[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Újabb lék a süllyedő Európa hajóján: bemutatjuk a svéd kulturális minisztert
Forrás: https://kuruc.info/r/4/135479/
Ha esetleg a svédországba fogok harcolni és kilátástalan lesz a sorsom akkor nem légicsapást fogok kérni magamra hanem SS-18 esőt :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 966
113
17156266_1456095731090314_8503459331460053549_n.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
A svédek tényleg ennyire hülyék? Vannak onnan ismerőseitek, akik svéd svédek? Vagy csak a politikusok ennyire elmebetegek és a nép szopik miatta?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
A svédek tényleg ennyire hülyék? Vannak onnan ismerőseitek, akik svéd svédek? Vagy csak a politikusok ennyire elmebetegek és a nép szopik miatta?
Volt osztálytársam kint élt több mint 10 évet, kettős állampolgár, anyukája oda ment férjhez, folyékonyan beszél svédül az egész család. Hazajöttek pár éve, végleg... Svédország elveszett, ezt nem én mondom, hanem Ő.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A Brexit és Trump már borították az asztalt - Mi lesz a következő?
Wilders-kormány ? Találna esetleg koalíciós partnert ?


Szoros eredményt jósolnak a közvélemény-kutatók a szerdai holland választásokon. A legutolsó felmérések szerint a bevándorlásellenes Szabadságpárt és a kormányzó jobboldali liberális Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért párt egyaránt 24-24 képviselői helyet szerezhet meg a parlamentben. Ez azt jelenti, hogy a kormányalakításhoz szükséges többséghez mind a két pártnak koalíciós partnert kell majd találnia a 150 fős holland alsóházban.

http://hu.euronews.com/2017/03/15/holland-valasztas-szoros-eredmeny-varhato
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Volt osztálytársam kint élt több mint 10 évet, kettős állampolgár, anyukája oda ment férjhez, folyékonyan beszél svédül az egész család. Hazajöttek pár éve, végleg... Svédország elveszett, ezt nem én mondom, hanem Ő.
Egy távolibb rokon nekem is kint él, de ő is magyar, mint a volt osztálytársad, nekik még van ahova lelépni (hazajönni). Mit mond az osztálytársad, hogy a svéd svédek hogyan látják az egész helyzetet? Mert bevándorló magyarként csak másképp áll a dolgokhoz, mint a svédek, mivel más előzetes élettapasztalatai vannak egy más kultúrából.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 893
47 637
113
Egy távolibb rokon nekem is kint él, de ő is magyar, mint a volt osztálytársad, nekik még van ahova lelépni (hazajönni). Mit mond az osztálytársad, hogy a svéd svédek hogyan látják az egész helyzetet? Mert bevándorló magyarként csak másképp áll a dolgokhoz, mint a svédek, mivel más előzetes élettapasztalatai vannak egy más kultúrából.
Nem tudom, az Ő véleményét ismerem csak, illetve azt tudom, hogy a végeredmény annyi, bár jól éltek kint, de itthon van, és itt is fog maradni, végleg, családostul. Ő nagyon ki van akadva a helyzetre, ami alakulóban van ott éppen, mondjuk teljesen megértem.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Hat ezt nagyon bebuktak ment a szájtépés atan mikor mutatni kellett volna valamit akkor semmi. Le Pen is meg a putyinista nemet is be fog bukni ez boritekolhato. A nacionalista populizmus olyan mint egy rak az europai tarsadalom szoveten.
Szimpatikus nep volt mindig is nekem a holland, felulemelkednek a keleti elfajzason.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 774
17 912
113
Mondjuk ha nem kezdenek most egymást túllicitáló törøk segg-nyalásba, akkor van még egy halvány remény. Az összes ballib ott baszta el, amikor elhitte, hogy a liberalizmus jó lesz. Hát nem.

Amíg egy migribanda elenyészō létszámú, addig a béke vallása blabla megy és rászavaznak ezekre az idiótákra.

Amikor már aránylag sokan vannak, akkor már jogokat, kedvezményeket követelnek. Persze, megkapják, mivel jelentōs számú szavazóról van szó. Ilyenkor jönnek a mecsetek és társaik plusz a pozitív diszkrimáció orrvérzésig..

Aztán amikor már nem kicsalád a kicsalád, akkor már jön az önjáró üzemmód. Követelik, hogy minden legyen olyan, mint az óhazában, inklusive az új haza szociális jutattásait. Egyre aggresszívebben lépnek fel a prompt társadalmi többséggel szemben.

A legnagyobb problémát az oktatásban látom. A németekbe bele nevelik, hogy mit kell gondolniuk. Eljutottak a szorgos agymosásban oda, hogy önmaguktól kiszelektálják nem a PC gondolatokat. Tegnap volt egy vitám az egyik vállalati okostojással. A szó a holland választásról meg a mostani német vs. török helyzetrōl. A csaj felmondta fejbōl azt, amit mondani kell. Én elmondtam a fentieket. Természetesen lettem mindenfajta náczzzi. Erre kiröhögtem, hogy ezt vicces egy német szájából hallani, majd megkérdeztem, hogy van-e gyereke. A válasz igen volt. Kérdeztem, van-e számítógép. Persze, rávágta, hogy több is, és külön szülōi felügyelettel rendelkezō program van telepítve, hogy megvédje a kibertértōl (közben diadalittasan felhúzza az állát..). Megdicsérem, majd megkérdezem, hogy van-e kutyája. A válasz igen, természetesen minden van: chip, papírok stb.

Mondom, ok. Akkor most figyelj:

- véded a gyermeked a szavaidat idézve a kibertér támadásától, de migránscimbid kölykei majd jól összeverik a tiédet az óvodában az iskolában, kirabolják, mert senki nem tesz semmit, mert egyrészt tudják, hogy mennyi többlet joguk van bármelyikünkkel szemben, másrészt amit ti jószándéknak gondolsz, az a szemükben gyengeség

- ahhoz, hogy egy kutyát átvihess a határon, milliónyi papír és engedély kell, miközben a kutya nem fog eltéríteni egy kamiont és hajt a tömegbe, miközben akik ezt teszik, ellenōrzés nélkül lepik el ezt az országot.

A mondandómat azzal zártam, hogy áttételesen a saját gyermekeik gyilkosai. Ami döntést ma hoznak - vagy adott esetben nem hoznak, annak a jövōre lesz hatása. Majd mit fog mondani magának, amikor egyszer a lánya sírva megy haza valamo rendezvényrōl...

Az ebés ezután néma csendben zajlott tovább... A csend is értelmezhetō egy válaszként
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 598
18 597
113
Egy távolibb rokon nekem is kint él, de ő is magyar, mint a volt osztálytársad, nekik még van ahova lelépni (hazajönni). Mit mond az osztálytársad, hogy a svéd svédek hogyan látják az egész helyzetet? Mert bevándorló magyarként csak másképp áll a dolgokhoz, mint a svédek, mivel más előzetes élettapasztalatai vannak egy más kultúrából.

Svédországot nem lehet többé hagyományos értelemben európai országnak tekinteni. Földrajzilag Európa, de sem a politikai vézetés sem a társadalom nem az többé.