[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vladimir Harkonnen

Active Member
2016. december 20.
169
228
43
Az alábbi videóban 15:33-nál szépen látszik az egyik mostani londoni merénylő Khuram Shazad.

Sajnos azt kell mondjam egyetlen nyugat európai állampolgárt sem sajnálok amíg ezeken nem statuálnak példát...
Megér a film is egy misét, én megjelenés után pár nappal megnéztem. Nektek is ajánlom.

 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
71CMdYI8n2e5MTGjs.jpeg

A két ős európai.Ők balhéztak Londonban.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 852
31 050
113
Az alábbi videóban 15:33-nál szépen látszik az egyik mostani londoni merénylő Khuram Shazad.

Sajnos azt kell mondjam egyetlen nyugat európai állampolgárt sem sajnálok amíg ezeken nem statuálnak példát...
Megér a film is egy misét, én megjelenés után pár nappal megnéztem. Nektek is ajánlom.

Csak belenéztem, de kávé helyett az is bőven elég volt. Raknám őket repülőre vadászgépkísérettel és a fedélzeten SAS felülvigyázókkal, s vinném az egészet vissza a szaúdiaknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vladimir Harkonnen

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Jó, hogy jó humanista módjára mit kell szabadon gondolni. Olyan ismerős valahonnan. :)
a helyzet valójában pedig igenis az, hogy a humanizmus pontosan beleillik abba a sorba. Mindig csak egy kicsit tolták kijjebb. A szexuális aberrációkkal is pont ezt teszik, de ez volt a szavazati joggal is.
Mindenki szabadon azt gondol amit akar, én pedig szabadon elfogadom vagy nem fogadom el mások gondolatait, mert nekem is van szabadságom (remélem ennyi még van). :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ölik a keleti barbárok az európaiakat ezerszámra Ukrajnában és Grúziában, de az áldozatok töredékét képviselő terrortámadások miatt kell aggódni...
Értem.
Európaiak a Grúzok és az Ukránok? Na? Azt hittem szláv népek laknak arra. Hol van Európa határa? A fülöp szigeteknél?
Az ukránokat meg nem igen kell sajnálni. Tettek ők elég baromságot. És hát ha egy akkora ország, képtelen lenyomni 2 "renitens" megyét, hát, akkor nem tudom sajnálni. Még ha az a 2 megye kap is némi orosz segítséget, ami ugye nem bizonyított, már rég le kellett volna nyomni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szia, megprobalom rovidre fogni az OFF-ot.

"1. a legfobb erved az hogy irracionalis. "
Nem az a baj, hogy irracionalis. Maga az ember gondolkodasmodja (egyeni aranyban) keverkee az irracionalitasnak es a racionalitasnak. A baj ott kezdodik, amikor eroforrasokat kezd valaki irracionalitasra elszorni es ezt helyesnek. eloremutatonak erzi.

"A legtobb ateista filozofus az egesz eletet azzal toltotte, hogy megprobalja bebizonyitani valamirol ami szerinte nem letezik, hogy nem letezik. Ironikus ugye? Egy nemletezo dologgal toltottek az egesz eletuket. Azt hiszem ez is jo pelda arra, hogy van igeny a transzcendensre.


Ez legyen az ateista filozofusok problemaja. Ahogyan az meg a vallasokban, boszorkanyokban, rontaslevetelben hivok problemaja, hogy olyasmivel toltik az idejuket, amin racionalis gondolkodassal leginkabb mosolyogni lehet. "

"2. mivel sem lete sem nemlete nem bizonyithato, ezert fontos, hogy "gyumolcserol ismerszik meg" erre irtam sok peldat,egyszeruen jobb az allamnak."

Ez azert borzaszto erveles am: kismillio dolgot ki tudok talalni am, amit nem tudsz bizonyitani, hogy nem ugy van (es itt szandekosan visszafogtam magam:). Csak hat nem kivanom masra eroltetni. Maradok azon dolgok eroltetesenel, amelyek bizonyithatoak. Azokkal lehet kezdeni valamit.
Europat nem egy kozos allamvallas tudja megmegmenteni, hanem kerites, szogesdrot, aknazar es a szetcseszett orszagoknak a helyszinen nyujtott segitseg.

"3. abban egyetertettunk, hogy erkolcs kell. Ha ez viszont nem Istentol ered vagy altala definialt akkor mi jogon akarod te (vagy en) eldonteni, hogy mi a helyes es mi a helytelen? "

Tudomanyos modszertannal pillanatok alatt eldontheto, hogy mi jo mindenki szamara, ahogyan az is kiderul, hogy az erkolcs nem allando, hanem helyzetektol fuggoen valtozhat.

" "Azonban az tenykerdes, hogy a "ne olj" megtanitasahoz semmi szukseg vallasra." -de igen, a tortenelem bebizonyitotta. A keresztenyseg nelkuli allapotokban eppenhogy azt tanitottak, hogy olj/lopj minnel tobbet, mint a szocializmusban, megha hivatalosan nem is mindig volt kimondva. Az egyhaz viszont 2000 eve tanitja, hogy ne olj, ne lopj. -miert mondanank le errol a rutinrol es a tobb milliardos szervezettsegrol?"

Ez igy ertelmezhetetlen hazugsag (bocs, nem sertes).

"6. "Konkretan semmilyen bizonyitek nem utal a letere" -nem bizonyithato, de sok dolog utal ra es teszi a teremtest az egyetlen logikus magyarazatta. Pl.: regeszet. A legujabb "osember" es a legregebbi ember leletek kozott van majdnem egy millio eves szakadek. Csak az koti ossze a kettot aki nagyon akarja, hiszen egy millio ev az felfoghatatlanul hatalmas meg tortenelmi mercevel is. Nem beszelve arrol, hogy (orvos szakvelemenyet idezem) mutaciobol tobb ezer (!) felerol tanult, de egy sem volt kozte ami hasznos lett volna. Tehat nem noveszt a balna labat es maszik ki a szarazfoldre, akor sem ha adsz neki erre 10 millio evet. Ezt kb. a vegtelensegig lehetne sorolni."

Erre javasoltam a szkeptikus forum ID topikjat, ne menjunk bele.


"7. "Van piaca az amuletteknek" -amig en sem marxistazlak le, addig talan te se vesd ossze a hulye amulettarust egy 2000 eves egyhazzal ami szamtalan orszagot es hatalmas civilizaciokat hozott letre."
Nyugodtan lemarxistazhatsz, ha annak gondolsz, de az amulettek (es a mogottuk levo motivacio) semmiben nem kulonboznek a kereszttol. Valami attol meg nem lesz igaz, hogy sokan hisznek benne.

"9. "Ebben az esetben ismered a korrelacio es kauzalitas kozti kulonseget. Nem erv." -teljesen mindegy, hogy kolcsonosseg vagy ok-okozati viszony: az allamnak, a tarsadalomnak jobb volt."

Marhara nem mindegy. Tortenesz vagy es kozgazdasz, egyszeruen nem engedhetsz meg magadnak ilyen ervelesi hibakat (nem sertes).

"10. "Viszont az erkolcsosseghez nem kell vallas." -minden polgari erkolcs egy kiszemezgetett vallasi tanitas, egyfajta nem certificate-d hasznos dolog, mondhatni kinai masolata az eredetinek. :)"

Minden polgari erkolcs egy adott kozosseg ertekrendjenek deklaracioja, jellemzoen a racionalis reszeket megtartva.
Szoval a polgari valtozatban mar nincs benne, hogy meg kell enni az ellenseg szivet, hogy tied legyen az ereje (lasd torzsi vallasok), az is, hogy a not tavol kell a falutol tartani, ami amikor tisztatlan, stb. es az sem, hogy a mas vallasu nepek szabadon alazhatoak.

"11. ettol fuggetlenul szerintem is jo dolog, hogy az allam es az egyhaz szet van valasztva"

Ebben egyetertunk:)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and emel

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Egyfele osszegzeskent:

Europa jovojet egyuttesen hatarozza meg az erkolcsi konzisztencia es a gazdasagi/katonai kepesseg.
Az erkolcsi konzisztenciaba beletartozik az alliberalis eszmektol valo megszabadulas es a kettos mercek feladasa, a nepek kozos boldogulasara kihegyezett moral, amely a kozosseget es az egyent egyarant szolgalja, azonban a civilizacio hosszu tavu fennmaradasat es a fejlodest szolgalva.

Lasd: erdemei elismerese mellett.
Ha ezeregyfele irracionalis hitvilag szabad gyakorlasat, terjeszteset engedelyezzuk (lasd mecsetepites, altudomanyok, stb.), az egy elhulyulo tarsadalom iranyaba vezet (ezt nap mint nap tapasztaljuk). A szolasszabadsag nagyon fontos, de ki kell jelolni a hatarait, ugyanigy a vallasszabadsag eseteben is.

Kozos identitaskepzoink ettol meg megmaradnak, lehetunk buszke europaiak, magyarok, stb., de nem szuletesunk jogan, hanem a valasztott ertekrendszerunk miatt.
Ez a valasztott ertekrendszer pedig lehetove kell, hogy tegye azt, hogy a fenyegeto problemakat akar erovel is kezelni tudjunk (magyarul azokat, akik ellene tornek, siman kepesek legyunk beletaposni a foldbe).
Ez a kepesseg Europabol hianyzik jelenleg, akarcsak a konzisztens ertekrendszer (koszonhetoen az alliberalis medianak).

Azonban visszalepni egy irracionalis alapokon meghatarozott "vallasi" Europaba bukas. Elore kell menekulni. El kell engedni az irracionalist es Europat a vilag vezeto hatalmava tenni.

Az mas kerdes, hogy ezt sem Europa politikusai, sem a mostani nagyhatalmak nem akarjak.
Viszont torekedni lehet ra.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Hat kicsit forditva ulunk a lovon... nem igazan volt regebben olyan korhaz vagy iskola amit ne az egyhaz alapitott volna. A keresztenysegen kivuli vallasok meg beszeljenek magukert ha akarnak, nem az en dolgom.


Persze. Hala a szocializmusnak tele van a vilag hulyebbnel hulyebb szektaval. Mi ebben az uj? Nem az volt a kiindulo tetel, hogy az eredeti vallast (es ezzel a kulturat) is max. a megturt kategoriaba kell szoritani? Hogy jonnek ide a szektas ismeroseid?
Amugy vajon en hoztam fel a temat? En keresek valamit? Ha nem irtam eddig vagy 30 pontot amelyekbol kb. 80% lett amolyan Ulipposan atugorva (a maradek 20%-nak meg egyes felmondataiba belekotve, amiket szinten sorban cafoltam), akkor egyet sem. A vita ezzel eldolt. Az meg mas kerdes, ha valaki a temat elterelve valaszokat keresnek a sajat hittel kapcsolatos problemaira, ahelyett hogy leulnenek es nekiallnanak olvasni. Aki akar annak megvan a lehetosege tanulni, olvasni teista, agnoszticista es ateista filozofiat is. Sokkal hatekonyabb mint az alapoktol ujra mindent felepiteni, mar lenyegeben mindent leirtak masok. Csak el kell oket olvasni.

En biztosan nem ugrottam at a pontjaidat, max. cafoltam oket. Viszont mivel hitbeli kerdesrol van szo, igy szerintem mostanra okafogyotta valt az egyebkent elmeleti vitank.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Szia, megprobalom rovidre fogni az OFF-ot.

"1. a legfobb erved az hogy irracionalis. "
Nem az a baj, hogy irracionalis. Maga az ember gondolkodasmodja (egyeni aranyban) keverkee az irracionalitasnak es a racionalitasnak. A baj ott kezdodik, amikor eroforrasokat kezd valaki irracionalitasra elszorni es ezt helyesnek. eloremutatonak erzi.

"A legtobb ateista filozofus az egesz eletet azzal toltotte, hogy megprobalja bebizonyitani valamirol ami szerinte nem letezik, hogy nem letezik. Ironikus ugye? Egy nemletezo dologgal toltottek az egesz eletuket. Azt hiszem ez is jo pelda arra, hogy van igeny a transzcendensre.


Ez legyen az ateista filozofusok problemaja. Ahogyan az meg a vallasokban, boszorkanyokban, rontaslevetelben hivok problemaja, hogy olyasmivel toltik az idejuket, amin racionalis gondolkodassal leginkabb mosolyogni lehet. "

"2. mivel sem lete sem nemlete nem bizonyithato, ezert fontos, hogy "gyumolcserol ismerszik meg" erre irtam sok peldat,egyszeruen jobb az allamnak."

Ez azert borzaszto erveles am: kismillio dolgot ki tudok talalni am, amit nem tudsz bizonyitani, hogy nem ugy van (es itt szandekosan visszafogtam magam:). Csak hat nem kivanom masra eroltetni. Maradok azon dolgok eroltetesenel, amelyek bizonyithatoak. Azokkal lehet kezdeni valamit.
Europat nem egy kozos allamvallas tudja megmegmenteni, hanem kerites, szogesdrot, aknazar es a szetcseszett orszagoknak a helyszinen nyujtott segitseg.

"3. abban egyetertettunk, hogy erkolcs kell. Ha ez viszont nem Istentol ered vagy altala definialt akkor mi jogon akarod te (vagy en) eldonteni, hogy mi a helyes es mi a helytelen? "

Tudomanyos modszertannal pillanatok alatt eldontheto, hogy mi jo mindenki szamara, ahogyan az is kiderul, hogy az erkolcs nem allando, hanem helyzetektol fuggoen valtozhat.

" "Azonban az tenykerdes, hogy a "ne olj" megtanitasahoz semmi szukseg vallasra." -de igen, a tortenelem bebizonyitotta. A keresztenyseg nelkuli allapotokban eppenhogy azt tanitottak, hogy olj/lopj minnel tobbet, mint a szocializmusban, megha hivatalosan nem is mindig volt kimondva. Az egyhaz viszont 2000 eve tanitja, hogy ne olj, ne lopj. -miert mondanank le errol a rutinrol es a tobb milliardos szervezettsegrol?"

Ez igy ertelmezhetetlen hazugsag (bocs, nem sertes).

"6. "Konkretan semmilyen bizonyitek nem utal a letere" -nem bizonyithato, de sok dolog utal ra es teszi a teremtest az egyetlen logikus magyarazatta. Pl.: regeszet. A legujabb "osember" es a legregebbi ember leletek kozott van majdnem egy millio eves szakadek. Csak az koti ossze a kettot aki nagyon akarja, hiszen egy millio ev az felfoghatatlanul hatalmas meg tortenelmi mercevel is. Nem beszelve arrol, hogy (orvos szakvelemenyet idezem) mutaciobol tobb ezer (!) felerol tanult, de egy sem volt kozte ami hasznos lett volna. Tehat nem noveszt a balna labat es maszik ki a szarazfoldre, akor sem ha adsz neki erre 10 millio evet. Ezt kb. a vegtelensegig lehetne sorolni."

Erre javasoltam a szkeptikus forum ID topikjat, ne menjunk bele.


"7. "Van piaca az amuletteknek" -amig en sem marxistazlak le, addig talan te se vesd ossze a hulye amulettarust egy 2000 eves egyhazzal ami szamtalan orszagot es hatalmas civilizaciokat hozott letre."
Nyugodtan lemarxistazhatsz, ha annak gondolsz, de az amulettek (es a mogottuk levo motivacio) semmiben nem kulonboznek a kereszttol. Valami attol meg nem lesz igaz, hogy sokan hisznek benne.

"9. "Ebben az esetben ismered a korrelacio es kauzalitas kozti kulonseget. Nem erv." -teljesen mindegy, hogy kolcsonosseg vagy ok-okozati viszony: az allamnak, a tarsadalomnak jobb volt."

Marhara nem mindegy. Tortenesz vagy es kozgazdasz, egyszeruen nem engedhetsz meg magadnak ilyen ervelesi hibakat (nem sertes).

"10. "Viszont az erkolcsosseghez nem kell vallas." -minden polgari erkolcs egy kiszemezgetett vallasi tanitas, egyfajta nem certificate-d hasznos dolog, mondhatni kinai masolata az eredetinek. :)"

Minden polgari erkolcs egy adott kozosseg ertekrendjenek deklaracioja, jellemzoen a racionalis reszeket megtartva.
Szoval a polgari valtozatban mar nincs benne, hogy meg kell enni az ellenseg szivet, hogy tied legyen az ereje (lasd torzsi vallasok), az is, hogy a not tavol kell a falutol tartani, ami amikor tisztatlan, stb. es az sem, hogy a mas vallasu nepek szabadon alazhatoak.

"11. ettol fuggetlenul szerintem is jo dolog, hogy az allam es az egyhaz szet van valasztva"

Ebben egyetertunk:)
"Nem az a baj, hogy irracionalis." -oke, most mar nem az a legfobb erved, hogy irreacionalis, ertem. Eddig tucatszor leirtad, de most mar nem az. Oke.

"Ez legyen az ateista filozofusok problemaja." -bocsi, ha a kepzett ateistak mint pl. Nietzsche alapjan vonok le kovetkezteteseket az ateistakban is meglevo transcendes iranti vagyrol. Vonjak inkabb le tovetkezteteseket az egyszeru proli alapjan? Az jobb lenne? Ha meg a legfobb ateista is keresi Istent, akkor jogos azt feltetelezni, hogy a "kisebb" ateistak is. Sajnalom, ha szemelyes okbol nem akarod elfogadni ezt.

"...problemaja, hogy olyasmivel toltik az idejuket, amin racionalis gondolkodassal leginkabb mosolyogni lehet." -megint a racio legfobb erved. Oke. Ezesetben reflektalnal a termeszettudomanyos erveimre amiket eddig olyan Ulipposan mindenki atugrott? Archeologia? Biologia? Tudod en is ateista voltam korabban, aztan nekialltam tanulni, ami meg nem az en teruletem ott meg kerdezni olyat aki ahhoz ert.

"Ez igy ertelmezhetetlen hazugsag (bocs, nem sertes)." -oke, itt hagytam abba. A sertes akkor is sertes, ha odairod hogy nem az. Tudod, logika.

Szoval akkor OSSZEFOGLALVA:
1. OSSZES TERMESZETTUDOMANYOS ERVEM ATUGORVA A RACIO NEVEBEN, SZEP.
2. PARAN AZT KERESIK, HOGY EN VAGY MAS BIZONYITSA BE NEKIK ISTEN VAGY BARMI TRANSZCENDENS LETET (MERT AZERT MEGIS CSAK JOBB LENNE HA HIHETNENEK VALAMIBEN ORBAN/GYURCSANY HELYETT), AHELYETT HOGY AZ EREDETI ALLITAST BIZONYITANA VAGY AZ ARRA IRT ERVEKET CAFOLNA. EZ A VITA NEM ARROL INDULT, HOGY VAN-E ISTEN HANEM ARROL HOGY SZABAD-E ULDOZNI (A MEGTURT AZT JELENTI, HOGY MA MEGTURT, HOLNAP ULDOZZUK) AZ EUROPAI HITET/KULTURAT.
3. UGY LATOM, HOGY MAGYARORSZAGON MEG NAGYON SOK IDONEK KELL ELTELNIE, HOGY AZ OSTOBA, KOMMUNIZMUSBAN BENEVELT REFLEXEK KIMULJANAK, HA OTT MEG A JOBBOLDALON IS ILYEN A HELYZET. ATTOL MEG HOGY TUDOD, HOGY KADAR VAGY GURCSANY EGY FASZ, ATTOL MEG AZ O ALTALUK MEGHATAROZOTT KERETEK KOZOTT GONDOLKODNAK SOKAN A SZOCIALIZACIO MIATT. HIHETELNEN NAGYKEPUSEG AZT GONDOLNI, HOGY MAJD TE VAGY O VAGY EN ELDONI HOGY MI AZ ERKOLCSI HELYES ES AKKOR AZ UGY JO LESZ, A HIT/KULTURA KIZARHATO... PERSZE ANNYISZOR SIKERULT MAR A TORTENELEMBEN (POL POT?)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szoval akkor OSSZEFOGLALVA:
"1. OSSZES TERMESZETTUDOMANYOS ERVEM ATUGORVA A RACIO NEVEBEN, SZEP."

Az osszes termeszettudomanyos erved at lett iranyitva a szekptikusok forumara, mivel jo esellyel (mivel a hatnapos teremtes mar nem tudja vedeni az egyhaz), ID hivo vagy. Ott megkapod ra a valaszokat az evoluciorol, itt ebbe a temaba nem megyek bele.

"2. PARAN AZT KERESIK, HOGY EN VAGY MAS BIZONYITSA BE NEKIK ISTEN VAGY BARMI TRANSZCENDENS LETET "
Nem. En azt kerem, hogy akkor bizonyitsd be, ha ezt a valamit allamalkoto erove akarod tenni.
Mert ilyen alapon legyen a zold szorpszippanto ketfeju mano egyhaza az allamalkoto ero Europaban, annak neveben legalabb meg senkit nem nyirtak ki. De nem akarok ilyet, mert sajna nem tudom a letezeset bebizonyitani (ahogyan te sem, hogy nem letezik a zold szorpszippanto ketfeju mano). Ugyanis a letezese pont ugyanannyira alatamasztott mint barmelyik vallas isten vagy isteneinek alatamasztasa. Vagyis semennyire.

"(MERT AZERT MEGIS CSAK JOBB LENNE HA HIHETNENEK VALAMIBEN ORBAN/GYURCSANY HELYETT), AHELYETT HOGY AZ EREDETI ALLITAST BIZONYITANA VAGY AZ ARRA IRT ERVEKET CAFOLNA. "

Erveket nem irtal, velemenyt irtal. Es ismet: nem az a valasztasi lehetoseg, hogy Orban vagy Gyurcsany. A vilag, a napi eletunk temerdek valasztasbol all, nemcsak politikabol.
Ezeket a valasztasokat lehet racionalisan es irracionalisan meghozni.
En az elobbit preferalom a civilizacio szempontjabol.

"EZ A VITA NEM ARROL INDULT, HOGY VAN-E ISTEN HANEM ARROL HOGY SZABAD-E ULDOZNI (A MEGTURT AZT JELENTI, HOGY MA MEGTURT, HOLNAP ULDOZZUK) AZ EUROPAI HITET/KULTURAT."

Nem. Uldozesrol szo sem volt. Nem uldozom pl. a melegeket sem, sot ugy gondolom, hogy nem kell hatranyos megkulonboztetest alkalmazni veluk szemben, de ugy gondolom, hogy ez a maganugyuk. Nem kell az utcara vinni, nem kell reklamozni es marhara nem kell e kore epiteni az allamot. Ugyanis pont ugyanugy deviancia mint 2017-ben a vallasossag (mit fogok en erzert kapni:))))
Leirtam, hogy az europai kultura tortenelmenek integrans resze a keresztenyseg, egy pillanatig nem vitattam, hogy igen fontos szerepet jatszott tortenelmileg. Azonban Europa tortenelmenek, kulturajanak, tudomanyanak integrans resze a haboruskodas, a gyarmatositas, stb. is.
Mit javasoltam? Erdemei elismerese mellett "nyugdijazast".
Ugyanis a technologia akkor is fejlodik, ha nem haboruzunk. Irni meg tudtunk tanulni a papok nelkul is. A kereszteny vallas kovetese Europaban szorul visszafele, ahogyan a tudomany veszi at a helyet (ami termeszetes folyamat: nem keresunk manokat ott, ahol mar tudjuk, hogy nincsenek).
Az iszlam nem azert novekszik Europaban mert megnott a transzcendencia iranti igeny, hanem azert mert egy kepzetlen, kozepkori mentalitassal rendelkezo neptomegnek nyitottunk ajtot, amely keptelen az europai kulturahoz valo adaptaciora.

Erre pedig nem az a valasz, hogy a gondolkodasunkat visszavetjuk 300 evvel, hanem az, hogy nem adunk ennek teret. Meg a tobbi hulyesegnek sem (lasd alliberalis genderfaszsagok).

" A HIT/KULTURA KIZARHATO... PERSZE ANNYISZOR SIKERULT MAR A TORTENELEMBEN (POL POT?)"

Fogalmam nincs, hogy itt mivel vitazol. Ilyet senki nem allitott.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
""Ez igy ertelmezhetetlen hazugsag (bocs, nem sertes)." -oke, itt hagytam abba. A sertes akkor is sertes, ha odairod hogy nem az. Tudod, logika."

A logika az, hogy nekem es az ismeroseimnek - akik a mult rendszerben nottunk fel - sosem tanitottak azt, hogy lopjunk vagy oljunk. Tudod, kisdobosok, uttorok pontjai, ilyesmi.
Szoval minek nevezned? Tevedesnek?
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and emel

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Plusz meg egy dolog: sok mindenert lehet hibaztatni az "atkost", de gyerekkent mi lenyegesen udvariasabbak, tisztelettudobbak voltunk. Atadtuk a helyunket az idoseknek, segitettuk vinni az idosek csomagjat, stb. Szerintem ez ertek volt.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Megerőszakoltak és megkínoztak muszlim kamaszok egy lányt Párizsban, mert francia

"Párizs egyik elővárosában, Evry-Courcouronnes-ban szombat este egy 18 éves francia lány leszállt az RER-ről (nagyjából a magyar HÉV-nek megfelelő gyorsvasút), és elindult hazafelé. Négy kamasz (a legfiatalabb 13, a legidősebb, a bandavezér 17 éves volt) körbevette, azonnal elrabolták a mobiltelefonját, és leszaggatták az ékszereit, majd a Le nouveau détective című bűnügyi újság szerint azt üvöltötték neki: Fehér lány vagy, disznóhúst zabálsz, ezért megerőszakolunk! Éjfél után volt, az utca üres, senki nem tudott a lánynak segíteni.
Egy közeli parkba vonszolták, ott levetkőztették, és először a bandavezér (egy 17 éves török fiú) megerőszakolta. A többiek közül az egyik könnygázzal fenyegette, egy másik csavarhúzóval szurkálta, majd egy bottal ütötte a csontjait, a harmadik (egy 13 éves marokkói fiú) égő cigarettacsikkeket nyomott el a lány testén. Később mindannyian megerőszakolták, a legfiatalabb is.
A lányt ezután életveszélyesen megfenyegették, majd otthagyták. Hajnalban találták meg. A lány arca a sok ütlegeléstől úgy megdagadt, hogy a vonásait sem lehetett megismerni. Több csontja eltörött. Azóta elköltözött Párizsból, és továbbra is pszichiáterek kezelik."

http://www.origo.hu/nagyvilag/20170...-muszlim-kamaszok-egy-lanyt-mert-francia.html
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Ebből nagyon ki kéne mardani, mert ha ezt megcsinálják, a keleti államokból gyorsan migránstároló lesz.


https://tldr.444.hu/2017/06/06/alakul-egy-uj-eu-amibol-orban-ki-akar-maradni
Pont ezt akartam linkelni. Igazából én támogatom az Európai Egyesült Államokat. Az a jövő útja, hogy egyesíteni kell az emberiséget valamilyen formában. Támogatom a világkormány felállítását is, csak ugye az ördög a részletekben rejlik. EEÁ-val is az a bajom, hogy kik és milyen elvek mentén alakítják és igazgatják majd? Előfordulthat az is, hogy ez elmúlt időszak különféle válságai is sak azért történtek, hogy puhítsák a népet. Azt akarják elérni, hogy az emberek egy egyesült Európát kívánjanak a problémák/válságok megoldására. Ha viszont ez megtörténik, akkor majd szépen lassan ezeket a válságokat lecsendesítik.

Legalább is szeretném ezt hinni, mert a másik verzió, hogy fingjuk sincs hogyan oldhatnák meg a problémákat. Viszont ez esetben a EEÁ sem lesz hosszúéletű, mert ha a társadalom gyenge, akkor minden gyenge.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 345
16 221
113
Pont ezt akartam linkelni. Igazából én támogatom az Európai Egyesült Államokat. Az a jövő útja, hogy egyesíteni kell az emberiséget valamilyen formában. Támogatom a világkormány felállítását is, csak ugye az ördög a részletekben rejlik. EEÁ-val is az a bajom, hogy kik és milyen elvek mentén alakítják és igazgatják majd? Előfordulthat az is, hogy ez elmúlt időszak különféle válságai is sak azért történtek, hogy puhítsák a népet. Azt akarják elérni, hogy az emberek egy egyesült Európát kívánjanak a problémák/válságok megoldására. Ha viszont ez megtörténik, akkor majd szépen lassan ezeket a válságokat lecsendesítik.

Legalább is szeretném ezt hinni, mert a másik verzió, hogy fingjuk sincs hogyan oldhatnák meg a problémákat. Viszont ez esetben a EEÁ sem lesz hosszúéletű, mert ha a társadalom gyenge, akkor minden gyenge.

Az emberiségnek Krisztusban kell egyesülnie és ezt az egyesítést csak az Egyház végezheti el (de János jelenéseiből kiderül, hogy sajnos nem fogja).. Ez Isten akarata is,aki nem véletlenül teremtett nemzeteket és nyelveket.

Egy világkormánnyal nem érnél el semmit, csak totális elnyomást, ahol a világkormány a felső 1-2% érdekében teljes kontroll nélkül irányítaná és manipulálná az emberiséget.

Szóval a magam részéről nem kérek az ilyen ideologikus lázálmokból, mert túl sokan haltak már bele.

Jelen esetben tényleg az van, hogy fingjuk sincs hogyan oldják meg a jelenlegi problémákat - jövedelmi egyenlőtlenségek, eurozóna működésképtelensége, demográfiai problémák, identitás-és migránsválság), ezért még jobban belecsapnak a lecsóba. Jelentős részben terelésből.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 111
124 614
113
Az emberiségnek Krisztusban kell egyesülnie és ezt az egyesítést csak az Egyház végezheti el (de János jelenéseiből kiderül, hogy sajnos nem fogja).. Ez Isten akarata is,aki nem véletlenül teremtett nemzeteket és nyelveket.

Egy világkormánnyal nem érnél el semmit, csak totális elnyomást, ahol a világkormány a felső 1-2% érdekében teljes kontroll nélkül irányítaná és manipulálná az emberiséget.

Szóval a magam részéről nem kérek az ilyen ideologikus lázálmokból, mert túl sokan haltak már bele.

Jelen esetben tényleg az van, hogy fingjuk sincs hogyan oldják meg a jelenlegi problémákat - jövedelmi egyenlőtlenségek, eurozóna működésképtelensége, demográfiai problémák, identitás-és migránsválság), ezért még jobban belecsapnak a lecsóba. Jelentős részben terelésből.

Hát az egyház még a saját leszakadt részeivel sem képes egyesülni, szóval ez az egyesítés meglehetősen távolinak tűnik.
Egyébként meg ennyiből Mohamed meg mást mondott, a kettőnek meg ugyan az a jogalapja az egyesítésre.