[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Visszatérhet-e az orosz gáz Európába?

Lassan két éve folyik a vita arról, kinek fájnak jobban a szankciók.
Abban egyetérthetünk, hogy erősen megérzi ezeket mindkét fél, csakhogy míg Oroszország nem rogyott térdre, addig Európa versenyképessége megérzi az orosz energiahordozók hiányát. Az európai energetikai szektor problémáit azonban a háború csak felturbózta, azok korábban kezdődtek.

Nemrégiben egy Brüsszelben az energetikai szektor helyzetéről tartott kerekasztal beszélgetésen meglepő őszinteséggel írta le a jelenlegi állapotokat Thomas Howes, az Európai Bizottság fenntartható fejlődéssel foglalkozó részlegének vezérigazgatója. A kérdés szakértőjeként elismerte, hogy az energetikai szektor válsága Brüsszel évek óta tartó átgondolatlan, a megújuló forrásokra alapozó politikájának következménye. Mindezt az immár rendszer szintű válságot végképp elmélyítve tetézték az Oroszországgal szemben kivetett szankciók. Mint figyelmeztetett, „ennek az energetikai szférában folytatott politikának a fenntartása katasztrófális következményekkel járhat”

A kritika tehát nem akárhonnan jött. Howes kimondta, amit sokan feszegetnek. Konkrétan azt, hogy az úgynevezett zöld forradalom óriási károkat okoz. Mint általában a forradalmak, ez is sok tekintetben romboló. Az energiamixen belüli egyensúly felborítása súlyos következményekkel jár. Az energiaszektor lassú, robosztus ágazat, amelyben a beruházások megvalósításához gyakran öt-tíz évre van szükség, így a szakpolitikai döntések következményei is hosszú késéssel éreztetik hatásaikat. A zöldátálláshoz, az energetikai szektor teljes átalakításához időre van szükség. Ezzel szemben ma túlzott figyelmet kapnak a „zöld” projektek, amelyeknek a hatékonysága nincs arányban a befektetett tőke nagyságával. Ehhez még hozzátehetjük, hogy az eurobürokraták jelentős része elutasítóan viszonyul az atomenergiához, amelynek hatékonyabb felhasználása csökkenthetné a zöldátállásból fakadó energia hiányt. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy „az úgynevezett karbon semlegesség csak olcsó és megbízható energiaforrások mellett biztosítható”

Nem lehet elmenni amellett, hogy az óceánon túli elvárások vak teljesítése mély energetikai válsághoz vezetett Európában. Ennek része az átgondolatlan zöld forradalom erőltetése mellett az elsietett leválás az orosz energiahordozókról. Európában a vezetékes gáz az orosz-ukrán háború kirobbanása előtt a teljes 363 milliárd köbméteres földgázimport 80 százalékát biztosította, míg az LNG (cseppfolyósított földgáz) 20 százalékot tett ki. Az EU-n kívülről érkező behozatalban Oroszország volt a legfontosabb partner 39,2 százalékos részaránnyal, a második Norvégia (25,1 százalék) és a harmadik Algéria (8,2 százalék) előtt. A 7,3 százalékos arányban beszállító Egyesült Államokból kizárólag LNG érkezik.
„A vezetékes orosz gáz kiesése miatt az amerikai export jelentős részét Európában értékesítik”
Habár az Európai Unió csökkentené gázfogyasztását, egyelőre úgy tűnik, sok évig stabil és jövedelmező piacot jelent az Egyesült Államok számára.
Mint Hortay Olivér, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője két fő kockázati csoportot azonosít. Azok az országok, amelyek a korábbi nagyarányú orosz vezetékesgáz-kitettségüket túlságosan gyorsan próbálják meg kiváltani más beszállítókkal. Ezzel csak korlátozott számú forrásországtól, hosszú távú szerződések keretében tudnak vásárolni. A váltással érintett államok a korábbi oroszt új, tipikusan amerikai függésre cserélik. Másrészt a gázárak drasztikus emelkedése már-már valamennyi tagállamban felgyorsította az alternatív energiahordozókra történő átállást. Annak ellenére, hogy több országban megemelkedett a szénfelhasználás – és ez visszavetette a klímavédelmi törekvéseket –, az új helyzet a korábbiaknál nagyobb lendületet adott a zöld technológiák elterjedésének. Az unió kitettsége azonban ezeknél a technológiáknál is igen nagy, így például a globálisan előállított napelempanelek többségét Kína állítja elő. A szakértő emlékeztet arra is, hogy az unió kínai kitettsége jelentős a rugalmassági igények biztosításához szükséges hidrogéntechnológiához és akkumulátorokhoz felhasznált ritkaföldfémekben is.

„A tendenciák alapján, Európa a zöldátállással új – igaz, más típusú – függőségi viszonyt alakít ki”

Ami pedig az orosz vezetékes gáz kiiktatását illeti, Brüsszel terve ennek cseppfolyósított gázzal (LNG) történő kiváltásával, súlyos következményekkel jár. Az ellátás ugyan eddig biztosított volt, az árak azonban megugrottak, ami az ipari termelés mintegy 30 százalékos csökkenéséhez vezetett. Ebben a helyzetben az orosz vezetékes, valamint LNG import – ez utóbbi egy év alatt megduplázódott – megnehezítése tovább mélyítheti az enélküli komoly válságot, és visszafordíthatatlan következményekkel járhat. Nem véletlenül vetette fel például Michael Kretschmer, szászországi tartományi miniszterelnök , hogy hónapról hónapra rosszabb helyzetbe kerül a német gazdaság a rossz energiapolitikai döntések miatt, ezért meg kell javítani az Északi Áramlat gázvezetéket, és újra kell indítani az atomerőműveket.

„Ebben a helyzetben kijelenthető, hogy rövid távon fontosabb kérdés az energiabiztonság fenntartása, mint a klímavédelem és a zöld technológiák fejlesztése

Az európai tározók ugyan most tele vannak, ám az idei tél kilátásait nézve az energiaellátás zökkenőmentes biztosítása kihívást jelenthet. Európa ebben a helyzetben nem mondhat le a vezetékes gázról, e tekintetben pedig még mindig Oroszország jelenti a megoldást. Nem a meglévő vezetékek kiiktatásán és a szankciók további szigorításán kellene gondolkozni, hanem felújítani e téren a párbeszédet Oroszországgal. Már csak azért is, mert a háborúnak egyszer úgyis vége lesz, a gáz egy ideig még velünk marad, az orosz gáz pedig olcsóbb, mint az amerikai LNG. Nem Washingtonra kell tehát ijedten pislogni, hanem elgondolkozni azon, ha nem is a korábbi arányban, de megtartani – nem kiszorítani a maradékot is – az energia mixben az orosz gázt. Addig lehet ezen gondolkozni, amíg fel nem fejlesztik a szállítási infrastruktúrát kelet felé.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 747
17 471
113
Talán mert ezek az országok halálos ellenségeink, akik el akarják pusztítani Magyarországot liberalizmussal, hogy egyfajta gyarmati területet alakítsanak ki a helyén.

Végleg megszabadulunk tőlük. Gondolom már Orbán is rájött mostanra, hogy Magyarországnak egy lehetősége van csak a fennmaradásra: ahogy tudjuk, siettetjük a Nyugat pusztulását. Ezért engedhettük el az embercsempészeket a börtönökből és lényegében nyitottuk meg a határt a migránsok előtt.

Ez rövid távon/közép távon előnyös lehet, de hosszú távon egy iszlám szigetben létezni...
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 801
28 907
113
Ez rövid távon/közép távon előnyös lehet, de hosszú távon egy iszlám szigetben létezni...
Majd áttérünk a szentistváni-hagyomány mentén, ami minden, a kereszténységhez fűződő félreértéssel ellentétben arról szól, hogy a túlélésünk érdekében tudni kell helyezkedni.

István a primitív nyugati barbárok vitális, agresszív kereszténységét és családi szintről állami szintre lépő korrupcióját: a nyugati feudalizmust választotta a fejlett urbánus és emiatt buzeráns szinten dekadens Bizánc komplex korrupciós hálózataival és éppen talajtvesztett, langyos vallásosságával szemben, amikor el kellett gondolkodnia egy korábbi túlélési fázisban a türk/hunoktól átvett harcias, ámde alacsony kohéziós szintű, erősen családias törzsi-feudális rendszernek és politikai szempontból vallástalanságának leváltásán.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 181
2 633
113
Majd áttérünk a szentistváni-hagyomány mentén, ami minden, a kereszténységhez fűződő félreértéssel ellentétben arról szól, hogy a túlélésünk érdekében tudni kell helyezkedni.

István a primitív nyugati barbárok vitális, agresszív kereszténységét és családi szintről állami szintre lépő korrupcióját: a nyugati feudalizmust választotta a fejlett urbánus és emiatt buzeráns szinten dekadens Bizánc komplex korrupciós hálózataival és éppen talajtvesztett, langyos vallásosságával szemben, amikor el kellett gondolkodnia egy korábbi túlélési fázisban a türk/hunoktól átvett harcias, ámde alacsony kohéziós szintű, erősen családias törzsi-feudális rendszernek és politikai szempontból vallástalanságának leváltásán.
Build bridges, not walls. No human is illegal. Let love trump hate. Open borders for Israel!

Kb ennyi.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 593
21 989
113
Visszatérhet-e az orosz gáz Európába?

Lassan két éve folyik a vita arról, kinek fájnak jobban a szankciók.
Abban egyetérthetünk, hogy erősen megérzi ezeket mindkét fél, csakhogy míg Oroszország nem rogyott térdre, addig Európa versenyképessége megérzi az orosz energiahordozók hiányát. Az európai energetikai szektor problémáit azonban a háború csak felturbózta, azok korábban kezdődtek.

Nemrégiben egy Brüsszelben az energetikai szektor helyzetéről tartott kerekasztal beszélgetésen meglepő őszinteséggel írta le a jelenlegi állapotokat Thomas Howes, az Európai Bizottság fenntartható fejlődéssel foglalkozó részlegének vezérigazgatója. A kérdés szakértőjeként elismerte, hogy az energetikai szektor válsága Brüsszel évek óta tartó átgondolatlan, a megújuló forrásokra alapozó politikájának következménye. Mindezt az immár rendszer szintű válságot végképp elmélyítve tetézték az Oroszországgal szemben kivetett szankciók. Mint figyelmeztetett, „ennek az energetikai szférában folytatott politikának a fenntartása katasztrófális következményekkel járhat”

A kritika tehát nem akárhonnan jött. Howes kimondta, amit sokan feszegetnek. Konkrétan azt, hogy az úgynevezett zöld forradalom óriási károkat okoz. Mint általában a forradalmak, ez is sok tekintetben romboló. Az energiamixen belüli egyensúly felborítása súlyos következményekkel jár. Az energiaszektor lassú, robosztus ágazat, amelyben a beruházások megvalósításához gyakran öt-tíz évre van szükség, így a szakpolitikai döntések következményei is hosszú késéssel éreztetik hatásaikat. A zöldátálláshoz, az energetikai szektor teljes átalakításához időre van szükség. Ezzel szemben ma túlzott figyelmet kapnak a „zöld” projektek, amelyeknek a hatékonysága nincs arányban a befektetett tőke nagyságával. Ehhez még hozzátehetjük, hogy az eurobürokraták jelentős része elutasítóan viszonyul az atomenergiához, amelynek hatékonyabb felhasználása csökkenthetné a zöldátállásból fakadó energia hiányt. Megint csak oda lyukadunk ki, hogy „az úgynevezett karbon semlegesség csak olcsó és megbízható energiaforrások mellett biztosítható”

Nem lehet elmenni amellett, hogy az óceánon túli elvárások vak teljesítése mély energetikai válsághoz vezetett Európában. Ennek része az átgondolatlan zöld forradalom erőltetése mellett az elsietett leválás az orosz energiahordozókról. Európában a vezetékes gáz az orosz-ukrán háború kirobbanása előtt a teljes 363 milliárd köbméteres földgázimport 80 százalékát biztosította, míg az LNG (cseppfolyósított földgáz) 20 százalékot tett ki. Az EU-n kívülről érkező behozatalban Oroszország volt a legfontosabb partner 39,2 százalékos részaránnyal, a második Norvégia (25,1 százalék) és a harmadik Algéria (8,2 százalék) előtt. A 7,3 százalékos arányban beszállító Egyesült Államokból kizárólag LNG érkezik.
„A vezetékes orosz gáz kiesése miatt az amerikai export jelentős részét Európában értékesítik”
Habár az Európai Unió csökkentené gázfogyasztását, egyelőre úgy tűnik, sok évig stabil és jövedelmező piacot jelent az Egyesült Államok számára.
Mint Hortay Olivér, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője két fő kockázati csoportot azonosít. Azok az országok, amelyek a korábbi nagyarányú orosz vezetékesgáz-kitettségüket túlságosan gyorsan próbálják meg kiváltani más beszállítókkal. Ezzel csak korlátozott számú forrásországtól, hosszú távú szerződések keretében tudnak vásárolni. A váltással érintett államok a korábbi oroszt új, tipikusan amerikai függésre cserélik. Másrészt a gázárak drasztikus emelkedése már-már valamennyi tagállamban felgyorsította az alternatív energiahordozókra történő átállást. Annak ellenére, hogy több országban megemelkedett a szénfelhasználás – és ez visszavetette a klímavédelmi törekvéseket –, az új helyzet a korábbiaknál nagyobb lendületet adott a zöld technológiák elterjedésének. Az unió kitettsége azonban ezeknél a technológiáknál is igen nagy, így például a globálisan előállított napelempanelek többségét Kína állítja elő. A szakértő emlékeztet arra is, hogy az unió kínai kitettsége jelentős a rugalmassági igények biztosításához szükséges hidrogéntechnológiához és akkumulátorokhoz felhasznált ritkaföldfémekben is.

„A tendenciák alapján, Európa a zöldátállással új – igaz, más típusú – függőségi viszonyt alakít ki”

Ami pedig az orosz vezetékes gáz kiiktatását illeti, Brüsszel terve ennek cseppfolyósított gázzal (LNG) történő kiváltásával, súlyos következményekkel jár. Az ellátás ugyan eddig biztosított volt, az árak azonban megugrottak, ami az ipari termelés mintegy 30 százalékos csökkenéséhez vezetett. Ebben a helyzetben az orosz vezetékes, valamint LNG import – ez utóbbi egy év alatt megduplázódott – megnehezítése tovább mélyítheti az enélküli komoly válságot, és visszafordíthatatlan következményekkel járhat. Nem véletlenül vetette fel például Michael Kretschmer, szászországi tartományi miniszterelnök , hogy hónapról hónapra rosszabb helyzetbe kerül a német gazdaság a rossz energiapolitikai döntések miatt, ezért meg kell javítani az Északi Áramlat gázvezetéket, és újra kell indítani az atomerőműveket.

„Ebben a helyzetben kijelenthető, hogy rövid távon fontosabb kérdés az energiabiztonság fenntartása, mint a klímavédelem és a zöld technológiák fejlesztése

Az európai tározók ugyan most tele vannak, ám az idei tél kilátásait nézve az energiaellátás zökkenőmentes biztosítása kihívást jelenthet. Európa ebben a helyzetben nem mondhat le a vezetékes gázról, e tekintetben pedig még mindig Oroszország jelenti a megoldást. Nem a meglévő vezetékek kiiktatásán és a szankciók további szigorításán kellene gondolkozni, hanem felújítani e téren a párbeszédet Oroszországgal. Már csak azért is, mert a háborúnak egyszer úgyis vége lesz, a gáz egy ideig még velünk marad, az orosz gáz pedig olcsóbb, mint az amerikai LNG. Nem Washingtonra kell tehát ijedten pislogni, hanem elgondolkozni azon, ha nem is a korábbi arányban, de megtartani – nem kiszorítani a maradékot is – az energia mixben az orosz gázt. Addig lehet ezen gondolkozni, amíg fel nem fejlesztik a szállítási infrastruktúrát kelet felé.
Orosz szemmel, a la Stier Gábor.

Ebből hosszabb távon: >5 év, még lehet valami. Rövid és középtávon politikai okokból nem.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 342
113
Tartalmilag inkább ide, mint a magyarba:

"Geert Wilders többek között a rekordokat döntő hollandiai bevándorlás miatti társadalmi feszültség és a gázai háború miatti tüntetések miatt nyerhette meg a minapi parlamenti választást. Európai pártcsaládja, az Identitás és Demokrácia (ID) vasárnapi firenzei nagygyűlésén Wilders szereplése és a tagpártok erősödése láttán örömittas hangulatban tervezgettek európai jobboldali fordulatot a résztvevők. A dzsemborin Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes burkoltan üzent Orbán Viktornak is: ha nem kellenek a Meloni-féle konzervatívoknak, szívesen látják a Fideszt az ID soraiban."
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 738
32 137
113
Maradhat, vagy inkább orosz topik?
https://www.oe24.at/welt/taeuschte-verschollener-tengelmann-milliardaer-seinen-tod-vor/578006884

A Tengelmann csoport* örököse Karl-Erivan Haub** 2018 április 7én síelni ment a Klein Matterhornra egyedül. Négy nappal később a rendőrség bejelentette az eltűnését. Négy nappal azután, hogy nem tért vissza, nagyon kicsi az esély, hogy még él, és minden nappal csökken a túlélésének az esélye, mondta akkor a rendőrség. 2021ben halottá nyilvánították.

Most dokumentumok szerint a rendőrök szerint 90% az esélye annak, h megrendezte a halálát. Hogy miért? A kétes orosz ügyletei miatt, állítólag az FSZBvel is kapcsolatba került, a Tengelmann csoport már 8án privát kutatócsoportot küldött utána. Veronika E., Haub állítólagos szeretője, akitől gyereke is van, hálózati személy lehet. Röviddel K-E Haub eltűnése után a CIA és az orosz szolgálatok emberei is Zermatt-ba siettek.

Haub Olaszországon át Oroszországba léphetett le. Mindenesetre még mindig halott hivatalosan, mert a kölni ügyészség szerint nincs elég bizonyíték az ellenkezőjére.

*https://en.wikipedia.org/wiki/Tengelmann_Group
Övék a Kik és az Obi.

**https://en.wikipedia.org/wiki/Karl-Erivan_Haub
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 522
84 798
113
Egy új poltika kéne a németeknek. Az SPD, CDU és zöldek se tudnak semmi újat nyújtani. Kiégtek az agyatlan globalista liberális genderista politikájukkal.

3N64dijTMGo.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 322
36 170
113

Valahányszor egy feltörekvő nacionalista párt parlamenti győzelmet arat, nem is beszélve arról, hogy bejut a hatalom folyosóira, követői azt feltételezik, hogy a rendszer a közelgő halál előtt áll, és a fényes nacionalista jövő hajnalát hirdeti. Az elmúlt hetven évben ez az öncélú téveszme keretezte számtalan fehér nacionalista szavazó gondolkodásmódját az Egyesült Államokban és Európában - ami általában állandó csalódáshoz vezetett. Marine Le Pen franciaországi Nemzeti Gyűléstől (Rassemblement National (RN)) kezdve az osztrák Szabadságpárton (FPÖ) és a flamand Vlaams Belangon át a nemrég beiktatott poszt-poszt-posztfasiszta olasz Giorgia Meloni-kormányig, vagy a második ciklusra esélyes Donald Trump leendő amerikai elnökjelöltig, néhány lappangó latin-amerikai bolsonaróval együtt, az ilyen kiemelkedő nacionalista hangok előbb-utóbb önkarikírozásba torkollnak. Még ha csodával határos módon sikerül is a Rendszer hatalom kapujába kapaszkodniuk, másnap már jámboran elkezdenek Rendszerbeszél-himnuszokat szavalni.

A fordulat oka érthető. A parlamenti vagy elnöki juttatások hatalmasak; a liberális csillogás és pompa még a legelszántabb fehér nacionalistát is könnyen lefegyverzi. Továbbá nem szabad elfelejteni, hogy 1945 óta a Rendszer rengeteg pénzt fektetett tűzfalak és szanitárius kordonok sokaságának felhúzásába, hogy megakadályozza, hogy egy feltörekvő nacionalista párt megingassa a második világháború utáni liberális rendet.

Erre példa a nacionalista-konzervatív párt, az Alternatíva Németországért, az AfD, amely az elmúlt tíz évben és különösen az elmúlt hónapokban több szövetségi államban is a hatalom megragadásának egyik fő esélyesévé lépett elő. A kormányzó baloldali "Ampel", azaz "közlekedési lámpák koalíciója", valamint az összes EU-tagállam már nem próbálja titkolni, hogy fél attól, hogy az AfD fertőzése átterjed a saját udvarára. Ezért is folyamodnak a rendszerbarát médiumok az AfD démonizálásához, a fasiszta címkék bőséges arzenáljából származó epithetonokkal díszítve azt.

Németország nem csak az EU pénzügyi mozdonya és gazdasági erőközpontja, hanem az egész eurázsiai szívterület fő amerikai katonai és hírszerzési központja is. A Rendszer és európai prokonzuljai, beleértve a Washingtontól Berlinig és egészen Tel-Avivig terjedő talpnyaló médiaszereplőiket, felhördültek az AfD azon gyanús szándékától, hogy Németország számára külön utat akarnak nyitni.

Belpolitikai fronton az AfD kritikusan viszonyul a nem európai migránsokhoz, és agresszívan lobbizik a származási országukba való visszatoloncolásukért. Külpolitikai álláspontját tekintve vonakodónak mutatkozik Németország Oroszországgal szembeni hivatalos szankcióit illetően, és egyre nyíltabban bírálja Németország Ukrajnának nyújtott katonai segítségét is. Már az ukrajnai konfliktus előtt is kiérdemelte magának a "Kreml-párt" becenevet a médiában. Az oroszok és a németek huszadik századi katasztrofális kölcsönös vérontása miatt aligha meglepő az AfD "Putyin-párti" békülékeny lépése.

Az AfD 2023 októberi választási sikere Hessen tartományban és a legnagyobb és leggazdagabb Bajorországban is egyre növekvő népszerűségét bizonyítja. Választási gyarapodása Hessen tartományban az összes szavazat 18,4 százalékát teszi ki, míg Bajorországban az AfD 14,6 százalékot ért el, ami 28, illetve 32 mandátumot jelent. Az AfD meteorszerű teljesítménye sokkolta a kormányzó amel osztályát, valamint Németország washingtoni tengerentúli elöljáróját.

Aligha kétséges, hogy az AfD látványos felemelkedésének elsődleges oka az elvadult Európán kívüli migráció kérdése, bár nem feltételezhető, hogy ez az egyetlen tényező. Az AfD választóinak többsége megelégelte a kormányzó Ampel-koalíció technikai alkalmatlanságát, amely nem tudta megállítani az emelkedő energiaköltségeket vagy az elöregedő lakosság nyugdíjpénztárainak zsugorodását. Ez az oka annak, hogy mindenki változást akar. Az AfD legutóbbi választási áttörése a nyugatnémet tartományokban csak azt bizonyítja, hogy sikere már nem korlátozódik hagyományos fellegváraira, a korábban szovjet uralom alatt álló kommunista Kelet-Németországban, például Türingia tartományban. Hacsak nem tiltják be vagy tiltják be a jövőre esedékes európai uniós választások előestéjén - ami nem kizárt -, az AfD 2024-25-re valószínűleg megduplázza a Bundestagban mostani 78 mandátumát.

Közelebbről megnézve az AfD sorai és tagjai egyáltalán nem hasonlítanak a sokat szidott, forradalmat szorgalmazó vagy a német alkotmányos rendet fenyegető radikális jobboldali példányokra, ahogyan azt a mainstream média gyakran sugallja. Általános programja lényegében csak egy aktualizált másolata annak, amit a még mindig erős német kereszténydemokraták (CSU, CDU) egykor képviseltek. És miközben az AfD betölti a megkövesedett "konzervatív" CDU és CSU űrt, utóbbiak már alig különböztethetők meg a kormányzó baloldali Ampel-koalíciótól. Ez nem újdonság a "liberális parlamenti demokrácia" fantázianév alatt ismert évszázados színjátékban. Emlékeztet a neves antiliberális tudósra, Robert Michelsre és a többpárti demokratikus parlamentáris rendszer eredendő korrupciójának klasszikus ábrázolására[1].

Ennél lényegretörőbb és kevésbé tudományos helyszín a néhai François-Bernard Huyghe három évtizeddel ezelőtt megjelent egykori bestsellere. Félszatirikus művében a parlamenti baloldal és a jobboldal közötti színlelt ellenségeskedést tárja fel. Ennek megfelelően a keresztény konzervatív kijelenti: "Madame la Marquise, tetszik a csinos feneke". Erre a baloldali szociáldemokrata ugyanezzel a mondattal válaszol, bár megfordítva a szintaxisát : "Az Ön aranyos feneke tetszik Madame la Marquise." Minél inkább változnak a dolgok a liberális rendszerben, annál inkább meg kell maradniuk a régiben - amint azt a 2020. novemberi amerikai választásokat követő titokzatos szavazatszámlálás során a kulcsfontosságú ingadozó államokban láthattuk.

Hasonlóképpen, ha fenn akar maradni a csúcstechnológiás megfigyelőállam Németországban, az AfD-nek követnie kell a rendszer kánonjait. A német politikai tájképben ez azt jelenti, hogy szigorúan be kell tartania a hivatalos öncenzúrázó narratívát, és emellett rituális zarándoklatokat kell tennie Izraelbe. Az AfD egyik fontos alakja, az old timer és most az AfD tiszteletbeli elnöke, Alexander Gauland nem sokkal az október 7-i Hamász-támadás, majd a Gázai övezet izraeli bombázása után megismételte: "Amikor Izrael mellett állunk, akkor az életmódunkat is megvédjük."[3].

A zsidó pályára való újabb visszalépése aligha fogja őt felmenteni a zsidók szemében, tekintettel a nemzetiszocialista múltra vonatkozó korábbi szavaira. Néhány évvel ezelőtt azt mondta, hogy "a nácik csak egy kisebb csirkefogás voltak Németország egyébként sikeres történelmében"[4].
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 322
36 170
113
A császárnő új ruhája

Amit Medjugorje, Fatima vagy Lourdes jelent a katolikus hívők számára, azt a Yad Vasem most a nyugati politikai osztály, és különösen a német elnökjelölt-aspiránsok számára kötelező zarándokhelyként működik. A német filoszemita genuflációk méretétől és számától függetlenül a Németországi Zsidók Központi Tanácsa továbbra is vonakodik az AfD előretörésétől. Valójában a Hamász 2023. október 7-i, a Gázai övezet közelében lévő izraeli kibuc elleni támadása után az izraeli kormány és németországi szócsöve az AfD-t "olyan pártnak nyilvánította, amely politikai otthont biztosít a jobboldali szélsőségeseknek és a zsidóellenes érzelmeknek, és amely Németország náci múltjának és a holokausztnak a bagatellizálására törekszik."[5].

Következésképpen, ahhoz, hogy életben maradjon, az AfD-nek folyamatosan bizonyítania kell, hogy valóban követi a rendszer szabályait. Az AfD egyik legbefolyásosabb figurája, Alice Weidel elnökasszony jól megtanulta ezt a testbeszéd-mimikrációt; a császárnő új ruhájába öltözik, hogy megpróbálja elterelni a potenciális ellenérveket. A magas, vonzó és halk szavú, skandináv fenotípusú nő, Weidel a modern konzervatívok tökéletes modellje, aki tökéletesen megfelel a hagyományos árja nő képének, amelyet Sepp Hilz festményein vagy Arno Breker szobrain lehet felfedezni. Gondosan adagolt szempillaspiráljával és sötét pasztellszínű öltözékével a fehér, városi, középosztálybeli német nők példaképeként vetíti magát. Játékváltását nem csak egy konzervatív frekvencián, hanem minden politikai hullámhosszon és minden életstílus számára sugározza. Egy Srí Lanka-i színésznővel együtt élő, magát leszbikusnak valló nőnek sikerült háromszoros pajzsként védekeznie a nagyhatalmú német antifák, az LMBTQ+ nagyszájúak és a különféle multikulturális-multikulturális erényjelzők potenciális fenyegetései ellen. Kimért telegén dikciójával soha nem pózol úgy, mint valami nyugati parti drag queen, és soha nem pózol úgy, mint egy tapasztalt berlini leszbi a biciklin. Szokatlan szexuális életmódja ellenére tudja, hogyan kell konzervatív fiziognómiáját áruba bocsátani, külső megjelenésében a hagyományos Frömmigkeit, azaz a német anyai jámborság jegyeit mutatja. Hogy mindez mennyire felel meg női választóinak, azt az elkövetkező hónapok során kell majd kideríteni.

Az AfD legérdekesebb és legérdekesebb figurája Björn Höcke és frakciója, a Fluegel, azaz a Szárny, amely nagy népszerűségnek örvend, különösen a művelt, keményvonalas német nacionalisták és különösen az időközben megszűnt NPD fiatal támogatói körében. Mondanom sem kell, hogy a német kémügynökségek, eufemisztikusan "alkotmányvédelmi hivataloknak" nevezve, minden Höcke lépését, minden lépését figyelik.

Az AfD megértése mindenekelőtt a magas német kultúra és annak bonyolult és gyötrelmes történelmének megértését jelenti. Miután 1950-ig a második világháború előtti lakosságának húsz százalékát (több mint 10 millió civilt és katonát) elvesztette a nyugati és keleti szövetségesek sorozatos nagymészárlásai, tűzbombázások, kitelepítések és fogságok következtében, és miután 75 éven át amerikai, nagyrészt zsidó származású pedagógusok szüntelen agymosásának volt kitéve, nem várhatunk csodákat a német politikai színtéren. 1950-ben azonban a történelem mindig nyitott, és mivel most komoly új rezdülések történnek Európában és a Közel-Keleten, talán láthatunk némi változást, nemcsak Németországban, hanem az egész Nyugaton. Hacsak nem fogadjuk el, de hiszünk is Martin Heidegger német filozófus titokzatos, többjelentésű, több istenű utolsó szavaiban: "Csak egy Isten menthet meg minket."[7].

Megjegyzések:

[1] Robert Michels, Political Parties; A Sociological Study of the Oligarchical Tendencies of Modern Democracy (1911 Kitchener; Batoche books, 2021), 224-235. o.

[2] François-Bernard Huyghe, La Soft-Idéologie (Párizs: R. Laffont, 1987).

[3] David Gebhard, "AfD streitet über Israel-Unterstützung", ZDF-Heute (2023. október 15.).


[4] "Gauland: Hitler nur "Vogelschiss" in deutscher Geschichte" in Frankfurter Allgemeine Zeitung, 2018. június 2.

[5] Dirk Kurbjuweit, "Németországnak egyértelműen ki kell állnia Izrael mellett", Der Spiegel, 2023. október 13.

[6] T. Sunic, Homo americanus; Child of the Postmodern Age (Ch. III, "Brainwashing the Germans"), (London: Arktos 2018), 74-86. o. és passim.

[7] Martin Heidegger interjúban: "Nur noch ein Gott kann uns retten," Der Spiegel, 1976. május 31.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Flamand

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 322
36 170
113
Egy új poltika kéne a németeknek. Az SPD, CDU és zöldek se tudnak semmi újat nyújtani. Kiégtek az agyatlan globalista liberális genderista politikájukkal.

3N64dijTMGo.jpg

Németországnak nincs valós alternatívája, az "Alternatíva Németországért" egy titkosszolgálatok által teljesen infiltrált és megfigyelt alakulat, ami semmi mást nem akar, mint hogy bekerüljön a hatalomba, ahol osztozhatna a korrupció és a státusz áldásaiban. A "populista jobboldali" pártok egy hamis zászlós művelet. Ha egyszer beengedik a hatalomba az AfD-t szövetségi szinten, ha egyszer országos választáson sikerülne megkerülhetetlenné válnia, az AfD még jobban ki fog állni Ukrajna mellett (ahogy Meloni is tette), és még keményebben fog fellépni a "szélsőjobbantiszemitanáci" mozgalmak ellen (beleértve a saját szakadárjait), mint a jelenlegi hatalom. Nézz rá mondjuk erre a Weidelre és Höckére! Úgy néznek ki, mint valami zombik, akiket Klaus Schwab földalatti titkos laborjában tenyésztettek ki, nem pedig hús-vér embereknek. (Nem saját megfigyelés, de találó.)

Picture2-3.jpg
pic2-15.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 322
36 170
113
Ha valaki azt gondolná, hogy Németország valami önálló akaratra képes entitás:


Németországot jelenleg deindusztrializálják, de az agymosott közvélemény szerint ez jó a klímának meg végre megszabadulnak az orosz függőségtől, amire a bölcs amerikaiak (tiszta önzetlen jóságból) mindig figyelmeztettek, hogy milyen rósz, csak ők 15 évig nem akarták meghallani a figyelmeztetést, amíg valami rejtélyes módon fel nem robbant az Északi Áramlat 2. Most megszabadulnak tőle, cserébe támogathatják Ukrajnát "annyival és ameddig szükséges".
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 825
19 698
113
  • Tetszik
Reactions: J.G.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 498
13 440
113
Egy kommentár a Die Weltben a BW Litvániába telepitendő harckocsi zászlóaljáról:"190000 sorköteles fiatal ukrán lebzsel nálunk, jól ellátva" Bürgergeld"-el. Miért kellene nekünk őket Litvániában megvédenünk? "
A beharangozott Litvániában állandóan állomásozó német brigádból semmi nincs még meg. Most számolgatják, mibe kerülne,mert nulláról kell inditani a csapat felállitását. Nország a natonak 2025-re igért csapatok felszerelésével is le van maradva. Irja Die Welt. Pistorius mint tigris ugrott el és mint házicica landolt a politikai szőnyegen.
Aki azt hiszi, hogy Pistorius barmifele politikai dontest hozhat, annak fogalma sincs a Scholz kabarerol.