetségesek, de az ügyben 100 tárgyalási nap volt, ami elég sok. Ezért vagyok kíváncsi a konkrét ítéletre.

Mi a különbség egy woke idióta és egy dühből ítélkező idióta között? (Ne vedd magadra, nem az a cél, a kérdés komoly.)
Nem nagyon lehet másként értelmezni a helyzetet.
Az áldozat életkora tényadat. Az, hogy a cselekményt többen követték el, az is. Hogy az elsőrendű vádlott úgy hívta oda a többit telefonon, az is.
(mondjuk így az előre kiterveltség is megáll)
Hogy maga a cselekmény több óráig tartott, szintén. Ehhez nyilván a személyes szabadságban korlátozni kellett az áldozatot, mivel meg kellett várnia, míg a többiek odaértek.
A megbánás teljes hiányát maga az ítélkező bíró jelentette ki.
Az egyéb súlyosbító körülményt (gyűlölet bűntett-e, a testi sértés súlyossága vagy a különös kegyetlenség megállapítása) tényleg csak a bírósági tárgyalás tanúvallomásai alapján lehetne megállapítani. De fentebb a részletezett körülmények alapján simán lehetett volna csak a cikkben megismert tények alapján is 20 évet kiosztani, mint az alap bűncselekmény büntetési tételének felső határa.

Én különben azt is bevezetném, hogy a pszichiátriai szakvélemény alapján való enyhítést kivezetném a joggyakorlatból. Illetve nem kivezetném, hanem fordítottan alkalmaznám. Értem ezalatt, hogy ha mondjuk a pszichiáter azt mondja, hogy terheltség miatt követte el egy vádlott a bűncselekményt, akkor az alap bűntetést vagy letölti börtönben, vagy kényszergyógykezelésre küldik, de az alap büntetés minimum duplájának idejére.
Az a baj, hogy a megúszós rohadékok mindig találnak egy olyan morálisan befolyásolható/lefizethető pszichiáter szakértőt, aki hajlandó mellettük tanúskodni, és ezt kihasználva töredék bűntetést eszközölnek ki maguknak. Na ha ezt a dupla idejű kényszer gyógykezelést bevezetnék, drasztikusan csökkenne a védelem által kezdeményezett pszichiátriai szakvélemény kérések száma.
Cserében felszabadulna rengeteg, a hazai bírósági igények kielégítése miatt lefoglalt pszichiátriai kapacitás, és a tényleges gyógykezelésre, terápiára szoruló betegeknek nem kellene hónapokat várnia ilyenre. Ennek megelőzési funkciói is lennének, mivel nagyon gyakran a bűncselekményeket a kezeletlen pszichiátriai betegek követik el.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nagyon leleplező történet. Frank-Walter Steinmeier német elnök gépe leszállt Katarban. Az ajtó kinyílt. Kiterítették a vörös szőnyeget. De... a katari kormány egyetlen hivatalos képviselője sem találkozott vele.

30 percet (!!) várt a gép ajtajánál, amíg egy katari tisztviselő oda nem jött, hogy üdvözölje

p.s Ez Németország világbeli szerepét mutatja. Ha idióta politikát folytatsz és tele vagy idióta politikusokkal ne várj másra!

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 731
113
  • Tetszik
Reactions: balsteffl

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 731
113
Ez a német képviselő a papirjai szerint férfi, Markus a neve, házas, két gyerekkel. Még csak végig sem csinálta a (jogilag is lehetséges) transformációt. Annyira komolyan veszi a nőiességét. Ez egy pasi, női ruhában,semmi trans.

Ha megteszi, a törvényjavaslat szerint mégis bűncselekmény lesz a férfi nevén szólítani.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha megteszi, a törvényjavaslat szerint mégis bűncselekmény lesz a férfi nevén szólítani.
Viszont ha jobban belegondolok, akkor a neve helyett használhatjá a "női ruhás hülye" kifejezést.
Igazság szerint talán még egy bíróság előtt is megvédhető lenne ez a megszólítás...
Mert ugye a "női ruhás" kifejezés stimmel, a "hülye" ellen meg csak merjen tiltakozni, és kérni kell egy igazságügyi elmeorvosi szakvéleményt, és egész biztosan ki fog jönni valami csontváz a szekrényből.
Akkor meg már papírja is lesz róla... :)
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 622
93
Tiz:Utolsó mondatod érvényes a kommunizmusra, nácizmusra, fasizmusra stb is. Ott sem a beállitottsággal volt/van gond?

Ne keverjük össze a dolgokat. Nyilvánvalóan nem az általad felsorolt ideológiákkal kapcsolatban írtam amit írtam.

Ha mégis bele szeretnéd keverni, mert kapcsolódási pont tagadhatatlanul van, akkor kérlek kicsit részletesebben, amennyire lehet tárgyilagosan fejts ki miért, hol látod te ezeket a kapcsolódási pontokat, miért tartod ezeket relevánsnak az üggyel kapcsolatban.

Sajnos itt is dúl az a vitakultúra, amely a “felháborodottan visszakérdezek egy érintőleges témában” stratégiára épül. Én ezt nem szeretem és az ilyen “vitákban” igyekszem nem részt venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kockás ing

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Ha látod, hogy vannak kapcsolódási pontok, akkor mièrt kellene èn ezt kifejtsem? Szószaporitâsnak nincs értelme.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én különben azt is bevezetném, hogy a pszichiátriai szakvélemény alapján való enyhítést kivezetném a joggyakorlatból. Illetve nem kivezetném, hanem fordítottan alkalmaznám. Értem ezalatt, hogy ha mondjuk a pszichiáter azt mondja, hogy terheltség miatt követte el egy vádlott a bűncselekményt, akkor az alap bűntetést vagy letölti börtönben, vagy kényszergyógykezelésre küldik, de az alap büntetés minimum duplájának idejére.
Az a baj, hogy a megúszós rohadékok mindig találnak egy olyan morálisan befolyásolható/lefizethető pszichiáter szakértőt, aki hajlandó mellettük tanúskodni, és ezt kihasználva töredék bűntetést eszközölnek ki maguknak. Na ha ezt a dupla idejű kényszer gyógykezelést bevezetnék, drasztikusan csökkenne a védelem által kezdeményezett pszichiátriai szakvélemény kérések száma.
Cserében felszabadulna rengeteg, a hazai bírósági igények kielégítése miatt lefoglalt pszichiátriai kapacitás, és a tényleges gyógykezelésre, terápiára szoruló betegeknek nem kellene hónapokat várnia ilyenre. Ennek megelőzési funkciói is lennének, mivel nagyon gyakran a bűncselekményeket a kezeletlen pszichiátriai betegek követik el.
Minden könnyítést meg kell szüntetni.

Aki törvényt szegni tud, az bűnhődni is.

Életkor, elmeállapot, belátás képessége, rassz, etnikum, migrációs állapot nem számít. Ugyanazt kell kapja lopásért a hatéves gyerek, mint a harmincéves felnőtt, gyilkosságért a cigány, elmebeteg, zsidó vagy magyar. Nincs kivétel, nincs kegyelem vagy különben nincs igazság, mert bármi kivételezés kuskaput nyit a bűnösök gátlástalan felmentésének és az igazságszolgáltatási rendszer szükségszerű csődjének.

Ez ugyanolyan, mint az egykulcsos adó, vagy bármi más ami univerzalizmusa miatt igazságos alapjaiban.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 622
93
Nem nagyon lehet másként értelmezni a helyzetet.

Én is ebből indulok ki, és egyet is értek az általad felsoroltakkal. Azzal is, hogy a fenti tényállások esetében sokkal komolyabb büntetést kell kiszabni.

Az eredeti írásom lényege nem a büntetés felső határa volt, ebben tévedtem, nem vettem figyelembe az általad felsorolt súlyosbító körülményeket. Ne ragadjunk le ennél kérlek.

Ami a lényeg volt: miért nem lett sokkal komolyabb a büntetés?

Két fő indokot látok, és valójában arról szólt az eredeti hozzászólás, hogy a másodikat ne söpörjük le gondolkozás nélkül az asztalról:
  • a bírónő bevándorló párti, hibázott bírónő miatt
  • nem tudunk mindent, lehet, hogy a sajtó bizonyos részeket kiemelt és másokat elhallgatott
Ha az első pont érvényes, akkor teljesen jogos a felháborodás, ott leszek az idevágó tüntetésen (bár kicsit messze van).

Ha a második pont érvényes, akkor viszont nem a bírónő ellen kell tüntetni, hanem a ferdítő sajtó ellen.

Én nem tudom eldönteni, mi az igazság, nem láttam a videófelvételt, nem olvastam az ítéletet (ezért kérdeztem, tud-e róla valaki valamit).

Két idevágó idézet (mindkettő Ördögh Szilveszter: Koponyaüreg című művéből):

“életem céljává a megértést tettem, ami szerintem több a tudásnál és a fölhalmozott ismeretek érvényesítésénél, mivel az a más iránti érzékenységet, a belátás szükségességét is föltételezi.”

“E szóbeszédekre én nem adok, azoktól nem csábulok el, mert e hajlott korban is arra késztet megfáradt elmém, hogy a tanulás révén a megértésig jussak el, mivel a tanulás önmagában kevés, közeli célját viszonylag hamar eléri, s megalvad, ahogyan az áldozati vér. A megértés viszont folytonos lüktetés és áramlás, a tudás és a kétség elvegyülése, amelyben a kétség is tudás, és a tudás is kétség.”