[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egyetértve azzal, h utólag még fényesebbnek tűnnek a jelen felhozatal mellett, ne mondd, h nem látod a különbséget:

vs


Igaz, h Macron ad magára, nem úgy, mint egyes volt brit miniszterelnökök...
Egyébként meg a szokásos kettős mérce. Macron húzóra megissza a sört, menő. Amikor Jelcin tette, róla még ki szabadott mondani, jávorszarvas (latin neve Alces alces).
Stimmt.
Én amúgy Jelcint is bírtam.
Legalább emberi volt, nem egy ilyen félig már bebalzsamozott izé, mint az elődei.
Vagy egy ilyen ön-istenképes csávó, mint P.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 163
113
Stimmt.
Én amúgy Jelcint is bírtam.
Legalább emberi volt, nem egy ilyen félig már bebalzsamozott izé, mint az elődei.
Vagy egy ilyen ön-istenképes csávó, mint P.
Persze, imádott angolszászaidnak hasznos volt. Azt már gondolom, nem szeretnéd, ha a kedvenceidnél lenne az oroszoknak vagy kínaiaknak ilyen hasznos idiótája, mint Jelcin volt. Hagyná szétlopni az országot, de legalább vicces. Nekem is tetszene, ha a rományoknál egy oláh Jelcin lenne. Inná a cujkát, odaadná Észak-Erdélyt 2 hordó kisüstiért.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze, imádott angolszászaidnak hasznos volt. Azt már gondolom, nem szeretnéd, ha a kedvenceidnél lenne az oroszoknak vagy kínaiaknak ilyen hasznos idiótája, mint Jelcin volt. Hagyná szétlopni az országot, de legalább vicces. Nekem is tetszene, ha a rományoknál egy oláh Jelcin lenne. Inná a cujkát, odaadná Észak-Erdélyt 2 hordó kisüstiért.
Jesszusom, már megint jössz olyannal, amit nem is mondtam egyáltalán.
Pusztán csak önmagában szimpatikus volt. Pont. Ennyike.
Kurvára nem gondoltam mögé semmit.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 163
113
Jesszusom, már megint jössz olyannal, amit nem is mondtam egyáltalán.
Pusztán csak önmagában szimpatikus volt. Pont. Ennyike.
Kurvára nem gondoltam mögé semmit.
Akkor bocs. Számomra nagyon nem. A tipikus nyomulós, nem kötekedős részeg, akire még rászólni sem illik, mert állítólag vicces.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Megivott egy üveg sört! Keresztre vele! :) Ne gyertek már itt is a woke dumákkal!
Akkor tisztelném, ha lehajt 4 üveget és mint egy igazi férfi (mint pl. én! :)) egyenesen megy haza.
Vagy akkor már pár 72-es Tátrát, persze húzóra és úgy tud utána járni teleportálási képességek nélkül :D

Egyéb:
A brit közszektor adóssága 1961 óta először haladta meg a GDP 100 százalékát
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 455
113
Vagy akkor már pár 72-es Tátrát, persze húzóra és úgy tud utána járni teleportálási képességek nélkül :D

Egyéb:
A brit közszektor adóssága 1961 óta először haladta meg a GDP 100 százalékát
Ez talán csak annyiban lehet kínos, hogy nekik fontjuk van és az nem nyomtatott lóvé, mint a dollár. Nem lehet csak úgy adósságplafont emelgetni, mint a Zusában.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Ez a megközelítés, a deheroizálás sajnos - bár az internettel együtt erről is azt hittük, hogy a közjót fogja szolgálni - kontraproduktív lett. Ahogy a közéletben a közönséges influencerek vetták át az idolok és sztárok helyét, úgy válik közönségessé a politikai garnitúra, de nem ok nélkül: mert helyüket az új elit, a pénzügyi hatalmasságok veszik át. Miközben ők a kormányok felett állva kontrollálhatatlanul elérhetetlenekké válnak, az istenadta nép megkapja a hús-vér bohócokat "vezetőknek". Ez a trend is beleillik a kapitalisták által kitartott hasznos idióta neo-marxista egalisták narratívájába. Legyen mindenki egyenlő, szűnjön meg az egyéniség, a stílus és a törekvés. De lappangva így szűnik meg a szabadság is ezzel.
Furcsa, de úgy néz ki, mégiscsak szükség van követendő példákra, példás magatartásra, valami felettes vezérürüre, akinek még megvan a valódi nimbusza, mert a sört húzóra kiivó cimborát látunk eleget a kocsmában, ahogy a korábbi sztárok helyébe lépő celebektől is csak azt látjuk, ahogy élőzik a babgulyást, vagy a szarásukat, de semmi példaértékűt nem mutatnak fel.
A nyolcvanas években egy sztár zenész, vagy egy filmsztár még arra motiválta az embert, hogy tanuljon meg gitározni, énekelni, vagy gyúrja ki magát. De mióta minden híres ember ugyanaz a bugris, akik mi már eleve amúgy is vagyunk, üzenet és tartalom nélkülivé vált a társadalmi hierarchia. Az egaizáció a könnyebb ellenállás felé mozdulás. Hogy ne frusztráljon a kissebbségi komplexusunk, nem azt tanuljuk meg, hogyan emelkedjünk túl a kisszerűságünkön, hanem a gyorsabb profitot hozó megoldás jegyében a megugrandó lécet hozták le az egyszeri polgárnak. Zabálj, kérődz, szarjál, ne gondolkozz, csak fogyassz és ha bármi nehézséged van, majd mi generálunk egy kihívásoktól mentes safe space-t.
Látjuk, ahogy a filmek, a zenék, a divat, a stílus, a dizájn mind tart az elbutult, leegyszerűsített, legkönyebben be- és elfogadható, olcsó uniformizáció felé.
Mert ebben van a legkisebb befektetássel a legnagyobb és leggyorsabb profit.

Szóval az, hogy a politikusok is emberekké válnak az visszafele sült el. Azt hittük, ahogy te is fent leírod, a kommercializálódás és egalizáció majd jót tesz a kollektív tudatnak, de csak az olcsó középszerűség diadala jött el.
Ezért vált a teljes német (sőt, már az egész nyugati) politikai elit mára szürke banktisztviselővé, csinovnyikká, arctalan bürokratává, középvezetővé, névtelen menedzserré, politikai karakter, karizma és tartalom nélküli lobbistává, akiknek semmi se szent, ezért bármit lehet, következmények nélkül.
Miért?
Mert ez a viselkedés a leginkább kompatibilis felfelé, azokhoz, akik tényleg csinálják a politikát. De ne legyenek illúzióink, még őket se érdekli más, csak a befektetéseik, meg a mindenkori árfolyam.

Máshogy látjuk a dolgokat.

A pénzügyi hatalmasságok befolyásoltak mióta világ a világ. Ez nem újdonság, legfeljebb most jobban látszódik az információ elérhetősége miatt. Ezen nem lehet gyorsan és könnyen változtatni, az eddigi kísérletek nem sikerültek túl fényesen. Inkább az szokott történni, hogy a békében az emberek nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel, mert kényelmesek. Amikor problémák vannak, akkor előveszik.

A dehedonizálás előtt évtizedeken keresztül építette magának a nyugat a hőskultuszt. Olyan ez, mint a kábítószer, még erősebb, még jobb, még igazságosabb. Meg olyan, mint a mobiltelefon, egy bizonyos ponton túl már nem lehet nagyítani / kicsinyíteni, mert nem illik az emberhez. Szerintem egyszerűen elérte a csúcspontját a történet, nincs tovább. Az elején a Marvel filmek érdekesek voltak. A végén az ember már csak legyintett.

Azt is jó lenne tudni, hogy a múlt hősei mennyire voltak valójában hősök. Az internet megmutatta ezeknek a "példaképeknek" a másik oldalát. Van több világhíres színész/színésznő, akiről kiderült, hogy valójában egy alja ember. A hősvilágban ezek sokkal rejtettebbek voltak. A hősök ugyanúgy befolyásoltak, ugyanúgy kihasználták az erejüket. Az igazi különbség inkább csak annyi volt, hogy nem tudtuk, nem került ki a netre, ahol milliók láthatták.

Ahogy én látom, a dehedonizálás alapvetően jó, csak kicsit túlszabályoztuk a dolgot. Meg kellene találni az értelmes középutat. Nem lehet nyolcmilliárd embernek kis számú kiemelkedő példaképet adni. Ez ugyanis annyira leszűkíti az elérhetőséget, hogy átfordul érdektelenségbe. "A »nem érdemes« a halva születés angyali üdvözlete."

Ki vagyok én, hogy meghatározzam a jövő példaképeit? Miért tudok én mindent jobban? Miért az a "konzervatív" világkép jó, amely nekem van? Ezeket a kérdéseket elég ritkán hallom.

A jövőt nem úgy kellene meghatároznunk, hogy legyen egyenlő a múlttal. A jelenlegi helyzetből kiindulva, együttműködve el kellene gondolkozni azon, merre tovább és kis lépésekben elindulni az úton.

A fenti "együttműködés" az amit én hiányolok, és aminek a hiánya szerintem a nyugati hőskultusz eredménye. Mert a nyugat szerint a másik ellenség, és le kell győznöd, meg kell semmisítened, nélküle lesz jó a világ.

Inkább legyen egy politikus emberközeli, értelmes elképzeléssel a jövőről, mint egy hős aki forradalmat akar, megküzd az ellenséggel, elhozza a kánaánt. Ezekben a forradalmakban túl sok ártatlan vér folyt már ahhoz, hogy szimpatikusak legyenek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 455
113
Máshogy látjuk a dolgokat.

A pénzügyi hatalmasságok befolyásoltak mióta világ a világ. Ez nem újdonság, legfeljebb most jobban látszódik az információ elérhetősége miatt. Ezen nem lehet gyorsan és könnyen változtatni, az eddigi kísérletek nem sikerültek túl fényesen. Inkább az szokott történni, hogy a békében az emberek nem foglalkoznak ezzel a kérdéssel, mert kényelmesek. Amikor problémák vannak, akkor előveszik.

A dehedonizálás előtt évtizedeken keresztül építette magának a nyugat a hőskultuszt. Olyan ez, mint a kábítószer, még erősebb, még jobb, még igazságosabb. Meg olyan, mint a mobiltelefon, egy bizonyos ponton túl már nem lehet nagyítani / kicsinyíteni, mert nem illik az emberhez. Szerintem egyszerűen elérte a csúcspontját a történet, nincs tovább. Az elején a Marvel filmek érdekesek voltak. A végén az ember már csak legyintett.

Azt is jó lenne tudni, hogy a múlt hősei mennyire voltak valójában hősök. Az internet megmutatta ezeknek a "példaképeknek" a másik oldalát. Van több világhíres színész/színésznő, akiről kiderült, hogy valójában egy alja ember. A hősvilágban ezek sokkal rejtettebbek voltak. A hősök ugyanúgy befolyásoltak, ugyanúgy kihasználták az erejüket. Az igazi különbség inkább csak annyi volt, hogy nem tudtuk, nem került ki a netre, ahol milliók láthatták.

Ahogy én látom, a dehedonizálás alapvetően jó, csak kicsit túlszabályoztuk a dolgot. Meg kellene találni az értelmes középutat. Nem lehet nyolcmilliárd embernek kis számú kiemelkedő példaképet adni. Ez ugyanis annyira leszűkíti az elérhetőséget, hogy átfordul érdektelenségbe. "A »nem érdemes« a halva születés angyali üdvözlete."

Ki vagyok én, hogy meghatározzam a jövő példaképeit? Miért tudok én mindent jobban? Miért az a "konzervatív" világkép jó, amely nekem van? Ezeket a kérdéseket elég ritkán hallom.

A jövőt nem úgy kellene meghatároznunk, hogy legyen egyenlő a múlttal. A jelenlegi helyzetből kiindulva, együttműködve el kellene gondolkozni azon, merre tovább és kis lépésekben elindulni az úton.

A fenti "együttműködés" az amit én hiányolok, és aminek a hiánya szerintem a nyugati hőskultusz eredménye. Mert a nyugat szerint a másik ellenség, és le kell győznöd, meg kell semmisítened, nélküle lesz jó a világ.

Inkább legyen egy politikus emberközeli, értelmes elképzeléssel a jövőről, mint egy hős aki forradalmat akar, megküzd az ellenséggel, elhozza a kánaánt. Ezekben a forradalmakban túl sok ártatlan vér folyt már ahhoz, hogy szimpatikusak legyenek.
Válaszd szét az embert és az idolt, a hőst. Előrébb vagy-e azzal, hogy az internetnek köszönhetően megtudod, hogy a hősöd egy alja ember? Magáról a példamutató hősképről beszélek, nem a hús-vér személyről, aki mögötte van.
Mondok egy példát. Spielberg egy nagyszerű rendező (volt). De hála az internetnek azt rebesgetik róla, hogy egy hatalmával visszaélő perverz pedofil. Aztán vagy így van, vagy nem, hiszen eleve legalább két igazság létezik. Szóval hála az internetnek, Spielberg sem hős többé, az "igazság" kiderülésével egy újabb hőskultusz mehetett a levesbe. Végül is a zugfirkászok és paparazzok is csak ezzel védekeznek, ők csak megmutatják az "igazságot".
Kell ez nekünk? Jobb így nekünk, hogy hála a trendnek egy kiüresedett "igazságos" középszer lett az egész világ, ahol az egyenlőség jegyében a kimagaslókat lerántják, de az arra eleve alkalmatlanoknak pozitív diszkriminációval kedveznek? Olyan ez, mint az egalista olimpia, ahol a tíz évig készülő élsportolót az igazságosság jegyében 10 méterről hátrábbról indítják a futóversenyen, a tehetségtelen javára, hogy ne legyenek osztályos különbségek. Na ja, ahol egyenlőség van, ott nincs szabadság.
És ne feledjük, az ember gyarló, tehát irígy. Ha valaki sikeres, akkor azt le kell leplezni. Pólójánál fogva vissza kell rántani. Hála az internetnek, ma már bárkiről kiderülhet az igazság, hogy valójában milyen alja ember. Mert nem kellenek hősök. Éljen az igazságos egalizmus.

Nekem nem azzal van bajom, hogyha egy szaralakról kiderül, hogy a hatalmával visszaélő perverz. Hanem a valódi kistílű indíték, ami mögöt nem az áldozatok védelme, hanem csak az irígy deheroizálás szándéka bújik meg. Én egy sikertelen középszer vagyok, de sebaj, bebizonyítom, hogy minden nálam sikeresebb csak és kizárólag egy aljadék szemétláda lehet.