[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 191
113
Maga Gellért püspök- aki azért kortárs volt, amíg le nem lökték a szikláról- szó szerint az írja, hogy a magyarok vallása olyan mint Mani vallása csak nem teljesen azonos azzal. A Kaukázus környéki és Irán felső részéről származó törzsek- kabar, kazár, kurd, bercel, jász, jazig, roxolán, meszheti török, özbek, tadzsik, kazak, stb. amit a helységneveink még mai is jeleznek- között volt minden, maniheus keresztény, zsidó, ortodox keresztény, görög katolikus.
Elég vegyes felvágott volt a "honfoglaló" magyarság etnikai és vallási szempontból

A honfoglaló magyarság vélhetően már a Magna Hungáriában találkozott kaukázusi keresztényekkel, vélhetően térítzőkkel is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 191
113
Picit egyszerusitettem, de ez ne tevesszen meg. Az altalad ferlsorolt kulturakat en ugyanolyan ertekesnem tartom mint te, ha nem jobban.
A baj a keresztenyseggel van. Brutalis szellemi visszaeses kovetkezett be az elterjedesevel. Majd 500 ev utan kezdett csak ebredezni (pl.: Az irastudok szama a romai kor vegen 50%, utana 1%! ), amikor egy irastudatlan profeta kovetoi elkezdtek szorongatni es kimozditottak a kenyelmes, dogmatikus eletebol. Ez tortent.

Az elet celja maganak az eletnek a fenntartasa. Nem olyan bonyolult. Ki mondta, hogy van elet a halal utan? Persze van, de utodoknak hivjak oket. Az emberi termeszet pedig kovetkezik az elobbiekbol. (Evoluciosan determinalt.)

B*ki te még annál is ostobább vagy, mint eddigi írásaim alapján megállapítottam.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 191
113
Mert csak a latint tekintik írásnak.
A Birodalom széthullásával a betelepedő vagy visszaköltöző népek hozták a saját (többnyire ék vagy rovás) írásukat, sok nyelvemlék maradt fenn számunkra. Valószínűleg még elterjedtebb volt, de az eltérő életmódjuk miatt csak kevés maradt meg köveken vagy fémeken.


Temérdek "honfoglaló" sírban találtak kereszténységre utaló tárgyi maradványokat. Ennek ellenére egy keleties kultúra jegyeit hordozta. Az Istvánnal elkezdődő terror alatt veszítette el ezt a jellegét, akkor kezdtünk el hasonlítani egy nyugati -sötét- társadalomra. Arra akarok utalni, hogy gyakorlattól függött az eredmény.


Nem tudnánk elvonatkoztatni, "filozofálni" ha nem lenne egy lelki tényezőnk. Az állatok nem tudnak, ha tudnának dilemmákba esnének, moralizálnának, megfogalmazódna bennük a "nekem ez nem elég", békétlen lenne magával. Mint az ember. Másrészt nem tudod levezetni azt, hogy "megszűnik létezni", csak átalakulásokban tudunk gondolkodni ami nem véletlen. A tested elbomlik, stb. ezzel megvagyunk. De a fent említett, természeti környezetéből kitörni vágyó egyetlen faj egyedeként az ebből következő, fent részletezett lelki tényeződ megszűnését nem tudod levezetni.
Az egészségügyben dolgozók jelentős része lesz ilyen materialista beállítottságú, mert nem tudják feldolgozni és a helyén kezelni a szemük láttára végbemenő halált. A saját lélek- és elmeállapot védelme érdekében fejlődik egy ehhez hasonló burok, amely igyekszik csak a látott, fizikai történésre összpontosítani. Ez mérgező, sok időt elvesz.

Azt ugye tudod, hogy semmiylen régészeti lelet nem támasztja alá, hogy itt bármiféle terror lett volna Szt. István uralkodása alatt?
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt ugye tudod, hogy semmiylen régészeti lelet nem támasztja alá, hogy itt bármiféle terror lett volna Szt. István uralkodása alatt?
Ja. A minden addigival szembemenő, udvarát németekkel telerakó Vajk a saját rokonát felnégyeltette... A Balaton melletti csatát tényként kezeli mindenki, szerintem elfogadhatod te is.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ja. A minden addigival szembemenő, udvarát németekkel telerakó Vajk a saját rokonát felnégyeltette... A Balaton melletti csatát tényként kezeli mindenki, szerintem elfogadhatod te is.
Bocsi, ertem en hogy ezt tanultad a szocializmusban, de ma mar azert szabad vilag van, lehet kutatni. Ma mar senki sem irna le ilyen suletlenseget, hogy "nemetekkel telerako". Konkretan leirtam fentebb, hogy a korabeli forrasok (mindharom geszta) cafolja ezt az ostoba nemet-vadat. El sem tudom kepzelni, hogy egyaltalan a socializmusban hogy szophatta ezt barki is be. Akkor mit szoljanak a lengyelek akiknek kb. 300 evukbe telt mire teljesen fuggetlenedtek a nemet-romai csaszarsagtol? Meg I. Miesko (a kereszteny allamalapitojuk, koronat nem kapott a papatol) fianak is a Nemetromai csaszar nyomta a fejebe a koronat. Vagy a csehek, akik gyakorlatilag maig nem fuggetlenek a nemetektol? Csak Mo-n volt olyan szintu agymosas, hogy meg egy szent allamalapitot is meg tudtak gyuloltetni a sajat nepevel 1000 evvel kesobb, az egyetlent a 3 kozepeuropai kiralysag kozul amelyik egy figgetlen allamot alapitott. Egy lengyel csak rohogne rajtunk, ha ezt tudna. Koppany mesterseges mitoszat meg mar egyetemen kivuli korokben is tudott, hogy Kadar-legitimaciokent talaltak ki. Ez nem azt jelenti, hogy ne lett volna csata Koppany ellen. De o csak hatalmat akart, mint minden masik tagja az uralkodocsaladnak. Ajtony viszont valodi ellenlabasa volt Istvannak, Bizanc szovetsegese volt, papirja is volt rola. Na ot, tenyleg kihivas volt Istvannak legyozni, Csanad vezerre bizta a feladatot, aki megoldotta a dolgot. Azt hogy a hazaarulo koppanyt meg felnegyelteti... a korakozepkorrol beszelunk, akkori viszonyok kozott egyszeruen tul lagyszivu volt. Gondolom figyelembe vette hogy megis csak rokon volt. El sem tudod kepzelni, hogy torteneszkent nekem ez milyen szellemi kin, ilyeneket olvasni.. mintha egy matektanarnak azt kellen megmagyaraznia, hogy 1+1 az NEM 3.
Ha erdekel a kor, egy egyszeru, olvasmanyos egyetemi jegyzet, szerintem ertheto toriszak nelkul is:
http://konyvtar.hu/konyv/16924
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Milyen kereszteket találtak 400 évvel mi előtt?Hogyan lett volna keresztény a Magyarság,és miért?A kereszténységben nincs semmi a mi működik,vagy ami igaz lenne,akinek a tanítására hivatkoznak,azzal is 100% szembe mennek,teljes ellentmondás az egész,ne keverjük a dolgokat.
Ez nem erzelmi, hanem archeologiai kerdes. Fentebb kifejtettem, hogy a magyarsag jo resze kereszteny volt mar az allamalapitas elott is. Nyilvan a szocializmusban az ellenkezojet tanitottak, de a tudomany mara mar szabad. Nem irok le mindent megint, lapozz feljebb ha erdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
682
2 087
93
Ez nem erzelmi, hanem archeologiai kerdes. Fentebb kifejtettem, hogy a magyarsag jo resze kereszteny volt mar az allamalapitas elott is. Nyilvan a szocializmusban az ellenkezojet tanitottak, de a tudomany mara mar szabad. Nem irok le mindent megint, lapozz feljebb ha erdekel.
Keresztenyseg...honnan is jon a kereszt? Egy kor felosztva negy egyenlo reszre, szimbolizalva a negy oselemet. Kesobb a kort kevesbe hasznaltak, de a kereszt innen jon. Osi kozel keleti birodalmak, pl parthusok, Roma ellensegei, mind keresztenyek voltak, bar nem igy neveztek magukat. Nagyon magas kulturalis szinten voltak, es...igen oskeresztenyek... De annak a keresztenysegnek csak annyi koze volt a maihoz hogy szimbolumait lemasoltak.
Nos Roma eloszeretettel feszitette (oskereszteny) ellensegeit szent szimbolumukra hogy halalukban is megalazza oket, innen a keresztre feszites. Elvileg igy jart Jezus is, aztan a szethamisitott, kiforgatott "szektabol" a vegen allamvallas lett. A tobbit kb tudjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
682
2 087
93
Meg valami Zed...egyetertunk, de a tudomany csoppet sem szabad, nem is volt talan soha. A tudomany a hatalom szolgalataba van allitva, vagy ha nem akkor uldozve van.
Nem a hadiipar miatt fejlodik a civil tudomany, epp forditva csak jol marketingezik. A hadiipar finanszirozza a tudomanyt hogy jobb es hatekonyabb fegyvereket/vedelmed stb fejlesszen. Ami mar felesleges kapacitas vagy nem a legujabb fejlesztes/nem veszelyforras a lakossag kezeben, azt "kiengedik" civil hasznalatra.
Pont a hadi es energiaipar miatt torzult el ennyire a tudomanyok szerkezete, es allt le a fejlodes kulcsiparagakban pl energia , urkutatas.
Persze ez csak az en szemszogem...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Bocsi, ertem en hogy ezt tanultad a szocializmusban
Kb. annyi vagyok mint amennyivel mellélőttél.
szabad vilag van, lehet kutatni
:)
onkretan leirtam fentebb, hogy a korabeli forrasok (mindharom geszta) cafolja ezt az ostoba nemet-vadat.
50 főt említettél ha jól emlékszem.
Ez az 50 fő nem Hans és Jürgen a tanyáról az ugye megvan? Ez az 50 fő vezető, akik hozták magukkal az embereiket akik a piszkos munkát elvégezték.
Akkor mit szoljanak a lengyelek akiknek kb. 300 evukbe telt mire teljesen fuggetlenedtek a nemet-romai csaszarsagtol?
Nemrég volt 50 évünk tőlük éppen függetlenül, na abban sem volt köszönet, s vissza is jöttek.
szent allamalapitot
Jézus a kenyeret és halat, ő meg a különálló testrészeket szaporította.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt hogy a hazaarulo koppanyt meg felnegyelteti...
Az se legyen baj, hogy Koppány lett volna a legitim vezető... de attól még az ő k**** anyját ugye?
El sem tudod kepzelni, hogy torteneszkent nekem ez milyen szellemi kin, ilyeneket olvasni..
Úgy beszélsz mintha ott lettél volna... Rengeteg okunk van kételkedni a történészek munkájában, de ebbe már végképp nem mennék bele mert rossz helyen vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
50 főt említettél ha jól emlékszem.
Ez az 50 fő nem Hans és Jürgen a tanyáról az ugye megvan? Ez az 50 fő vezető, akik hozták magukkal az embereiket akik a piszkos munkát elvégezték.

Sohaj... nem, egy tortenesznek eszebe sem jutna egy kulfoldi nemes esetlegesen fegyveres kiseretevel szamolnia. Koszonom, hogy felnyitottad a szemem, azt hiszem ha irok errol egy tanulmanyt, akkor mar a zsebemben is erezhetem az akademiai meghivot. Most komolyan. Mikor gimis voltam en pl. elfogadtam a sumer-magyar rokonsag tanat. Miert? Nem azert mert hulye voltam, egyszeruen csak naiv, tanulatlan, es hagytam hogy az erzelmeim vezessenek es elfogadtam minden alatamaszto es elutasitottam minden megkerdojelezo ervet. Elso ev utan az egyetemen termeszetesen tudtam, hogy ez hulyeseg. De nem az a szegyen ha az ember hibazik es azt bevallja, kijavitja, hanem az, ha hibazik es csakazert is alapon nem valtoztat rajta. Mivel mindharom geszta mas szamot ir az altalam irt "nem erte el az 50-et" egy atlag ami tartalmaz egy (ha jol emlekszem) 3-as szorzot az adott lovas fegyveres gyalogos kiserete miatt, sulyozva azok sokkal gyengebb harcertekevel. A magyar fejedelem 20.000 fos sereggel vonult ki Biborbanszuletett Konstanti szerint. A kor technikai szinvonala meg olyan volt mintha most kellene mondjuk Albanianak felvennie a technikai versenyt mondjuk Belgiummal (a Magyar kiralysag javara) De kerlek, ne kinozz tovabb. :(
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Nem igazán jövök rá, hogy az aktuális Nyugat-Európai biztpolhoz mi köze van ezeknek? :eek:
Onnan indult, hogy valaki tokfoloslegesen bedobta, hogy az allamalapito vallasokat megturni, a tobbit uldozni kell. A megturni meg ugye azt jelenti, hogy majd csak holnaptol uldozzuk, ma meg nem. Aztan jottek az erzelmek a tudomany helyett. De tenyleg jo lenne ha vegre abbahagynak. Mondjuk az belefer a topik temajaba, hogy a nyugateuropa kultura megsemmisulese (amikor a keresztenyseget liberalizmusra meg iszlamra cserelik) hogyan hat a biztonsagara. Sajnos ugy tunik eleg rosszul.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 191
113
Ja. A minden addigival szembemenő, udvarát németekkel telerakó Vajk a saját rokonát felnégyeltette... A Balaton melletti csatát tényként kezeli mindenki, szerintem elfogadhatod te is.

Nézd, abban a korban mindenki gy, vagy rosszabbul járt, aki meg akarta puccsolni a királyt.

Egy csata az nem mészárlás, nem a köznépet irtotta, csak az ellene lázadókat.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 339
16 191
113