Komolyan nem lesz ennek jó vége...Rádióba mondták hogy azzal védekeztek hogy nem látták hogy ellenállt volna!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Komolyan nem lesz ennek jó vége...Rádióba mondták hogy azzal védekeztek hogy nem látták hogy ellenállt volna!
Talán mert ezek az országok halálos ellenségeink, akik el akarják pusztítani Magyarországot liberalizmussal, hogy egyfajta gyarmati területet alakítsanak ki a helyén.
Végleg megszabadulunk tőlük. Gondolom már Orbán is rájött mostanra, hogy Magyarországnak egy lehetősége van csak a fennmaradásra: ahogy tudjuk, siettetjük a Nyugat pusztulását. Ezért engedhettük el az embercsempészeket a börtönökből és lényegében nyitottuk meg a határt a migránsok előtt.
Majd áttérünk a szentistváni-hagyomány mentén, ami minden, a kereszténységhez fűződő félreértéssel ellentétben arról szól, hogy a túlélésünk érdekében tudni kell helyezkedni.Ez rövid távon/közép távon előnyös lehet, de hosszú távon egy iszlám szigetben létezni...
Build bridges, not walls. No human is illegal. Let love trump hate. Open borders for Israel!Majd áttérünk a szentistváni-hagyomány mentén, ami minden, a kereszténységhez fűződő félreértéssel ellentétben arról szól, hogy a túlélésünk érdekében tudni kell helyezkedni.
István a primitív nyugati barbárok vitális, agresszív kereszténységét és családi szintről állami szintre lépő korrupcióját: a nyugati feudalizmust választotta a fejlett urbánus és emiatt buzeráns szinten dekadens Bizánc komplex korrupciós hálózataival és éppen talajtvesztett, langyos vallásosságával szemben, amikor el kellett gondolkodnia egy korábbi túlélési fázisban a türk/hunoktól átvett harcias, ámde alacsony kohéziós szintű, erősen családias törzsi-feudális rendszernek és politikai szempontból vallástalanságának leváltásán.
Orosz szemmel, a la Stier Gábor.Visszatérhet-e az orosz gáz Európába?
Lassan két éve folyik a vita arról, kinek fájnak jobban a szankciók. Abban egyetérthetünk, hogy erősen megérzi ezeket mindkét fél, csakhogy míg Oroszország nem rogyott térdre, addig Európa versenyképessége megérzi az orosz energiahordozók hiányát. Az európai energetikai szektor problémáit azonban a háború csak felturbózta, azok korábban kezdődtek.
Nemrégiben egy Brüsszelben az energetikai szektor helyzetéről tartott kerekasztal beszélgetésen meglepő őszinteséggel írta le a jelenlegi állapotokat Thomas Howes, az Európai Bizottság fenntartható fejlődéssel foglalkozó részlegének vezérigazgatója. A kérdés szakértőjeként elismerte, hogy az energetikai szektor válsága Brüsszel évek óta tartó átgondolatlan, a megújuló forrásokra alapozó politikájának következménye. Mindezt az immár rendszer szintű válságot végképp elmélyítve tetézték az Oroszországgal szemben kivetett szankciók. Mint figyelmeztetett, „ennek az energetikai szférában folytatott politikának a fenntartása katasztrófális következményekkel járhat”
A kritika tehát nem akárhonnan jött. Howes kimondta, amit sokan feszegetnek. Konkrétan azt, hogy az úgynevezett zöld forradalom óriási károkat okoz. Mint általában a forradalmak, ez is sok tekintetben romboló. Az energiamixen belüli egyensúly felborítása súlyos következményekkel jár. Az energiaszektor lassú, robosztus ágazat, amelyben a beruházások megvalósításához gyakran öt-tíz évre van szükség, így a szakpolitikai döntések következményei is hosszú késéssel éreztetik hatásaikat. A zöldátálláshoz, az energetikai szektor teljes átalakításához időre van szükség. Ezzel szemben ma túlzott figyelmet kapnak a „zöld” projektek, amelyeknek a hatékonysága nincs arányban a befektetett tőke nagyságával. Ehhez még hozzátehetjük, hogy az eurobürokraták jelentős része elutasítóan viszonyul az atomenergiához, amelynek hatékonyabb felhasználása csökkenthetné a zöldátállásból fakadó energia hiányt. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy „az úgynevezett karbon semlegesség csak olcsó és megbízható energiaforrások mellett biztosítható”
Nem lehet elmenni amellett, hogy az óceánon túli elvárások vak teljesítése mély energetikai válsághoz vezetett Európában. Ennek része az átgondolatlan zöld forradalom erőltetése mellett az elsietett leválás az orosz energiahordozókról. Európában a vezetékes gáz az orosz-ukrán háború kirobbanása előtt a teljes 363 milliárd köbméteres földgázimport 80 százalékát biztosította, míg az LNG (cseppfolyósított földgáz) 20 százalékot tett ki. Az EU-n kívülről érkező behozatalban Oroszország volt a legfontosabb partner 39,2 százalékos részaránnyal, a második Norvégia (25,1 százalék) és a harmadik Algéria (8,2 százalék) előtt. A 7,3 százalékos arányban beszállító Egyesült Államokból kizárólag LNG érkezik.
„A vezetékes orosz gáz kiesése miatt az amerikai export jelentős részét Európában értékesítik”
Habár az Európai Unió csökkentené gázfogyasztását, egyelőre úgy tűnik, sok évig stabil és jövedelmező piacot jelent az Egyesült Államok számára.
Mint Hortay Olivér, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője két fő kockázati csoportot azonosít. Azok az országok, amelyek a korábbi nagyarányú orosz vezetékesgáz-kitettségüket túlságosan gyorsan próbálják meg kiváltani más beszállítókkal. Ezzel csak korlátozott számú forrásországtól, hosszú távú szerződések keretében tudnak vásárolni. A váltással érintett államok a korábbi oroszt új, tipikusan amerikai függésre cserélik. Másrészt a gázárak drasztikus emelkedése már-már valamennyi tagállamban felgyorsította az alternatív energiahordozókra történő átállást. Annak ellenére, hogy több országban megemelkedett a szénfelhasználás – és ez visszavetette a klímavédelmi törekvéseket –, az új helyzet a korábbiaknál nagyobb lendületet adott a zöld technológiák elterjedésének. Az unió kitettsége azonban ezeknél a technológiáknál is igen nagy, így például a globálisan előállított napelempanelek többségét Kína állítja elő. A szakértő emlékeztet arra is, hogy az unió kínai kitettsége jelentős a rugalmassági igények biztosításához szükséges hidrogéntechnológiához és akkumulátorokhoz felhasznált ritkaföldfémekben is.
„A tendenciák alapján, Európa a zöldátállással új – igaz, más típusú – függőségi viszonyt alakít ki”
Ami pedig az orosz vezetékes gáz kiiktatását illeti, Brüsszel terve ennek cseppfolyósított gázzal (LNG) történő kiváltásával, súlyos következményekkel jár. Az ellátás ugyan eddig biztosított volt, az árak azonban megugrottak, ami az ipari termelés mintegy 30 százalékos csökkenéséhez vezetett. Ebben a helyzetben az orosz vezetékes, valamint LNG import – ez utóbbi egy év alatt megduplázódott – megnehezítése tovább mélyítheti az enélküli komoly válságot, és visszafordíthatatlan következményekkel járhat. Nem véletlenül vetette fel például Michael Kretschmer, szászországi tartományi miniszterelnök , hogy hónapról hónapra rosszabb helyzetbe kerül a német gazdaság a rossz energiapolitikai döntések miatt, ezért meg kell javítani az Északi Áramlat gázvezetéket, és újra kell indítani az atomerőműveket.
„Ebben a helyzetben kijelenthető, hogy rövid távon fontosabb kérdés az energiabiztonság fenntartása, mint a klímavédelem és a zöld technológiák fejlesztése”
Az európai tározók ugyan most tele vannak, ám az idei tél kilátásait nézve az energiaellátás zökkenőmentes biztosítása kihívást jelenthet. Európa ebben a helyzetben nem mondhat le a vezetékes gázról, e tekintetben pedig még mindig Oroszország jelenti a megoldást. Nem a meglévő vezetékek kiiktatásán és a szankciók további szigorításán kellene gondolkozni, hanem felújítani e téren a párbeszédet Oroszországgal. Már csak azért is, mert a háborúnak egyszer úgyis vége lesz, a gáz egy ideig még velünk marad, az orosz gáz pedig olcsóbb, mint az amerikai LNG. Nem Washingtonra kell tehát ijedten pislogni, hanem elgondolkozni azon, ha nem is a korábbi arányban, de megtartani – nem kiszorítani a maradékot is – az energia mixben az orosz gázt. Addig lehet ezen gondolkozni, amíg fel nem fejlesztik a szállítási infrastruktúrát kelet felé.
Visszatérhet-e az orosz gáz Európába? | #moszkvater
Lassan két éve folyik a vita arról, kinek fájnak jobban a szankciók. Abban egyetérthetünk, hogy erősen megérzi ezeket mindkét fél, csakhogy míg Oroszország nem rogyott térdre, addig Európa versenyképessége megérzi az orosz energiahordozók hiányát. Az európai energetikai szektor problémáit...moszkvater.com
Az orosz piac volt a német után a legnagyobb, új autók eladását tekintve.Közel 1 millió. Keresett volt a Mercedes és a BMW is. DE az idióta német politikát követve kivonultak Oo-ból az autógyárak.Az orosz piac lehet felvenne párszázezer új német prémium autót, csak épp el kell adni nekik.
Egy új poltika kéne a németeknek. Az SPD, CDU és zöldek se tudnak semmi újat nyújtani. Kiégtek az agyatlan globalista liberális genderista politikájukkal.
Gondolom a bibliára ez a tiltás nem vonatkozik.......A skandináviai Korán-égetések után Dániában betiltották a szent szövegek felgyújtását
A dán parlament hónapokig tartó vitát követően fogadta el az erről szóló törvényt, miután Svédországban és Dániában is többször égettek Koránt.telex.hu
Mihez kezd ezután Rasmus Paludan?
Aki azt hiszi, hogy Pistorius barmifele politikai dontest hozhat, annak fogalma sincs a Scholz kabarerol.Egy kommentár a Die Weltben a BW Litvániába telepitendő harckocsi zászlóaljáról:"190000 sorköteles fiatal ukrán lebzsel nálunk, jól ellátva" Bürgergeld"-el. Miért kellene nekünk őket Litvániában megvédenünk? "
A beharangozott Litvániában állandóan állomásozó német brigádból semmi nincs még meg. Most számolgatják, mibe kerülne,mert nulláról kell inditani a csapat felállitását. Nország a natonak 2025-re igért csapatok felszerelésével is le van maradva. Irja Die Welt. Pistorius mint tigris ugrott el és mint házicica landolt a politikai szőnyegen.